Jump to content

Moto Zajednica

Predlog rute za vožnju 5-7 dana (Jadranka, Istra, zapadna BiH)

Recommended Posts

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A tek Kamešnica ispred Sinja sa Kukuzovca kadje ugledam stane sve u meni.
Ona mi je ono baš/baš, lipotica!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Drugari dragi, da budem iskren nisam mislio ići toliko "u kraj", iako izreka kaže "fali more drž' se kraja"! Ovo smo zamislili da bude vožnja što više uz obalu, magistralom, a da samo što moramo vozimo autoputem tj. negde od Brele do Segeta. To što ste predložili jeste zanimljivo, ne sumnjam, ali mi se čini da bi se moglo povezati u jednu rutu koja bi obuhvatila zapadnu Bosnu i te krajeve kao posebnu celinu. Treba stići 2. dan vožnje od Mostara do Starigrada, a ako ste videli plan penjali bismo se na Biokovo i tu se gubi sat vremena.  sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@DraganNS nisam pročitao komentare do kraja ali ovaj deo koji želiš da odvozaš NS-Mostar je možda owerkill jer je to prvo deonica koja se baš vozi sa uživanjem i da bi to u jednom danu izvezao moraš baš biti na gasu a to je nemoguće jer je u RS sijaset instaliranih kamera koje snimaju 24/7 a u Federaciji je pojačan broj patrola usled poslednjeg ubistva automobilom u Sarajevu.

Od NS do Sarajeva ti je najbolja opcija Kuzmin-Bijeljina-Zvornik-Milići-preko Romanije na Sokolac pa Sarajevo...šta više ja bih išao kroz Srbiju do Bratunca Drinom pa tek onda ušao u BiH jer je opasna gužva od Bijeljine pa sve do Milića, sa naše strane je manji protok saobraćaja.

 

Sa druge strane potez od Sarajeva do Mostara je prilično zagužvan tako da će ti biti priličan broj obilaženja. Opet greota je da gaziš gas dok prolaziš pored Neretve...to je prosto greh :) Inače ulazak i izlazak iz Mostara je očaj od gužve!

 

Što se tiče Hrvatske...tu ti je @Pingvin37lepo pojasnio. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
On 7. 6. 2023. at 22:03, DraganNS je napisao:

penjali bismo se na Biokovo i tu se gubi sat vremena.  sigurno.

Ako idete samo do onog staklenog mosta, mozda i moze da bude sat vremena. Ako idete do vrha, prilicno sam siguran da ne moze za sat vremena.

 

Put je uzak i los, pa je prosecna brzina jako mala.

 

No, svakako ne treba preskociti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nisam mislio do vrha (Sveti Jure), samo do Skywalk-a, baš iz tog razloga što si naveo - verovatno je pogled gore milion dolara ali ćemo izgubiti dosta vremena. Od ulaza u Park prirode Biokovo do Skywalk-a je 13 km, oko pola sata vožnje, a do vrha tj oko 25 km oko sat vremena. Piše na sajtu da se puštaju grupe vozila na svakih sat vremena, po 25 vozila, pa kako naletiš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
1 hour ago, DraganNS said:

Piše na sajtu da se puštaju grupe vozila na svakih sat vremena, po 25 vozila, pa kako naletiš. 

Za motocikle je malo drugacije, tj posto smo na manjim vozilima propuste i ranije. Mi smo dosli tamo, uzeli karte i odmah isli gore  dok su automobili cekali. Pored nas su propustali i autobuse.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 9. 6. 2023. at 13:07, DraganNS je napisao:

Nisam mislio do vrha (Sveti Jure), samo do Skywalk-a, baš iz tog razloga što si naveo - verovatno je pogled gore milion dolara ali ćemo izgubiti dosta vremena. Od ulaza u Park prirode Biokovo do Skywalk-a je 13 km, oko pola sata vožnje, a do vrha tj oko 25 km oko sat vremena. Piše na sajtu da se puštaju grupe vozila na svakih sat vremena, po 25 vozila, pa kako naletiš. 

Моторе пропуштају а возила чекају јер већином тог дела пута од рампе где се чека па до видиковца и до св.јуре има врло мало делова где се могу мимоићи два аутомобила а вала има деоница где је фрка и да се мимоиђе мотор са аутомобилом.
За тај видиковац и до св.јуре, вожња горе и спуст плус чист хедонизам на оба места је брат брату два сата .... хаххахаааа, ја сам 2013те бициклом ишао од ујутру до предвече

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Samo da javim da smo se, u nedelju, vratili sa vožnje po Jadranu... Naravno da se naši planovi i realnost nisu sasvim poklopili, ali izvezli smo lepih 1850 km, obišli smo neka lepa mesta gde nismo bili 30 godina i - uživali za sve pare, što je najvažnije. Kako je i red, odužiću se BJB zajednici kratkim putopisom, samo da uhvatim malo vremena pošto sam, trenutno, na putu za GR sa porodicom. :BJB-love2:

IMG-20230615-110157.jpg

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

samo piši! :) Drago mi je da ste se lepo proveli i sigurno vratili kući.



@maxx ala liči da je slikano na jednom mestu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Jedva cekam putopis :) Ekstra da vam je provod bio super!

E bas gledam fotku i nesto mi poznato :)
. . .
Sad sam bas uporedjivao fotke, nije isto mesto. Mislim da je ovo par kilometara pre :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja