Jump to content

Moto Zajednica

Potraznja za R1100/1150 GS, ne iz uvoza.

Recommended Posts

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Bice prilike, siguran sam. 
Presrecan sam. 

Mašala kolega, sretno ti bilo!


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 3 minuta, Ćomi- je napisao:

Preuzeo sam ga danas. Parkiran u garazu, ceka da ga briskam i da mu se divim sutra. 
 

 

IMG_4116.jpeg

Izvini ,znam da ti je ovo prvi GS, ali duže će ti trajati ako su mu točkovi na zemlji 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
pre 19 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Cestitke kolega 

Da je ovo fabricka boja i da kupujem nov izabrao bi drugu boju, ovako je bas unikatan i daje mu neku draz

Tacno si opisao moje misli sto se tice ove boje. Hvala. Supruzi se bas bas dopao, kaze lepsu boju na motoru jos nije videla (znaci mi to jer sam bitke vodio sa njom oko motora). 
 

@the_doctor Hvala doktoreee, kako si to uspeo? 
 

A jest mi sve lepsi kako ga vise gledam. 
Od godine moram da mu nabacim neki ‘zvuk’. Sa Dragon Ada na ovu fabrikanu mi je bas tiho, ali vise o tome u 1100/1150 temi za koji dan. 
 

Eto, epilog po mene fantastican. Nenormalno sam srecan, ne znam kako cu zaspati veceras…najiskrenije pricam. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 43 minuta, Ćomi- je napisao:

Tacno si opisao moje misli sto se tice ove boje. Hvala. Supruzi se bas bas dopao, kaze lepsu boju na motoru jos nije videla (znaci mi to jer sam bitke vodio sa njom oko motora). 
 

@the_doctor Hvala doktoreee, kako si to uspeo? 
 

A jest mi sve lepsi kako ga vise gledam. 
Od godine moram da mu nabacim neki ‘zvuk’. Sa Dragon Ada na ovu fabrikanu mi je bas tiho, ali vise o tome u 1100/1150 temi za koji dan. 
 

Eto, epilog po mene fantastican. Nenormalno sam srecan, ne znam kako cu zaspati veceras…najiskrenije pricam. 

Taj tvoj motor imao sam priliku da kratko provozam u Petrovcu na Mlavi pre više godina (dok je vlasnik bio moj imenjak Žika).

Izvanredan motor, u zdravlju ga dugo vozio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator
On 10/19/2023 at 10:05 PM, Ćomi- said:

Tacno si opisao moje misli sto se tice ove boje. Hvala. Supruzi se bas bas dopao, kaze lepsu boju na motoru jos nije videla (znaci mi to jer sam bitke vodio sa njom oko motora). 

Sad kupi supruzi kacigu i opremu za vožnju i zahvali mom bratu Žiki što je motor ofarbao u ovu boju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sad, kad je motor stekao novog vlasnika, mogu da se više umešam. Ovaj primerak je među najboljim u Srbiji, možda i najbolji, bukvalno sedi vozi, kladim se da je i u rezervoaru bilo benzina. Motor je vizuelno ko čaša, tehnički apsolutno ispravan i inoviran i sa dosta toga što je novo, jedan od retkih kome nije načeta spojnička osovina menjača, ima punu višegodišnju istoriju održavanja i kroz papire i kroz foto i video ilustracije. Nije nov, ali se praktično može smatrati da je kao nov. Nek služi sa srećom!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 21. 10. 2023. at 15:53, đunta je napisao:

Sad, kad je motor stekao novog vlasnika, mogu da se više umešam. Ovaj primerak je među najboljim u Srbiji, možda i najbolji, bukvalno sedi vozi, kladim se da je i u rezervoaru bilo benzina. Motor je vizuelno ko čaša, tehnički apsolutno ispravan i inoviran i sa dosta toga što je novo, jedan od retkih kome nije načeta spojnička osovina menjača, ima punu višegodišnju istoriju održavanja i kroz papire i kroz foto i video ilustracije. Nije nov, ali se praktično može smatrati da je kao nov. Nek služi sa srećom!

Nije mi jasno kako tek sada vidim ovaj post. 
 

Ves sam dobio dva mejla sa mnogo fotografija, ludilo. 

 

Veoma mi prija dok citam post u kom majstor od autoriteta daje takve epitete mom motoru. Danas sam ga vozio cca 35min (vise nisam imao vremena) i motor mi je jos bolje legao. 
 

Moramo se cuti kako bismo na vreme utanacili i dogovorili sta treba da se radi ove zime/pred sezonu, jer imam ogromnu zelju da motor nastavi da prima isti tretman kao i do sada. 
 

Moram da kazem da motor odaje utisak ocuvanosti, pedantnosti vlasnika i radionice u kojoj se odrzava, kao i generalno motora koji mogu da upalim sada i zabodem na slepo prst u globus i krenem tamo bezbrzino.

 

Danas mi se javio Nikola i izrazio volju da mi donese u Novi Sad fabricki vizir kada bude dolazio jer je procitao da mi je ovaj nezgodan za vidno polje. Mislim da i to izmedju ostalog dovoljno govori o kakvom se bajkeru i coveku radi. 
 

Inace, sto se tice snage i ‘drame’ kod ubrzavanja, ipak toga ima (ne mnogo ali ima) ali sam danas shvatio da mora prosto vise (veci hod) rucica gasa da se pomeri/zavrne. 
 

Na kraju jedna velika mana ovog motora, a to je - ide zima :(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Hmmm, da, voleo bih da je na copavoj pod nesto manjim uglom, ali necu nista da diram dok se ne cujem sa Đuntom. 
 

Guglao sam sinoc dosta i stvarno Remus exhaust zvuci ponajbolje od onoga sto sam cuo. Medjutim, nista dok se ne cujem i ne vidim sa Đuntom. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Evo jedna interesantna slika iz neke britanske grupe. Neverovatno je koliko primeraka sa sumanutom miljažom napolju ima.

Ovo mu dođe skoro 420.000 km

 

FB_IMG_1698005994193.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odličan motor, čestitam !!!! R1150GS vrhunski motor i zadnje vreme važi za lakše motore... :oda2:

Promenio član srbac
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, al se preteruje kad sam ja u pitanju.

 

Ćopava može da se povisi, ali da bude čujna kad udari o pod, ja sam bio metuo gumu i pri guranju nisam čuo da je zakačila i sklopila se, umalo nisam ispustio motor.

 

Što se tiče auspuha, nisam nikad bio zagovornik, sa izbačenim katalizatorom se dobije zvuk i poboljša performansa, dok sa raznim izduvima to može da bude problematično. Na jednom R1200GSA, menjano je nekoliko izduva i ni jedan nisam ocenio da je kako treba, il ne ide dole, il gore, ili ima još izraženiju rupu gde već ima fabrički. Zanimljovo je da se razlikovao isti Akrapivič sa i bez ukucane BMW šifre, ovaj drugi je bio ono što i treba da se dobije, pa sam promenio svoj stav. 

 

Što se tiče pređene kilometraže, kačio sam više puta sliku brzinomera sa 500.000 milja na R1100GS, ne treba uopšte pričati o tome.

 

U servisnoj dokumentaciji imaju svi podaci kao i plan budućih intervalnih servisa, verovatno tek dogodine zamena ulja i godišnja zamena kočione tečnosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 7 sati, Ćomi- je napisao:

Ludilo. Koliko tvoj broji trenutno?

117 i nešto, prešao sam manje od dve hiljade od početka septembra,tj. od kad sam ga kupio.

Znam da je mnogima to smešno malo,ali ja bih bio prezadovoljan ako bih uspeo da održim taj prosek,1000 km mesečno.

Imam malog klinca (a s obzirom da svet i društvo idu direktno u vražju mater) vrlo ozbiljno se trudim da budem prisutan i ispravan otac,pa je vremena malo.

 

Dovijam se, jutros sam u 5 i nešto bio na poslu,što znači završiću pre 14h,dok žena pokupi klinca iz vrtića,ćiribu ćiriba tajo spičio 200 kilometara.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja