Jump to content

Moto Zajednica

Potraznja za R1100/1150 GS, ne iz uvoza.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav svima. 
Nakon probe vise modela/tipova motora zakljucio sam da mi najvise odgovara GS. Prvo, taj tip motora, a onda i pomenuto modeli. 
 

Ispruzio bih se i za 1200GS ali samo ako ispadne dobra varijanta, povoljno, hitno nekome i to do 5.500e npr. bas max, jer treba ostaviti novca i za opremu i odrzavanje. 
 

Dakle, nije nista hitno, dolazi zima, cekam sa novcem u dzepu i lovim nesto na preporuku po solidnoj ceni. 
 

Svakako cu u neko dogledno vreme pisati i @đunta da vidim sta on zna. 
 

Hvala unapred svima. Radujem se ovoj avanturi. 

Promenio član Ćomi-
Sitna izmena taga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

U oglasima ima par na oko dobrih primeraka, jesi virnuo na njih?

 

Imaj u vidu i da po broju šašije možeš kod ovlašćenih servisera dobiti dosta informacija.

 

Svakako srećno, i izveštavaj. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Hvala doktore. 
Veruj mi da napamet znam svaki oglas. 
Broj sasije bih nosio u servis tek kad zaista zagrizem, a i nisam siguran da ce odati sav info nekome ko isti trazi a nije vlasnik. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

@Shaft021 Ne poznajem vlasnika ni motor, sve je iz uvoza, ja se ne razumem u mehaniku…lako mi je prodati nesto usminkano. 
 

@Patriota Svestan sam toga. Zato sam i rekao 1200gs ako je nekome hitno/dobra je kombinacija, ide zima racunam. To je neki moj rezon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Sad malo bacih oko na oglase.

 

Jel neko može da mi objasni ko,i dođavola zašto,skida engine/crash barove koji su bili deo fabričke opreme?

Zato što su razvaljeni pa da ne prave problem pri prodaji, pretpostavljam.

 

Dva ih imaju, ostalih 4-5 ne.

 

Obrati pažnju na to, možda ćeš sutra shvatiti da ti treba još par stotina evra da ne bi vozio grdosiju sa golom mašinom. To ko kad bi ušao u boks meč a ruke ostavio u svlačionici.

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za toliko stare motore, nema svrhe tražiti podatke iz zvaničnih servisa, u pitanju je i 30 godina starosti.

 

Prošle nedelje je prodat R1200 GS iz 2006 sa mislim 128k za ispod 5.000, stanja bukvalno sedi vozi, samo je predstojala redovna zamena ulja, otišo je od uveče do sutra pre podne, znači, može se naći dobar primerak za pristojnu cenu. 

 

Trgovci skidaju dodatnu opremu, jer tako mogu više da zarade, a takođe i da eliminišu sumnju ako je kreš ogreban recimo, a verovatno da nema motora koji nije tresnuo, makar u mestu, što ne smeta, al kad se kupuje, bolje da toga nema.

 

Od mene slaba fajda, ja se ne mešam u trgovinu polovnim delovima i motorima, držim se svoje branše i ne želim da sudim ikome i da budem kriv nekome. Podatke o motoru može da dobije isključivo vlasnik, ne dajem info za kupovinu, kad me neko pita, samo mogu da potvrdim da li je motor bio kod mene ili ne, jel ima lažnih predstavljanja.

 

R1100 GS, ne pamptim kad sam ga video, R1150, svega par komada u nekom redovnom kontaktu, neki broj u sporadičnom. Ti motori su dosta stari i niske tržišne vrednosti, pa vlasnike navodim da rade u svojoj režiji, udelim po neki savet i pomognem u predpostavci kvara i kako ga ukloniti, jer nije isplativo da im rade profesionalci. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
pre 6 minuta, đunta je napisao:

Za toliko stare motore, nema svrhe tražiti podatke iz zvaničnih servisa, u pitanju je i 30 godina starosti.

 

Prošle nedelje je prodat R1200 GS iz 2006 sa mislim 128k za ispod 5.000, stanja bukvalno sedi vozi, samo je predstojala redovna zamena ulja, otišo je od uveče do sutra pre podne, znači, može se naći dobar primerak za pristojnu cenu. 

 

Trgovci skidaju dodatnu opremu, jer tako mogu više da zarade, a takođe i da eliminišu sumnju ako je kreš ogreban recimo, a verovatno da nema motora koji nije tresnuo, makar u mestu, što ne smeta, al kad se kupuje, bolje da toga nema.

 

Od mene slaba fajda, ja se ne mešam u trgovinu polovnim delovima i motorima, držim se svoje branše i ne želim da sudim ikome i da budem kriv nekome. Podatke o motoru može da dobije isključivo vlasnik, ne dajem info za kupovinu, kad me neko pita, samo mogu da potvrdim da li je motor bio kod mene ili ne, jel ima lažnih predstavljanja.

 

R1100 GS, ne pamptim kad sam ga video, R1150, svega par komada u nekom redovnom kontaktu, neki broj u sporadičnom. Ti motori su dosta stari i niske tržišne vrednosti, pa vlasnike navodim da rade u svojoj režiji, udelim po neki savet i pomognem u predpostavci kvara i kako ga ukloniti, jer nije isplativo da im rade profesionalci. 

Sve je ti lepo Djunta ali kako ja da dodjem do tog infa tj. da se prodaje tako nesto? Veoooma tesko. 
 

Tebe sam naveo kao personu od autoriteta i kao znalca pa verujem da ces znati ako neko prodaje ili da ocenis eventualno neki primerak. 
 

Deda Dane mi takodje pada na pamet kao jos neki iz NS koji su u materiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prošle nedelje me zvao čovek da kaže da je predhodno veče oglasio motor, u nekoj temi sam to objavio, a motor se prodao u toku pre podneva. 

 

Ko što sam rekao, ne učestvujem u trange frange, to znači i da ne radim procenu stanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ne znam kako je za motore, ali znam da brat kada je kupovao Audija tražili su mu 150 evra za proveru podataka, od toga 100 evra ostaje kao depozit ako dođe kod njih na servis.

 

Za 20 godina stare motore teško je ući u trag i preko, a naročito ovde. Ljudi jedva čekaju da prođe garancija da menjaju servis ili uzmu stvar u svoje ruke. Od svih motora u oglasima možda je 5% kupljenih ovde. I sam sam imao želju zimus kada sam menjao motor da nađem tako nešto i to što sam našao je bilo u stanju da nisam tu video nikakvu prednost.

 

Jurio od vlasnika, ali opet skapiram da su i ti motori došli od preko pre par godina. Znači opet dolazimo na isto.

 

Na kraju negde i protiv svojih želja, nisam hteo više da čekam, kupim motor koji je direktno uvežen iz Švajcarske. Evo posle cele sezone i nekoliko tura po komšiluku mogu da kažem da se nisam zajebao. I ako mi se prodavac kleo da je kupljen sa tom relativno malom kilometražom za mene je to bila prazna priča, ali u eksploataciji i stanju nekih stvari sve više počinjem da verujem. 

 

Drugar kupio GS 1200 isto iz uvoza, plaćen malo ispod 5000evra. Imao je neki problem u kardanu za koji u tom momentu ni on kao kupac, a ni prodavac nisu znali tačno šta je,ali je cena prilagođena tome. Na kraju je bila neka  glupost, rešeno za smešne pare, motor isto šapuće već celu sezonu.

 

Kupuj ono što ti se svidi i što ti se čini da je u dobrom stanju. Da li ga je vozila naša ili baba od preko do pijace to je manje bitno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 4 sati, đunta je napisao:

Ti motori su dosta stari i niske tržišne vrednosti, pa vlasnike navodim da rade u svojoj režiji, udelim po neki savet i pomognem u predpostavci kvara i kako ga ukloniti, jer nije isplativo da im rade profesionalci. 

Poštovani Đunta,

 

Ponekad pomislim kako sam odluku da kupim motor doneo uprkos vašem ogromnom doprinosu na ovom forumu, a ne zahvaljujući.

S obzirom da sam skoro imao vrlo slične dileme kao Ćomi, i da sam kupio motor koji još uvek ne poznajem, iz Vaših reči se lako može doći do zaključka da je to roba koju je najbezbednije zaobići. Ko će ga znati šta je u njemu,može biti sto skupih jada.

Osim ako ga nađeš da je mint stanje,dakako.

Da li pogrešno shvatam?

 

Gledam po stranim grupama čiji sam član kako se obesno gađaju fotografijama na kojima se ne zna koji ima veću kilometražu na satu. 

I to su neki tamošnji Ćomi i ja, koji bi vozili nov motor da to trenutno mogu, tako da ne verujem da njih veseli da lupaju neku ludu lovu samo da bi slikali 400.000 na satu. 

Motori jesu stari i niske tržišne vrednosti, ali se besomučno voze i dalje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Sad malo bacih oko na oglase.
 
Jel neko može da mi objasni ko,i dođavola zašto,skida engine/crash barove koji su bili deo fabričke opreme?
Zato što su razvaljeni pa da ne prave problem pri prodaji, pretpostavljam.
 
Dva ih imaju, ostalih 4-5 ne.
 
Obrati pažnju na to, možda ćeš sutra shvatiti da ti treba još par stotina evra da ne bi vozio grdosiju sa golom mašinom. To ko kad bi ušao u boks meč a ruke ostavio u svlačionici.
 
 
Skidaju ih, pa ih posebno posle prodaju. Ista fora kao i sa autima, kupe sa dosta opreme, ogole ga i opet prodaju po malo skupljoj cijeni, trgovina je to.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Jedno pitanje za poznavaoce;

 

Ako je motor u inostranstvu prefarban u neku ‘nestandardnu’ boju npr braon, kako se to manifestuje na uvoz i registraciju u Srbiji? Ima li tu nekih problema ili AMSS prosto konstatuje da je boje te i te i tako ide u saobracajnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ma jok. To se gleda na tehničkom kad se upisuju podaci u saobraćajnu. Evo sad sam gledao potvrdu od mog Vulcana i nigde ni ne piše boja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Pali, radi, ide, ( ništa ne diraj), to je uobičajeni i stav i odnos i od koga zavisi stanje. Bio je jedan motor, drugar ga je prozvao BMW vezica, to govori o kakvom se motoru radilio. Vozao se vlasnik lepo, mnogi se zadovoljavaju takvim stanjem, sve zavisi od kriterijuma. Pored zameme ulja, što većina zove malim servisom i smatra da je to redovno održavanje, motori se kvare i kad ja, ili bilo ko od majstora priča o mehanici, govori o tome i na taj način se pokuša predočiti šta sve može da se desi, nebitno iz kog razloga, što ne znači da je svaki primerak takav. 

 

Kakav god da je primerak, tražiće manje ili veće ulaganje, neka odmah, a neka kasnije. Kilometraža nije presudna, imo sam motor koji je 25k spržio kvačilo, dok neki primrci guraju 200 i kusur. Trenutno opšte stanje i oprema, to je bitno, jer je nema i uvek je posle skuplje kad se kupuje, nego kad je na motoru koji mora da bude skuplji zbog nje. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 20 minuta, Ćomi- je napisao:

https://link.mobile.de/1dXwQpKVfqoyCgio8

 

ovako nesto mi je ok. 
Kvacilo je naceto, kaze, sto mi je sasvim u redu jer cenim iskrenost i znam da ukalkulisem trosak. 
 

Prvi vlasnik. Sta kazete?

Meni ovo deluje ofucano iskreno.

Jeste da ga je slikao tosterom pa se ne vidi baš, ali opet nema crash barove, I vizir mi deluje toliko izgreban da ni poliranje ne pomaže.

Da je samo to dvoje, pa će ti trebati 500 EUR u nekom trenutku, a gde je AMSS i carina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
29 minutes ago, Ćomi- said:

https://link.mobile.de/1dXwQpKVfqoyCgio8

 

ovako nesto mi je ok. 
Kvacilo je naceto, kaze, sto mi je sasvim u redu jer cenim iskrenost i znam da ukalkulisem trosak. 
 

Prvi vlasnik. Sta kazete?

Ovo je previse… ja sam ispratio dva komada Koja su otisla pre koji mesec za ispod 2500 chf i to su bili u sasvim korektnom stanju, i do tih 4000 ima da ga napravis nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja