Jump to content

Moto Zajednica

putarine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

da li je neko dobio ideju osim mene da organizovano iskopiramo akciju hrvata u vezi putarine ako neko ne zna oni su napravili akciju u cilju smanjenja putarine ukratko napravili su guzvu pred kucicama za naplatu putarine placajuci putarinu najsitnijim novcicima koje imaju i uredno ih brojeci pred inkasantom potpuno legalno su napravili strahovitu gizvu i posle par meseci dobili odgovor vlade  u vidu smanjenja putarine za motocikle 40 procenata manje od automobila znam da vecina od nas ne placa al verovatno ce se tome jednom stati na kraj pomozimo sebi predlazem na prolece akciju na manje opterecenoj putarini kao opomenu a ako nas niko ne cuje tada organizovano na bubanj potok ili sinhronizovano po celoj srbiji kad najvise boli demokratski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

da li je neko dobio ideju osim mene da organizovano iskopiramo akciju hrvata u vezi putarine ako neko ne zna oni su napravili akciju u cilju smanjenja putarine ukratko napravili su guzvu pred kucicama za naplatu putarine placajuci putarinu najsitnijim novcicima koje imaju i uredno ih brojeci pred inkasantom potpuno legalno su napravili strahovitu gizvu i posle par meseci dobili odgovor vlade  u vidu smanjenja putarine za motocikle 40 procenata manje od automobila znam da vecina od nas ne placa al verovatno ce se tome jednom stati na kraj pomozimo sebi predlazem na prolece akciju na manje opterecenoj putarini kao opomenu a ako nas niko ne cuje tada organizovano na bubanj potok ili sinhronizovano po celoj srbiji kad najvise boli demokratski

 

 

 

        ''Ja tu nista ne bi diro''.tj kad stanu tome na kraj tada mozemo da razmisljamo sta cemo i kako cemo za sad nista. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Mislim da ce teze da prodje.

Iskreno ja autoput zaobilazim kad god mogu. Ne vozim zujalicu, a i ne predstavlja mi voznja po auto putu nikakvo zadovoljstvo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

  ''Ja tu nista ne bi diro''.tj kad stanu tome na kraj tada mozemo da razmisljamo sta cemo i kako cemo za sad nista. 8)

Slazem se, kako sada stoje stvari ko nece da plati ne mora i dokle god je tako nemamo potrebe da se bunimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

neplacanje putarine je jedan veliki problem za organizaciju ove akcije, koja je uz to ogranicenje definitivno uvrstena u plan Asocijacije. Kopiranje tudjih primera bez ozbiljnijeg njihovog citanja, a kamoli analiziranja, itekako moze da bude pogubno po samu akciju. Naime, razliciti su uslovi, ali i ciljevi od zemlje do zemlje, vlasti do vlasti, motorista do motorista. Meni koliko je poznato, to je izvedeno u Istri u tunelu Ucka koji privatnik rentira, te tu stvari stoje malo drugacije.

 

Ipak, uvodjenje vinjeti koje je najavljeno mozda i do kraja ove godine, kao i pritisak na smanjivanje razlike izmedju stranih i domacih tablica na naplatnoj rampi (pritisak EU), cine da bi se nasa aktivnost morala desavati pre toga. Vec nasim planom za ovu godinu, motocikli iz inostranstva bi se trebali pojaviti na nasim drumovima u nesto vecem broju nego do sada, i to je za drzavu samo po sebi opterecenje za resavanje ovog problema, ali i nama zadatak da pokusamo to organizovano da resimo.

 

Naime, vinjeta na godisnjem ili drugom vremenskom periodu, omogucava da se za relativno prihvatljiv iznos, unapred placen onda kada postoje sredstva za to, motociklom planira sasvim drugaciji tempo voznje, povatka, zadrzavanja i uopste putovanja, iskljucivo ako ta vinjeta ne bude kostala kao i za automobile. Stoga se za najozbiljnije razmatra ovakva kampanja.

 

Za samu kampanju neophodno je obezbediti par studija o zagadjivanju, habanju puteva, potrosnji goriva, turistickom efektu i slicne paralele na kojima bismo zasnovali nas zahtev. Blokada rampi je zaista ona krajnja mera i ne treba olako posezati za njom cak ni u internet pisanjima. Time se, ma koliko sustinski to mozda bila krajnje neproduktivna mera (a zamisli da odmah posle prolaska motora kroz rampu policija  kontolise prvu pomoc na motociklu ili slicno i eto vec belaja), bez obzira ostavlja utisak neefikasnosti, jer bozemoj, tamo su negde neki dobili od drzave smanjenje putarina a mi nismo nista dobili.

 

Ja placam putarinu, uvek putujem sa suprugom svako na svom motoru, i itekako mi smeta cena, samo da budemo nacisto. Ipak, to ne znaci da sam zato spreman da uradim nesto naopacke pa da nikakav efekat ne proizvedem, vec samo jos gore ucinim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Meni koliko je poznato, to je izvedeno u Istri u tunelu Ucka koji privatnik rentira, te tu stvari stoje malo drugacije.

Prva akcija je bila samo Ucka, ali letors u spicu turisticke sezone, susedi su se organizovali ne SVIMi naplatnim rampama ;)

 

 

 

Ja placam putarinu, uvek putujem sa suprugom svako na svom motoru, i itekako mi smeta cena, samo da budemo nacisto. Ipak, to ne znaci da sam zato spreman da uradim nesto naopacke pa da nikakav efekat ne proizvedem, vec samo jos gore ucinim.

 

Ja placam, al kad idem autom ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Meni koliko je poznato, to je izvedeno u Istri u tunelu Ucka koji privatnik rentira, te tu stvari stoje malo drugacije.

 

Tunel Ucku drze Francuzi,tocnije imaju koncesiju,a istina je da je sve pocelo na Uckoj,ali smo na kraju dobili 40 % jeftinije u cijeloj drzavi,odnosno svagdje gdje se placa cestarina,most ili tunel.

Cekali smo godinu dana na rezultate jer nije bilo tako jednostavno.

Prvo su imali svi koncesionari interni sastanak,pa kada su se oni dogovorili,isao je novi prijedlog zakona u Sabor,pa izmjena zakona,pa sto cuda.

Ali je bitno da smo ipak dobili.Koliko je dobro za nas,tako i za sve motoriste koji putuju kroz Hrvatsku jer kod nas stranci ne placaju vecu cijenu,nego to isto vrijedi i za njih

Ne postoji zakon da jedni koncesionari mogu uvesti novu kategoriju (u ovom slucaju za motore) a drugi ne,nego ili svi ili nitko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam za,,,trebalo bi tako nesto uraditi,,doduse ja uvek proletim pored rampe,a placao bih da je manja putarina,,,,

ovako je vise nego preskupa......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U kom smislu druže ne talasati?

 

Da li je već nešto pokrenuto po tom pitanju ili je reč o nečem drugom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da tih 100% popusta i meni najviše odgovara, ali zalažemo se za pravnu državu a mi prvi radimo protiv toga? Da ne pričam da deo (mali) od te proklete putarine ide u fond kojima se isplaćuju penzije, plate za vojsku, policiju, zdravstvo, školstvo...

 

Ajd' neću da talasam više ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bila je tema vec o tome pa sam dao jedan slikovit opis, koji cu sada ponovim.

 

Bilo kakva akcija za smanjenje putarine u ovoj situaciji i ovom vremenu je isto kao da budimo medveda iz najdubljeg zimskog sna, u sred januara na -20 stepeni da ga pitamo da li je OK da prodjemo kroz sumu.

 

Posto ljudi ili ne kapiraju ili ih mrzi da citaju forum, pa sve nadrazaje koje imaju pretvaraju u cukanje po tastatur mogu i da pojasnim ovo slikovito objasnjenje.

Medved- neko ko je zaduzen za naplacivanje putarine...

Suma- autoput...

 

Kako je kod nas trenutno debela zima i prognoze najavljuju hladan talas, i baba Zivana kaze da prolece nece jos dugo, najbolje je ici kroz sumu, bez da se medved pita, jer i vuk koj nas u njoj vidi nam namigne dok prolazimo...

 

Vuk- radnik na naplatnoj rampi

 

 

Posta ja Ezop ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Naravno da tih 100% popusta i meni najviše odgovara, ali zalažemo se za pravnu državu a mi prvi radimo protiv toga? Da ne pričam da deo (mali) od te proklete putarine ide u fond kojima se isplaćuju penzije, plate za vojsku, policiju, zdravstvo, školstvo...

 

Ajd' neću da talasam više ;D

 

E kada se plate i penzije ne budu placale iz putaraina, tada ce imati smisla bilo sta drugo... Do tada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Naravno da tih 100% popusta i meni najviše odgovara, ali zalažemo se za pravnu državu a mi prvi radimo protiv toga? Da ne pričam da deo (mali) od te proklete putarine ide u fond kojima se isplaćuju penzije, plate za vojsku, policiju, zdravstvo, školstvo...

 

Ajd' neću da talasam više ;D

 

E kada se plate i penzije ne budu placale iz putaraina, tada ce imati smisla bilo sta drugo... Do tada...

 

Ti si se nesto nacitao ovih dane ;D ;D ;D

Zvucis pametno ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dane, kada je industrija i proizvodnja u kolapsu, ostalo je samo naplata poreza, carina, akciza, putarina...i krediti, dok ne priznaju da je država bankrotirala. ;)

 

Govorim principski, ne toliko vezano za temu...što znači da opet off-ujem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Za samu kampanju neophodno je obezbediti par studija o zagadjivanju, habanju puteva, potrosnji goriva, turistickom efektu i slicne paralele na kojima bismo zasnovali nas zahtev. Blokada rampi je zaista ona krajnja mera i ne treba olako posezati za njom cak ni u internet pisanjima. Time se, ma koliko sustinski to mozda bila krajnje neproduktivna mera (a zamisli da odmah posle prolaska motora kroz rampu policija  kontolise prvu pomoc na motociklu ili slicno i eto vec belaja), bez obzira ostavlja utisak neefikasnosti, jer bozemoj, tamo su negde neki dobili od drzave smanjenje putarina a mi nismo nista dobili.

 

Ja placam putarinu, uvek putujem sa suprugom svako na svom motoru, i itekako mi smeta cena, samo da budemo nacisto. Ipak, to ne znaci da sam zato spreman da uradim nesto naopacke pa da nikakav efekat ne proizvedem, vec samo jos gore ucinim.

 

Kako se uzme kolega: kad se dobro natempira (recimo u spicu sezone, kad su turski drzavljani u tranzitu) pa drzava dobije negativan publicitet, onda moze i te kako da ima efekta. Sto se tice vinjeta, daj boze, ali cisto sumnjam iz prostog razloga sto to ne moze da se isplati vlasniku tj.drzavi. I uvek ce naci opravdanje tipa: "pa nemaju ni sve druge drzave vinjetu (Hrvatska, Italija...itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Pozdrav,

 

a da se kacimo sa drzavom?

Mislim, to je taj predlog, ili...?

Pa, sve zavisi kako gledas: ako je placanje putarine sitnim apoenima "kacenje", onda ok. To je legitimno pravo, placati u valuti koja je zakonsko sredstvo placanja u ovoj drzavi! Evo citam drugi put sta je kolega napisao i ne mogu da verujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

...a i u svim demokratskim drzavama je svaki vid nenasilnih protesta sasvim uobicajena i normalna stvar. To se moze videti i na TV-u, ne mora cak ni da se putuje van nasih granica. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja