Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Daytona 350 saveti

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Daytona 350cc

Pozdrav ljudi, nov na forumu ali citam cesto. Pazario sam prvo motorce pa mi trebaju saveti! 

A gde bolje nego ovde

Zanima me da li neko moze nesto da mi kaze o Princ Daytoni 350 2007?

Tipa koje ulje za njega I da li treba na nesto da pripazim. Nemam iskusktva sa motorima uopste pa bi vam bio zahvalan za par saveta. Nisam nigde nasao koje ulje a mislim da mu promenim sad sve komplet.

IMG_20230726_193053.jpg

IMG_20230726_193042.jpg

IMG_20230726_184414.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Mozes sipati motul 5100, motorex formulu, generalno bilo kakvu polu-sintetiku, ako dobro primecujem iz bg-a si pa ako cesto djiras po gradu i guzvi slobodno 15w50 gradaciju bilo cega od gore navedenog, sto se tice filtera ulja ne znam da li ga ima, posto znam da neki kinezi iz tog doba nisu imali filter. Obzirom da je taj star vec prilicno kapiram da su mu sve decije bolesti resene, pa i nema sta preterano da pripazis, sve sto bi i za bilo koji motor, zamena ulja na vreme, nivo antifriza, ciscenje i podmazivanje lanca i gas. Ako nemas nikakvu servisnu istoriju a nemas problema u voznji zameni i svecice i filter vazduha i gas. ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To je kopija motora Honde cb250 ili cmx. Samo su se kinezi igrali sa dodavanjem kubika. Cenim da taj agregat ima pravih oko 320cc , a to ti bise na cilindrima ispod karburatora skoro pri spoju sa blokom.

Ulje sto je rekao kolega moze, on guta sve. Treba pripaziti na stelovanje ventila ukoliko se cuju, i eventualno ne forsirati menjac u smislu cimanja pokusavanja tockiranja, jer su snopovi verovatno ostali od 250 agregata.

Vozi  i uzivaj dobri su to agregati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Daytona 350cc

Hvala svima, ulje cu uzeti odmah danas, I za hladnjak isto.  Ne, ovo je cruiser, kupio sam ga za laganu voznju. Ovaj motor i nije za to. Nadam se da ce me sluziti da se provozam po Srbiji sa njim.

Hvala opet. Dajem utiske veceras, da ostane ako nekada bude nekog zanimao ovaj motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sipaj lepo ipon 10 40. I uzmi iponovu tecnost za hladjenje. Ispoliraj far i teraj, nema potrebe za Motul 5100. Skuplje je dosta od Ipona. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Daytona 350cc

E ovako, obecao sam neku recenziju, pa da je dam. Samo da kazem da sam pocetnik pa mi nemojte zameriti, slobodno ispravite I dodajte ako imate sta.

Na gasu je lagan, vrlo brzo ubrzava, lako mu se saltaju brzine, jedino iz druge u prvu moram dva puta stisnuti kvacilo da bi promenim u prvu. Kako mi kaze ovaj drugar, treba da kupim onaj mali zglob za kvacilo ( 6mm na 8mm) izmedju donje sipke I one duze (vodoravne). Kocnica (tj papucica od zadnje kocnice) vibrira, mehanicar mi rece da ne stavljamo gumice, ima strugara za to, odradice mi za dzabe. Sto se tice stabilnosti, meni je super nije mi cak ni tezak ni pri sporim brzinama a tezak sam svega 64 kile I nize gradje.

Sto se tice motora, sve proverevno, sve ok, srafovi dotegnuti na limariji tako da tu nema problema.

Far bi trebao da se menja u led, ovaj fabricki je slab.

Sto se tice voznje na vecim brzinama isto stabilan ali vibrira. Nista strasno meni ni ne smeta iskreno. 

Mozda slike varaju ali motor nije mai. Podseca me sa tezinom I gabaritima na kawasaki vulcan S (dream bike, sledeci motor). Ako neko Daytonu ima/kupi, proverite obavezno kablove od migavaca da ne kace tocak, ja sam sve uvezao vezicama. Na zadnje mislim.

Ako neko hoce nesto da pita slobodno, sta znam ili mogu, odgovaram.

PS

Da li neko zna gde mogu kupiti kilometar sajlu I ovaj zglob? Hvala unapredspan модул

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja