Jump to content

Moto Zajednica

Novajlija u svetu motora - potrebni saveti :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Haha, hvala. Evo, bas sam ponovo procitao taj komentar i mislim da bi bilo dobro za mene barem jednom mesecno da se podsetim jer sam pregrst dobrih saveta dobio tu, kao i u ostalim komentarima. :)

 

Kako ti se cini Honda za sada? Slazem se za brzinu od 80-90km (na osnovu mog kratkog danasnjeg iskustva). Moji prvi utisci ne mogu biti bolji, motor je apsolutno potvrdio svaki komentar da se vozi prelagano i da nije previse jak, ni previse slab, pritom deluje mi lagan kao pero. Prezadovoljan sam.

 

Kako sedis na njemu? Ja ovaj moj danas skroz zajahao, toliko da sam se malo i nazuljao ,,dole". Je li ovo normalno ili negde gresim?

 

E a, mislim da su mi rukavice male. Probacu da ih ,,razgazim" u toku sledece nedelje, ako ne uspe, moracu da ih prodam i uzmem nove. Osim toga, savrseno je bilo. Plus, preziveo sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Pa u medjuvremenu sam poceo da vozim malko brze, jer su ovde sve pravci, ravnica... 

Zadovoljan sam Hondicom, lepo ide, trosi ko upaljac, lepo se vozi i lepo se cuje sa fabrickim izduvom...

Probao sam bas neku noc, pun gas na pravcu van naselja, do nekih 140km/h, dalje nisam smeo... Zavrnuo sa nekih 50km/h pun gas, zamalo da me izbaci u nazad sa sedista :jee:

Ima dovoljno snage za putovanja definitivno, voli taj agregat da se zarvrti, blokada je na 9500rpm. 

Sedim odlicno, jedino sto posle duze od sat vremena nekad pocnu gluteusi da me malo bole, al se malo povucem nazad ili pomaknem napred i bude ok za jos toliko... Lepo je sedeti na njoj, lep kokpit ispred tebe, sirok rezervoar, lepa instrument tabla...

Novi CBX je podosta veci u odnosu na prvi model, 830mm visina sedista, ja kad sednem, stopala spustim ravno dole, nekad i ne mogu desno stopalo skroz da spustim kad spustim i levo:lol3: Probao sam Transalp novi, jedva stojim na prstima, plus je i motor dosta tezi, ne bi mi leglo nista vece od ovoga... 

Al' ko zna, nekad u buducnosti bi zelja bila Africa Twin, CB500X po stranim forumima zovu Halfrica twin:jee:

Odakle si? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

I moji prvi utisci su identicni tvojim, fenomenalan motor za ugodnu voznju. 

 

Haha, tebe da zbaci sa 50km/h, a mene u prvoj brzini pri polasku (u vise navrata :D )

 

Nadam se pocetkom oktobra da idem do Kopaonika i Bosne, ali ne sumnjam da ce Honda biti na visini zadatka.

 

A meni je pak malcice mala, voleo bih da je sediste za nijansu vise i da su foot pegs za nijansu nize zbog kolena, ali to je bas neka minimalna zamerka. Ali daaaa, sedeti na njoj je milina, ne znas gde pre da gledas. 

 

Ja iz Jagodine, ti? 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ima dosta sad cb500x, vidjam ih po Bg-u 

Kad tako hocete da zavrcete gas obavezno se nagnite napred da ne bi leteli u nazad, moj hoce lepo da cima al kad se nagne napred nema problema. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 10 minuta, Bilence je napisao:

A meni je pak malcice mala, voleo bih da je sediste za nijansu vise i da su foot pegs za nijansu nize zbog kolena, ali to je bas neka minimalna zamerka. Ali daaaa, sedeti na njoj je milina, ne znas gde pre da gledas. 

 

Ja iz Jagodine, ti? 
 

Mozes spustiti footpegs kako tebi odgovara.

Meni je odlicno legla sto se gabarita tice. 

Nesto sam utripovao da si ti iz NS. Ako se kad zaputis ka severu, javi da se nadjemo negde.:)

@RankoBg87Vidjao sam ih po Grckoj bas dosta... 

Jos se pomalo rvem sa njom, treba vremena da se navikne. Presao sam sa maxi skutera i tockova od 14" na Hondu, gde je prednji tocak 19", a ovo mi je i ujedno prva sezona... Obzirom da sam na autu primenjivao medjugas kad spustam u nizu, ovde sam se brzo navikao na isto. To koristim kad hocu da spustim u nizu, a da ne kocim motorom, a i zabavno je.:) Planiram na prolece na kurs bezbedne voznje u BG.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Samo lagano, meni je isto prva sezona, lakse mi je bilo posto imam modove pa oborim snagu. 

Prosao sam Smart trening, za sledecu sezonu cu koncept 192 ili bezbednost. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Pozdrav svima 

U skoro istoj sam situaciji kao i Bilence :)

 

TEma mi je mnogo pomogla , kao i vaši odgovori :)

 

Recite mi da li je Honda NSR 125 ok za početnika?

 

Meni je potreban motor za prevoz od kuće do posla i suprotno :)

isto imam 32 god, aktivan sam vozač B kategorije, a motor nikada nisam vozio. Imam oko 90kg i visok sam 184cm, da li je NSR 125 ok za mene?

 

Hvalaa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Bojan000 je napisao:

Pozdrav svima 

U skoro istoj sam situaciji kao i Bilence :)

 

TEma mi je mnogo pomogla , kao i vaši odgovori :)

 

Recite mi da li je Honda NSR 125 ok za početnika?

 

Meni je potreban motor za prevoz od kuće do posla i suprotno :)

isto imam 32 god, aktivan sam vozač B kategorije, a motor nikada nisam vozio. Imam oko 90kg i visok sam 184cm, da li je NSR 125 ok za mene?

 

Hvalaa

Ukoliko pronađeš ispravan (funkcionalno i mehanički) NSR ne vidim zašto ne bi bio ok za početnika, to je sjajan mali motorin. 15ks je sasvim korektno za ulazak u moto svet. Iskreno pohvala za razmišljanje i za sticanje iskustva pošto dosta kolega za prve motore i učenje uzimaju mnogo opasniije kubikaže i motore za njih.

 

Svakako dobrodošao ti nama na dva točka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Bojan000 je napisao:

Hvala :D

I Da li možete da mi preporučite neku auto školu, mislio sam da krenem u Pavlin na NBG

Uhhh ja tu nisam adekvatan...moja dozvola je dobijena u vremenu kad je bilo normalno da dođeš, naučiš, položiš i dobiješ komplet A kategoriju :D  bez ovih zevzečenja A2, 3, 5...10.

 

Možda neko od mlađih kolega možeda pomogne...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki er6n
Pre 20 sati, Bojan000 je napisao:

Hvala :D

I Da li možete da mi preporučite neku auto školu, mislio sam da krenem u Pavlin na NBG

Pozz,

 

Auto škola VIR na Novom Beogradu. :)

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja