Jump to content

Moto Zajednica

SYM Maxsym TL 508

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 32 minuta, boza_kg je napisao:

Ali ovaj lanac ne izgleda tako. Nije zatvoren u kutiju nego viri :)

A šta znam, računam da ako se želi ta garancija od 3 godine, onda moraju da se rade servisni intervali kako je fabrika predvidela.

 

 

Aha, vidiš, nisam obratio pažnju na rešenje na SYM-u. Mislio sam da je isto.


Onda sam lupio glupost :)

 

Mada je verovatno u pozadini sličan koncept zbog povoznosti

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tu da se stavi npr. RK 520GXW XW-RING, neka moja projekcija, nagadjnje bi ovako izgledalo... Na "dva kaisa" jedan lanac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
pre 16 minuta, boza_kg je napisao:

što se mene tiče, ćao zdravo. NE da podmazujem lance :)

 

Ni ja, i na Harley-u ništa ne podmazujem baš da ga ne mackam i perem na skuteru :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slika me prevari, steta sto nije finalni prenos resen kao sto ima BMW C650 zatvoren u kutiji. Nema zezanja oko lanca.

 

Ovako je klasika, kao kod Integre stim i zajeb jer onaj ko predje sa cvt-a na lanac nema naviku odrzavati isti, lanci kratko traju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Dare kad su skuteri u pitanju sa tobom nema diskusije, za mene si ti doktor a doktor može samo da se sluša :)  

Ja nemam nikakvih iskustva sa skuterima Maxsym 400 je prvi koji ja vozim i super mi je što osim pranja nemam nikakve obaveze preme njemu. 

Motore vozim i održavam preko 35 godina i iskreno već mi je muka od lanaca, na BMW C650 je to super rešeno, isto rešenje ima i Harley sa primarnim prenosom i to traje "večno".

Nažalost ovo nije to već običan lanac koji samo komplikuje život nekome ko želi da vozi skuter i uživa u jednostavnom životu što je moja trenutna želja :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Uporedjivanje sa Tmax Nije realno 465cc I 45 ks,,,Tmax 560cc I valjda oko 49 ks:stabre:razlika u ceni 4000$,,koliko cujem Tmax bolji:lol3:koliko bi Sym izvukao KS iz 560cc..Ovaj skuter je premija u odnosu na Tmax kad samo uporedis razliku u ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Darko Floyd

Realno gledano saltanje sa cvt-a na lanac kod skutera.... slazem se da samo komplikuje stvar.

Ako već prebacuju da bude pogonjen lancem, valjalo bi da bude resen kao C600/650. Ili da stave kaiš umesto lanca, takodje je dobro rešenje.

Ovako se patis (ma da ima kome je uzitak čistiti lanac) ili ugradis podmazivac.

Nije ni tu tolika patnja.

 

Patnja tek nastaje kad moras rasturiti gotovo celu levu stranu plastika ne bi li došao do lancanika prednjeg kao što je na X-ADV.

Kad skines a ono babaroge unutra od spreja....

 

Do sada po mom vidjanju stvari, najbolji prenos u smislu odrzavanja/pouzdanosti u maxi svetu ima T-Max 500 stari modeli pre nego sto su presli na kaiš.

Reduktor.... gotovo večan prenos.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Interesantno je saznati sa inženjerske strane kako je rešen prenos i podmazivanje kod ovog konkretnog modela iz ovih komentara,ali mene lično ne bi sprečilo sve gore navedeno da kupim ovaj model( da mi odgovara za noge). Polazim od činjenice da prosečan skuteraš vozi maksimalno 5000 km godišnje.Koliko vidim motori i skuteri se češće menjaju od automobila , tako da neko ko ga kupi novog neće ni stići da mu zameni lanac nakon tri godine.Onaj ko ga tada bude kupovao, kupuje polovnu stvar i normalno je da mu uradi servis i promeni potrošni materijal.Ako je čitao ovaj post, spustiće cenu za još koju stotinu kako bi zamenio i lanac..Koliko sam razumeo ovakvo resenje sa lancem donosi bolji osećaj u voznji,snagu,manju potrosnju..razlika u ceni u odnosu na konkurenciju ,svakako ostavlja mesta za njegovo održavanje i zamenu a dobijamo sve navedeno.Da se kolokvijalno izrazim,za te pare dobio si dosta za tu klasu.Takođe bi mi bilo interesantno kad bi @Satelisuporedio tehničko rešenje(kad nađe vremena) prenosa kod honde forze 750(ona isto ima lanac msm) sa ovim ili generalno komentar ..:bacikosku:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Кад сам се решио вратити се мотору, одлучих се да то буде макси скутер, један од првих пикова ми је био баш овај модел, накупих се обиље информација о њему, изгледах вала скоро све на јутубету, одох до продаје у новом саду и на жалост нису имали на лагеру у новом саду али ми рекоше да га тренутно нема ни увозник, узели ми податке ајд зваће ме, и стварно ме звали, кажу ево га у нс и то тест модел, да ли сам заинтересован, наравно да јесам, оде ја у салон, мотор ме чека у дворишту, спреман, загледам га, нешто прелепо, дао лик контакт, упалила се контролна табла, малко ми је сметало шаренило табле, ко новогодишња јелка ал гледаш пут испред тебе, јбеш таблу, седох на њега, лепо лежи на њему моја повелика гоооза, удобност му није мана ал како дигох ноге док је још на штендеру, цело одушевљење мотором ми је спласло у делићу секунде, моје кракате ноге и волан се нису слагале никако, све сам померао гоозу уназад колико могу да бих направио икаквог места да могу закренути корман али нисам успео, корман ми је ударао директ у колено тако да ни тест вожња није долазила у обзир а то је видео и продавац, седох после и на остале моделе али једноставно у СИМ-у нису мислили на нас кракате, звали су ме и кад су добили нови модел CRUiSYM α 300 али и код њега сам имао исти случај ... пуно сјајних и прелепих мотора сам након седања избацио након седања на њих баш због мојих ногу ... и онда игром случаја видех BMW C400GT, седох на њега и то је то, нема даље потраге.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Polazim od činjenice da prosečan skuteraš vozi maksimalno 5000 km godišnje

Pa sad, kako ko jelte. Ovaj skuter je namenjen (i) za putovanja, sumnjam da će neko da ga plati toliko a da vozi samo do pijace.

Kymco AK550, isto dvocilindraš, dosta jači od TL 508, ima klasičan CVT i kaiš koji se menja na 20.000 km, a koji košta oko 170€. I ne mora da se podmazuje... :)  Jeste skuplji od SYMa, ali ne mnogo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Polazim od činjenice da prosečan skuteraš vozi maksimalno 5000 km godišnje.

Ovde malko gresis, pre bi rekao da je to minimalna km za prosecnog skuterasa.

Skuteri se arce svaki dan kuca-poSo + ako se na to doda vikend tura, lako se dodje da je prosek 10-15K po sezoni.

 

Pre 7 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Takođe bi mi bilo interesantno kad bi @Satelisuporedio tehničko rešenje(kad nađe vremena) prenosa kod honde forze 750

Ne mogu se porediti ova dva resenja, zajednicko ima je finalni prenos (lanac).

SYM-a moze se porediti sa ostalom bratijom koji imaju prenos sa radilice na CVT pa sa CVT-a na menjac (lamele kao kod klasicnog bajka) pa sa menjaca preko lanca, reduktora ili kaiša na točak.

 

Kod Force ili Integre ili NC ili CTX ili VFR ili Cross Tourer-a ili Afrike, Rebel, GWing, NT, X-ADV (modeli sa DCT menjacem) prenos sa radilice ide na (duplo) kvacilo (lamele klasicnog bajka), pa sa kvacila prenosi se na tocak preko lanca ili kardana, hocu reci... nema CVT sklop.

Za sada jedino Honda nudi takvo (skoro pa savrseno) resenje menjanja brzina (dual clutch).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@SatelisHvala, razjasnio si mi odlično vezano za prenos. @boza_kgizvor koji sam koristio pri donosenju zaključka su oglasi sa PA u proteklih godinu dana ,tako da npr dva Kimka AK 550 iz 2018 su presli i manje po godini od ovoga sto sam napisao(trenutno su na oglasima).Dodatno sam uporedio sa svojim siromašnim iskustvom i nešto vecim iskustvom kolega iz BG i to je tu negde oko te cifre(uzmi u obzir da većina nas poseduje i auto,koliko onda to prelazimo godišnje ukupno?).Koliki mi je uzorak ,verovatno mali kao i nase trziste za skutere(isključimo dostavljače).Bezobzira na prethodno ,mislim da nisam omasio sa činjenicom da se skuteri menjaju brze nego automobili ,sto i jeste poenta moje priče -logike.Evo na primer ja sam ciljnja grupa taj "do pijace"+ nešto još malo:)

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Išao danas po doručak TL-om. Za moj ukus je sedenje ne za 10, nego za 20! Ide kao metak. Ja sam oduševljen,za ovo kratko....

Za krivine ćemo videti kad malo otopli,sad je hladan beton pa em zadnjica pleše na gas em pali ABS kako se pipne kočnica... 100km ne oseća i jako brzo uhvati stotku.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Steta za maxsym:jok:i los potez uvoznika,cela evropa krenula sa obnovljenim maxsymom Ovi nasi prekidaju:lol3:sta sa ljudima Koji su kupili ovaj model'dalje odrzavanja I delovi?Steta za sigurno najbolji model Syma

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa dobro,to što se ne uvoze nove količine skutera, ne znači da je izostavljena servisna podrška. Svakako, može on da se uveze po neki komad po porudžbini, ali malo nam je problem što je mp. cena prelazi neku našu zamisao pa je malo klizav teren,iskreno. Svakako,kad se pojavi 2,3 kupca, može da se organizuje da se ubaci neki komad u kontejner sa ostalim SYM ovima.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

A što nema Maxsym 400 u cenovniku koji je objavio @Jovan Ristic? Neće biti tog modela u ponudi, ili previd?

Дефинитивно није превид, нема га уопште у понуди т.ј. у ценовнику 

 

image.thumb.png.f4a94de9dc66329a9fd1485047778e58.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima Joyride, al stvarno nema ni HD.:stabre: To već ne valja. Vrv je Joy jeftiniji, a cilja istu klijentelu...

BJBIKERS.COM

YM je sledeći čiji cenovnik, kao i ponudu motocikala i skutera obrađujemo. SYM skuteri već...

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Daje malo:)bilo bi dobro:lol3:Ako uvoznik Bude gledao prodaju povucice ga do jeseni,Ako misle dase igraju I ovako povlace modele Koji u evropi Jos idu I uvode za 2023 restilizovane:stabre:sym za srbiju nema svetlu buducnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja