Jump to content

Moto Zajednica

putarine

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova

Pa kako te ne plasi, Tomerc?

Uvek kada se povede rec o tome, ti si tu da objasnis kako nije trenutak, da pitas zasto se podbunjuju ljudi i sl. I glavno pitanje ti je: zasto ti ne povedes ljude?

Pa jednom si me vec terao da ti trazim citate po forumu za svaku rec koju sam napisao. Ja ti nasao, vise puta te pitao da li si zadovoljan, ali si ti svaki put to mudro precutao.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=48397.msg762267#msg762267

 

Ali, hajde opet, kad ponovo insistiras, da ti odgovorim.

 

Cekas, kazes, da ja nesto uradim. Pa zar je red da se ja sad guram ispred Osnivaca, Predsednika, Vlasnika, jednom recju Gazde BJB i AMS koji je sasvim jasno napisao:

 

" A takodje sam javno napisao da ako nase zahteve ne ispuni drzava i bude potrebe za protestom, da cu JA PRVI DA STANEM NA CELO KOLONE i da protestujem. Ja cu i da potpisem prijavu protesta policiji i sve sto treba, kao sto sam do sad sve nase papire za policiju potpisivao." (Protest smanjenja registracije.... str31.).... Nije lepo da ja moram da te podsecam sta je gazda napisao.

I, sta sad, ja treba , po tebi, da kazem: E, nece on, nego cu ja, ja cu to bolje, ja sam sposobniji! Pa zamisli sta bi ti tek onda pisao.

 

Ja kao clan foruma, mogu samo da pozdravim i prihvatim gore citirano i strpljivo da cekam mart kada vise puta spominjani zahtevi treba da budu predati, i prikljucim se koloni na celu koje je vec receno ko stoji, potpisuje i dr.  U medjuvremenu, tu i tamo, dozvolim sebi luksuz  da  priupitam u odgovarajucim temama radi li se sta na tome, zasto ide sporo, moze li brze i slicno. Par puta sam se cak i drznuo da ukazem na neke nelogicnosti (i kracu analizu istih) kojima nas, motoriste, drzava sistematski pljacka, mislici da cu time dati skromni doprinos ovoj akciji.

 

E sad, ako se pravila foruma promene, tj. ako ih vlasnik promeni, pa bude zabranjeno iznositi bilo kakva pitanja ili razmisljanja koja bi mogla liciti na iskazivanje nezadovoljstva polozajem motociklista, visokim dazbinama, putarinama i slicno, ja cu se tim pravilima prilagoditi i veruj mi, nece biti potrebno da me ti opominjes da "opet podbunjujem".

 

A do tada bih te molio da na moja razmisljanja koja ovde iznosim, ako osetis potrebu, odgovoris nekim svojim razmisljanjem, svojim shvatanjem stvari, pa i neki argument da napises po nekad, sto da ne.

To da podbunjujem i da cekas da ja nesto uradim ( tj.da viknem: za mnom! iako je neko dosta relevantan to vec viknuo) smo procitali ko zna koliko puta do sada, i kad sam ja , i kad su mnogi drugi ucesnici foruma bili u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Nisam pitao zasto podbunjujes, ves sam konstatovao  ;)

 

I opet si kao i uvijek nasao opravdanje da ne kazes: "Zamnom junaci!"  ;D

I da ne uradis nista osim, kako kazes, " U medjuvremenu, tu i tamo, dozvolim sebi luksuz  da  priupitam u odgovarajucim temama radi li se sta na tome, zasto ide sporo, moze li brze i slicno."  ;D

Ali ne i da ponudis da uradis nesto osim toga  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Napravis kompletan program i pozoves ljude da ti se pridruze

 

 

 

Kao sto rekoh, da si ranije citao, imao bi tu informaciju da je to vec sve bilo uradjeno, ali se UVEK NESTO CEKA!!! Kao, sto je u nasoj istoriji vec dobro poznati, NIKAD NIJE TRENUTAK... (tacnije uvek hocemo da neko drugi uradi neku stvar koju bi mi trebali sami da uradimo)

Ljudi koji vode BJB i AMS mogu da kazu nesto sto tebi ne odgovara, da NIJE TRENUTAK, ali niti oni, niti bilo ko drugi ti ne mogu zabraniti da kazes OVO JESTE TRENUTAK i pokrenes sam citavu stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Tomerc: " Ali ne i da ponudis da uradis nesto osim toga  "

Eh, da nema ovih smajlija sto stavljas iza svake recenice, jos bih pomislio da ozbiljno mislis ovo sto pises.

 

A ja u postu napisah, gle cuda da nisi video, ma samo da si nastavio da citas, odmah sledeca recenica iza ovog sto si ti citirao: "  Par puta sam se cak i drznuo da ukazem na neke nelogicnosti (i kracu analizu istih) kojima nas, motoriste, drzava sistematski pljacka, mislici da cu time dati skromni doprinos ovoj akciji."   Da ne stavljam sad i linkove tih tema ( mada mogu, ako treba).

 

A opet, drago mi je da si bar konstatovao da sam nasao razlog zasto ne vicem "za mnom junaci".

Valjda smo svi ( a pogotovo ti) prihvatili za resenu stvar kad je Vlasnik sajta svojevremeno to uzviknuo. Necemo mu valjda sad prkositi i minirati dosadasnji rad i napore. Pa ti si se bar uvek borio da se to postuje i ceni, sta ti je sad odjednom?  Neupuceni mogu pomisliti da nisi zadovoljan dosadasnjim radom Uprave ( bilo BJB, bilo AMS), pa  pitas na sajtu koga stignes zasto se on ne bi stavio na celo akcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Tomerc: " Ali ne i da ponudis da uradis nesto osim toga  "

Eh, da nema ovih smajlija sto stavljas iza svake recenice, jos bih pomislio da ozbiljno mislis ovo sto pises.

 

A ja u postu napisah, gle cuda da nisi video, ma samo da si nastavio da citas, odmah sledeca recenica iza ovog sto si ti citirao: "  Par puta sam se cak i drznuo da ukazem na neke nelogicnosti (i kracu analizu istih) kojima nas, motoriste, drzava sistematski pljacka, mislici da cu time dati skromni doprinos ovoj akciji."   Da ne stavljam sad i linkove tih tema ( mada mogu, ako treba).

 

A opet, drago mi je da si bar konstatovao da sam nasao razlog zasto ne vicem "za mnom junaci".

Valjda smo svi ( a pogotovo ti) prihvatili za resenu stvar kad je Vlasnik sajta svojevremeno to uzviknuo. Necemo mu valjda sad prkositi i minirati dosadasnji rad i napore. Pa ti si se bar uvek borio da se to postuje i ceni, sta ti je sad odjednom?  Neupuceni mogu pomisliti da nisi zadovoljan dosadasnjim radom Uprave ( bilo BJB, bilo AMS), pa  pitas na sajtu koga stignes zasto se on ne bi stavio na celo akcija.

 

Ja vjerujem da ljudi koji ovo pokusavaju da urade rade najbolje sto znaju i umiju, i ne mislim da im pomazem ako ih svaki cas provociram i podbadam. Cak naprotiv  ;)

Ali to ne znaci da ne mislim da svatko tko nije zadovoljan sa njihovim radom, ciljevima, zahtjevima, nacinom, rokovima,.... nemoze da sam pokrene nesto

I to je ono sto ja ukazujem:

Nisi zadovoljan - uradi nesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Neces verovati, ali ja po nesto i uradio. Napisao nekoliko ozbiljnih postova koji se odnose na problem, sa kracom uporednom analizom i logicnim argumentima (jel da ti postavljam linkove i za to?),  cujem nezvanicno da su neki moji predlozi u manje-vise izvornom obliku usli u taj predlog zahteva koji je odabrana grupa pripremala. Od mene valjda dosta, naki su doprineli i vise ali da su se svi bar toliko potrudili bilo bi dobro.

 

A ako mislis da treba razbijati jedinstvo BJB ili AMS, onda si u pravu sa tim svojim stavom:   " Ali to ne znaci da ne mislim da svatko tko nije zadovoljan sa njihovim radom, ciljevima, zahtjevima, nacinom, rokovima,.... nemoze da sam pokrene nesto...."  (npr. zadovoljan sam ja sa rokovima, ali nisam sa nepridrzavanjem tih rokova i sl.)

 

Pa sta to znaci? Nisi zadovoljan, ali cuti, nista ne pitaj tj. "ne podbadaj" , ali zato pokreni sam nesto sto mislis da je ispravno, mada se to i ne razlikuje sustinski od centralne ideje. I naravno, povuci jedan broj (manji ili veci) svojih istomisljenika i odvoji ih od zajednicke ideje.

I zamisli da su  svi koje si ti savetovao da tako urade to i uradili! Ko zna koliko bi sad frakcija i neformalnih grupa postojalo na ovom sajtu, koliko bi bilo banovanja, a koliko nezadovoljnih tim banovanjima?

 

Vidis upravo to je pogubno za postojanje ovakve zajednice: nisi zadovoljan necim, pokusaj da pridobijes koga god mozes za svoj stav i radi na svoju ruku. Ili, kako ti kazes:  " Napravis kompletan program i pozoves ljude da ti se pridruze".

Hajde sad svi koji mislimo svojom glavom, a samim tim i imamo neke primedbe i predloge da pravimo svoje programe i zovemo ljude da nam se pridruze. Ja bih razumeo da si napisao: ako ti se ne svidja, idi na drugi sajt ( mada za to, srecom, nisi ovlasten), a ne "pozovi ljude da ti se pridruze", i sam pokreni nesto.

 

Da li si ti uopste svestan kakve ti predloge dajes sta da se radi? Da se jedna centralna akcija razbija na mnostvo manjih?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Znaci ti mislis da radis nesto dobro tako sto stalno podbadas i provociras, i prosipas demagogiju?

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

I tako se boris za jedinstvo??

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Sa svojom logikom podsjecas me na cuvenu recenicu: " A onda ce ti brat Djura oprostiti sto te je tukao!"

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Pobogu, Tomerc, zar je to jedino sto si umeo da napises?

Ali, kad nema argumenata ( glavni argument je brat Djura iz vise puta repriziranog filma), ima bar smajlija.

Pa i meni bi bilo lakse da sam tu tvoju bezbroj puta ponovljenu frazu u stilu " Napravis kompletan program i pozoves ljude da ti se pridruze" nazvao demagogijom. Ali ja ti, kao ozbiljnom coveku objasnio sta sam uradio, da sam neki skromni doprinos dao ( ti si me pitao sta sam do sada uradio), i da poziv na cepanje asocijacije nije produktivan, a ti nakucao 30 (trideset) smajlija.

 

Sad, jel se ti smajliji odnose na recenicu ispod koje stoje? Kako drugacije protumaciti nego da se ti izgleda to sam sebi smejes, posle svake napisane recenice. Doduse, i jeste smesno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pobogu, Tomerc, zar je to jedino sto si umeo da napises?

Ali, kad nema argumenata ( glavni argument je brat Djura iz vise puta repriziranog filma), ima bar smajlija.

Pa i meni bi bilo lakse da sam tu tvoju bezbroj puta ponovljenu frazu u stilu " Napravis kompletan program i pozoves ljude da ti se pridruze" nazvao demagogijom. Ali ja ti, kao ozbiljnom coveku objasnio sta sam uradio, da sam neki skromni doprinos dao ( ti si me pitao sta sam do sada uradio), i da poziv na cepanje asocijacije nije produktivan, a ti nakucao 30 (trideset) smajlija.

 

Sad, jel se ti smajliji odnose na recenicu ispod koje stoje? Kako drugacije protumaciti nego da se ti izgleda to sam sebi smejes, posle svake napisane recenice. Doduse, i jeste smesno.

 

 

Citam tvoje postove i smijem se tvojoj logici ;D ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

E, ako je tako, dobro je, vidim onda da ti je sve manje i manje smesno. Sa 30 (trideset) smajlija sad su tu samo 2 (dva).

Znaci, moja logika ti i nije vise toliko smesna kao ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

E, ako je tako, dobro je, vidim onda da ti je sve manje i manje smesno. Sa 30 (trideset) smajlija sad su tu samo 2 (dva).

Znaci, moja logika ti i nije vise toliko smesna kao ranije.

Ma nije nego sam zurio

Evo ti da ne patis  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

A evo ti i za buduce  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Cestitam, moguce je da je ovo rekord foruma.

Da sad i ja citiram drugu cuvenu recenicu (iz drugog  poznatog filma): "Laki je malo nervozan..."

 

Eto vidis, ja pravim rekorde foruma samo da bi ti bio srecan  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

prvi put je uvek frka a posle ide lakse mislim da ni jedan inkasant ne ocekuje da stanes

 

he he ... ziva istina ...  ;)

 

i ja sam u pocetku stajao da platim , pa mi se vise puta dogadjalo da me zacudjeno gledaju ili me upucuju na prodjem sa strane , pored rampe ...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

kad bude put vredan placanja ja cu stati da ga platim ... ovako i kad naletim na rupu  i kolotrag barem ne psujem , stres je manji i zivot lepshi ...

 

 

p.s. za poshtene info , u cilju bolje naplate kazni za prekorachenje brzine na autoputevima , a kako je na snazi zabrana zaustavljanja vozila na autoputu od strane policije , u fazi je testiranje sistema implementiranog u sistem naplate , pogledajte slip sa nishkog autoputa gde se naplata vrshi izmedju dve tachke , na slipu vam lepo pishe vreme ulaska i vreme izlaska sa auto puta , u test fazi se implementira sistem koji oduzima vrem 2 od vremena 1 i deli sa predjenim putom , dobijanjem prosechne brzine koja je veca od 120kmh automatski se slika vozilo koje stoji na naplatnoj rampi i chestitka stize na kucnu adresu ... chisto da vam skrenem paznju , poshto vest nije aktuelizovana , inache kamere vec postoje na svakoj naplatnoj rampi , jer njima se vizuelno utvrdjuje dal je vozilo stranih ili domacih tablica , tako da je cela pricha samo komad softvera koji ne koshta mnogo , a obogatice ovu raspalu drzavu , tako da oni mogu da lade OO po svetu ... it itd  itd ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Jest, novo je, jer se mi ipak vozimo po Srbiji. Kod nas su nove stvari, često one koje su tamo negde zastarele (humanitarna pomoć), al s obzirom da je to sad i ovde, treba na njih obratiti pažnju, a sve u cilju što manjeg doprinosa punjenju državnog budžeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ne samo cemu prave auta ili motore koji do 100 ubrzaju za 4-5 sec........... cemu to, staviti blokadu na 120 i gotovo..... a ne ovako, prosto te teraju da nagazis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

evo posle par dana puteshestvija po evropi da rezimiram , madjarska , austrija , nemachka i slovachka za 4 dana platio  putarine 21euro od toga nemachka jelte se neplaca i slovachka je 7 dana , pricham o vinjetama i sistemu koji je vishe nego dobar po dzep , iz prostog razloga jer sam BG-SU platio 5e i povratak 5e stim da veci deo puta i nije auto put a i rupe su kriminalne .... a za 2 puta vishe sam preshao josh 2500km po mnogo boljim putevima i pritom nisam morao da stajem na naplatne rampe itd itd itd ....

 

neki ce reci npr ja prodjem kroz slovachku 30km i oni mi naplate 4.90 na 7dana  ali neki nesretni stranac prodje kroz srbiju od horgosha do leskovca i ovi nashi ga oderu skoro 2000dinara ... plus ako menjash eure na naplatnoj rampi menjash ih po 80din pa ti vidi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

neki ce reci npr ja prodjem kroz slovachku 30km i oni mi naplate 4.90 na 7dana  ali neki nesretni stranac prodje kroz srbiju od horgosha do leskovca i ovi nashi ga oderu skoro 2000dinara ... plus ako menjash eure na naplatnoj rampi menjash ih po 80din pa ti vidi ...

 

Onda mora da se neko od nas dvojice zeznuo, meni rekose da za Slovacku vinjeta ne treba  ;D ??? Isao sam pre dve nedelje do Nemacke da pokupim Touratech i isao sam kroz Madjarsku, Slovacku, Cesku i Nemacku. Putarinu tj vinjetu sam platio samo u Madjarskoj (a jos uvek nisam ni siguran jesam li trebao - nikako nisam uspeo da se sporazumem sa momkom koji ih prodaje)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cini mi se da za motor se ne placa vinjeta u Slovackoj, a ni u Ceskoj, ako se ne varam... Za Slovacku sam skoro 100% siguran, ali za Cesku nesto bas i nisam, ne secam se tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Posto sam isao kod BJB clana RokiRoki-ja, on mi je potvrdio da se ne placa vinjeta ni u Slovackoj ni u Ceskoj, a ni u Nemackoj..

 

Kad smo kod putarine.. Na ovaj kratki put sam krenuo iz Vrbasa i tu sam izasao na autoput. Stao sam na naplatnoj rampi da platim putarinu, a glas sa druge strane tamnog stakla mi rece ovim recima: "Gospodine, ja radim ovde 15 godina, a vi ste prvi na motoru koji ste stali da platite"  ;D ;D ;D I ja se pokajah :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ali stvarno ovde nista ne funkcionise dok ne zaustavis zilu u drzavi.... prvo gorivo pa sad i putarine.....  hoce biti neke organizacije protesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja