Jump to content

Moto Zajednica

Harac na Mokroj gori

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 16. 10. 2023. at 18:36, slave74 je napisao:

Umesto da pricamo o skupim putarinama , registracijama, koje redovno placamo, losem odrzavanju puteva i bojkotima neceg sto nam ne godi, mi se uhvatili puta kojim se redje ide.

Ima taksa i na Fruskoj Gori vikendom. Ti sto naplacuju su tek indijanci. Ne mislim nista ruzno o njima , tako su izgledali.

 

Evo kazem imamo mi vecih problema od Kusturice. Recimo sta ce uopste naplatne rampe umesto naplacivanja, putem vinjete. Otvaraju neke deonice, a ono najskuplji deo autoputa jest upavo naplatna rampa. Da ne govorimo da je i opasna i da stvara guzve. I sto je to tako skupo.

Zasto je registracija moticikala skuplja nego u drzavama , koje imaju znatno bolji standard od nase. O gorivu da spomenem samo.

Sve smo te teme naapustili i evo hit teme.

 

Zasto uopste otvarati teme kad ovo moze u temu o nerviranju, kao uostalom i eko takse koje kolegaama dolaze na naplatu.

 

 

jebote vidim vise vas iz NS spominje ovo,ja za 46 godina zivljenja ovde nikad nisam naisao na ove,a imam i vikendicu gore i špartamo stalno po svim putevima,jedino za 1 maj sto sam cuo da naplacuju kod Letenke,a tamo nisam odlazio za prvi maj jos od Gimnazije:neznam:

Gde stoje,jel vam daju fiskalni,koji je to put?

Nama i na Mokroj Gori samo mahnuli da prodjemo kad smo bili motorima.

Mozda zbog SM tabli:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Piki, stoje na grebenu..
Kod onog kompleksa "Gusle", kad se krene od Banstola, čim se prođe manastir, i uđe u šumu.
Stoje na vencu sa obe strane (kod turističkog centra i kod Arene) i stoje na Zmajevcu.

Takođe na Letenci ide lik sa ladom nivom i prilazi ljudima, proverava i naplaćuje.
Fiskalni nikad dobio nisam, samo flajer/kartu sa pečatom.

Iz priča sa nekim ljudima, te pare se skupljaju kad to situacija zahteva i stanje u kasi preduzeća (da ne pišem koje su situacije, nemam čvrste dokaze samo razgovor sa radnicima NP FG), nisu tu svaki vikend, pogotovo ne zimi. Leti su najaktivniji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 42 minuta, nafetS je napisao:

Stoje na vencu sa obe strane (kod turističkog centra i kod Arene) i stoje na Zmajevcu.

Sto znaci (za mene koji nisam cesto na FG) da ako podjem.iz Beocina za Vrdnik,negde cu platiti putarinu za neku deonicu puta?Ili ako podjem za NS pa svratim do spomenika Slobode placam ulaz za taj 1 km?;) 

Da se razumemo,meni nije problem.placanje,samo je jako lose to sve odredjeno i odradjeno.

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Iz Beočina za Vrdnik nećeš platiti ako odeš do Rakovca, pa "poprečnim" putem za Vrdnik.

Ali iz Beočina da se popneš na FG, pa preko grebena, to se plaća.
I za spomenik si upravu. Teoretski su zamislili da se ulazak na greben plati, a tranzit jok (Beočin - SM, NS - Ru,...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Na FG se ne dobije fiskalni racun, samo papiric. Pre 2 godine sam bio u Deliblatskoj motociklom i tamo se naplacivao ulazak (bio je 1. maj) te smo uredno dobili fiskalni racun. Cak smo zaposlenima rekli da ne treba, ali su oni insistirali da ga sacekamo jer je to njihova obaveza.

 

1 hour ago, nafetS said:

Takođe na Letenci ide lik sa ladom nivom i prilazi ljudima, proverava i naplaćuje.

Ti sa dzipom naplacuju ako si stao negde i parkirao vozilo (bilo da rostiljas bilo da si ostavio auto da setas). Naravno, ne placas 2 puta ako su ti vec naplatili pri ulasku; samo pokazes taj papiric/kartu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre sat vremena, nafetS je napisao:

Piki, stoje na grebenu..
Kod onog kompleksa "Gusle", kad se krene od Banstola, čim se prođe manastir, i uđe u šumu.
Stoje na vencu sa obe strane (kod turističkog centra i kod Arene) i stoje na Zmajevcu.

Takođe na Letenci ide lik sa ladom nivom i prilazi ljudima, proverava i naplaćuje.
Fiskalni nikad dobio nisam, samo flajer/kartu sa pečatom.

Iz priča sa nekim ljudima, te pare se skupljaju kad to situacija zahteva i stanje u kasi preduzeća (da ne pišem koje su situacije, nemam čvrste dokaze samo razgovor sa radnicima NP FG), nisu tu svaki vikend, pogotovo ne zimi. Leti su najaktivniji

Hvala na info,nikad ih video nisam:neznam:izgleda da imamo dobar tajming,ma to mora da je samo za vas iz NS:lol3:,mi se racunamo kao urodjenici.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 21 minuta, nafetS je napisao:

Iz Beočina za Vrdnik nećeš platiti ako odeš do Rakovca, pa "poprečnim" putem za Vrdnik.

Ali iz Beočina da se popneš na FG, pa preko grebena, to se plaća.
I za spomenik si upravu. Teoretski su zamislili da se ulazak na greben plati, a tranzit jok (Beočin - SM, NS - Ru,...)

Ispada da se voznja po "vencu" placa a "presecanje" venca jok.i to kako-kad;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1176 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
WWW.INDEX.HR

ŠTRBAČKI buk jedan je od najljepših europskih slapova. Visok je 24 metra i nalazi se na rijeci Uni, na samoj granici Republike Hrvatske i BiH, u općini Donji Lapac. Na zemljištu u vlasništvu...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja