Jump to content

Moto Zajednica

Laverda

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750

Da li neko zna ili je video da ima laverda motorcikl u Srbiji?Ne ovi skuteri sto su iz 2000tih,nego oni iz 70tih 80tih godina 20 veka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Toga je i u to doba koje pominješ bilo jako malo. Ako to neko i čuva po podrumima i garažama, sumnjam da je u voznom stanju. Može biti da grešim....ali jednostavno smatram da su uopšte u nekakvoj formi života mislim da mogu da se nabroje na prste jedne ruke. Da bi se jedan takav motocikl održavao u ispravnom stanju, mora da se bude jak u svakom smislu....sa lovom, znanjem, poznanstvima, vezama po inostranstvu (konkretno Italija)...jer jednostavno, ovde organizacije oko toga nema. Škripi i za poznatije marke, kamoli za nešto što ne postoji već decenijama. Ovo današnje sa tom etiketom, nije vredno pomena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1730 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Kad se pomene Laverda, prvo što mi padne na pamet je štampar i njegova avantura.

@vladimir15 ako te zanima ovaj motor, obavezno pročitaj putopis, nećeš se pokajati.
A vreme je da ga i ja ponovo prelistam.
 

 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Istina..

Nisam ispratio zašto ga nema. Nadam se da je zdravo i dobro....drugo neću da komentarišem.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Moj poznanik je imao motocikl Laverdu 90-o godiste, kupili mu roditelji posto je prijetio da ce skociti s mosta jer mu je ATX bio mali
Cini mi se da je bila 250cc ali ne mogu sa sigurnoscu tvrditi

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока





  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750
46 minutes ago, antir3ality said:

Kad se pomene Laverda, prvo što mi padne na pamet je štampar i njegova avantura.

@vladimir15 ako te zanima ovaj motor, obavezno pročitaj putopis, nećeš se pokajati.
A vreme je da ga i ja ponovo prelistam.
 

 

Procitao ja mislim 3 puta,po mom misljenju jedan od boljih putopisa ovog foruma..Zato se i javila zelja da se ispita ima li koja laverda u Srbiji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Laverda kad crkne, ta se parkira negde u podrum, ispod šupe, da propada

 

Jer delova jednostavno nema

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja znam da je nekoliko Lava otišlo za Hrvatsku. Uglavnom hiljadarke. Negde je bila 500 sa dva cilindra, ali ne sećam se više gde sam video. Znam gde ima dve 750,ali to je kraj devedesetih. I nije na prodaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Smederevo - Osipaonica
  • Motocikl: apn4 T15 - CBF500

Moj komso je imao jednu laverdu  kupljenu novu u Italiji . Bio sam klinac kada je dosao iz vojske i uskoro doterao taj motor. Upadljiv izgled i boja su bili prvo sto se prepozna .
Pricao mi je kako je protekla i kupovina te masine:
S prijateljom je otisao na nekoj hondi do Italije s novcom u dzepu za kupovinu. Prenocili su tamo i ujutru obavili kupovinu ,napravili nekakve tablice probne ili sta vec i motorima krenuli kuci u SFRJ (ovo sam morao velikim slovima).  Pricao mi je kako ga ih je poterala kisa kako su iz Trsta usli u Jugoslaviju poterala ih je kisa do Beograda . Ali su se bili zainatili da taj dan stignu u Smederevo kako bi motor sto pre imao domace tablice. Ne znam koji model je tacno bio ,prodat je dalje nekome ,vidjao sam da je dolazio povremeno kod njega na servis
Komsija je preminuo pre par godina ,mozda su ga neki stariji clanovi foruma i znali iz Smedereva i Pozarevca.
Milanovic Aleksandar - Cale , bio je stvarno poseban covek , kada smo se druzili bio je iznenadjen nekim mojim interesima kao i vrstom i godistem muzike koju slusam . 
Kad vidim njegovog sina raspitacu se koji je model bio u pitanju ako zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koliko sam ja čuo, sve laverde su pokupovane i izvezene. Ako je pretekla koja, u šta čisto sumnjam, ta je ili kod nekog u šupi i ni taj ne zna da je ima, ili je muzejski primerak kog vlasnik neće da proda ni za brdo karamela.

 

Živeo sam naspram salona Slovenija auta, koji je prodavao Laverde. Kao da ih i danas vidim... 1200 Mirage, 1200 TS, 1000 Jota i 500. Sve narandžaste. Koliko sam sati proveo buljeći u njih, mogao sam još jednu školu da završim :D:D:D 

 

Poslednji z koga znam da ju je vozio je bio Sergej, kupio je od Svete iz Smedereva... Nije bila u baš nekom stanju, a delova ni za lek. Imao ju je i Iva Belamarić, imao je servis za motore, pa mu nije bilo lako da nađe delove. Vojkan Laverda je vozio (šta mislite odakle mu nadimak :D:D:D ) prvo 500 pa onda 1200 TS. Ona je bila najduže konstantno vožena. Singer iz PA je imao 500. 

 

Ostala je bol srca mog. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Frend iz JNA inače iz Lazarevca je tada vozio 500 sport. Sredina osamdesetih.

Jedan Australac je pokupio jednu cijelu Laverda kolekciju meščini negdje u Vojvodini, koliko me sjećanje služi jedan veliki brodski kontejner, pun ka šipak.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1657 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Moj komšija sa Male Vage, član Arhangela, Goran Ristivojević je sredinom devedesetih vozio crnu ili tamno teget laverdu, ne sećam se koji model, ipak sam tad imao 6-7 godina, ali po sećanju na zvuk, bio je velike kubikaže.

 

Posle se odselio i ne znam šta je bilo sa tim motorom. Video sam ga prošlog leta na nekoj staroj hondi, enduro model, da li xr600 ili nešto slično.

 

Imao je taj motor (laverda) neki poseban šmek i zvuk, ali jbg, ako nema delova, nema ni mogućnosti da ostanu u životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Nisam siguran za podatak,koliko se secam oko 70 novih laverdi je prodato 80-ih godina u YU.Servisa nije bilo,delova isto,neodgovorni vlasnici i tako laverde dodjose na los glas.Nazalost vecina laverdi je otislo iz Srbije.Najvise u Australiju,a nesto i u Evropu,odnosno tamo gde su najcenjenije i najvrednije.Vecina je izvezena,ali nisu sve.Kod mene je jedna 500 sa kitom od 600cm,dosla iz Slovenije(nepotvrdjeno jedna od bivsih Vojka Princica).Terzici u Bg-u imaju par 500,rgs 1000,mirage 1200.Mislim da Boba iz SU ima rgs.Pre par godina videh u oglasima Jotu koja je mozda i najcenjenija,verovatno i jedina preostala kod nas,ali cena u odnosu na stanje abnormalna.Kada smo kod Jote,treba pomenuti 750 sf koje su koliko znam opet kazem nazalost otisle preko.Laverda ne proizvodi odavno,licencu za delove je kupila jedna nemacka firma,ima i jos nekih manjih radionica i za 1000-1200 modele ima delova.Za 500 je dosta teze.

Italijanska egzotika sa vrhunskom opremom i performansama tog vremena,ali i cenom,a to nije moglo da se nosi sa konkurencijom odnosno japancima

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
pre 6 minuta, milomir22 je napisao:

Moj komšija sa Male Vage, član Arhangela, Goran Ristivojević

Ako je Profa u pitanju,njegova je bila mirage 1200 i odavno je otisla preko...dosli ljudi iskesirali i odvezli...zadovoljan on,a zadovoljni i oni,bar tako mi je pricao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750

Drago mi je da se ukljucilo ovoliko ljudi u polemiku ovako retke zverke,kacite slike domacih laverdi ako neko ima naravno :D .Sve u svemu izuzetno mali broj je ostao u SRB..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mnogo toga što je egzotično i retko je otišlo zauvek preko. Počevši od Tomosa e90, pa do Suzuki katane, Z Kawasakija, Gpz900r - a, Honde CBX 1000... Laverde, Triumph, MBA... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750

Nemaju ljudi sluha da cuvajute raritete i ako nista da ostanu u srb vec ako moraju da ih prodaju.Istorijsko nasledje motornih vozila ove zemlje je zalosno...sve ode preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7134 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Istina. Prvo što smo tih godina bili sirotinja pa nije bilo puno zanimljivih vozila. Održavanje isto tako a sada izvoz...

 

Trenutno restauriram Moskviča na pedale, gomila ih je prodato van. Ne možeš više ništa da nađeš ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
pre 19 minuta, vladimir15 je napisao:

Nemaju ljudi sluha da cuvajute raritete i ako nista da ostanu u srb vec ako moraju da ih prodaju.Istorijsko nasledje motornih vozila ove zemlje je zalosno...sve ode preko.

Imaju ljudi sluha da cuvaju,ali...

Kao i sve ostalo sto je vredno,tako i motocikli odlaze iz Srbije,iskljucivo zbog novca

Necu da pominjem ime coveka koji je izvezao u Australiju jer mislim da nije ovde na forumu,ali kada su ga prozivali na jednom od moto foruma za ucinjeno delo odgovorio im je sa 'znali ste da se prodaju,zasto niste kupili?'

I ja sam nesto slicno uradio(nije laverda),dugo je bio u oglasu,ponude smesne,ucenjivanje,znam da i ako im prodam pre ili kasnije ce oni uraditi isto,odnosno prodati ga preko.Odbijam sigurnog kupca od preko jer zelim da motor ostane ovde,odlazem prodaju i cekam da se covek odavde organizuje i kupi.Dok traje cekanje dogovaramo se oko svega,ko zna koliko fotki,do detalja,bez skrivenih mana,cena dogovorena i kada je dosao po motor pocinje izmisljanje razloga i ucenjivanje.Ispratio sam njega,a nazalost ispratio i motor preko bare

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Jedne narandžaste Jote iz BG se dobro sjećam.
Bila je redovni gost na GP Sl. Požega tamo osamdesetih godina.
Tip je tada imao tridesetak godina, bio je oko 180-90 cm visok, mršav i izrazito tamne puti, crna kratka kosa.
Sad ga vidim isprid sebe i njega i Jotu.


U mom susjedstvu je bila jedna 500 sport, kupljena nova u Ljubljani.

Sjećam se dviju srebrnih 1200 Mirage koje sam vidio u Županji na tamošnjoj utrki isto osamdesetih, još mi zvoni njihov zvuk u ušima.

Poznanik iz Zadra ima jednu Jotu 1000, tunirana, žbičani kotači, ovjes, karbon oklopi iz Subotice.
Motor za dobit heart attack.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja