Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1000 f - problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Pozdrav svima. Novi sam član i zahvaljujem se na primanju. Imam jedno pitanje. Imam Hondu CBR 1000 f, '87 g. sa kojom nikada ranije nisam imao problema sve do prije neki dan kad je iz čista mira počela da trokira u toku vožnje, posebno na dodavanju jačeg gasa od 3 hiljade obrtaja. Zamijenio sam svjećice, ali stvar se ponavlja. Filter od goriva je čist, dalje ne znam šta da radim.. Molim pomoć ako je moguće, unaprijed se zahvaljujem.

Promenio član Usamljeni_jahač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ako se dešava da puca na auspuh, gubi gas, trokira signali za

- proveru ventila i karburatora
- štelovanje ventila, zamenu ili čišċenje iglica

Uzdravlje i da rešiš to što pre i bez puno muke, sreċno

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Tako je, sve su ti rekli. S tim sto je preduslov za dobro podesene karburatore i podeseni ventili inace se nikad ne mogu dovesti do ideale ni uz vakumetre, eventualno ublaziti koliko toliko. Neki prgaviji motori sa ostrijimm bregastim su posebno osetljivi na nejednakost, pa cak i kad u manualu postoji tolerancija od cele desete obavezno je sve ih dovesti na istu meru.

 

Punjenje... da, moze biti i do toga ukoliko na visokim obrtajima napon pada ispod 14V ima lose sagorevanje, simptomi su da se oseti da je motor trom, pukne ponekad iz auspuha, 4 cilindra se cuju kao da ih ima dva ili jednostavno nije rezak na gasu a ide do kraja. Mada iste simptome daju i karburatori.

 

Tako da znas sta ti je ciniti, ventili, detaljno ciscenje karburatora, sihronizacija i gas :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
Pre sat vremena, DarkoČa je napisao:

Ako se dešava da puca na auspuh, gubi gas, trokira signali za

- proveru ventila i karburatora
- štelovanje ventila, zamenu ili čišċenje iglica

Uzdravlje i da rešiš to što pre i bez puno muke, sreċno

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока
 

Zahvaljujem se na sugestijama. Inače, uopšte se ne dešava nikakvo pucanje, normalno upali, ne puši, na leru nema nikakvog trokiranja, ali u vožnji da. Na 3 hiljade obrtaja počne da trokira i onda moram da ga forsiram, stisnem još jači gas i tek poslije 4-5 sekundi primi rezak gas.. Zbog ove pojave sad duplo više troši goriva... slab sam s novcem, sad za sad ga ne mogu voziti majstoru... očajan sam. Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 16 minuta, MarkoMoto je napisao:

Tako je, sve su ti rekli. S tim sto je preduslov za dobro podesene karburatore i podeseni ventili inace se nikad ne mogu dovesti do ideale ni uz vakumetre, eventualno ublaziti koliko toliko. Neki prgaviji motori sa ostrijimm bregastim su posebno osetljivi na nejednakost, pa cak i kad u manualu postoji tolerancija od cele desete obavezno je sve ih dovesti na istu meru.

 

Punjenje... da, moze biti i do toga ukoliko na visokim obrtajima napon pada ispod 14V ima lose sagorevanje, simptomi su da se oseti da je motor trom, pukne ponekad iz auspuha, 4 cilindra se cuju kao da ih ima dva ili jednostavno nije rezak na gasu a ide do kraja. Mada iste simptome daju i karburatori.

 

Tako da znas sta ti je ciniti, ventili, detaljno ciscenje karburatora, sihronizacija i gas :)

Hvala na savjetima. Karburatori su već štimani (tako mi reče čovjek od kojeg sam kupio Hondu), ne dešava se nikakva vrsta pucanja, motor odlično pali, čak je na hladnom mjestu stajao sve ove hladne dane i nikad nisam imao problema s paljenjem. Ekstra je uzimao na otvorenom, a ovo se desilo odjednom prije 3 dana.. kao da su ga Gremlini spopali..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Provozaj bez filtera vazduha na kratko pa javi ima li razlike.

Hvala na sugestiji. Molim te reci mi kako da dođem do filtera zraka? Je li to onaj plastični dio što je naštiklan na karburatore, kako da ga otvorim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
Pre sat vremena, DarkoČa je napisao:

Ako se dešava da puca na auspuh, gubi gas, trokira signali za

- proveru ventila i karburatora
- štelovanje ventila, zamenu ili čišċenje iglica

Uzdravlje i da rešiš to što pre i bez puno muke, sreċno

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока
 

Nema nikakvog pucanja, odlicno pali, na leru odlicno radi, na leru ne trokira i ide u crveno bez problema, apsolutno se nikad ne gasi niti na leru, niti u brzini, ali u vožnji zatrokira na oko 3 hiljade. Kad se to desi, ja mu tada zadam jači gas i nakon 3-4 sekunde proguli i primi rezak gas.. i sad mi naravno zbog svega toga više i troši... Užasan osjećaj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
2 minutes ago, Usamljeni_jahač said:

Nema nikakvog pucanja, odlicno pali, na leru odlicno radi, na leru ne trokira i ide u crveno bez problema, apsolutno se nikad ne gasi niti na leru, niti u brzini, ali u vožnji zatrokira na oko 3 hiljade. Kad se to desi, ja mu tada zadam jači gas i nakon 3-4 sekunde proguli i primi rezak gas.. i sad mi naravno zbog svega toga više i troši... Užasan osjećaj..

Po tome sto si napisao imam osjecajda je u pitanju prebogata smesa gorivom. Skini svjecice i slikaj nam, ako su garave treba opet traziti problem u karbu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Po tome sto si napisao imam osjecajda je u pitanju prebogata smesa gorivom. Skini svjecice i slikaj nam, ako su garave treba opet traziti problem u karbu.

Hvala ti na javljanju. Kupio sam nove svjećice Šampionke i postavio sam ih prije 3 dana. Njih još nisam izvrtao da ih provjerim. Ali stare svjećice NGK jesam (to kad se tek počeo dešavati problem), i bile su garave sve četiri. Nisu dakle bile mokre, ali bile su garave a inače su kad je sve bilo ok imale bijelo-sivkastu boju na zazorima. Očistio sam ih, zavrnuo, izašao na cestu, okinuo po gasu - sve isto. Pukne mi film i odem pravo u prodavnicu i kupim nove sve četiri Šampionke. Čini se kao da je s novim svjećicama za trunku bolja situacija, ali ipak mašina na 3 hiljade i dalje trokira..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bila je bolja samo u pocetku dok se i one nisu zaprljale. Svecice ne bacaj jer se mogu samo ocistiti, a moze biti i zaceplen filter vazduha kao sto ti kolega napomenuo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 2 minuta, Bigor je napisao:

Bila je bolja samo u pocetku dok se i one nisu zaprljale. Svecice ne bacaj jer se mogu samo ocistiti, a moze biti i zaceplen filter vazduha kao sto ti kolega napomenuo

Da li se taj filter vazduha nalazi u onom plastičnom spremniku koji izgledom podsjeća na oblik trube na svom završetku? Vidio sam da je naštiklan na karburatore, pa se spušta nadole i ima spljošten otvor,da li je to to? Ako je to to, njegov završetak dođe mi s lijeve strane. Ako uspijem da izvadim filter (ako budem znao), da li se može očistiti, i ako može, na koji način?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja iaskreno pojma nemam kako izgleda, to bi ti kolega @N.F.S. bolje znao. Po simptomima bih reka da je visak goriva, a zbog cega je tako tek treba utvrditi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Poštosu karbovi već skidani i čišćeni sumnjam na njih da nije sve kako treba biti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa da, naliva se gorivom... Probaj bez filtera pa javi. 

Evo kako izgleda kutija, filter se izvlaci kada skines obelezeni usis.

s-l500.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 1 minut, el classico je napisao:

Poštosu karbovi već skidani i čišćeni sumnjam na njih da nije sve kako treba biti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Sve je moguće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Pa da, naliva se gorivom... Probaj bez filtera pa javi. 

Evo kako izgleda kutija, filter se izvlaci kada skines obelezeni usis.

s-l500.jpg

Sutra aBd ću pokušati da izvadim filter, pa ako uspijem, javim vam da li je došlo do neke (pozitivne) promjene. A svakako ću pregledati i ove nove svjećice. Hvala ti na trudu, i naravno svim ostalim forumašima koji su pokušali da pomognu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I meni je paalo na pamet da mozda nisu zapeli gdje ili sajla. To sto su karbovi sredjivani ne mora da znaci i da su sredjeni kako treba, pa jos vise odvode od problema jer mislis da su ispravni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po kucanju coveka sudeci predlazem ono za sta smatram da moze odraditi... Sve resto bi mu morao neko pomoci direktno/licno, tako mi deluje.

Ako vadjenjem filtera isposti primetno smesu i oseti boljitak, prvo da vidimo na sta lici filter!

Njegovim vadjenjem moze se drugi problem prikriti, a da se naliva moze iz 100 razloga. 

Kada mu u leru zagrejanom zavrtis gas i pustis, ugasi li se?  Zagrevaju li se izduvne grane podjednako? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
pre 16 minuta, N.F.S. je napisao:

Po kucanju coveka sudeci predlazem ono za sta smatram da moze odraditi... Sve resto bi mu morao neko pomoci direktno/licno, tako mi deluje.

Ako vadjenjem filtera isposti primetno smesu i oseti boljitak, prvo da vidimo na sta lici filter!

Njegovim vadjenjem moze se drugi problem prikriti, a da se naliva moze iz 100 razloga. 

Kada mu u leru zagrejanom zavrtis gas i pustis, ugasi li se?  Zagrevaju li se izduvne grane podjednako? 

Ne, nikad se ne ugasi, savršeno prima gas na leru, ono baš lijepo reže. A vidjeću šta je s filterom svakako (ako mi pođe za rukom). Izduvne grane nisam provjeravao, i to ću sutra takođe provjeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f
Pre 16 sati, Usamljeni_jahač je napisao:

Ne, nikad se ne ugasi, savršeno prima gas na leru, ono baš lijepo reže. A vidjeću šta je s filterom svakako (ako mi pođe za rukom). Izduvne grane nisam provjeravao, i to ću sutra takođe provjeriti.

Izvadio sam filter zraka i provozao motor bez filtera. Malo je kao bolja situacija, ide preko 3 hiljade obrtaja bez problema i do kraja, ali na početnom gasu ne prima gas odmah...uslikao sam filter i kuciste filtera u čijem dnu ima malo tragova ulja, filter mi djeluje čist ali ipak vi znate bolje pa prosudite... uslikao sam i svjecice odmah nakon vožnje, bijele su boje zazori..

 

IMG_20230219_140352_1.jpg

IMG_20230219_140446.jpg

IMG_20230219_140519.jpg

IMG_20230219_140426_1.jpg

IMG_20230219_140357.jpg

IMG_20230219_142632_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja