Jump to content

Moto Zajednica

Novi kardan svakih 60.000 km na BMW vodom hlađenim bokserima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A kako traje na Hayabusi koja ima 200ks i 155 nm? :) Pa bar 15000km bez podmazivača. Verovatno i više da se ne draka pun gas svako malo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kako ktm super adventure ima 138 nm i lanac mu drzi duze od 15000 km… 

 

Alekre me pretece….

Promenio član bobangsxr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo Boban me poklapa sa postom :)

 

Fora je u tome što je vlasnici GS-a ne žele da čiste i podmazuju lanac. Fabrika im to prodaje a ne kao nekada pouzdanost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 2/24/2024 at 2:56 PM, Srdjan P. said:

Ovlašćeni servis BMW Srbija, Delta automoto, NE priznaje i NE radi zamenu o kojoj se piše u ovom članku. 

Ne želim nikome da menjam mišljenje niti da bilo koga ubeđujem u bilo šta... istine radi, ovo gore napisano jednostavno nije tačno. Pošto sam 2016. kupio nov R1200 GSA kod nas, obaveštenje o servisnoj kampanji vezanoj za kardan i odušak dobio sam putem pisma.

 

U tom trenutku na satu mi je bilo 107.000 pređenih kilometara, tako da u servisu nisu ni hteli da proveravaju kardan, odmah sam dobio nov jer sam prebacio 60.000 km. Pošto me je zanimalo, na moj zahtev (molbu) ipak su izvršili proveru i potvrdili ono što sam već znao... kardanu nakon 107.000 km nije falilo apsolutno ništa, niti je bilo indicija da će mu išta u skorije vreme faliti. Stari kardan je završio bačen u kutiju u kojoj se nalazilo još oko dvadesetak rashodovanih vratila. Osim novog kardana, na njegovom kućištu mi ugradiše i jednosmerni ventil (odušak) koga je takođe obuhvatala aktuelna kampanja.

 

Osim mog ličnog primera, znam za još nekolicinu kojima je kampanja odrađena bez pogovora, iako su neki motocikli bili izakani polovnjaci iz uvoza koji dva puta nisu ušli ni u jedan ovlašćeni servis.

 

  20240226_201044.jpg.e0ca8a6414ca7e8647c13c9e95b00675.jpg   

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 2 sati, yogibear je napisao:

Ne želim nikome da menjam mišljenje niti da bilo koga ubeđujem u bilo šta... istine radi, ovo gore napisano jednostavno nije tačno. Pošto sam 2016. kupio nov R1200 GSA kod nas, obaveštenje o servisnoj kampanji vezanoj za kardan i odušak dobio sam putem pisma.

 

U tom trenutku na satu mi je bilo 107.000 pređenih kilometara, tako da u servisu nisu ni hteli da proveravaju kardan, odmah sam dobio nov jer sam prebacio 60.000 km. Pošto me je zanimalo, na moj zahtev (molbu) ipak su izvršili proveru i potvrdili ono što sam već znao... kardanu nakon 107.000 km nije falilo apsolutno ništa, niti je bilo indicija da će mu išta u skorije vreme faliti. Stari kardan je završio bačen u kutiju u kojoj se nalazilo još oko dvadesetak rashodovanih vratila. Osim novog kardana, na njegovom kućištu mi ugradiše i jednosmerni ventil (odušak) koga je takođe obuhvatala aktuelna kampanja.

 

Osim mog ličnog primera, znam za još nekolicinu kojima je kampanja odrađena bez pogovora, iako su neki motocikli bili izakani polovnjaci iz uvoza koji dva puta nisu ušli ni u jedan ovlašćeni servis.

 

  20240226_201044.jpg.e0ca8a6414ca7e8647c13c9e95b00675.jpg   

Sad BMW pljuvač razmišlja:

 

"Hmmmm...čekaj...šta ću sad... Poznat član foruma...vozi mnogo... A još i maše nekim papirima... Znači ne mogu ga optužiti da laže....

 

ZNAM! 

 

Aha! Pa jeste, i ćorava koka po neko zrno nabode!

Pa tako mora i poneki BMW da se ne pokvari. HA!"

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nije problem zato sto je to BMW, problem je sto ljudi kupe jedan od najskupljih motora na trzistu i onda se ispostavi da ima fabricke propuste.

Ukoliko BMW resava o svom trosku te propuste to je onda ok, ali sta ako te niko ne obavesti o tom problemu i desi ti se peh negde na putu ili u nekoj nedodjiji?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 26. 2. 2024. at 22:27, yogibear je napisao:

Ne želim nikome da menjam mišljenje niti da bilo koga ubeđujem u bilo šta... istine radi, ovo gore napisano jednostavno nije tačno. Pošto sam 2016. kupio nov R1200 GSA kod nas, obaveštenje o servisnoj kampanji vezanoj za kardan i odušak dobio sam putem pisma.

 

U tom trenutku na satu mi je bilo 107.000 pređenih kilometara, tako da u servisu nisu ni hteli da proveravaju kardan, odmah sam dobio nov jer sam prebacio 60.000 km. Pošto me je zanimalo, na moj zahtev (molbu) ipak su izvršili proveru i potvrdili ono što sam već znao... kardanu nakon 107.000 km nije falilo apsolutno ništa, niti je bilo indicija da će mu išta u skorije vreme faliti. Stari kardan je završio bačen u kutiju u kojoj se nalazilo još oko dvadesetak rashodovanih vratila. Osim novog kardana, na njegovom kućištu mi ugradiše i jednosmerni ventil (odušak) koga je takođe obuhvatala aktuelna kampanja.

 

Osim mog ličnog primera, znam za još nekolicinu kojima je kampanja odrađena bez pogovora, iako su neki motocikli bili izakani polovnjaci iz uvoza koji dva puta nisu ušli ni u jedan ovlašćeni servis.

 

  20240226_201044.jpg.e0ca8a6414ca7e8647c13c9e95b00675.jpg   

Na temu zamene kardana, na vodom hlađenim boxer modelima…

Nemam nameru da se raspravljam niti pravdam bilo kome na ovu temu.
Prenosim šta sam lično dobio kao odgovor u servisu. 

Posedujem RT-a 1200, 2017 god. sa 55.000 km na satu. 
U Deltamoto servisu sam tražio info na temu koju sam ovde, na BJB forumu pročitao i odgledao klip sa YT, o zameni kardana o trošku BMW-a na svakih 60.000 km. 
Prvo sam dobio info da to rade samo na GS modelima. 

Sledećeg dana, kada sam pokazao klip sa YT, dobio info da ipak menjaju besplatno kardan i na ostalim modelima ako se veliki servis na 60.000 km radi kod njih u servisu. 
Da li je i to istina ili ne nemam pojma?!

Nije mi problem ni da uradim (veliki) servis kod njih ali to na klipu sa YT nigde nije pomenuto - ili grešim???
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja