Jump to content

Moto Zajednica

kazna u crnoj gori

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2841 postova
Pre 21 sati, draki je napisao:

Било како било, памти све таблице и незастарјева. 

kako ne zastareva,nije to genocid

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
31 minutes ago, Paljevina said:

U pravu si @Pingvin37, ali postoji neka granica zdravog razuma... Jedno je napraviti prekršaj, prekoračiti brzinu, terati preko pune, itd. itd., milion drugih prekršaja koje mi na motorima svakodnevno napravimo, a drugo je svesno ići u drugu državu bez dozvole... Pa jbm mu mater, to je baš drčnost i izazivanje sudbine... To mi spada u neko namerno provociranje zakona, što nikako ne odobravam, okej je biti u sivoj zoni, ali preterivanje i kurčenje ne podržavam.

:jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
37 minutes ago, MatorKonj said:

@Pingvin Ja ne mogu nikad da likujem police iz nekih razloga u proslosti ali ove sto po selima a i mom selu voze raspadnute strance( citaj bezglavo jure) i ako su na dva tocka voleo bih da policija tu radi svoj posao pre nego sto ubiju mene ili moju zenu neko dete ili jos gore nekog invalidizuje za ceo zivot

Jel znas da sam ja sa 11 godina na selu naucio da vozim prvi motor :jee1: Pre skutera po gradu...Raspadnuti stranci doduse manje kubikaze, ali i Tomos, Jawa,MZ...Al tad policija nije toliko kaznjavala, svi vozili bez dozvole. 

 

Ono sto je cudno je da su neki od momaka od kojih sam "pozajmljivao krug" danas policajci. Jedan i dalje vozi motor, on i njegova porodica. 

 

Bilo neko drugo vreme, valjda, manje agresije, vise druzenja i zabave. I veruj mi da su mi to uspomene koje cu pamtiti za ceo zivot :)

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Нема веће казне у Црној Гори него кад дођеш са плаже у смештај који си папрено платио а оно нема воде да се истушираш .  Вратио се пре пре дан два  било супер   Утјеха  смештај одличан итд,  ал док не дође цистерна да источи воду у резервоар у апартманима где сам одсео после 3 сата чекања сав сам се усолио ко прасе пред почетак печења:P. Полиције има радара такође али што би журили ионако кад путујеш тај дан ти је одмор полако не ризикуј не јури не претичи да стигнеш на море ил са мора кући што пре . Уживај вози пасивно лагано и нема проблема. Што би наш народ рекао стрпљен спашен .

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Немају решено водо снабдавање како на приморју тако и у многим другим местима . Ал зато се онај ко има камион цистерну распада од посла у јеку сезоне . Вода није за пиће у пола ЦГ . Имају Скадарско језеро и друга али слабу водоводну мрежу . А рецимо где сам ја био Хладна увала или Круче поред Утјехе вода слатка извире тик уз стене на 3 метра у мору на  самој плажи  на 10 места просто осетиш ледену воду кад уђеш у воду али не могу да је спроведу у неки централни водовод  у локалу .  Причао са локалцим о томе и рекоше ем нема пара ем би се сви уградили па би коштало петодупло скупље од реалне цене . Дотле вози Мишко цистерну около наоколо . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, Disko Nindža said:

Godinama sam letovao u Crnoj Gori i nisam nikad doziveo da nema vode :neznam:

Mnogo si mlad. Devedesetih je i struje redovno nestajalo, a voda iz cesmi dolazila jutrom oko 6 i uvece oko 18 na sat vremena. A nekad preskoci popodnevni.

Deasavalo se da neko iz drustva ustane ranije, ali zakasni na jutarnju vodu, a usput zaboravi da zatvori slavinu.

Pa kad okasnimo splaze na popodnevnu vodu, a ono puna kuca vode. Ispumpavaj vodu, alkohol upumpavaj. Tako je to islo, bar sto se tice novskog dela zaliva. Mnogi su imali plasticne cisterne, ali to je bila samo tehnicka voda. I dan danas vidjam cisterne pored kuca i apartmana. Podstetnik tog doba.

 

Mladosti nista ne smeta, samo drustva  da ima...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

Rekli su mi da je primorje uglavnom snabdeveno ustaškom pijaćom vodom iz Dubrovnika, starog srpskog grada...

Znas kolega nemoj da se ljutis al pun mi je kurac vise i ustasa i cetnika i partizana i nemaca i ostalih

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

Rekli su mi da je primorje uglavnom snabdeveno ustaškom pijaćom vodom iz Dubrovnika, starog srpskog grada...

Izucavas francusku zeleznicu a ovakav ti recnik i razmisljanje.

 

Sramota, vi trolovi upropastise ovako divan forum. Fuj ....

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Гаси тему. Оде ово тамо гдје не треба. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 54 minuta, Efendija Skalin je napisao:

Nego, plati li covjek kaznu na kraju?

Jok,corka Panticu doduse bolje placaju dan zatvora u CG tri puta vise nego u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 10 sati, slave74 je napisao:

Mnogo si mlad. Devedesetih je i struje redovno nestajalo, 

Pa negde sam na zlatnoj sredini, ni mlad ni mator, najbolje godine 8)

Bem li ga, ja idem u CG od 2000-te pa na vamo, znači preko 20 godina i kao što rekoh nisam doživljavao nestanak vode.

Mada te tankove sa vodom sam viđao i u Grčkoj na Tasosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ja nisam bio u CG nekih 10tak godina, prvo sto se desilo sada kada sam dosao, nestalo struje u celoj Budvi oko 9 uvece, jos ova guzva/saobracaj, haos, motor se ne moze voziti kroz grad. Ne znam koliko si menjao mesta, ali nestaje i vode i struje, cim je neka kisa/vetar, zavisi od smestaja/mesta.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

CG je procvetala pocetkom 90ih kad su pocela previranja, ja ne znam ko je pre toga tamo letovao kad je HR bila neprikosnovena kao morska destinacija.

 

Stric imao 2 kamp prikolice u medulinu i obe prevuce u šušanj i ajd mozda neke 91.tamo na letovanje.

 

A onda spoznao sve ono sto Slave opisao u njegovom postu.

 

Kad se istusiras u kamperskom kupatilu bilo premija, vise sam se puta zaprao sa flasama koje su se grejale na suncu nego u kupatilu.

 

Nama klincima to bilo zanimljivo, bilo drugo vreme. Matorci isli nocu kad je bio jaci pritisak i bilo vode.

 

Al kamperski wc se osecao i sa druge strane pruge, kad dodje voda cistacice nisu mogle da ga operu.

 

Narod ko narod, niko u rupu, svi pored nje. Raj za muve govnare.

 

I niko se nije razboljevao ....

 

Kad dodje vode na kamperskim cesmama, a bilo ih je mozda 5/6 krkljanac.

Sjati se i Kurta i Murta a onda se toci voda u bidone koji se trpaju u kola a neretko i na krov.

 

Tad je bilo normalno da nema vode, tako vreme bilo i nikome nista nije smetalo. Bilo bitno da si na moru.

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
12 hours ago, X8 Vračar said:

Rekli su mi da je primorje uglavnom snabdeveno ustaškom pijaćom vodom iz Dubrovnika, starog srpskog grada...

Ovo je delimicno tacno. Voda je bila bosanska iz Bileckog jezera i reke Trebisnjice, ali je sistem cevi od BiH prvo zalazio i napajao hrvatski deo primorja, pa zatim u Cg novski zaliv. Ne zaboravi da se gradilo u vreme SFRJ i bratstva i jedinstva.

Ja nisam hteo da pocinjem, ali to je bilo ratno vreme, a pomenute ustase su se borile i takvim metodama. Iako je prolaz vode do CG kroz njihovu teritoriju debelo i redovno  naplacivan CG.

Sto se tice nestajanja struje u prvoj polovini 90ih, cini mi se da su i za to susedi odgovorni, ali nisam siguran.

Glava nije ni tad bila bistra, a posle toliko godina pamtim mrak sa terase hotela Plaza i sevanje od eksplozija iza brda ka  Dubrovniku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, MatorKonj je napisao:

Jok,corka Panticu doduse bolje placaju dan zatvora u CG tri puta vise nego u Srbiji

Pa u Padinjaku gulis krompir i hranis svinje, ladovina...

U Spuzu mozes samo macolu da zaduzis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 56 minuta, ser je napisao:

Pa u Padinjaku gulis krompir i hranis svinje, ladovina...

U Spuzu mozes samo macolu da zaduzis :D

Vidi Spuz ti je hotel u odnosu na Padinjak veruj mi

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja