Jump to content

Moto Zajednica

SYM Maxsym TL 508

Recommended Posts

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nema vise u ponudi xmax 400, samo 300
 
 
@slobasuper9
 
Imate li u salonu NHT300? Mozes li da ga slikas ppred nekog drugog motora-skutera? Shone san je probao nht200 ali on ima preko 180cm visine, ja sam 178...
Ima @Markone88 on je bio da gleda NHT300. On je krakat,pa ako neće javno neka ti pošalje na PP. Svakako, u ponedeljak kad dođem na posao slikam pa ti šaljem.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
pre 11 minuta, MaxiS je napisao:

Nema vise u ponudi xmax 400, samo 300

 

 

@slobasuper9

 

Imate li u salonu NHT300? Mozes li da ga slikas ppred nekog drugog motora-skutera? Shone san je probao nht200 ali on ima preko 180cm visine, ja sam 178...

Tek sad nevidim razlog povlacenja Maxsyma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@MaxiS bio ja da vidim motor, super je, za nekoga visine do 185cm, sve preko je zajebano.

 

Kvalitet izrade oli zavrsne obrade je na zavidnom nivou, tabla pregledna sa dostsa informacija, svetla odlicna, prave dan i po noci, zvuk motora je super. Da nisam 191cm 97kg plus krakat, verovatno bih ga uzeo, jer je euro sumar ozbiljna firma, kod njih sam mnogo puta uzimao delove za Suzuki, sveee imaju i mogu da nabave veoma brzo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...a jel mi se čini ili kad se ukuca SYM na PolovniAutobili nema svih modela koje imate? 

Predpostavljam da traže neki novac za reklamu ali većina nas ako ga ne vidi tamo misli da ga nema...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
6 hours ago, Darko Floyd said:

 

Retko glup potez Euro Sumara. 

Izbacili su Burgmana jer je njima bio skup sad su izbacili Maxsym 400 kao da baš hoće da nas oteraju kod nekog drugog u kupovinu. 

Sva ta objašnjenja da se ljudima ne dopada su gluposti, nego im mnogo poskupljuje lager pa ajde da vrtimo nešto što jeftinije ko u kineskoj radnji. 

Darko, kao što Vi imate svoje mišljenje tako imaju i drugi kupci. I jedni i drugi ste klijenti i zakone tržišta diktira ponuda i potražnja.

6 hours ago, nesa841 said:

Sa ovim potezom gube na ugledu,Mislim dace procito kao sa Lambretom

Sa Lambretom je problem ispao kod njih ne kod nas. Jako dugo smo čekali delove i onda smo odlučili da se više ne radi a ne da se napuni tržište skuterima za koje ne možemo da obezbedimo adekvatnu podršku,odnosno nikakvu. Bolje ne raditi nego napraviti problem kupcima.

6 hours ago, nesa841 said:

Sym realno pravi extra dobre motore,jedino je problem od uvoznika,Evo komsija kupio maxsym I sad kad Sam mu rekao za potez uvoznika covek poludeo:grr:kaze koliko je izgubio na ceni I koliko su srozali realno extra skuter,ja vec razmisljam dase vratim piaggio brendu pa makar izgubio koliko god na ceni,srbija je daleko od It da nepricamo od Gr

Danas mi je bio kupac u salonu, oduševio se Cruisymom, preći će sa Piaggia verovatno na Cruisym.Kaže, prodam ovaj moj star godinu dana i uzmem nov skuter za koji znam da je kvalitetan za manje pare. On sam kaže da je Piaggio pobegao sa cenom i da nije to to više. Ovo prenosim iskustvo,dakle ne pljujem konkurenciju, za mene je lično Piaggio super ali za mene cenovno nedostižan.

5 hours ago, nesa841 said:

Ovi su zajebali I Motoring I sve,Koji crni ozbiljan uvoznika kad nemaju ni jedan deo na stanju sem vazdusnog filtera:lud:ovu godinu dase kladim katanac za sym,vise ih nebi preporucio I Ako Sam I'm nabacio dva kupca:ups:sad mi jbmu m...r

Pošalji mi na PP spisak delova koji su ti potrebni a Euro Sumar ih nema da probam da pomognem. Nerealno je očekivati da u svakom momentu svako ima sve. U magacinu ima preko 36 000 artikala, dajte malo se urazumite. Svedoci smo svi da nismo jedan period u rafovima imali ulja ili mleka ili brašna, a sad bi ovde nekoga tj. jednog uvoznika na krst ako nema neki dao trenutno na stanju.

3 hours ago, nesa841 said:

Slobo realno gledno Ako ovako u startu povlace modele Kako novi kupac da Bude siguran,sa ovim potezom svi Koji smo kupili HD,Maxsym samo smo izgubili,realno dok su bili modeli na stanju nisu imali delove;)Tek sad sumljam dace imati I Jos koliko smo izgubili na ceni,veruj mi sa ovim  potezom samo gube na dalju prodaju jer kupac Nije siguran Dali ce brend opstati na trzistu I samim tim gube na ceni:neznam:Smem dase kladim da ovim potezom sym nece opstati na trzistu sta vise I mi vlasnici gledacemo dase otarasimo ovih modela,sa zaloscu koliko god su dobri

Nije povučen u startu, povučen je posle jedne sezone,zato što se jednostavno nije lepo prodavao. Velika većina kupaca se ipak odlučivala za Cruisym kada vidi običnu tablu na Maxymu. Svakako, skuter nije na lageru Euro Sumara, ali svakako se može po porudžbini ubaciti u kontejner kad se bude dovozio neki naredni kontigent skutera.Dakle nije smak sveta, ima ga, ali nije na lageru jer nije nešto zablistao i nije rezonski bilo da se nastavi sa dopunom lagera.Opet da ponovim, to što skuter nije na lageru ne znači da se prestalo sa uvozom delova za isti.

2 hours ago, Džim Džarmuš said:

@slobasuper9Slobo da li mozes da proveris koja bi krajnja cena bila za Burgmana 400 ako vec možete da ubacite 1 u transportni  kontejner ..?!

Burgman je takođe moguće poručiti, moram proveriti sa direktorom prodaje u ponedeljak ali moja neka pretpostavka je da bi bio oko 7 500 ali ne drži me za reč. Ako si stvarno zainteresovan javi se na PP pa ćemo videti šta može da se uradi.

 

Još jedna stav,što se tiče X Maxa. Svi znamo kakav je brend Yamaha kao i uvoznik u Srbiji. Namerno sam rekao da kupiš nov X Max 400 jer znam ono što ti je odgovorio kolega @MaxiS,da X Max 400 više nema u ponudi. Ja bi da cimnemo Platner da ih razapnemo na Terazijama, kako su samo mogli da dozvole fabrici da prestane proizvodnju X Max-a 400. A realno skuter grmi,pašo moj je imao,prodade ga pre neki dan.

 

@Darko Floydrealno, ljudi smo. Svi grešimo,dešava se svakom.Nije sad poenta da ja ovde budem advokat Sumara ili tako nešto.Ja samo tamo radim i želim da to iskoristim ako ikako mogu da pomognem kolegama, da se napravi neki ustupak itd.Sumar je firma koja sa novog motora skine deo i ugradi klijentu i nismo u mogučnosti da ga prodamo mesec,dva zato što fabrika ne može ranije da obezbedi zamenski deo.Stvarno je takva atmnosfera i etika firme da se trudimo da svi kao kupci budete ispoštovani što je više moguće i da na kraju budu svi zadovoljni. Mene je malo lično pogodila ovde pljuvačina zato što je,ako najrealnije sagletate stvari kao @Andrej_Hotstepper i @boza_kg , neosnovana. 

 

 

Promenio član slobasuper9
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
51 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

...a jel mi se čini ili kad se ukuca SYM na PolovniAutobili nema svih modela koje imate? 

Predpostavljam da traže neki novac za reklamu ali većina nas ako ga ne vidi tamo misli da ga nema...

Nema. Upravo smo u procesu sa Polovnim da povećamo paket na 25 oglasa. Trenutno je paket od 10 pa zato nema sve ali biće. Svakako se sasvim solidno plaća i paket od 10 oglasa. Da bi to sve klijentima bilo na izvolte na 3 klika, poprilično košta.Ni ja nisam znao dok nisam malo zagrebao priču.

Promenio član slobasuper9
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Slobo hvala Ali netreba mi nista od delova,znam samo da Sam cekao kocione plocice 3 nedelje sto je moras priznati za potrosni materijal mnogo:staa2:bio Sam u cudu kad su rekli dase sve cekam,nedaj boze neka plastika kad kocione plocice toliko:stabre:pomislih u sebi,realno sa piaggiom to nisam nikad doziveo,I sto je Jos gore ovim povlacenjem nasi skuteri su izgubili na ceni to je neminovno,Zelim od sreca da sym zazivi Ali vreme ce pokazati,sad da planiram Novu kupovinu sym sigurno nebi bio u opciji sa ovakvim ponasanjem uvoznika

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Danas mi je bio kupac u salonu, oduševio se Cruisymom, preći će sa Piaggia verovatno na Cruisym.Kaže, prodam ovaj moj star godinu dana i uzmem nov skuter za koji znam da je kvalitetan za manje pare. On sam kaže da je Piaggio pobegao sa cenom i da nije to to više. Ovo prenosim iskustvo,dakle ne pljujem konkurenciju, za mene je lično Piaggio super ali za mene cenovno nedostižan.

@slobasuper9dobar si momak i normalan dasa to je očigledo a i radnik, ovo ne mislim ironično (svakako ne  nakon poziva euro sumara-znači trudiš se za obe strane:care:).Ali upravo si "pljunuo" (kako sam kažeš)kvalitet i konkurenski brend , pa onda na kraju relativizovao svoje nefer tržišno ponašanje ,pričanjem o pijađu u superlativu.Slažem se da je preterana drama za delove pa i pad cene modela koga više ovde nema.Ali nije mi jasno kako je to pijađo otišao kad su cruysim300 i bev300 ista cena ista kategorija?I da je pijađo skuplji svakako ima smisla (poznatiji je ,duže na tržištu,neumitno veći lager delova,lakše se prodaje ..)Vidiš, nigde nisam spomenuo kvalitetniji od sym-a.Jel nije na meni ili tebi da inputiramo kvalitet u to se kupci uvere ili ne (u to spada i usluga).Pa šta bi bilo kad bi prodavci iz pijađa ovde  počeli da pričaju šta sve čuju u toku dana ..?Svratiću do tebe u lokal da se dogovorimo oko burgmana..pis brate

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa nisam baš najbolje razumeo deo "Ali upravo si "pljunuo" (kako sam kažeš)kvalitet i konkurenski brend , pa onda na kraju relativizovao svoje nefer tržišno ponašanje ,pričanjem o pijađu u superlativu.", pa ne znam ima li i poente da nešto repliciram što se kaže... Ne znam, možda da probam da objasnim...

 

Ovako... Obzirom da sam na forumu već nekoliko godina a prodavac sam od skoro, ne vidim poentu da odem sa foruma zato što trenutno radim u firmi koja je uvoznik nekih brendova motora i skutera. Ja sam samo preneo šta sam čuo,to sam i napisao. Nije mi bila namera da pljujem bilo koga ako je tako protumačeno. Moje lično mišljenje je da je Piaggio super brend i sam saam pre neku godinu imao Beverly 200ccm. Da smatram da ne valja ne bi ga u nekom trenutku svog života imao. Takođe, to što je Piaggio super brend i što su uvoznici super ne znači da ne treba da kažem da se u slučaju Beverly vs Cruisym dobije više skutera za manje pare kod SYM-a. To je čista činjenica, ništa više. 

 

Što se tiče prodavaca Piaggia, da li im je neko zabranio da budu aktivni članovi foruma? Ne znam, možda i ima neko a da neće da se zna da radi tamo ili možda iz nekog drugog brenda neko? ( da ne bude da sam se sad zakačio za Piaggio,stvarno nemam nikakva iskustva sa PGS-om,da ne bude ni tamo ni vamo)

 

Što se tiče Burgmana,svakako si dobro došao,pa da vidimo sa direktorom prodaje može li se kako izaći u susret.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

@MaxiS bio ja da vidim motor, super je, za nekoga visine do 185cm, sve preko je zajebano.

 

Kvalitet izrade oli zavrsne obrade je na zavidnom nivou, tabla pregledna sa dostsa informacija, svetla odlicna, prave dan i po noci, zvuk motora je super. Da nisam 191cm 97kg plus krakat, verovatno bih ga uzeo, jer je euro sumar ozbiljna firma, kod njih sam mnogo puta uzimao delove za Suzuki, sveee imaju i mogu da nabave veoma brzo

Hvala na info. Ja sam 178, i sa njim pronalazim kompromis. Ako do leta prodam burgmana, vrv cu njega da pazarim  :)

 

Mada koliko vidim, na sajtu euro sumara, stoji prestavljanje novog burgmana, a nema sym motora. Vidim ima jedan zastupnik u Nisu Motorevolution... Moracu malo da pretrazim, ima li ga izlozenog negde u Nisu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

ne vidim poentu da odem sa foruma zato što trenutno radim u firmi koja je uvoznik nekih brendova motora i skutera. Ja

Ko te tera sa foruma @slobasuper9?

 

Upravo suprotno, dobio si pohvalu da prenosiš "glas"kupca do firme koja je reagovala pozivom.

 

Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Nije mi bila namera da pljujem bilo koga ako je tako protumačeno. Moje lično mišljenje je da je Piaggio super brend i sam saam pre neku godinu imao Beverly 200ccm. Da smatram da ne valja ne bi ga u nekom trenutku svog života imao. Takođe, to što je Piaggio super brend i što su uvoznici super ne znači da ne treba da kažem da se u slučaju Beverly vs Cruisym dobije više skutera za manje pare kod SYM-a. To je čista činjenica, ništa više. 

Verujem da ti nije bila namera ali si upravo to uradio ,svesno ili nesvesno.I opet to radiš ,kako više skutera za manje pare kad kostaju praktično isto,i šta u opšte znači "više skutera"?

Znači ne treba ti nas kao kupce da uveravaš kako je tvoja plastka manje jeftinije izrade nego na pijađu , to treba sami da ocenimo.Možeš da upoređuješ tehničke karakteristike ali kvalitet ne.

Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Što se tiče prodavaca Piaggia, da li im je neko zabranio da budu aktivni članovi foruma? Ne znam, možda i ima neko a da neće da se zna da radi tamo ili možda iz nekog drugog brenda neko? ( da ne bude da sam se sad zakačio za Piaggio,stvarno nemam nikakva iskustva sa PGS-om,da ne bude ni tamo ni vamo)

Ja brate radim kao pravnik  u osiguranju,ako si mislio da sam pijađov bot ..a i bilo bi glupo da sam pijađov bot koji se cima 6-7 meseci po forumu da sazna i kupi novi burgman 400 pritom ga hvali.Nije im niko zabranio nije u tome poenta,ali bi im ja branio da pljuju po drugom brendu i nameću mišljenje o kvalitetu.

Oni/ti predstavljate kuću za koju radite( to nosi odgovornos i u virtuelnom i realnom okruženju)a ta kuća bi trebalo da se drži dobrih poslovnih običaja i na kraju krajeva kako u zakonu i piše( u kontekstu rečeno), ne sme da obmanjuje kupce iznoseći apstraktne i nekoncizne podatke ,koji ne mogu da se izmere a u korist svog proizvoda tj.na štetu konkunretskog a.k.a.nelojalna konkurencija..

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
Pre 1 sat, MaxiS je napisao:

Hvala na info. Ja sam 178, i sa njim pronalazim kompromis. Ako do leta prodam burgmana, vrv cu njega da pazarim  :)

 

Mada koliko vidim, na sajtu euro sumara, stoji prestavljanje novog burgmana, a nema sym motora. Vidim ima jedan zastupnik u Nisu Motorevolution... Moracu malo da pretrazim, ima li ga izlozenog negde u Nisu...

Na Obilićevom vencu je sada radnja, ranije su bili u Dušanovom bazaru

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, Darko Floyd je napisao:

 

Nemam ja razloga da razumem drugu stranu. Ja sam kupac kome je rečeno da su oni sad ozbiljan uvoznik za razliku od Motoringa koji je srozao brend i ja sam od ozbiljnog uvoznika kupio nov motor. 

Ovo sada baš i ne izgleda kao ozbiljan uvoznik jel da, kako ja sada da verujem da će moj skuter biti servisiran kako treba i da će biti sposobni da obezbede delove ako nisu sposobni ni da uvezu model. 

 

Ovo me je baš iznerviralo i ja se ozbiljno nosim mišlju da prodam Sym i ne kupim više ni Suzuki niti bilo šta od njih, jer možda im sutra razgledačima po salonu  bude ružan V-Strom pa prestanu i njega da uvoze. 

Ako se na gugletu ukuca Misa Despot, moze se putem Fb-a doci do govanceta od coveka. Ajd necemo ga nazvati tako, nek bude Labud.

To govance ovaj Labud, nekad je bilo zaposleno kao prodavac mopeda, vremenom postade menadzer, pa ode prekomanda moz'misliti na Direktora prodaje.

 

Kao prodavac slusao je glas razuma, prodaja je isla dobro, modeli probrani, sve fercera kako treba.

Kako prodaja tako i servis, jedno - drugo mora pratiti kako bi se valjano zatvorio krug.

 

Vremenom bam Labud postade menadjer, zasluzeno moze se reci, svaka cast!

Ali.... menadjer, ne zeli slusati vise glas razuma, ima neku svoju visoku viziju. 

Ako neka, samo napred i ako vizija nije dobra, samo da ne bude ona narodna 'ko visoko leti..........'

 

Negde na tom putu grabezi da se dobije titula 'Direktor', pogubio je Labud sve konce, iz loseg poteza u jos gori ulece i ako cifre na papiru prikazuju drugacije pozitivno stanje jer cifre trenutne su bitne.

"Sta ce sutra biti.... koga briga".

Znamo da papir trpi sve, za kratko vreme Labud lupi dupetom o ledinu, papiri se razletose u tri lepe pm.

 

Glas razuma odlazi na jednu stranu, ne moze se nista spasti. Labud ode na drugu, cujem u Motoring ..... Sta sta, kako kazu.... srozao brend? ma dal je moguce? Labud?

Izgleda krenuo odma da menadjerise ... opet :lol3:ce dupe o ledinu da otrese :)

________________________________

 

Slobo, Momci.... di se uskace u vatru, lagano, sezona jos nije pocela.... nacice se valjan glas razuma.

A sad da nastavim o TL 508 ..... neampojmastasamhteoreci, Labud mi u glave :na_glavi:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Interesantna stvar u vezi smanjenja broja modela u ponudi, ako mogu da napravim analogiju sa svojim iskustvom...

Svojevremeno sam radio u prodaji\servisu računara. Vlasnici su, analizirajući podatke o prodaji, zaključili da samo 3 modela desktopa i 3 modela laptopa (najjeftiniji, srednji i malo jači\skuplji) čine 90% od prodaje. I rešili da ostale silne modele ukinu iz izložbenog prostora i ponude, da ne arče pare na lager koji se ne obrće...

 

I onda pade prodaja drastično, više se nisu prodavali ni oni modeli koji su išli kao kokice. Zašto, pa zato što kupac voli da ima mogućnost izbora, da birka i merka šta mu je najbolje. Najčešće se opet se vrati na ona 3 najprodavanija modela, ali to je kao zato što je on hteo.

 

Mislim da nije slučajno što SYM i Kymco imaju mnogo modela u 300\350cc klasi recimo, po 5-6 bude u ponudi. Bore se izobiljem, to je njihova snaga na tržištu. Drugo je premium brend. Ko je nameračio XMax ili BMW C400, ode i isti kupi, nije ista filozofija prodaje...

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Smatram da ovim ukidanjem svi kupci su obesteceni,druga je stvar daje model prestao dase proizvodi,cim model Nije vise na trzistu gubi na vrednosti:stabre:hej It daje popust bas zbog modela za 2023, Ovi nasi ukidaju;)nema zdrave logike,kazete nema x max400 u prodaju to je Jos cudnije ukinuti maxsyma,smem dase kladim da prodaja nece napredovati jer ko da kupi motor Ako ce rizikovati daga povuku sa trzista I samim tim potezom gubis na daljoj prodaji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

... znaš i sam kako to ide.

"Daj nešto da idem na posao, ne mogu više u autu, nigde parking, gužva, samo da je jeftino, radiće mi posao".

Onda odeš na Polovne Automobile...

"50cc skuteri... klik...

Za koju stoju više imam 125cc, a to je već dobro. A čekaj, imaju oni i ovaj 200cc on je svega par stoja više. Ako ću 200cc onda je 300cc bolje jer onda mogu i negde malo dalje njime".

I tako, dok si trepno eto te na 5000e+.

Onda ko se tu zaustavi ima sreće i pameti. Većina dogodine metne taj od 300cc u oglase i "daj neki motor da lakše žena i ja odemo vikendom negde". 

I eto, otuda tolika prodaja GS1250adv, prosto ko pasulj :dobar:

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Malo sam razmišljao od sinoć.Reko ajde da pustim da prenoći,malo sam se više puta zapita da li sam ja nešto pogrešio,šta kako...?Došao sam do toga da sam se i zajebao u samom startu što sam imao čistu ljudsku nameru,ne prvi put u životu,al ću se truditi da bude poslednji.Imao sam ideju da budem u uskom dodiru sa klijentima ili potencijalnim klijentima moje firme, da budem tu uvek na usluzi i da i jednima i drugima dam najbolje.Međutim ne ide.Ko je našem narodu ugodio,taj se nije rodio. Svakako,ponovo kršim pravila foruma, tema je nešto sasvim drugo.Generalno nisam nikad na forumu vodio rasprave pa neću ni sad.Ovde me još drži to što mi je dosta ljudi pomoglo a nadam se i ja nekom.Tako da se povlačim...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Izdrži Slobo :D

Meni se čini kao odlična stvar što je na forumu prisutan čovek iz prodaje , koji može da objasni, pomogne, da savet forumašima i potencijalnim budućim kupcima, da je više takvih.

Takodje mi se čini i da je Eurosumar na dobitku tvojim zaposlenjem i angažovanjem u prodaji robe i da će to ići u pravom smeru.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 1 sat, slobasuper9 je napisao:

Malo sam razmišljao od sinoć.Reko ajde da pustim da prenoći,malo sam se više puta zapita da li sam ja nešto pogrešio,šta kako...?Došao sam do toga da sam se i zajebao u samom startu što sam imao čistu ljudsku nameru,ne prvi put u životu,al ću se truditi da bude poslednji.Imao sam ideju da budem u uskom dodiru sa klijentima ili potencijalnim klijentima moje firme, da budem tu uvek na usluzi i da i jednima i drugima dam najbolje.Međutim ne ide.Ko je našem narodu ugodio,taj se nije rodio. Svakako,ponovo kršim pravila foruma, tema je nešto sasvim drugo.Generalno nisam nikad na forumu vodio rasprave pa neću ni sad.Ovde me još drži to što mi je dosta ljudi pomoglo a nadam se i ja nekom.Tako da se povlačim...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

Po mom mišljenju, ti treba da radiš sve što si radio jel pomažeš bajkerima/mušterijama.Svi grešimo pogotovo iz velike želje ,ljudi smo.Vidimo se i čujemo da dogovorimo oko burgmana 400 a u poruci ti šaljem kontakt ako budeš u prilici da mi organizuješ da sednem na neki burgman pre eventualnog  poručivanja(ako vam dolazi na servis itd..).Ne mogu na slepo da kupujem, zbog ergonomije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

@slobasuper9

Ako ti nešto znači, mislim da si neopravdano napadnut.

Nije ista situacija ako si 100 godina na forumu pa nastaviš da pišeš šta misliš i ako trenutno radiš za nekog uvoznika, od one da si se juče registrovao i krenuo sa propagandom.

 

Iskreno, ja se ozbiljno razmišljam da uzmem novog SV650, da me mine želja iz studentskih dana 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Slobo još jednom, ne napadamo te , izvini ako si nešto pomislio .Nego mi  botovi yamahe i pijađa i udruženje kineza (koji nisu sym) samo radimo "kampanju" jel nam prodaja loše ide,lager se nagomilao ..Jako tržište milijarde su u pitanju ipak..Preporučujem što više emocija i teorija zavere u donošenju zaključaka..u tome smo šampioni,ko šiša logiku i pravila.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Требало би да разумете човека зашто се осећа нападнутим (и сам сам стекао такав утисак). Својим понашањем жели  само најбоље за целу заједницу, а нападнут је као да је крив за нешто. 

Чињеницом да жели контакт са људима из ове заједнице само је сам себи отежао живот, бар тако испада. Неоправданим нападима на некога ко није крив се може изазвати само револт. Услед тога, неко коме је помоћ потребна, може остати ускраћен  исте. 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
On 25. 2. 2023. at 11:26, boza_kg je napisao:

Interesantna stvar u vezi smanjenja broja modela u ponudi, ako mogu da napravim analogiju sa svojim iskustvom...

Svojevremeno sam radio u prodaji\servisu računara. Vlasnici su, analizirajući podatke o prodaji, zaključili da samo 3 modela desktopa i 3 modela laptopa (najjeftiniji, srednji i malo jači\skuplji) čine 90% od prodaje. I rešili da ostale silne modele ukinu iz izložbenog prostora i ponude, da ne arče pare na lager koji se ne obrće...

 

I onda pade prodaja drastično, više se nisu prodavali ni oni modeli koji su išli kao kokice. Zašto, pa zato što kupac voli da ima mogućnost izbora, da birka i merka šta mu je najbolje. Najčešće se opet se vrati na ona 3 najprodavanija modela, ali to je kao zato što je on hteo.

 

Mislim da nije slučajno što SYM i Kymco imaju mnogo modela u 300\350cc klasi recimo, po 5-6 bude u ponudi. Bore se izobiljem, to je njihova snaga na tržištu. Drugo je premium brend. Ko je nameračio XMax ili BMW C400, ode i isti kupi, nije ista filozofija prodaje...

 

Bozo ovo si extra opisao:)ovo Sam I hteo da kazem u celoj prici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja