Jump to content

Moto Zajednica

kazna u crnoj gori

Recommended Posts

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Realno, slažem se s kaznom. Ajde, prošao na STOP, dešava se svakom, ali vožnja bez dozvole a u drugoj si državi, pa to je baš bahaćenje... Ovo je propust na granici, trebali bi i vozačke da kontrolišu...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ili je imao probnu ili je nije imao kategoriju a iznajmio motor (ako je to moguce) ili pozajmio od nekoga a nema kategoriju.

Sumnjam da je neko bez kategorije pa i probne isao do Budve iz Nisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Znam ljude koji po 10 godina i više voze motore bez odgovarajuće kategorije. Znam i neke koji ubiju i po 5 - 6 000 km u sezoni, ne samo lokalno. Ne znam zašto to rade, valjda ih mrzi da polažu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

17. Marta sam polozio testove za A, posle krenule one kise, pa me instruktor razvlacio, tek pre 10 dana sam zavrsio tih 10 dvocasa voznje, sad pa nema termina za polaganje, ceka se, nema policajaca navodno.

Pre dva meseca mi stigao motor, ocekivao sam duzi rok isporuke a on stigao za 7 dana.

Aj sad pa ga gledaj kako lep i nemoj da ga vozis. Doduse ne pravim ture i ne idem daleko, necu da rizikujem i vozim ga samo po kraju.

Za skoro 3 godine kako vozim tricity me nije nijednom zaustavila policija, ali Marfi nikada ne spava.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Само ударањем по џепу могу се бахати возачи довести у ред. Тако су у Словенији урадили и сад имају веома мали број саобраћајних незгода (барем тако званичи подаци говоре).

 

Што се тиче вожње без положеног испита за одређену категорију, није битно да ли је мотор у питању или ауто, ја бих увео законску одредбу да лице које нема возачку дозволу не може да посједује возило из те категорије. Чак би као обавезну ставку на купопродајном уговору ставио број возачке дозволе. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=slAfgI7ZBfY

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Draki sekirom pa na pola :D  Ne vidim kako dozvola i posedovanje vozila imaju vezu.


-Šta ako je vozilo na firmu, odgovorno lice/dispečer mora imati vozačku?

-Šta ako je neko invalid, auto mora da bude na njega zbog kartice, ali ta osoba ne vozi, već sin?
-Ja hoću da imam autobus parkiran u dvorištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja bi uveo zabranu posedovanja nekretnine za osobe koje nemaju završen arhitektonski ili građevinski fakultet. Eto, to je ravno tome.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 26 minuta, nafetS je napisao:

Draki sekirom pa na pola :D  Ne vidim kako dozvola i posedovanje vozila imaju vezu.


-Šta ako je vozilo na firmu, odgovorno lice/dispečer mora imati vozačku?

-Šta ako je neko invalid, auto mora da bude na njega zbog kartice, ali ta osoba ne vozi, već sin?
-Ja hoću da imam autobus parkiran u dvorištu.

Па очигледно да не може другачије. За мене је несхватљиво да неко може себи да да за право да управља возилом за који нема дозволу. Ето он (или она или оно) је паметнији од свих нас који смо уредно ишли на полагање. Ш

 

Што се тиче ових твојих додатака ја нисам прецизирао како би изгледао тај Закон али да мора да постоји строга регулатива како би се смањило, јер не може скроз да се искоријени, број овакивх случаја. Велики број возача мотцикала управља без дозволе и тек кад се деси као овај случај онда се прича о томе. 

 

Само строге казне могу да нам помогну да не виђамо сваки дан наслове попут "Мотоциклиста страдао" "Погинуо младић на мотору" и слично. 

 

 

pre 11 minuta, slobasuper9 je napisao:

Ja bi uveo zabranu posedovanja nekretnine za osobe koje nemaju završen arhitektonski ili građevinski fakultet. Eto, to je ravno tome.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

Није равно. Да си се иоле бавио истраживањем о стању у саобраћају и бјезбједности другу причу би причао. 

То што сам ја прочитао, видио, те материјале које сам прегледао промијенили су ми мишљење о много чему а поготво о вожњи мотоцикла. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Slažem se, nisam ekspert, ali znam da nije logično da se izmešaju imovinsko pravni odnosi sa saobraćajnim prekršajima,ne posedovanje kategorije je prekršaj,koliko ja znam.

Mogu da se složim i bilo bi dobro da se pooštre kazne za vožnju bez kategorije. Međutim, ne utiče samo to na bezbednost. Slovenija je daleko ispred nas po infrastrukturi,obeležavanju i kvalitetu saobraćajnica kao i generalno kulturološki.

Tamo ćeš retko retko videti,kao što sam ja juče kod nas doživeo da se zaustavljam na crveno a baja iza mene samo što me nije zgazio,izgurao sa puta, obišao me preko pune i na čisto crveno nastavio put Rakovice. E, kada takve budu kažnjavali kako se kažnjava na zapadu, biće malo bolje. Do tad, 2,3 crvene u dzep i rešavaš u 90% slučajeva problem.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Tekst kaze i 

Quote

„Када је након краће потере заустављан, утвтђено је да нема одговарајућу дозволу за управљање предметним мотоциклом”, наведено је у саопштењу суда.

Dakle, izgleda da je na stop i nemanje dozvole jos probao i da pobegne. Za sve to, 1200e mu i ne dodje previse. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 3 minuta, slobasuper9 je napisao:

Slažem se, nisam ekspert, ali znam da nije logično da se izmešaju imovinsko pravni odnosi sa saobraćajnim prekršajima,ne posedovanje kategorije je prekršaj,koliko ja znam.

Mogu da se složim i bilo bi dobro da se pooštre kazne za vožnju bez kategorije. Međutim, ne utiče samo to na bezbednost. Slovenija je daleko ispred nas po infrastrukturi,obeležavanju i kvalitetu saobraćajnica kao i generalno kulturološki.

Tamo ćeš retko retko videti,kao što sam ja juče kod nas doživeo da se zaustavljam na crveno a baja iza mene samo što me nije zgazio,izgurao sa puta, obišao me preko pune i na čisto crveno nastavio put Rakovice. E, kada takve budu kažnjavali kako se kažnjava na zapadu, biće malo bolje. Do tad, 2,3 crvene u dzep i rešavaš u 90% slučajeva problem.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

Вјеруј ми да утиче. Сам страх од велике новчане казне утиче на психу човјека да не учини неки преступ. 

Ево гледам стање у Републици Српској, од када су уведени стационирани радари са којима нема преговора много опрезније се вози. Очигледно да су човјеку драже паре од свега на свијету.

Наравно, постоје и они који сматрају да су изнад сваког закона па и Божијег и дају себи за прави да не поштују ништа. 

 

Нису Словенци ништа паметнији од нас, и код њих је било (и има још увијек) будала у саобраћају али су они одлучили да спроводе закон на веома строг начин и такве идиоте као тај што је тебе угрозио искључују за вијек вјекова из саобраћаја. Е кад би и ми тако спроводили закон доста мање би било лудака на путу. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Postoji u zakonu i dalje deo koji kaže da vlasnik odgovara ako omogući korišćenje vozila licu bez dozvole.

Ako ne verujete prodajte vozilo nekom ko nema dozvolu pa neka ga nahvataju dok ne prevede.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Bila akcija, kao u maksiju, uzmeš 3, platiš 2 :D

 

Draki, sve jasno, ali ne znam kako će to da urade, tj da li ima volje (a nema). Svakako ja bih da sam vlast (a srećom nisam, bio bih za te stvari gori nego austrijski slikar, vezano za krivično i prekršajno pravo, da se razumemo!). I najveći problem je što se zakon ne sprovodi za sve jednako, to je prvi preduslov, džabe perfektan sistem sankcija, ako postoji šansa da znaš nekog i da je slučajno to tvoj kum... Neću u politiku sad..

Upravljanje bez dozvole -> kazna za taj prekršaj i krivična (što povlači dosije i moguću zatvorsku kaznu) za ugrožavanje bezbednosti.
Saobraćajna nesreća sa smrtnim ishodom, pogotovo protiv drogiranih i pijanih vozača -> teško ubistvo.
Takođe, ako neko ostane invalid, doživotno izdržavanje.
Nema, samo teške kazne, i svima, prvih par godina dok ljudi ne skontaju da će nadrljati će biti posla. Posle sporadično.
I to ne za saobraćaj, nego za sve. Kad pročitam da je bilo suđenje za ubistvo neke mlade osobe, dobio 3 godine... mrak mi padne na oči.


Ali, ovo je sve kako ja zamišljam, niti sam školovan za to (ni blizu, tehničko lice), niti sam svestan svih implikacija, ovo je ono kako razmišljam naglas.

Stefan,
Večiti optimista da svet može da bude perfektan.


Edit:
Eto, i ti si sad rekao da je poenta da se strožije sprovodi postojeći zakon, to je to, razumemo se skroz :)

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 9 sati, Sharky - Alex je napisao:

Sumnjam da je neko bez kategorije pa i probne isao do Budve iz Nisa

Bukvalno poznajem jednog lika koji je baš ove godine otišao na more motorom a nema odgovarajuću kategoriju. A znam i njih 5 s probnom koji su otišli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
3 hours ago, draki said:

Само ударањем по џепу могу се бахати возачи довести у ред. Тако су у Словенији урадили и сад имају веома мали број саобраћајних незгода (барем тако званичи подаци говоре).

 

Што се тиче вожње без положеног испита за одређену категорију, није битно да ли је мотор у питању или ауто, ја бих увео законску одредбу да лице које нема возачку дозволу не може да посједује возило из те категорије. Чак би као обавезну ставку на купопродајном уговору ставио број возачке дозволе. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=slAfgI7ZBfY

Iz raznih, a mogucih, papirolosko birokratskih gluposti odlucim da uzmem vozilo na zenino ime jer mozda imam beneficije pri kupovini ili slicno? Bi li onda morao da joj platim i polaganje za kategoriju? 

Obozavam "ja bih" likove. Zakoni postoje, samo da se jos i pravilno primnejuju i bice bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
50 minutes ago, travelman said:

I posle kriv sistem sto nema rampe na pruznom prelazu ....

Da, jeste. 

Znam, nema rasprave, vec sam ispratio, ali jeste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 14 minuta, Koprian je napisao:

Iz raznih, a mogucih, papirolosko birokratskih gluposti odlucim da uzmem vozilo na zenino ime jer mozda imam beneficije pri kupovini ili slicno? Bi li onda morao da joj platim i polaganje za kategoriju? 

Obozavam "ja bih" likove. Zakoni postoje, samo da se jos i pravilno primnejuju i bice bolje.

 

Па да, има и оно, возио сам брзо ухватила ме камера, ма ко га шиша даћу туђу дозволу. 

 

Јбг папирологија, бирократија...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
11 minutes ago, draki said:

 

Па да, има и оно, возио сам брзо ухватила ме камера, ма ко га шиша даћу туђу дозволу. 

 

Јбг папирологија, бирократија...

 

Pa kad takve nahvataju siguran sam da postoje predvidjene kazne. Omasio si poentu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dečko je kriv, to nema sumnje. Crnogorci sprovode zakon prema strancima baš oštro, neće mu više padati na pamet takav prekršaj, a mediji su tu da to prezentuju i ostalima, da se ne bahate. Jer, da je stao, i imao nešto u džepu (što ne podržavam, ali svi radimo(e)), možda bi se izvukao. Ovako, bežanje, bahata vožnja...

Da hoće i naši da budu tako revnosni prema strancima, bilo bi lepo.

 

off topic

Juče, na putu prema Mađarskoj, desetine vozila stranih tablica me obišlo sa <150 km/h, na granici ne videh da je neko platio kaznu za prekoračenje...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kad sam došao živit u CH trebalo je par masnih kazni da me nauče poštivati zakone i prometne znakove.

Dao sam dva put više od polovice plaće za kaznu plus troškovi birokracije i kao šlag svaki put po dvi godine uvjeta.
Preodgojili me samo tako.

Tada je frendov zet zbog izazivanja prometne ostao bez vozačke za koju je ponovo morao polagati iz početka.
Kazna novčana ko zna koliko plus tri mjeseca zatvora, ali nema ladit jaja, ideš cijeli dan radit a navečer spavanje u bajboku.


Dakle, samo po džepu rođo i zakone treba rigorozno sprovodit , bez popusta bilo kome.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja