Jump to content

Moto Zajednica

Мотор или скутер?

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ima tih finih moto farmerki i patika koje bi jednom studentu odgovarale u svakodnevnom funkcionisanju,pogotovo ako prelazi dnevno 20 -30 km do faksa..i dr.

 

Ok nećeš do maksija ići u fulu ali konceptualno oprema po meni must ,makar i tu kežual,gradsku moraš imati.Košulja sa protektorima npr..

 

Što je do tebe smanjiš rizik,ne možeš u svim situacijama biti skroz siguran to je jasno.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Za tvoju namenu i to sto si pocetnik je skuter svakako bolji izbor. 

Medjutim ako volis motore, i ne zelis da ga kupis samo zato da bi olaksao sebi voznju po BG-u. Onda ti preporucujem neku 125-icu sa menjacem. Jer ako planiras nekad da predjes na jaci motor. To sto si vozio manji motor sa brzinama ce ti mnogo koristiti. Ja smatram da je meni otezalo da savladam menjac, to sto sam prvo vozio Tomose automatike i skutere. I ako skuteri svakako mogu dati veliku zabavu, skoro kao motor sa brzinama. Nekako mi je draze da vozim 125 icu sa menjacem nego npr T Max.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Skuter je najprakticnije prevozno sredstvo za grad a vala i van grada, mana je sto sedis kao na wc solji, a kad sednes na motor pa izmedju nogu osetih xy konja… i to onih belih sa dugackom grivom, tu vec do izrazaja dolazi tvoja muzevnost a kod zena zenstvenost i seksipilnost, ali jebiga nije tako praktican kao skuter

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@Sharky - Alex

 

Ispravi me ako grešim zar nije sedenje na npr na "harliju" (i sličnom tipu motora) ili na  nekom od turing motora (gde su leđa uspravna a noge potkolenice napred pod 90° na fuzasterima)slični sedenju na skuterima?

 

Snaga preko 750cc na stranu kao i težište...interesuje me misljenje samo za sedenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Jeste, ali nemas tank medju nogama pa se ne mozes osloniti na njega i tako upravljati motorom. Svo upravljanje ti je na rukama.
Meni je nakon Versysa bilo jako cudno voziti Intrudera, ali nakon perioda navikavanja, sada i njega mogu peglati po krivinama do fuzrastera :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Meni lično, a ti je i najveći razlog zasto ću prodati TMax je to sedenje kao na wc solji. Nije to neudobno, ali sam navikao da imam nesto medju nogama :). Na klasičnim motoru (izuzev mozda cruiser-, harli fazon) se kolenim drzis za rezvoar a ovde toga nema i bas mi smeta, navika valjda...

Naravno to u gradu na kratkim relacijama ne smeta, tako kada TMax ode doci ce drugi skuter, manji, plafon 125 a mozda i 50 da moze i žena da tera.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Kao što vidiš @Bokchan, 100 forumaša 200 misli. Veoma brzo i lako ode sve.

 

Motor se ne kupuje glavom, ali ti za svaki slučaj prvo razmisli dobro, pa na kraju kupi ipak onaj koji ti se najviše sviđa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit

Za po gradu od tačke A do tačke B najpraktičniji je skuter.
A kad ti se osladi posle nekog vremena i poželiš da ideš malo i van grada onda ćeš mnogo bolje znati šta želiš.
To će verovatno biti nešto na šaltanje i jače od 125 ccm.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Dugo vremena sam imao Hondu Wave s 125ccm, naslednik stare dobre Honde Cub, slatko sam se vozio sa tim motorićem.

Veliki točak i poluautomatski menjac od 4 brzine, najbolja stvar za gradske gužve. Uzak prolazi kao bicikla izmedju auta lako se vozi a ima i solidnu krajnju brzinu . Ali nije za neke dalje ture. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Београд/Врање
  • Motocikl: Немам

@Skittles @ske најбоље је да за почетак прво почнем са часовима, и ту видим шта ми више годи, најбоље је кад се проба :)

@AcoHonda сад сам претраживао, и нешто не могу ту Хонду да нађем код нас

 

А занима ме, кад је већ @Džim Džarmuš поменуо, која је разлика између мото-панталона и оних обичних? Мислим, је л' као због заштите од ветра или? 

А што се тиче појаса за бубрег, то је мислим, поред кациге, најбитнији комад опреме :happy:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ako smo se već dotakli i opreme, ja bih pre pojasa stavio dosta stvari, ali definitivno prve dve posle kacige su leđni protektor i rukavice.

Možda čak rukavice i na drugo mesto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Za kacigu nema diskusije. Bitna je razlika leđnog protektora i pojasa. Protektor štiti od povrede, pojas ni od čega osim vetra. Ja ga lično nikada ne nosim. Kad imaš jaknu to je dovoljno. Rukavice isto baš retko ne nosim, možda za 1-2km. Tako da sve je kompromis, čuo si. Za kratke relacije cimanje je puna oprema, ali za sve planirane vožnje motora a većina su mi takve, nosim minimum kacigu, rukavice, jakne i moto obuću (patike ili čizme).

Sam biraš svoj stepen rizika ali budi svestan da tu opremu nosiš za onih1% šanse ako padneš da ti koža ostane gde je predviđena a ne na asfaltu i tada ćeš sam sebi biti zahvalan.

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

AcoHonda[/mention] сад сам претраживао, и нешто не могу ту Хонду да нађем код нас

Honda Wave S kod nas je gotovo i nema , alu vozi je cela Azija i Grci je dosta voze. Ponekad izleti an oglase po neka Honda Inova koja je identična sa Wave samo je razlika uz zadnjim migavcima

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Rekao bih da gledaš samo nove motocikle po modelima koje si naveo?
Pored njih imaš i Sym NHX. Ako ti se svidi, kolega @slobasuper9 radi u eurosumaru.
Od polovnih bi mogao da gledaš Yamahu YBR.
 
Ovo šta kaže @drmilan_ je istina ako ti je poenta da se voziš A-B.
Ako bi da učiš i vežbaš da bi se spremio za kupovinu većeg motora kojim bi i išao negde, druga je to igra.
Ako voziš samo grad moja preporuka skuter. Ako voziš deo vožnje okolo onda može motor da prođe, ali realno, praktično ako gledamo, skuteri su tu best baj. Prostor ispod sedišta, kofer, nema manjač, za grad, kreni- stani, mnogo komotnija vožnja. Takođe ako koristiš većinu godine, zaštićeniji si od vetra, kiše, na motociklu ćeš ostati mokar i ako proletiš ulicom koju su prali.

Što se tiče opreme, trebalo bi je nositi. Mene mrzi kad je ovako toplo da navlačim jaknu i rukavice i pojas itd. Zavisi od temperature, ako je ispod 20 nosim jaknu, pantalone i cipele ne. Kad je ispod 15 nosim i rukavice.

Sad na ovim temperaturama nema teorije da dođem u opremi na posao da budem mokar od znoja, u tom slučaju ću autom da idem.

Svakako je rizik, ne daj bože pada, svestan sam da sam se oljuštio kao krastavac, al dobro...kontam, vozim 125, ne divljam, samo tačka A tačka B pa kao ajde...

Dok sam vozio duže (sad nemam vremena,osim kuća poso ne mrdam na 2 točka dalje, sad nas je troje) jakna i DIG pantalone... Kaciga obavezno, bez kacige ni 200m.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja