Jump to content

Moto Zajednica

Zontes ADV 501-G

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5728 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jebesmisve, kakav sam lood, rezervisao bih ga 'ladne vode na nevidjeno :aha: 

Pogotovo za neku promo cenu ::)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad bi bili tržišni uslovi, to bi bilo tako. Ali opet podsećam - kad su pristigli Zontes modeli kod nas, bili su skuplji. Pa ih je onda preuzeo AP, pa spustio cenu. A onda je još na to uveo popust, naknadno. Dileri se bore za zastupništvo, kad jure targete ili im trebaju parice - spuste, kad im odgovara - dižu cene. I još plus nemamo pojma dal će neki novi rat ili kriza da pokvare kalkulaciju...

Nekako mi je draže i sigurnije - tras roba, tras pare. Solarni princip (pare &roba na sunce:)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@boza_kg Jedino sto je tu muka sto niko ne pravi lager i sto mozda ne stignes da kupis u zeljenoj boji moped pa onda cekas celu sezonu ili ne daj boze sledecu da bi ti stigla zeljena varijanta... govorim iz svog iskustva gde sam uzeo jedan-jedini srebrni i da ga nije bilo ne bih ni pazario ove sezone...

Razumni su ljudi u autoprometu tj Miroslav, samo kod njega idite, ostali mladji ne vladaju materijom a matori je nadrkan... Htedoh da kazem da kada se sazna sta je poruceno od boja i ko zarko zeli ovu masinu mislim da moze da ostavi par stotina eura(cak mislim da moze i tipa 100-200e) i da rezervise primerak u toj i toj boji pa ako se bas razocara(kad stigne testni primerak) siguran sam da ce Miroslav izaci u susret i vratiti novce, sve je stvar dogovora.

Ali poucen svojim iskustvom sa Zontesom verujem da ce ovo biti odlicna masina u svakom smislu.
Siguran sam i da ce cena biti korektna jer zaista imaju osecaj i dobro se probijaju za sada, mislim na Autopromet.

Ici cu sutra ja do Autoprometa nesto da pitam za sebe pa cu taman i da se raspitam o ovim novitetima pa prenosim ako saznam sta pametno.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je Miroslav odgovorio na uput za QJM Fort - za 36.000 din može da se rezerviše skuter i željena boja.

Nisam išao u detalje oko povrata kapare i ostalog, jer sam ipak rešio da sačekam da vidim prvo motorin uživo.

 

Nek su oni nama u AP živi i zdravi, samo neka napreduju, ali ja, naopak čovek šta ćeš, bih više voleo da je kupovina stvar sistema, a ne dogovora, pa da zavisi ko s kim kad priča. Ako rezervišeš unapred, bez i da vidiš model, onda bi valjao i neki popust. Kapara onda ne bi trebala da se vraća, osim u specijalnim, tačno ugovorenim uslovima, i tako... Al biće samo ja u pitanju :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Alex ode Vujke da bude prvi u redu pa ti vidi šta ćeš ako mu odobre staro za novo:lol2:

 

Nema potrebe da žurite, po meni nije ovo takvo tržište da će da se raproda sve pre no što stigne.

 

Svakako biti medju prvima kad stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Malo teksta o Zontes-ima 500. Pored svih videa, ja nešto volim da čitam magazin formu, a Grci to imaju lepo online.

 

SCOOTERNET-GR.TRANSLATE.GOOG

Πεντακοσάρια για όλα τα γούστα από την Zontes Στη διεθνή έκθεση μοτοσυκλετών της EICMA αποφάσισε να παρουσιάσει όχι ένα, ούτε δύο, αλλά τέσσερα (!) maxi scooter 500άρια η...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5728 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre sat vremena, Džim Džarmuš je napisao:

Alex ode Vujke da bude prvi u redu pa ti vidi šta ćeš ako mu odobre staro za novo:lol2:

Meni staro za novo mogu da odobre jedino ako se komplet drogiraju a robu uzimaju od loseg dilera... 22 god star Atlantic sa 110 K km sumLJam da im je interesantan za dalju prodaju... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Mislio sam na to da Vujke ide da pogodi u zamenu , njegovog zontesa350e (staro), za Zontes adv 501(novo).

 

Tebi se isplati da sačekaš još jedno leto pa ga "valjaš" skuplje u old tajmer kategoriji.:)

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
4 hours ago, Džim Džarmuš said:

Alex ode Vujke da bude prvi u redu pa ti vidi šta ćeš ako mu odobre staro za novo:lol2:

Hahhahahah zna se, nece Alex srebrnog ako se ja prvi zapljunem... :D

 

4 hours ago, Džim Džarmuš said:

Nema potrebe da žurite, po meni nije ovo takvo tržište da će da se raproda sve pre no što stigne.

Hoce, veruj mi, zato sto ce oni ako porucuju za april poruciti samo par komada, nece tu da stigne 20 pa da kaze covek ima lufta, pogotovo za prvu turu... A druga tura ce da bude na pola sezone, tad je vec kasno! :)

Valjda ce da bude sutra nekih konkretnijih info, sve zavisi od cene, samo da ne budu alavi i bice lepo svima!

Generalno mi se dopada taj adv koncept: Moze za plug a moze i za igranku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Moze da pita AP koliko ima rezervacija a koliko porucuju.

 

Primer: oni (AP)planiraju da naruče 6 kom.,nakon toga prime 4 rezervacije.Vide da "ovo ide" pa plan promene na naručivanje 9 skutera..

 

Meni su rekli u Voge da niko nije rezervisao(ali da je veliko interesovanje) a da su porucili oko 5 sr4ki (čini mi se)onomad prosle godine..

 

Znači,nisam dao kaparu ali sam bio na vezi sa Dejanom ili kako se vec zvao prodavac i bio sam prvi na sajmu ujutru koji je seo na "njega"(ovde ide emodži sa dugom koji nepostoji.Je li admini?Što nema duga,za fore sa pederima na svoj račun,nismo valjda tolko homofibični "Oca mu jebem":)?)

 

Druga opcija je da da kaparu sa uz mogućnost vraćanja mu iste ,ukoliko mu motor ne odgovara(meni su i ovo hteli da daju u Voge obzirom da nemaju skuter da se proba,vidi,a reklamiraju ga)

 

Treća opcija je da čeka probu kad stigne,pa ako su sve prodali,ovima što su na nevidjeno kupili,da čeka sledeću turu 4 meseca.Bolje da čeka i 4 meseca, nego da prodaje za 2 meseca nesto sto mu nije po meri uz diskont u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Mi smo malo jadno tržište ima nas 4 miliona od toga su 2 miliona deca i penzioneri, koliko ima uživaoca motora na 2 miliona ljudi, to je jedan Beograd...

P.s ima nas 6 miliona :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 34 minuta, JunioR. je napisao:

svaki poziv 200e cena gore

I da se zezaš. Moj kolega se interesovao da kupi neku garsonjeru. Svaki poziv agenciji - bilo skuplje. Onda iz zezanja kaže ženi i komšiji da pozovu i oni, i njima snajka iz agencije reče još višu cenu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Da ne bude kao u onom starom vicu kad covek svako jutro odlazi u istu pekaru i pita da li imaju 1000 pereca.

Jedan dan pekar odluci da napravi tih 1000 pereca.

Dodje onaj i kaze: tesko cete ih prodati

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

E PA DRAGI SKUPE DIREKTNO IZ AUTOPROMETA, STVARI STOJE OVAKO: 

  • Potpuna je dezinformacija da bilo sta novo(sa sajma) stize u aprilu.
  • Potpuno je izvesno da novitete necemo videti kod nas do kraja 2024. najrealnije ipak pocetak 2025.
  • Obzirom da nisu uspeli da poruce ni 2 komada za sajam kao premijere ne zna se ni okvirno koje ce cene biti.

Dakle, nema potrebe da sa ovim masinama zamaramo mozak barem do sredine sledece godine. 

 

Prvo da se na oficijalnom sajtu pojave, pa onda moze da se prica o necemu dalje...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Kolega Betta nije naglasio kog aprila, možda su uvoznici mislili na april dvadesetpete, do tad će Žeks Purpurni da se vine u svemir.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nemojte da vas cudi ovo sa autoprometom, tamo informacije daje kako se kome cefne.

Kakve sam sve situacije imao sa njima i mojim kolima nadam se da je ta ekipa sto se bavi prodajom i servisom motora/skutera dosta bolja

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja