Jump to content

Moto Zajednica

Predlog rute za vožnju 5-7 dana (Jadranka, Istra, zapadna BiH)

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Drugari, uskoro nameravam da, sa burazom, krenem u vožnju po ruti iz naslova teme pa sam hteo da vas zamolim za pomoć u osmišljavanju korisnih detalja. Poslednji put sam tuda vozio još u staroj Jugi, i to automobil, pa mi od sećanja nema mnogo vajde, sem što pamtim lepote predela na koje me stalno u svojim putopisima podsećate. Koristili bi mi vaši argumentovani predlozi oko preciziranja rute, smeštaja, klope, POI, tako da me slobodno korigujte ukoliko mislite da bi nešto trebalo drugačije osmisliti.

 

Ovako sam ja to zamislio:

 

1. dan: Novi Sad - Mostar

 

Pročitao sam na više mesta da preporučujete smeštaj u hotelu koji se nalazi u Studentskom domu u Mostaru, jer imaju garažu, doručak, korektne sobe sa sopstvenim kupatilom. Koji put do Mostara preporučujete: mislio sam da idem rutom Vlasenica - Kladanj - Olovo - pa pored Sarajeva putem E-73 Hadžići - Konjic - Jablanica - Mostar.

 

2. dan: Mostar - Ploče - Starigrad

 

Posle Mostara bismo svratili na Kravice, a tokom vožnje uz more mislili smo se popeti na Biokovo (vidikovac Skywalk) zatim dalje do Vruja pa se popeti na Autoput i dalje do Starigrada - Paklenice. To je ukupno 364 km, sa izletima i autoputem. 

 

Ovde imam malu dilemu koja se tiče preskakanja jednog, ne malog, dela Jadranske magistrale... U Splitu sam bio više puta pa bih ga preskočio, ali mi nešto žao da ne izvezem onaj deo od Trogira do Biograda.  Ukupno bi to bilo za taj dan skoro 400 km.

 

Šta vi mislite, polovina Juna, gužve će krenuti ali nije još špic, kamere itd. ali Jadranka..??? Možda bih žrtvovao Kravice i ostavio za neku vikend vožnju po BiH.

Takođe, dobro bi došli predlozi za smeštaj i klopu. 

 

3. dan: Starigrad - Pula 280 km

 

4. dan: slobodno

 

E, sad za dalje nemam iskristalisanu ideju gde i šta dalje... Jedna opcija bi bilo jednodnevno istraživanje Istre (Rovinj, Poreč, Višnjan, Buje, Grožnjan, Motovun, Buzet, Pazin) i još jedno noćenje u npr. Puli. Ili malo drugačije: vožnja pored mora pa poseta Rovinju Možda i neko kupanje sa skraćenom vožnjom po Istri? Noćenje opet u Puli. 

 

5. dan:  Pula pa preko Gorskog kotara (stara cesta) do zapadne Bosne   Na primer Pula - Delnice - Plitvička jezera - Bihać. To je oko 300 km. Može i neko drugo mesto u zapadnoj Bosni za noćenje taj dan, a može i bez Plitvica, ako je previše komercijalizovano i preskupo i ako bi uzelo previše vremena. Postoji i varijacija u temi koja podrazumeva da se prethodni dan odmaramo na plaži pa ovaj dan, kada izađemo iz smeštaja, povežemo par mesta u Istri i nastavimo preko Gorskog kotara ka zapadnoj Bosni. 

 

6. dan: nastavak vožnje po zapadnoj Bosni... Ovde bi mi baš trebala pomoć da povežem lokacije u logičnu celinu pošto nisam nikada bio u tim krajevima, a znam da su prelepi. Šta videti, gde klopati, uveče prespavati taj dan? 

 

7. dan: pravac kući

 

Ovo je neki okvirni plan, podložan korekcijama, pa pucajte sa predlozima i sugestijama! :jee1:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Dragane, već si pomenuo par mesta, lepo si osnovu osmislio :)

Dodaj iznad Mostara vidikovac Fortica, klopa u food house na 100m od mosta (i obavezno urmašice tamo!) :)


Plitvice, nisam bio, ali mi je neki osećaj da za to treba ceo dan da bi se lepo obišlo.

 

Kod Bihaća bih preporučio ako ideš u tom smeru (Bihać - Drvar) kroz NP Una, da svratiš do Štrbačkog buka, par km od magistrale, sa delom (dobrog) makadama. Par markica je ulaz, al vredi. Pogotovo ako budeš jako rano ujutru, dok je sunce nisko još i nije gužva.
Takođe Martin Brod, isto ima vodopadić, taman kratak predah.

Zapadna Bosna takođe, npr. Mlinčići, u blizini ima i lep restoran, na izlazu iz Jajca.
Viči kad budeš odlučio kuda ćeš proći, pa da pišem detaljnije..

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Za Plitvice - ne treba ceo dan, ali svakako treba nekoliko sati da se lepo obiđu.

 

Inače, poslednje što sam video je da je ulaznica 20e po glavi - jeste puno, ali se oni time brane od prevelike gužve.

 

P.S. nisam bio tamo od proleća '91, ali sam ih više puta do tada obišao, a ovo za cene sam naleteo na HRT prošle godine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Sad me baš i zainteresovalo, pa sam pogledao...

 

Cene su "malo veće" - 40e

 

NP-PLITVICKA-JEZERA.HR

Nacionalni park

 

 

A šetnje su po nekoliko sati

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
7 hours ago, DraganNS said:

 

1. dan: Novi Sad - Mostar

 Koji put do Mostara preporučujete: mislio sam da idem rutom Vlasenica - Kladanj - Olovo - pa pored Sarajeva putem E-73 Hadžići - Konjic - Jablanica - Mostar.

Preskoci put Kladanj-Olovo-Sarajevo. Ja se zajebao vise puta. Jednostavno je preopterecen. Bolje na Sokolac.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Isto mislim da je preko Romanije bolji, a sigurno lepši put. Ako idete vikendom valja obići Sarajevo, neće biti gužve, pa barem da se protegnu noge malo, srkne kafa i bocnu ćevapi. Tu je lepo i vrelo Bosne, ali sve zavisi od prolaznog vremena. U Konjiću ima Titov bunker.

 

Mostar bih eventualno dodao i Blagaj-Vrelo Bune. Jako lepo, mana što malo skrećete sa rute i računajte nekih sat vremena da će vam oduzeti, ali vredi.

 

Jadranka već mašti na volju i rešavajte u hodu. Auto puta što manje, ali moraće deo svakako. Koliko zavisi od vremena, gužve, vaše energije... 400km može da se izveze, većinom uz more, ali uz dosta energije i strpljenja. Imaj u vidu da tu klasičnog špica nema već on traje od početka juna do sredine septembra i očekuj gužve. I ako su u EU ostalo je dosta navika iz YU, tako da nisu retki radovi na magistrali i ako im nije vreme u sezoni.

 

Ka Bihaću bih preskočio Plitvice i uštedeo 40 evra, ali bih obišao aerodrom Željavu. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Khmm, ispravljamo rutu: do SA preko Romanije, Plitvice preskačemo što zbog vremena što zbog (previsoke) cene, a ubacujem u 2. dan slapove Krke (Skradinski buk). Imate ideje za smeštaj na Jadranu, noćenje + doručak poželjno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 16 minuta, DraganNS je napisao:

Khmm, ispravljamo rutu: do SA preko Romanije,

 

U tom slučaju, preporučujem pauzu ovde 

 

GOO.GL

★★★★★ · Hotel

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, DraganNS said:

 slapove Krke (Skradinski buk)

Pre 3-4 godine sam bio u Skradinu i ulaz u NP je bio 200 kuna (oko 30€), a valja mu posvetiti lepo vreme, tako da smo preskočili, obišli samo manastir Krka.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 13 sati, baneBP je napisao:

Preskoci put Kladanj-Olovo-Sarajevo. Ja se zajebao vise puta. Jednostavno je preopterecen. Bolje na Sokolac.

Samo u tom rejonu jako oprezno jer je put užasno klizav naročito kada su ovakve povremene kiše....ne pitaj kako znam :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@doktor Znači, preskačemo i Skradin pošto se ne bismo zadržavali duže od sat vremena a za tako kratak plezir 30 evra je previše. Mogu samo da zamislim šta će doneti novi hrvatski Zakon o turizmu (u pripremi je) koji predviđa kao novinu i tzv. turistički ekološki doprinos (čitaj: taksa) koji specifično treba da "gađa" tzv. jednodnevne turiste koji opsedaju hrvatske, turističke atrakcije a od njih nema neke "vajde". 

'Ajmo nazad! 

@nafetS ponovo sam prelistao tvoje putešestvije po BiH i primorju, ima tamo mnoštvo korisnih informacija pa ću iskoristiti za planiranje. :takoje:

@ZoraNS ti si spominjao neki OK smeštaj i ljubaznu domaćicu, ali je to bilo negde južnije od Starigrada, ili se varam? :stabre: Video sam onaj smeštaj u Matuljima kod Opatije i notirao sam ga kao jednu od opcija. Kako ste rešili doručak, jel ima neka prodavnica ili pekara u blizini? 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Ima i svezih informacija, s obzirom da smo se nafetS i ja u nedelju vratili odole :)  (putopis tek treba da se pise)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 26 minuta, DraganNS je napisao:

@doktor Znači, preskačemo i Skradin pošto se ne bismo zadržavali duže od sat vremena a za tako kratak plezir 30 evra je previše. Mogu samo da zamislim šta će doneti novi hrvatski Zakon o turizmu (u pripremi je) koji predviđa kao novinu i tzv. turistički ekološki doprinos (čitaj: taksa) koji specifično treba da "gađa" tzv. jednodnevne turiste koji opsedaju hrvatske, turističke atrakcije a od njih nema neke "vajde". 

'Ajmo nazad! 

@nafetS ponovo sam prelistao tvoje putešestvije po BiH i primorju, ima tamo mnoštvo korisnih informacija pa ću iskoristiti za planiranje. :takoje:

@ZoraNS ti si spominjao neki OK smeštaj i ljubaznu domaćicu, ali je to bilo negde južnije od Starigrada, ili se varam? :stabre: Video sam onaj smeštaj u Matuljima kod Opatije i notirao sam ga kao jednu od opcija. Kako ste rešili doručak, jel ima neka prodavnica ili pekara u blizini? 

Jeste Dragane,

pominjao sam ovaj smeštaj kao naš poseban doživljaj (Lumbrela Apartments Vjenceslava Novaka 4, 23244 Starigrad-Paklenica)....

 

WWW.BOOKING.COM

I found these great hotels on Booking.com and love them all. Help me decide which one to book!

 

...ali koliko vidim još nije aktivan na Booking-u i prvi datum na koji se pojavljuje u ponudi je 01.07.

Vidim da je velika razlika kod smeštaja sa doručkom, a ima u okolini dosta prodavnica i pekara tako da je povoljnija varijanta da uzmete jeftiniji smeštaj i ujutro doručak u komšiluku....

 

Pogledaj i varijantu noćenja u Karinu. Ja sam gledao prošle godine i cene su bile izuzetno povoljne. S druge strane je i dosta sigurno za motore....:neznam:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jeste, komšije baš "cene" kada daju i doručak, da ne kažem - precenjuju... Ja preferiram da u smeštaju, kada ustanem, obavim sve jutarnje rutine (toalet, kafa, (opet) toalet :rolleyes:, doručak) pa kad zajašim makinu samo gassssssss! Ali, Bože moj, ako treba prilagodićemo se. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 23 minuta, maxx je napisao:

Ima i svezih informacija, s obzirom da smo se nafetS i ja u nedelju vratili odole :)  (putopis tek treba da se pise)

Daj, daj, daaaaaaaj! :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Када сте планирали ову руту? Надам се да ће вас време послужити =) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 20 minuta, DraganNS je napisao:

Sledeće sedmice. Šta da ti kažem, gledam u nebo i dobru se nadam. :goodluck:

Mi smo juče prelomili da idemo tako da me sada i strah da pogledam prognoze...:rolleyes:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Kakvo god vreme da bude 16.-og drugar i ja krecemo put Rijeke. Jedino smaranje, koje ce biti, jeste sto razmatramo autoput do tamo, samo da bi ustedeli vreme. A bolje da me streljas nego da idem autoputem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Takođe predlažem manastir Krka. Iako se ulazi u nacionalni park ako kažete da idete do crkve samo neće vam naplatiti ulaz. Mladi isposnik iz Bosne jako ljubazan, sprovešće vas lepo... Meni su ponudili i okrepljenje. U ponedeljak bio tamo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre sat vremena, Drinkero je napisao:

Kakvo god vreme da bude 16.-og drugar i ja krecemo put Rijeke. Jedino smaranje, koje ce biti, jeste sto razmatramo autoput do tamo, samo da bi ustedeli vreme. A bolje da me streljas nego da idem autoputem.

Isto je i kod nas. Umesto 5,5 sati vožnje do Rijeke vozićemo lokalnim putevima skoro 11 sati. Putarina ne odlučuje o tome, čisti otpor prema AP....:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Cela jadranska ti je oko 600 km tj od Ploca do Pule. U junu jos nisu katastrofalne guzve, vreme je dobro,makar nece biti prevruce. Mozes bez problema da odvozas lagano u 2 dana celu jadransku. Dal od Ploca do Pule ili u obrnutom smeru kako oces. To je samo 2 dana tj jedno nocenje. Voznje po BiH i RS bolje ostaviti za neki produzeni vikend. Ipak je malo blize...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dan 2.
Split, Sinj, Vrlika, Knin, Otrić, Gračac, Starigrad i Jadrankom uzbrdo Sven do Pule

Nećeš Se pokajati.

Trogir/Starigrad smor teži, iz sela u selo kroz selo, zaobiđi po preporučenoj ruti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

6km iz Vrlike je vrelo Cetine, preporučujem.

U Kninu slap Krčić i Tvrđava.


Dalje Vrelo i Kanjon Zrmanje

Ima toga sijaset…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Slazem se sa @el classico sto se tice puta preko Sinja. Ima svasta da se vidi i put je bas za motore dobar . Crkva Sv. Spasa i Manastir Dragovic isto ne bas tako daleko od izvora Cetine ako zeli. Ako ide za Knin i Krcic nije mu daleko da svrati gore i u Burnum ali i do manastira Krke (tu je vec delimicno u NP Krka, nesto ce videti, a vrv nece platiti ulaz). Msm ako ga to zanima uopste. Na Kninsku tvrdjavu ako se penje, ima samo smisla da ide do kraja u gornji grad, jer odatle puca pogled, ubija. Mozda i najbolji pogled na tvrdjavi je na rubu gornjeg grada. 

 

 

Ali se ne slazem da je skroz neinteresantan put Trogir/Starigrad. Da prodje malo kastele pa ka Primostenu, svrati u Sibenik na primer ima svasta da se vidi. Put jeste malo usporeniji ali za prosecne turiste uopste nije los. Ja sam u centru Sibenika parkirao motor u gradskoj garazi (bukvalno sam centar grada), i obisao ceo stari grad za sat i po vremena. 

 

Ovu deonicu gore preko Sinja do Splita koju si mu predlozio je prava "bajkerska deonica". Vozio sam i nju. Asfalt odlican, a moze da se zavrce gas. Ima mnogo manje kamera i patrola nego na samom Jadranu a onaj osecaj kad ti ispadne Dinara sa desne strane je velicanstveno jeziv. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja