Jump to content

Moto Zajednica

Zontes ADV 501-G

Recommended Posts

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@alexantoA vidiš da ne mora da bude tako. Pre više od 6 meseci sam čitao da je prevoz kontejnera iz Kine drastično pojeftinio. Zbog kovid zaključavanja i kriza, digli su onomad cene drastično, što se opako odrazilo na cene motora, što nas zanima najviše, jelte, a onda su počeli da ih sustižu konkurenti iz Indije i ostalih azijskih tigrova, pa su morali da spuštaju...I tek su sad efekti toga kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

@alexantoA vidiš da ne mora da bude tako. Pre više od 6 meseci sam čitao da je prevoz kontejnera iz Kine drastično pojeftinio. Zbog kovid zaključavanja i kriza, digli su onomad cene drastično, što se opako odrazilo na cene motora, što nas zanima najviše, jelte, a onda su počeli da ih sustižu konkurenti iz Indije i ostalih azijskih tigrova, pa su morali da spuštaju...I tek su sad efekti toga kod nas.

Kovid nije bio problem za Kineze već zvanične i nezvanične sankcije od strane Amerike. Tu je nastao problem sa kontejnerima između ostalih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, alexanto je napisao:

@mick iz tvojih usta u Bozje usi :care:

 

U takvoj cenovnoj ponudi od njega me, racunajuci da obezbedim sredstva, moze odvratiti velicina tj da se ja sa mojih 191 i 90 kg ne mogu komforno smestiti na njega ali gledajuci ova videa, ili su svi kepeci ili je motor ogroman. Druga stvar je ako se taj jednocilindras bude ponasao kao da je iz motokultivatora ali to je malo verovatno. Obzirom da evo vec 14 godina ganjam solidno sirov Master 500 agregat, nisam gadljiv na rondanje i ritanje jednog cilindra pa sam ubedjen da cemo biti u koheziji :ljubav:

Što se gabarita tiče ne znam šta da kažem ali gledajući AP sa cenama moguće da će prve serije koje se uvezu biti jeftinije kao način da se AP pozicionira na tržištu dilera kod nas. To su uradili i CF i Beneli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@mickSankcije su sra*e, konkurencija je majka Mara! :) Prvi primerci Zontes skutera su bili skuplji od današnjih cena. Ne mora uvek da bude ista logika, ko zna kakva je kalkulacija ispod.

 

@Džim Džarmuš to je prethodna generacija 400s. Novi 400 VS je i dalje papren.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

@mickSankcije su sra*e, konkurencija je majka Mara! :) Prvi primerci Zontes skutera su bili skuplji od današnjih cena. Ne mora uvek da bude ista logika, ko zna kakva je kalkulacija ispod.

 

@Džim Džarmuš to je prethodna generacija 400s. Novi 400 VS je i dalje papren.

 

Pa kažem ti...kolega sa foruma je kupio na početku prošle sezone Zontesov 350 Adventure još dok je Zontes bio na Zrenjanincu. Jaka je bila cena...od kad je AP preuzeo cene su za nijansu otišle dole. 

 

Iskreno navijam za to da se dileri koji prodaju ''kineze'' konsoliduju i grunu sa većom količinom različitih modela i klasa kako bi otkinuli parče kolača ovim drugima. To se sad dešava u ostatku sveta...minus amerika naravno. Beneli je tu probio led...sad samo treba ostali da nastave i eto dobitne kombinacije za prosečnog čovu.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 9 minuta, boza_kg je napisao:

@mickSankcije su sra*e, konkurencija je majka Mara! :) Prvi primerci Zontes skutera su bili skuplji od današnjih cena. Ne mora uvek da bude ista logika, ko zna kakva je kalkulacija ispod.

 

@Džim Džarmuš to je prethodna generacija 400s. Novi 400 VS je i dalje papren.

 

Jeste napisah,fora je bila zbog.. što ni taj nisu prodali a spustili su mu cenu...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

To je princip trzisne ekonomije,ali plasim se da je nase trziste"plitko"po broju prodatih jedinica,skutera...sto celu stvar komplikuje dileru,duzi obrt zaliha ,manja- zarobljena likvidnost..trt,mrt..

 

 

Da sad ne sirimo pricu ..ali sa najboljom verom u slobodno trziste ...podrzavam ih u pokusaju .

 

U svakom slucaju trziste skutera raste sve vise ljudi prelazi na njih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Videćemo, deluje robusno, moćno, kvalitet plastike odavno nije na strani premiuma, termo elementi su odavno nikasil, nema vise specijala, samo novo, jednostavno ulaskom u potrošačko društvo, sve se svodi na garanciju, sve preko garancije je sreća....svi znamo da se odavno u električne uređaje ubacuju aktivatori greške, a da se mobilni telefoni novim nadogradnjama usporavaju....Zontes može samo da dobije kupce ok cenom i garancijom od 5 godina, što u Srbiji ima bmw, a u inostranstvu Sym recimo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 6 minuta, Betta je napisao:

Videćemo, deluje robusno, moćno, kvalitet plastike odavno nije na strani premiuma, termo elementi su odavno nikasil, nema vise specijala, samo novo, jednostavno ulaskom u potrošačko društvo, sve se svodi na garanciju, sve preko garancije je sreća....svi znamo da se odavno u električne uređaje ubacuju aktivatori greške, a da se mobilni telefoni novim nadogradnjama usporavaju....Zontes može samo da dobije kupce ok cenom i garancijom od 5 godina, što u Srbiji ima bmw, a u inostranstvu Sym recimo.

Amin.

 

Sad mu premium dodje =nije najniža klasa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Velika Honda ADV je mnogo više od toga, ne vidim da neko sa tim modelom upoređuje ovaj Zontes. Ali je ujedno i izmišljen model, odnosno - da ga nema, valjalo bi ga izmisliti. Prvi su postavili dizajn i koncept, podigli lestvicu, i digli cenu u nebo... Ostali proizvođači imaju dovoljno lufta da se podvuku, ponude razne alternative, pa živ čovek može da bira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Prodat je tricity, zakasnio si :jee:

Ovaj zontes se i meni svidja, ideja mi je da jednog dana (kad bude viska para) uzmem neki skuter za grad, ali ovaj nije samo za grad

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni bi Zontes 350E završavao sve potrebe. Ništa više\bolje od toga mi i ne treba, ralno. Ovde sam samo malo da kibicujem ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x
Pre 1 sat, Erorr je napisao:

… ali su jako blizu što se tiče snage

Isto kao moj Trk i drugarov NC750 samo sto NC izuva sa torkom u odnosu na Trk :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Boga mi, sad gledam novi X-adv ima 58ks i 69nm i to na dosta manje obrtaja, tako da mu ovaj klonic ipak nije bas tako blizu... Neka tako bude i sa cenom... :care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

I taj tork isporuci preko duplog kvacila (gde moras da menjas ulje i filter) na lanac i lancanike(koje moras da menjas i da ne spominjem podmazivanje da ne bi menjao svako malo) i sve to platis u pocetku jedno 5-6 soma vise i to klot(bez opreme)... 

Postavio je xadv domaci ali nije bre za svakoga, pogotovo sto velika vecina vozi 80 do 90 posto grad-medjugrad, izrazito gradske voznje ipak cvt nema alternativu... dual dolazi do izrazaja tek na otvorenom putu... i svakako offroad. Dakle ko cesce vozi ture i offroad svaka cast, taj ce iskoristiti potencijal!

Izdominirace 501G sigurno, jedino je cena upitna, ono sto ja vidim da ljudi koji su bili na sajmu, pisu u Italiji da ce cena biti oko 8000e.
E sad trziste se menja kao i okolnosti, ne znas se sta ce sutra biti, za sada Zontes je jeftiniji ovde nego bilo gde u EU, tako da je realno da bude izmedju 7 i 7.5 soma kod nas.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja