Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1000 f - problem

Recommended Posts

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Filter je za zamenu, motor se naliva gorivom... Treba kontrolisati prvo nivoe u loncicima, pilot dizne pa sinhronizovati.

Sada nagadjamo ali treba proveriti kapice svecica, ventile i je li motor  "u fazi".

 

Ono sto ti mozes odraditi je da kupis filter, kuciste ocistis, to ulje koje vidis je  iz iber creva koje ide u vrh vazdusne kutije, ako tu duva uljnu paru ona brzo zacepi karton filtera.

Dalje, zavij za po krug ceo pilot dozne, nalaze se iznad loncica karburatora, mesingani srafovi. Ako nemas tako dugacak srafciger uzmi elektrodu npr, spljosti vrh i koristi kao srafciger.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E jbg, sad nas dvojica u kontru :D

Svecice su bijele to znaci da se ciste same ali da li je to mozda sada zbog izvadjenog filtera ne znam. ne bih ja nista cackao karb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo belo znaci da se na gasu ispostilo ili je svecica toplija nego sto treba.
Svo ovo crnilo u krug je iz nizih obrtaja da se tako izrazim.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Po svecicama jos uvek nista ne moze da se vidi jer su nove, samo se beli keramika, nije do posne smese koliko mi se cini(naravno da moze biti do toga) ali s ozbirom da se sijaju elektrode pre ce biti da jos nisu uhvatile garez.

S obzirom da kaze da je odjednom pocelo da se desava ne bih rekao da je do stelovanja, pre ce biti da sauh glavi, neka dizna se zapusila, neki plovak ne zatvara dobro i sl. U svakom slucaju skidanje karburatora ne gine, za pocetak njih dole, loncice, da se proveri dal su svi plovci u ravni i da li drze dobro(okreni karburatore naopako i duvaj u dovod goriva. Ne smeju da pustaju nista, a onda jedan po jedan podizes i tad vazduh treba da krene, i zaustavi se momentalno cim pustis plovak).

Onda uzmi jednu licnu sa neke stare sajle(od bicikle, gasa, vezane taste, snadji se :D ) i prodji kroz sve dizne. To je ono sto nista ne kosta a uz malo muke mozes sam. Kupi i jedan breake cleaner pa prodji kroz sve kanale koje vidis.

Ja se ipak ne slazem oko cackanja pilot dizni pre ciscenja karburatora, s obzirom da je odjednom pocelo da se desava, ako tako i prikrije problem nije ga i resio.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sve pod pretpostavkom da se u nedostatku filtera smesa ispostila...
Moguce i da trosi ulje motor, lose gumice ventila...
Ili je radio u leru duuuugo.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigoh kuci pa gledam svecice na velikom ekranu...

Ovakva svecica bude kada je ler "bogat" a na gasu se dosta isposti (to sam vec rekao) ali!

Ovakva je takodje kada motor ranije pali, "za zub" omasena faza.

 

Pojma nemam sta bih predlozio a da mozes sam uraditi druze, ostajem pri onome da za krug zavijes pilote i sebi voznju koliko toliko olaksas (uz nov filter vazduha!).

 

2.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja