Jump to content

Moto Zajednica

Situacija u saobracaju savet

Recommended Posts

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa nije Sašac rekao da je išla od Meka. Ja sam pretpostavio da je išla gore od one crvene pumpe iz Luke Vojvodića dole se odvaja jako strmo i krivudavo i ulazi u Mile Dimić.

Ne znam konkretno, znam samo da tu idem svaki dan i da se stalno molim da me neko ne očeše pošto voze po sredini kao da su je doneli od kuće...

Svakako, 300€ za mali udarac je otimačina. Kad tako zahteva panično da se sklonite pa onda kasnije da odere, lepo evropski pa nek se naplati i 2000€ ako može.

Pa mene pre neki dan udario od pozadi,bacio me na auto ispred, mora radim oba branika i gepek vrata pa će biti 350-400€....

Послато са ŽaoMi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
A gde ima ulica od Meka ka Rakovici, kod Mile Dimić ?  Ima ona kod semafora, ali tu manevri takvi nisu potrebni.
 
Ovo guranje što sponjete to ima smisla da ga je ona udarila od pozadi, a ne znam kako je ona mogla da ima uticaja na to kada on uradi ovo što Sale kaže:
 
Vozi kontra smerom pa namota tako da prepreči put...
 
Ne znam gde bi trebalo da to bude njena krivica, onda su krivi i svi ovi što se sudare sa nekim ko predje u njihovu traku iz kontra smera. Truba je takvo tomacenje.
 
 
Dopuna...ko je polagao za kamion zna o čemu se tu radi i kako se izvodi manevar...svakako, pri istom se treba uveriti da se radnja može bezbedno izvršiti. Ne pitaj kako znam, vucarao sam tandem mislim da je 21 ili 24m dužina i to po Belim Vodama i Železniku na polaganju. Posle toga kad sednem u kombi, kao na biciklo da sam seo.

Послато са ŽaoMi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ako je moja cerka napravila gresku, zadnje sto bi uradili je da ne platimo. Pupu daleko bilo. Ali ne volim da je neko izvacari bezveze. 
On sa ličnom ne može ništa, nije imao pravo ni da je slika ni traži,zna se kome se samo daje lična na uvid.

Drugo, pošto su se pomerili sa lica mesta, uviđaja nema, ko je koga udario? Gde? Kad? Šta pričate Vi godspodine?

Pošto je orangutan snimio žensko mlado, jasno je šta mu je namera. Preuzmi ti lepo dalju komunikaciju, odvezete auto kod limara, koliko kaže platiš, ovom preko za dane bez auta nešto i svako sebi...što svakako nije 300€ za sitnicu na vratima koja se možda reši vakumima i poliranjem npr ili masiranjem.

Послато са ŽaoMi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
38 minutes ago, ProMaster said:

 

Vozi kontra smerom pa namota tako da prepreči put...

 

 

Ovo je druga stvar ako je iz kontra smera. Ja sam razumeo da su vozila išla istom trakom u istom smeru, samo je ovaj ispred skretao kamionski kao što su kolege opisale. Ne možeš da kontaktiraš sa vozilom ispred sebe. Može 3 puta da se popreči, da se parkira, ...

 

 

18 minutes ago, slobasuper9 said:

što svakako nije 300€ za sitnicu na vratima koja se možda reši vakumima i poliranjem npr ili masiranjem.
 

 

Mogao je hipotetički i motor da bude ispred...

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ne nije iz kontra smera. Isao je ispred nje. Kad se prodje perionica sa desne strane pa ona krivina. Tu na toj krivini se desilo. Pala je prva kisa i ona je bukvalno na nizbrdici otklizala, nije imalo sanse da se zaustavi. 

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
25 minutes ago, slobasuper9 said:

Dopuna...ko je polagao za kamion zna o čemu se tu radi i kako se izvodi manevar...svakako, pri istom se treba uveriti da se radnja može bezbedno izvršiti. Ne pitaj kako znam, vucarao sam tandem mislim da je 21 ili 24m dužina i to po Belim Vodama i Železniku na polaganju. Posle toga kad sednem u kombi, kao na biciklo da sam seo.
 

 

Meni šleper iz suprotnog smera u krivini uđe sa prikolicom u moju traku tako da autom ne mogu da prođem, a da ne siđem sa puta. I šta ja da radim osim da stanem i spominjem mu familiju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa druga ti je opcija da se istripuješ da si jači, ne kočiš, pustiš da te udari, možda i pregazi točkovima preko haube...
Svakako je kriv, ali dok naplaćuješ štetu, potencijalno su ti možda noge pune šrafova jer je 20t prešlo preko haube....

Vozio si Dunavskom sigurno... Tamo mora da prebace malo u suprotnu stranu zato što je litica sa desne strane i mora da obiđe prepreku.

Ja sam to morao na putu iz Železnika ka Belim Vodama, na primer granje, pocepa ceradu. Naravno, ako treba zaustavim se, levi migavac i obilazim prepreku, ako treba 5 minuta da čekam, ja čekam... E,kad se ne voze časovi, tad se taj manevar radi pod punom brzinom,pod pretpostavkom da neće niko iz suprotnog smera i samo gas.

Послато са ŽaoMi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovde je magarac hteo da skrene, zato kažem, on je prešao u kontra smer, preko pune, pa zalomio i ona udarila u njega vrata...

 

Samo je smotao pilićar na brzinu.

 

 

Screenshot_20231026-174602.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Ima deo u zakonu gde kaze da je vozac duzan da drzi vozilo uz desnu ivicu kolovoza,koliko god da je siroka traka ne sme da ide toliko levo pa da skrece,da je bio neko namazaniji od nje mogao je komotno da kaze da se kretao normalno pravo i da je ovaj pokusao preticanjem da se ubaci ispred....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3518 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 53 minuta, X8 Vračar je napisao:

Jel ovako?

 

image.thumb.png.e4e2ff7ea8194debd9d985a80d5852a4.png

Predprošle godine idemo nas trojica motorima iz Vršca, sa namerom da preko Crvene Crkve nastavimo prema Staroj Palanci, a odatle (skelom) u Ram.

U centru Crvene Crkve kolega koji je vozio prvi (uz razdelnu liniju) u poslednjem momentu kapira da treba da skrene desno, a u istom momentu kolega koji je bio iza njega gleda ulevo i naleće u bok ovom koji skreće (ja sam bio treći i sve gledao sa desetak metara udaljenosti).

Pad obojice, ovaj koji je bio iza pri tome slomio ruku.

Hitna pomoć, policija, uviđaj, .... par sati peripetije i zajebanciju, .. 

Rezime:

Kolega koji je bio iza (i koji je udario u ovog ispred) oglašen 100% kao krivac za nesreću.

Promenio član zika56
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 3 sati, Bole37 je napisao:

Cuknula ga je u prednja i zadnja vrata. On nije hteo da zovu policiju. Da je njena greska udarila bi ga odpozadi zar ne?On je otisao ulevo i tek po pocetku skretanja dao je migavacdesno. Nije se uverio da bezbedno moze da izvrsi skretanje.

Ćim nije hteo da zove policiju, a cenim da ni Evropski zapisnik nije bio u opcije sa njim ne bih imao šta više da pričam. Ona je ipak trebala da pozove policiju, a njegov odlazak bi se tretirao kao napuštanje mesto prekršaja. Ne razumem ulogu njegog momka i njegove LK ???

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Ovde je magarac hteo da skrene, zato kažem, on je prešao u kontra smer, preko pune, pa zalomio i ona udarila u njega vrata...

 

Samo je smotao pilićar na brzinu.

 

 

Screenshot_20231026-174602.png

Bukvalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  Evo jedan savet od nekog ko se bavi saniranjem šteta nastalih ovakvim i sličnim situacijama. Ako znate da ste krivi insistirajte na E. izveštaju to je najbezbolnije. Ako niste krivi a pretrpeli ste štetu opet E. izveštaj a bilo bi poželjno i policija da dodje da napravi "službenu zabelešku" ne mora zapisnik. Kojekakvi dogovori znaju loše da se završe po jednu ili drugu stranu. Ako ste odgovorni za štetu pa eto iz tog razloga i plaćate obavezno osiguranje.

  Ako je šteta nanešena vašem vozilu pa najjednostavnjije je to sanirati preko osiguranja bez da se pogadjate sa vinovnikom ili nekim servisom,majstorom oko cene koji će vršiti popravku već to prebacujete na osiguranje. Nadjete neki pouzdani servis da to sanira i ne interesuje vas cena već kako će odraditi a o ceni neka brine osiguranje.

  Još nešto bitno ne nasedajte na priču da morate voziti u servis sa kojim "oni saradjuju" već je vaše pravo da birate ko će raditi na vašem vozilu ma koliko oni insistirali (ako insistiraju) jer u ugovoru o usluzi takvo nešto ne postoji.

Osiguranja relativno brzo isplaćuju obeštećenje i po dobrim cenama.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@Bole37 Tvoja cerka nema odgovornost za ovu nezgodu. Njegova je krivica. Nazalost, posto su otisli sa lica mesta ne moze ni ona da nadoknadi svoju stetu. Jedino da ga cimate ako imate neki kontakt sa njim. Mada vrv mrka kapa od toga jer izgleda da je neki namazan lik. Sa licnom kartom ne moze nista da uradi. Ako bas nisi siguran sta da radis idite dole u Savsku 35, na IV sprat, tamo su uvidjajci, idite prijavite nezgodu. Nece je niko nista kaznjavati, samo zahtevajte da evidentiraju nezgodu na vas zahtev. Eventualno da ona uradi alko test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 11 minuta, ske je napisao:

Sa licnom kartom ne moze nista da uradi.

Pametan predlog za savsku, sa lk ne moze nista da uradi ali obzirom na njegov nastup postoji mogucnost da sutra prekosutra zakuca na vrata.

Zato treba prijaviti.

 

Evropski nikada, samo uvidjaj bas zbog ovakvih situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ako je LK sa cipom onda ne pise adresa:jee:

A i ako zakuca, samo zoves 192 i kazes : neki covek mi lupa na vrata.

Ali do toga nece da dodje jer vrv i on zna da je kriv pa je probao da je izvacari na brzinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ovakvih situacija ima kolko hoćeš i zato što više niko ne uključuje žmigavce. Ovaj je bio uz belu liniju pa je devojka mislila da se prestrojio za skretanje ulevo i ona vozi pravo pored njega . Papan uključuje desni  žmigavac kasno i bez pogleda u retrovizor počinje skretanje udesno .

Sklop loših odluka i okolnosti. 

Ja u ovakvim situacijama kad mi nije jasno  nečije ponašanje, ne štedim sirenu.

Pomaže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@Bole37 ko je tu kriv sada i nema neke veze. Bitno je šta su dogovorili na licu mesta, kad već nisu bili pametni da zovu policiju ili bar nekog iskusnijeg da ih posavetuje da zovu policiju. Ako je dogovorila da plati štetu, nema šta, neka plati. Ujedno je to i ulaganje u njeno saobraćajno obrazovanje :)

To što možeš ti eventualno uraditi je da nađeš jeftinijeg limara, mada po meni teško ako su oboje vrata čuknuta.

 

PS

Uvek može da se pravi blesava, ko što neke kolege savetuju. E sad... jasno ti je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9038 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Biće da su oboje krivi, On za radnju koju je radio...Ona nije prilagodila vožnju spram uslova na putu.

Država najviše voli kad je obostrana krivica jer novce uzima iz dva novčanika.

 

Popravka od 300€ koja se olako osuđuje da je previsoka, dranje i slično....polako sa ocenama i procenama.

Imamo ton al nemamo sliku gde se vidi šteta, bila bi malo bolja procena.

Oštećena su dvoje vrata koliko znamo.... šta je sa sajtnom, sta je sa stubom izmedju vrata, sta je sa mehanizmom podizaca stakla...zna li se možda?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Veruj mi stalno prolazim tuda i znam šta se desilo, svi mi koji tu živimo znamo šta rade ljudi, odnosno smrde. 

 

Prvi put kad mi se ova situacija desila, ja sam bio taj koji je sjebao felnu na ovaj ivičnjak da kocim kako bi izbegao kamikazu, svaki sledeći put ću namerno da udarim smrada ( ako sam sam u autu), kao što je mala Brdarka uradila, samo ona nenamerno, pa ćemo se dok smo živi ganjati da dokažemo kako ja treba da očekujem da neko ko je prešao preko pune i vozi u kontra smeru, bez ikakve signalizacije treba da bude obavezujuć za mene koji se krećem po propisima, ne ostavljajući mi mesta za reakciju.

 

Samo je greška što nije zvala policiju, baš šteta.

 

@Bole37 Kupi joj kameru za auto, veruj mi, ova indijanština na ulicama može da se reši samo tako, bar delimično , kada dodje do problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE




 Popravka od 300€ koja se olako osuđuje da je previsoka, dranje i slično....polako sa ocenama i procenama.
Imamo ton al nemamo sliku gde se vidi šteta, bila bi malo bolja procena.
Oštećena su dvoje vrata koliko znamo.... šta je sa sajtnom, sta je sa stubom izmedju vrata, sta je sa mehanizmom podizaca stakla...zna li se možda?


Zato kao neko ko se time bavi i nisam hteo da komentarišem cenu jer u glavnom nikad nije tako prosto kao što izgleda. Inače ima ljudi koji će to raditi i za polovinu od te cene...a ima i normalnih.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9038 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Razumemo se, zato napisah polako.

 

Danas retko ko pegla vrata, odmah se jure polovna u boji da bi se izbeglo farbanje.

Ako se ne nadju u boji vrata ondak od ulaganja imamo polovna vrata x2 + farbanje 100€ po elementu.... odosmo odma preko 300€.

Sta je sa sajtnom i mehanizmom podizača stakla?

Sta je sa stubom?

Ajd sajtna se lako resi kao i unutar vrata, stub ako je malo pokrivljen....za toliko malo povlači krov.

 

Da neko ne pomisli da branim/pravdam cenu navedenu.....zborim o realno mogućoj situaciji.

Posle 2x300€ mož bude malo za sanaciju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja