Jump to content

Moto Zajednica

putarine

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Sejtane, provlaci se slobodno, samo pitaj Lalajka kako to ume da izgleda ;)

Pa kamere malo, ma policija iza rampe, pa malo ovo-ono, ha :)

 

Ukoliko nesto mislis da trazis od drzave jednog dana, onda je igranje djonom zaista kacenje. Ne bezim od te akcije, samo bih pokusao prvo drugim sredstvima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja se ne provlacim i mislim da to nije u redu. Ne mislim da ce se tako nesto resiti. Ovo sto su uradili bajkeri u Hrvatskoj je mnogo bolje. Ne treba ostavljati utisak da smo divljaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

...a i u svim demokratskim drzavama je svaki vid nenasilnih protesta sasvim uobicajena i normalna stvar. To se moze videti i na TV-u, ne mora cak ni da se putuje van nasih granica. ;)

 

Potpuno se slazem, koliko sam ja primetio Srbija je zemlja koja u sustini najmanje prostvuje. Mi kao da cekamo da nas ujasu koliko moze pa onda napravimo lom umesto da na vreme i mirno kazemo: dosta bre vise.

I to ne samo za putarinu (sto je za nas definitivno bitno - ne mozes uvek putovati lokalnim putevima)  vec za sve ostalo, tipa poskupljenje hleba a mi svi kao majke ima ga ili crkli da Bog da ili tako nesto. A u Nemackoj za poskupljenje hleba protest trajao 24 sata blokirana cela zemlja ... da ne duzim i davim

 

SLAZEM SE da treba mirno i na vreme protestvovati, 2 tocka ne gaze isto koliko i 4 i samim tim nema smisla da isto kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa, mozda se po Srbiji ne primeti da Srbija protestuje, ali se u Beogradu itekako primeti da Srbija protestuje daleko vise nego sto radni covek u Beogradu moze da podnese. Kome god, a sto je najgore, i kome GDE GOD nekom nesto zafali, odmah se blokira prolaz kroz Kneza Milosa i/ili Nemanjinu, pa izvoli radi ako mozes....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Ma kakav bre Beograd, tamo protesvuju samo jadnici kome je ono doslo zadnje ili protest ili maltene smrt, npr.oni jadnici za lovu sa ratista.

Ne protesvujemo na vreme pa to ti je.

A nis je poznat po protestima jer su svi veliki bas u njemu zapoceti ali opet KAsno!  ! !

 

Mi bismo mogli da napravimo miran protest, lagana voznja gradom u velikoj grupi do mesta gde cemo odrzati lep koncert uz razne poruke drzavi izmedju redova. Tako sam bar ja primetio da se radi svuda u svetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pozdrav,

 

Sejtane, provlaci se slobodno, samo pitaj Lalajka kako to ume da izgleda ;)

Pa kamere malo, ma policija iza rampe, pa malo ovo-ono, ha :)

 

Ukoliko nesto mislis da trazis od drzave jednog dana, onda je igranje djonom zaista kacenje. Ne bezim od te akcije, samo bih pokusao prvo drugim sredstvima.

 

Nama su davno obecali ukidanje Shengena i jos nogo toga,

 

Ja cu iz principa da se provlacim kroz naplatnu rampu, a ako me ljudi u plavom sto voze francuske krseve iz nekog razloga zaustave, lepo cu im objasniti da nisam napravio nikakav saobracajni prekrsaj i da nije njihov posao da se petljaju u obligacione odnose izmedju mene i sluzbe naplate putarine.

 

Vozim auto s zatamljenim staklima iako je to po misljenju MUP-a nedozvoljeno, ja stitim svoju imovinu od kradje ( nije interesantan jer se ne vide sredstva zastite, i dal ima nekog unutra)  i zabole me za njihovo misljenje,

1 auto su mi ukrali koji nikad nije nadjen, 5 puta su mi obijali automobile nikad nista nije nadjeno. I onda da me neko startuje za stakla..... ja samo pocnem da nabrajam kad mi budu nasli to i to istog momenta s zadovoljstvom skidam foliju s stakla.

 

Jednostavno u pitanju je odnos drzave prema gradjanima, i u skladu s tim ja se isto tako ponasam prema drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

svako ima pravo na svoj stav, kao i na principe. Ja zaista nemam potrebu da se na principa izvlacim kad mi je nesto skupo. Dva puta su mi do sada krali kola, oba puta su mi vraceni automobili, ali je paralela i nepotrebna i neupotrebljiva za bilo sta drugo.

 

Uzgred, na rampama su postavljene kamere, jos prosle godine su pocele da stizu kazne i pozivi zajedno sa sve fotografijama na kucne adrese. Naplata je kriminalno losa, ali svaki pocetak je tezak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma kakav bre Beograd, tamo protesvuju samo jadnici kome je ono doslo zadnje ili protest ili maltene smrt, npr.oni jadnici za lovu sa ratista.

Ne protesvujemo na vreme pa to ti je.

A nis je poznat po protestima jer su svi veliki bas u njemu zapoceti ali opet KAsno!  ! !

 

Mi bismo mogli da napravimo miran protest, lagana voznja gradom u velikoj grupi do mesta gde cemo odrzati lep koncert uz razne poruke drzavi izmedju redova. Tako sam bar ja primetio da se radi svuda u svetu

 

 

 

 

 

 

 

 

          Kolega Mrkle znas kolko zabole drzavu pardon pojedince otudjene od drzave koji je predstavljaju za mirne proteste,ima da gledaju kroz prozor i da se smeju.Protesti ne pomazu nista ,jer u bilo kojoj normalnoj zemlji ,demokratskoj ,ministar tog resora zbog cega se protestuje odmah daje ostavku iz moralnih razloga a kod nas to nije slucaj.'' Necemo se valjda povlaciti pred prvim problemom'' toje sve sto ce da kaze i hrabro ce da ostane na svom mestu.

          Putarina je nesto toliko periferno u ovoj drzavi koja je krcata problemima zbog kojih bi trebalo protestovati pa niko ne protestuje.Razlog je taj sto ovaj narod ima podanicki rajinski mentalitet i mnogo stvarno mu treba mnogo da bi se digao na proteste koji i kad bi uspeli da smene postojecu garnituru nista bitno ne bi postigli.Situaciju bi samo vesto iskoristio neki komesar neke slatkorecive partije da se domogne vlasti i aj Jovo na novo sledeceih 10-20 godina dok se opet ne stvori kriticna masa..... i tako dalje i tako to.

        Rezime ja sam protiv protesta u vezi drumarine jer trenutno nisam ugrozen a kad budem videcemo.sta cemo.

        P.S. I Hrvati nisu protestovali dok im nisu onemogucili da prolaze pored rampe produzivsi istu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Lancia 88,

 

Sad si me dobro upozorio,

 

Inace imam u planu da namestim jedan automatski mehanizam za tablicu u cilju skrivanja iste od radara i kamera putara.

 

I ja sam za legalnost al me niko ne moze ubediti da motor koji ma 200 i kusur kg, dva tocka placa istu putarinu kao i vozilo koje je u proseku tesko oko 1300 kg i ima cetiri tocka, ili ako ocete jos motor vrsi  pritisak na asfalt  po tocku oko 100 kg, a automobil oko 320 kg po tocku sto navdi na zakljucak da automobil po jednom tocku ima veci pritisak na asfalt od motocikla  za  3,2 puta pa to pomnozimo i dobijamo rezultat da automobil za 6,5 puta vise haba asfalt od motora.

 

Po meni realna cena putarine bi bila oko 30 % od cene putarine za automobile.

 

Al ko mene pita za to ?    

 

Za to ja odo da pravim mehanizam za tablicu.....................jer pare ovim Turcima ne dam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tjah, to sto ja placam putarinu ne znaci da se necu solidarisati sa ostalima, zavisno od toga kako odlucimo i kako nam se bude ta kampanja kretala. Mislim da je prvenstveno potrebno pokusati sredstvima kakva su mirna resenja, odnosno, kampanjom baziranom na nekoliko studija (koje se rade, uygred budi receno) i podrzanim masovnom peticijom, kao i finalnom tribinom sa putarima, ministarstvima i MUP-om koja je planirana Planom akcija za ovu godinu. Blokada rampi je, po meni, tek korak kad i ako propadne ta kampanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pozdrav,

 

tjah, to sto ja placam putarinu ne znaci da se necu solidarisati sa ostalima, zavisno od toga kako odlucimo i kako nam se bude ta kampanja kretala. Mislim da je prvenstveno potrebno pokusati sredstvima kakva su mirna resenja, odnosno, kampanjom baziranom na nekoliko studija (koje se rade, uygred budi receno) i podrzanim masovnom peticijom, kao i finalnom tribinom sa putarima, ministarstvima i MUP-om koja je planirana Planom akcija za ovu godinu. Blokada rampi je, po meni, tek korak kad i ako propadne ta kampanja.

 

Cek, cek, a sta bi sledeci korak bio ?

 

Da bijemo vozace il sta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne razumem sta je nejasno, odnosno gde vidis ikakve tuce?

 

Kampanja sa pregovorima i ubedjivanjem na naucnoj i logickoj osnovi, podrzana peticijom je, po meni, prvi i jedini realan korak na startu a tek ako bi to propalo sistemom opteg ignorisanja, moglo bi se sistemom kolega iz Hrvatske preci na blokadu rampi.

 

Zaista ne vidim ko bi koga i gde tukao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Nisam dobro shvacen.

 

Nisam ja za nikakvu tucu, to je za neuravnotezene koji misle da ce silom postici nesto.

 

Nego sam mislio ako "blokada" rampi sitnisem ne urodi plodom, a niko pritom od nadleznih ne reaguje.

Onda akciju mozemo smatrati propalom, jer ja nemam ideju kao bi skrenuli paznju na problem visokih putarina za motocikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nazalost, zvuci kao bela zastava u tom slucaju, ali verujem da nas ima dovoljno da osmislimo jos neku ideju cijom realizacijom necemo narusiti sliku koju sada saljemo o sebi, ali i pokazati odlucnost uz astupanju onoga sto smatramo pravednim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: novi sad

Pozdrav svima. Jest da se neradi o putarinama ali moram negde i sa nekim da podelim ovo klanje sa tupim nozem od drzave. Ovih dana sam resio da registrujem motor suzuki dr650  96g.Prvo sam isao da ga odjavim iz B Topole.

Kupo-prodajni ugovor 700din

porez na promet 1400din

uplatnica za sup radi vracanja tablice i prebacivanje u NS 650din

 

Kad sam dosao u Novi Sad na tehnicki i kad mi je ovaj zbrojio koliko jos moram da platim  razno raznih taksi drzavi,za registrtaciju i tehnicki ,pozlilo mi

16380din .

Kad sve zbojis  19130din. za moto koji je star 13g. Kazu da je to kod nas luxuz a ne prevozno sredstvo[nemam kola]

I dalje mislim da je ovo ipak previse ako se uzme da je za Yugo registracija oko 12000din

Sad na kraju jos moram i da placam punu cenu putarine kao i za osobno vozilo.

 

            MOGO

Nadam se da ce ovoj otimacini i pljacki doci kraj jer nicija nije do zore gorila.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Johann, nemoj pogresno da me razumes, ali ne treba odustajati od necega a da jos nista nismo ni probali. Ako eventualno ne uspe jedna akicija, treba ponoviti, naravno sto kaze Lancia, treba koristiti i druge metode, samo ne treba odustajati. Jer ako se ne budemo borili za sebe, niko nece to uraditi  za nas. A cinjenica je da nas gaze i deru na sve strane. Sam postavka osnovne stvari da je motor luxuz je debila, mozda nas zbog toga na auto-putu karakterisu kao automobile. Ali sto se tice same akcije, dobro organizovanim i sinhronizovanim delovanjem moze dobra stvar da se uradi.

 

 

Da pojasnim na cega mislim, uzmimo predpostavku da u akciji ucestvuje 150 motora, naravno kontam da ce biti vise ali uzmimo taj broj zbog lakse kalkulacije. Strateski gledano, kroz Beograd prolaze svi, kamioni, autobusi, automobili (iz meni nepoznatih razloga slabo se koristi obilaznica oko Beograda) sto nam ide na ruku. Postoje 3 glavne naplatne rampe, iz pravca Zagreba kod Simanovaca, iz pravca Nisa kod Bubanj potoka i iz pravca Novog Sada kod Stare Pazove. Podelimo se u 3 jednake grupe po 50 motora, svaka grupa ima svog vodju koji je u kontaktu sa ostalom dvojicom. U dogovoreno vreme se medjusobno cuju i daju znak ekipama da krenu prema rampama. Naravno, pre same akcije, treba pripremiti sitnis, idealno bi bilo u apoenima po 1 dinar, ali to je vec deo koji spada u samu pripremu akcije, a sad ne bih zalazio na tu stranu. Kada tolika kolicina motora dodje na naplatnu rampu i doticnim sluzbenicima preda sitnis, cak mozemo biti i bezobrazni pa u prvom mahu predati im neznatno nizu svotu od cene putarine, pa naravno posle lagano prebrojati i predati onoliko novca koliko nedostaje, sve u cilju odugovlacenja.  Mislim da bi ovako izvedena akcija imala itekakav odjek. Za sve ovo je prvenstveno potrebno mnogo volje kod samih bajkera, organizacija i preciznost. Jer dobro organizovana  istrajna grupa ljudi moze dosta da uradi, u to sam se licno uverio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Mislim da sama akcija nece imati nikakvog efekta ako ne bude najavljena npr. medijima(ne mora vlastima da ne bi bila shvacena kako konfrontacija protiv iste, iako to i jeste poenta) da bi ovi sa vlasti znali o cemu se radi. Nece niko reagovati na to ako se ne bude znalo zbog cega se skupilo na gomilu 150 bajkera i daju sluzbeniku na rampi sitnis. Sam sluzbenik ce mozda biti besan zbog toga sto ga filujemo sitnisem, ali nesto sumnjam da ce on znati zasto je to tako. Sto se njega i njegovog sefa tice mi cemo biti samo ljudi koji su negde krenuli bez brebijene u dzepu  :) , i tako nas glas nece stici ni do koga. Ne zaboravite da je ovo naravno Srbija, i da se u ovoj zemlji nizasta ne cuje osim ako nije neka katastrofa u pitanju.

Svakako da prva akcija nece proci kako treba, ali zato treba da bude i druga i treca pa ce napokon neko valjda da stavi prst na celo i da razmisli zasto se to desava. Iskreno se nadam da na taj nacin nesto moze da se resi jer je to u sustini miran protest, ali nisam siguran da ovde moze stogod da se promeni bez jos nekog bagera. To sa peticijom mislim da nema sanse da prodje jer nas niko nece ni saslusati ali u svakom slucaju treba iskoristiti sve nacine pa mozda neki od njih i upali.

U svakom slucaju ako budemo sedeli i premisljali se situacija se nece promeniti. Licno izbegavam da idem auto-putem i kad idem kolima a ne motorom, ali ucestvovacu u akciji ma kakva ona bila jer ce biti za nase dobro. Ima mnogo stvari koje nas muce, pocevsi od poreza na budale(luksuz), ali odnegde se mora krenuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam samo izneo predlog kako mislim da bi  sama akcija bila sto  efikasnija, a sto se tice obavestavanja medija, to pod obavezno, ali to vec spada u segment organizacije same akcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

User manual za maltretiranje haraclija

 

Znaci ovako ja dodjem na naplatnu rampu,

Spustim copavu i ugasim motor,

I pitam ja "posto pare ovaj harac nanu li vam vasu lopovsku"

I pocnem ja da brojim i da mu dajem dinar po dinar pa se kao zabrojim pa ponovo i onda kao popizdis i kazes ajde broj, ja ne mogu.

A ako on (haraclija) kaze ma teraj se (podize rampu), ja treba da kazem da sam ponosni drzavljanin Srbije i neobavesteni legalista i zahtevam da mi se naplati putarina.

I tako jedan po jedan............

 

dalmatino73

Ako ti je za utehu ja cu u Aprilu za moj BMW dati 24.000,00, a ima samo 150 ccm vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

kako mislite da medijski nebude propacena kad recimo dva sata niko nemoze da se ukljuci na auto put pa kolona bude 20km mi se sklonimo pa se vratimo opet dok se nakupi kolona pa se opet sklonimo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Danas sam prisustovao nečemu što ne razumem u potpunosti...

 

Drugar je kupio Mercedes 124 230 i bejasmo u jednoj agenciji, izračuna službenica da je prevod, porez, odjava tablica, nove table, novu saobraćajnu itd (znači sve komplet) 44.620,00 izađemo napolje i drug nazove gazdu agencije( inače su drugari) i ovaj mu odobri popust od 7000.

 

Zatim smo otišli u drugu agenciju i sve ispočetka i sračunaše 45.000,00 tada ovaj moj izvadi računicu iz predhodne agencije i gazda ove(opet njegov neki) mu sposti cenu na 37.000,00, potom ovaj moj reče da će u nekoj trećoj obaviti sve za 35.000,00 i ovaj pristade po toj ceni.

 

Sad jesam li ja popio pokvaren đus ili sam šenuo ili koji je to qras pa se oni tako cenkaše no živo me interesuje koliko to u stvari košta jedna registracija u ovoj državi i ko tu uzima silne pare i muti vodu.

 

Kako je vlasnik agencije u mogućnosti da spusti cenu registracije sa (znači samo registracija, bez poreza i prevoda, tablica i tome slično) 35.000,00 na 28.000,00 i da odradi to a pritom i nešto zaradi...  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cujem danas na BG hronici pricu oko objekata koji nemaju upotrebnu dozvolu, pa nabroje pancevacki most, auto put /koridor 10/, sve magistralne puteve. Kaze gospodin /nisam mu video ime/, kako je to problem i ako dodje do neke nesrece zbog udarne rupe itd, jer se NE ZNA KO JE VLASNIK. Znaci, ako auto put nema vlasnika, ko onda naplacuje putarinu i na kojim osnovama? Cist harac. Sad se ceka da se legalizuju svi putevi, da dobiju upotrebnu dozvolu, podjednak im je status kao i divlje gradnje kuca koje cekaju legalizaciju.

 

Sad, da je ovo drzava kakva nije, prvo, to ne bi moglo ni u ludilu da se desi, a drugo, ako se desilo, morali bi da vrate sve naplacene putarine. A oni podizu cene.

 

Nikad mi nije bilo jasno ni sa kojim pravom se naplacuje parking u gradovima, na ulicama i jos mi ogranicava koliko cu da ostanem parkiran. Razumem kad se izgradi garaza, pa nek naplacuju, a ne da potrose litar boje i da uvedu namet. Gradsko zemljiste je javno dobro, dobro svih nas, znaci mozemo da ga koristimo bez naplate. Ma, sve je to sumanuto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja