Jump to content

Moto Zajednica

Novajlija u svetu motora - potrebni saveti :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 3 sati, Bilence je napisao:

Hvala na komentarima, Rider000. Slazem se za sve, cak i za idealnu voznju od 80-90 km/h za koju verujem da ce i meni biti prava mera :)

 

Gledam i istrazujem svo ovo vreme i trudim se da ucim osnovne pojmove, ,,cake i trikove" za pocetnike u voznji i slicno (pored spremanja teorije za A kategoriju).

 

Sto se tice samog motora, mislim da je najbolji izbor za mene Honda cb500x, iz toliko razloga da se odluka sama namece. Videcu da se konkretnije informisem i pozabavim oko kupovine sledece nedelje.

 

U vezi sa tim, imam par pitanja. Gledam na Hondinom sajtu ovaj model 

 I vidim pri kraju stranice da se dodatno prodaju neki, meni kao laiku, vrlo bitni dodaci. Konkretno, prednje zastitne cevi, glavno postolje i zastita za ruke/grejanje i maglenke. Plus, kofer od 35l je kao stvoren za mene jer se obicno spakujem u ranac istog kapaciteta kada idem na duza putovanja (sto i planiram sa ovom Hondom, izmedju ostalog). Da li mozete da me posavetujete sta od ponudjenog je neophodno imati, sta pozeljno, a sta je samo nepotrebni luksuz?

 

Takodje, da li znate da li se u prodajnim salonima ovih dilera (sa gore pomenutog vebsajta) mogu videti i testirati motori? Naivno pitanje sa moje strane, ali nisam mogao da pronadjem ovaj model kao ponudjen za test voznju kod njih.

Sto se tice dodatne opreme, uz prvi a sada i uz drugi motor sam odmah kofer uzeo. Najprakticnija dodatna oprema definitivno.

Na tvom mestu bi uzeo i centralni stender/postolje i mozda crash bar (pravi ih seba sa foruma, ima i od drugih proizvodjaca da se naruci pa uporedi cene)

Zastita za ruke i grejaci ti nisu hitni uopste, mozda kasnije, maglenke mozes i neke lokalno da ugradis za manje pare istog ili boljeg kvaliteta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Hvala vam svima na komentarima :jee1:

 

Odluka je definitivno pala na CB500X, a vala pala je i kapara malopre. Imam vremena do kraja jula da nadenem ime buducem saputniku. 

 

Sto se tice opreme za motor, uzecu stender, crash bar i kofer, a sto se tice opreme za mene, nadao sam se da se jos malo detaljnije informisem kod vas.

 

Iz prethodnih komentara sam izvukao sledece: 
- kaciga po ECE 20-06 standardu, pozeljno da bude sa unutrašnjim dodatnim zatamnjenim vizirom, dok se kao brend HJC izdvaja. Da li treba da sada razmisljam o kupovini kacige i za suvozaca? U tom slucaju, da li vaze iste preporuke? Koju prodavnicu preporucujete?
- u vezi ostale opreme, optimalno da bude mesh (po mogucstvu sa uloskom). Ja bih za sada uzeo samo jaknu i eventualno rukavice. Sta vi mislite o tome? Na sta da obratim paznju i da li mi nesto promice ovde?

 

I na kraju, par pitanja u vezi registracije i osiguranja:
1. Da li je moguce izvrsiti registraciju istog dana u gradu koji nije Jagodina (gde zivim)? Kako bih motor dovezao kuci :)
2. Da li preporucujete neko posebno osiguranje? 

 

Hvala vam svima na svoj pomoci :)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sta su ti rekli kad ce ga biti za isporuku?
Imam HJC F70 serije, jes da je standard 05, ima naocare u sebi, cena prosle godine bi nesto oko 38k, Jakna, pantalone, cizme to vec moras da obilazis i probas sta ti odgovara i tu ne stedi.
Ako nisi nikad vozio motor ili jos polazes bolje natovari motor na slep i posle lagano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Obavezno uzmi rukavice, em je pametno em razvija zdravu naviku da ih koristiš.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Nije ti na odmet ni moto patike ili cizme,sto se kacige osim homologacije pozabavi se i sharp testom kaciga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se kacige tice probaj vise proizvodjaca, pa proceni koja ti najbolje lezi, mora da bude udobna koliko-toliko i ne sme da te zulja. Ne videh da si napisao negde odakle si kako bi ti preporucili prodavnice.

U svakom slucaju i prodavac ce ti obijasniti sta i kako.

Sto se jakne tice, meš sa protektorima je odlicna za leto.

Rukavice obavezno, za pocetak mozda neke mekse, letnje da se naviknes, navicices se za par dana.

Sto se osiguranja tice mislim da je sve jedno, ja sam bas sada registrovao isto prvi put i nisam bas obracao paznju na to, valjda nece trebati.

Za registraciju te nisam bas najbolje razumeo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

za regu, mogu da ti pošalju iz Honde papire poštom, ti odradiš registraciju u Jagodini i sa tablicom, nalepnicom i saobraćajnom ideš u salon da preuzmeš motorče.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Jos jednom, hvala na svim komentarima :)


Da odgovorim na pitanja:

Ranko - isporuka bi trebalo da bude krajem jula

 

Sharky - iz Jagodine sam, ali nije mi problem da odem za veci grad  i ispazarim opremu. Hvala na opsirnim savetima.

 

Nafet - hvala puno, tako cu i da uradim <3

 

Da sumiram:
- rukavice obavezno, letnje radi lakseg privikavanja
- za kacigu sharp test dodatno, mora da bude ,,udobnjikava"
- jakna - mesh sa protektorima
- moto patike/cizme i pantalone pozeljno 

 

Ako sam nesto ispustio ili ako se dosetite necega, pisite. Ja se javljam sa novostima cim ih bude :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 55 minuta, Bilence je napisao:

Ako sam nesto ispustio

Suvozačica !

Da masira ramena, ako se ukočiš... :)

Čestitke za motor !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, evo kratkih novosti pre nego sto krenem na svoju prvu voznju gradom.

 

Juce sam po prvi put u zivotu seo na motor kao vozac i ,,vozio" ga na poligonu. Motor je vrlo verovatno stariji od mene, jedno 4x tezi, i zadivljujuce jak (mislim da ima cetiri cilindra, sta god to znacilo). Od adrenalina koji me i dalje radi, zaboravio sam da li je Yamaha ili Suzuki u pitanju, iako velikim slovima pise na rezervoaru.

 

E da, i oprema mi je stigla. U pitanju je ls2 brend, i iako mozda ne deluje tako, zaista sam se trudio da uklopim boje, haha. Mislim da kada stigne maslinasto zelena Honda, da ce se sve nekako povezati u jednu tematsku celinu, sto je izuzetno bitno, zar ne?

 

Jedno pitanje u vezi kacige: ne umem da namestim kopcu od kacige kako treba. Probao sam sve varijante i bas mi zulja Adamovu jabucicu, nekad je i jako ustine. Neki trik ili savet kako da resim ovo (a da zadrzim jabucicu netaknutu)?

 

P.S. jakna je zenski model, te sam prosao skoro tri puta jeftinije :)

IMG_20230613_183631.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Većina nas nosi potkapu ispod kacige.

Prednosti su višestruke. Lakše se pere od postave kacige, štiti donju vilicu i vrat (koji ne treba da bude "ogoljen"). 

Ne možeš ni zamisliti dokle sve može da stigne pčela ili osa, kada uleti kroz nebranjeni okovratnik. :gaa:

Nabavi i neki pojas za leđa (ne toliko zbog grejanja istih, već zbog zaštite bubrega od "rastresanja"). 

:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 4 sati, Bilence je napisao:

Pozdrav svima, evo kratkih novosti pre nego sto krenem na svoju prvu voznju gradom.

 

Juce sam po prvi put u zivotu seo na motor kao vozac i ,,vozio" ga na poligonu. Motor je vrlo verovatno stariji od mene, jedno 4x tezi, i zadivljujuce jak (mislim da ima cetiri cilindra, sta god to znacilo). 

IMG_20230613_183631.jpg

Nemoj da te buni jacina motora,ja sam seo na hondu hornet (oko 100 ks) u A.Š posle 30 godina i lepo smo se vozili u pocetku, malo ja nju malo ona mene

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 4 sati, Bilence je napisao:

Jedno pitanje u vezi kacige: ne umem da namestim kopcu od kacige kako treba. Probao sam sve varijante i bas mi zulja Adamovu jabucicu, nekad je i jako ustine. Neki trik ili savet kako da resim ovo (a da zadrzim jabucicu netaknutu)?

Ne stezi ludacki kopcu, isti sam problem imao,  zakopcam ali onako lagano. Da mogu lagano da zavucem prst, onda zavucem prst i gurnem malo napolje ka bradi.

Kad kupujes jaknu, rukavice, pantalone, gledaj dobro velicinu, nemoj da ti bude siroko i da landara.

Treba sto vise da bude uz tebe a opet da ti nije mala i da te ne steze.

Ja sam se sa prvom jaknom zajebao (volim komotno i sire), kupovao kao da cu uvece u grad sa njom, prvi put kad sam odvrnuo gas ono leti na sve strane :)

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Hvala svima na odgovorima :)

 

Potkapa zvuci kao dobro resenje, samo meni je i bez nje danas bilo vruce na nekih suncanih 22-23 stepena, koliko je bilo. Definitivno cu da je uzmem u razmatranje, zajedno sa pojasom za ledja (koji sam vec probao i bas mi se svideo).

 

Sto se tice samog motora i voznje, vec sam pregazio svoje reci iz prvog posta ovde. Koliko sam nestao iz vidokruga instruktora, hteo sam malo vise da dam gas, cisto da se ,,opustim". I vec naredni krug sam isao 60 km/h, sto je za mene bas brzo bilo. Pa sam naravno to posle nekoliko puta i ponovio. 

Sama tezina motora mi nije problem (za sada), ono gde najvise gresim jeste polazak. Nikako ne mogu da nadjem pravu meru za gas i kvacilo kad krecem u prvoj brzini. Vrlo cesto mi se ugasi motor ili me cimne u malo brzi start.

 

Kopca me zulja kako god namestim. Probam malo labavije, tada padne ispod jabucice i stipe odozdo. Podesim da ide blize bradi, onda kad nagnem glavu na dole ide direktno na jabucicu. Mada, to samo na pocetku, dok ne udari adrenalin u glavu, posle utrnem skroz pa mi svejedno bude :)

 

Alex, ja sam sve suprotno radio. Rukavice tesne, da sam ih jedva natakao prvi put, jakna na rukama malcice kratka i pripijena dosta uz telo, ali racunam da kad se malo razgazi bice to kako treba. 

 

I tako vozio ja danas uglavnom sa ukljucenim zmigavcem koji primetim tek kada treba ponovo da skrenem. Jedva cekam novu turu :)

Promenio član Bilence
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sto se tice kretanja reci instruktoru da hoces jedan cas na poligonu da vezbas kretnje, to ti je isto vazno zbog sporih manervara, slobodno spusti obe noge i pusti kvacilo polako, kad osetis da se pomera i motoru opadaju obrtaji tu je zona gde hvata tj frikcije, slobodno stiskaj i pustaj, ne stiskaj do kraja, sa dva prsta se to radi, isto ti moze pomoci da lagano turiras, pustas kvacilo i turiras tako nece da te cima i videces da glatko ide. 

Nov sam i ja u svemu ovome, kretanje mi uvek bio cim pa kad sam pohvatao kako mi odgovara tako i vozim, kad krecem da semafora bez ikakvih problema kvacilo do zone odvajanja i jaci gas kreces brze, gde treba polako tu onda idem na blago truriranje i nema problema s kretanjem u koloni ili tako nekim situacijama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Relativno sam i ja pocetnik, a sto se menjaca i kvacila tice tu smo na istom nivou :) mozda imam neki kilometar vise od tebe ali primetio sam da mi ide sve bolje i bolje.

Samo vezba a vremenom ce doci i osecaj i iskustvo.

sve ove greske o kojima si pisao su potpuno normalne za pocetnika, bitno je da se nisi previse uplasio i da zelja postoji. 
Fizicki budi opusten na motoru ali u glavi konstantno na oprezu i samo pametno.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U startu je dobro što vežbaš na "brzincu" a ne na skuteru.

Skuter ima varijator i glatko polazi iz mesta (tako da je oslobođen od ove vrste "problema"). 

 

Prva stvar je da budeš opušten (struk i ramena moraju biti uvek pokretljivi). 

Ruke blago savijene.

Šake na korman oslonjene tek da držiš komande i manipulišeš gasom. 

Za kvačilo i prednju kočnicu su ti dovoljni kažiprst i srednji prst (imaćeš bolji osećaj). 

Kvačilo stisneš, prva, dodaš malo gasa (tek da podigneš obrtaje), lagano popuštaš kvačilo (dok ti prsti ne naprave ugao od 90 stepeni). 

Malo se nagni napred (time, unapred, izjednačavaš raspored  težine, jer će motor da povuče a telo teži da kasni za njime). 

Lagano popuštaš kvačilo i po potrebi dodaješ gas. 

Ako počne da se "guši" stisni ponovo, malo, kvačilo (da se motor ne ugasi). 

Greška je takvo "gašenje" motora anulirati dodavanjem gasa (You Tube je prepun takvih situacija). 

U početku nemoj potpuno puštati kvačilo.

Vagaj polugom (kad stekneš osećaj samo će ti se kasti). 

 

Dobrim korištenjem kvačila možeš pokrenuti motor iz mesta i bez dodavanja gasa. 

 

Prvo i osnovno: budi opušten. 

Umesto grča u rukama i ramenima preusmeri stisak na donji deo tela (stisni rezervoar butinama i kolenima). 

 

Prednji točak uopšte nema potrebe da opterećuješ težinom (on ima prednju viljušku koja radi svoj posao). 

Neće bežati niti će poskakivati ili proklizati. 

 

Brzinu kretanja uvek izjednači sa mogućnostima usporavanja i/ili zaustavljanja. 

 

Uvežbavaj se, pa posle "gasiraj."

 

Čuvaj se, da nam duže traješ.

 ;)

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ranko i Alex, hvala vam puno na savetima i podrsci. Pitao sam da li mogu par casova da vezbam na poligonu, medjutim receno mi je da po planu i programu moze tek nakon 12 izvozenih casova. Tako da sam danas vozio prvi put po gradu gde zapravo ima saobracaja i video mali napredak sa kretanjem, ali je i dalje to dosta cupavo i nesigurno. Pogotovo mi je frka na raskrsnici ili semaforu kada treba da stanem.

 

Feniks, hvala ti na ovom opsirnom komentaru <3
Trudim se da podsecam sebe da pribijem noge uz rezervoar i da opustim ruke (i sebe), ali koliko se primaknem raskrsnici telo i um udju u rezim prezivljavanja, i eto problema. Takodje, primecujem da se dosta oslanjam rukama na korman, ali sada sam barem na trenutke svestan ovoga.

 

Pokusacu da sve ovo vizuelno odradim u glavi izmedju casova, kako bih se bolje spremio. Jos jednom, hvala vam svima na pomoci, znaci mi puno :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

E vidis, pre je bilo malo tacnijih instruktora, meni prvi cas dali neko mali od 125ccm i da vide da li sam tacan da necu da napravim neku glupost, drugi dan presao ma mt07 i to vozio, tek posle par casova smo isli u saobraćaj. 

Sve je do vezbe, meni je svaki dan sve bolje i bolje ali i dalje se drzim neke granice, ne ubrzavam se, pratim saobraćaj. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 3 sati, Bilence je napisao:

po planu i programu moze tek nakon 12 izvozenih casova.

A ti lepo, kad zamakneš iza ćoška, zastani i nađi neki prazan parking.

Dovoljno ti je 10 minuta da uštineš od vožnje po gradu, pa sam, u toku časa vožnje,  uvežbaš osećaj početnog kretanja.

 

I ne razmišljaj o motoru (vozilo je osigurano i služi za obuku).:takoje:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Сјајно, пре свега :). И нови (паметан, судећи по питањима)  колега и нови мотор :)

 

Чизме (или макар доообре мото патике) обавезно!, не опционо -  немаш 300 прстију и 50 ногу, не играј се.

 

Вежбај кад год можеш - ја сам "повратник" у мото свет, немаш појма колико сам заборавио или никад нисам ни знао, а нисам знао да не знам. Саобраћај другачији, нема везе са оним пре 30 година.

 

Пробај лагано, кратки путеви, позната места. Вежбај на чистом паркингу. Све време које проведеш на мотору се рачуна у "стаж".

 

Одличан избор мотора, та Хондица је супер.

 

Срећно :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja