Jump to content

Moto Zajednica

Mala lična moto priča bez adekvatnog naslova

Recommended Posts

  • Drug član, 1455 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Svaka čast druže, pratim!
Baš volim kad ljudi kroz putopise pored opisa ruta i slika provuku i lični doživljaj i razmišljanja i neku svoju (životnu) priču.
Samo napred.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 13 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

Gligo, izvini na upotrebi tvog lika i dela ovako nenajavljeno. Nadam se da ne smeta! :)

 

Nema tu sad "izvini" već piši dalje :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

U 2020. se nije desilo ništa vredno pisanja. Vožnji jeste bilo ali ništa što želim spakovati u ovu i tako preširoku temu.

 

Aaa da! Jeste, desila se  jedna stvar! @maxx je predložio kafu na Bukovcu u prirodi jer je dan tog 29.12.2020 bio sjajan za vožnju! Sunce kao u proleće. Sad kad pogledam na kalendar, bilo je to prakticno na današnji dan pre 2 godine i vreme je bilo identično! Ko ovo čita danas, neka baci oko kroz prozor i osetiće atmosferu! U maxx-u njemu bolest još nije pokazala jake simptome, ali sama činjenica da u decembru idemo na livadu motorima nešto govori!

 

U Bukovcu postoji jedno brdo sa fantastičnim pogledom na Novi Sad. Sjajno mesto za terensku kafu. Počinjemo mi taj finalni uspon do kafilišta. Ja idem prvi, Maxx iza mene. Sto metara kasnije, pogledam iza, nema ga. Pogledam malo dalje, i imam šta da vidim! 

 

 

IMG_20201230_003225.thumb.jpg.7daf3b57532bbb0be370dcb82bb8087e.jpg

 

Traction Control na stromu nije imao šanse protiv bukovačkog blata koje se lukavo skrilo ispod prosušenog sloja zemlje. Motor smo nekako podigli, kafu popili, i završili ovu godinu. 

 

Ovaj trenutak, koliko god neprijatan bio, pomogao je da i @maxx odluči da pored stroma nabavi i CRF-a koji nikakve probleme nije imao da se drži za ovu podlogu čak i sa njegovim, ne tako off road orijentisanim gumama.

 

Ok, bilo je potrebno još malo ubeđivanja u vidu snimaka, slika i "srednji prst pozdrava", ali nećemo u detalje.

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Poglavlje 7: Prvi put na TET

 

Prošlo je sramotno mnogo vremena od kako je ovaj motor kupljen dok se zapravo ne usudih da krenem na nešto dalji teren. Da biste ispratili sledeće poglavlje, namestite vaše vremeplove na Septembar 2021. Maxx već poseduje adekvatnu mašinu za ovu ekskurziju, ali neke druge stvari ga sprečavaju da mi se pridruži. Svakako je ideja da sve ovo pređemo zajedno jednog dana, zapravo vrlo uskoro. Ovaj put, krećem sam!

 

A gde? Pa, odluka koju skeciju TET-a napasti prvu, pada lako. Čak previše lako. Jedini kriterijum je bio da start bude blizu, a s obzirom da sam u to vreme boravio u Šapcu, rešavam da odvozam deo track-a koji prolazi kroz Zapadnu Srbiju. To mi je bio jedini kriterijum. Ni sanjao nisam da upravo biram možda i najteži deo staze, na podlozi kakvu nikad vozio nisam. Iako sam mapu na google earth pogledao nebrojeno puta, nema te mape koja neiskusnom oku može objasniti šta može da očekuje.

 

Kad smo kod mape, evo i deonice koja je vožena prvi dan. Start je negde oko Lalinaca, odnosno tačnije, Slavkovice. Prvi značajniji marker je "Rajac", pa zatim spomenik na Suvoboru za koji će se ispostaviti da je najzapaženije mesto na celoj stazi tog dana, Ravna Gora, i Maljen, sa ciljem na Divcibarama (Kraljev Sto).

 

Screenshot_2.thumb.jpg.7557bf4438174cd3380da88327b1a427.jpg

 

ovde je reč o svega par desetina kilometara terena. Lagano u danu, zar ne? Ma ostaće vremena za još bar 100km taj dan! Kako da ne!

  • Sviđa mi se 9
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Prvih 100ak kilometara taj dan nisu ništa novo. Asfaltom od Šapca do Uba, pa autoputem do Ljiga gde ću se isključiti ka Slavkovici i Rajcu. Ja se natovario kao da idem na kraj sveta. Videlo dete da tako rade slavni po Youtube pa nakačilo sve na motor da na avanturu liči!

 

IMG_20210904_120348.thumb.jpg.1519ee307d7e47e1a9cfd149ec44e968.jpg

 

Ovo je slikano pred isključenje kod Ljiga. Iskorišćen momenat da se oporavim od prve vožnje autoputem motorom koji za to nije. Takođe, javljam se svima telefonom, kao da me možda biti neće jer će me pojesti neke suvoborsko-maljenske zverke do sad neotkrivene jer nikad ljudska noga nije kročila u taj kraj, a ja idem sam! Bar moj mozak to tako kapira u tom trenutku.

 

Opet asfalt to Rajca, ali dosta zanimljiviji od autoputa. Svakako ništa zbog čega sam došao ovde. Pravi pošetak puta je na ovom lokalnom vrhu koji ste sigurno već viđali mnogo puta na forumu.

 

IMG_20210904_131100.thumb.jpg.647f687b7f66d703b743c45f2981fb5f.jpg

 

Već tu, ako ste iskusni, možete namirisati šta vas čeka. Čak i do ovog mesta je bilo za mene teških deonica puta, a ne kapiram da je to tek jedan mali sitni delić onoga što dolazi. Ovde je već negde oko 13h. Septembar je, pa se kraći dan već polako mogao osetiti. Idem dalje, ali mislim, ima se vremena za sve planirano.

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja sam namirisao da si ti opet sretan kao malo dijete kao i kada si onomad uzeo XJ6, ako ne i sretniji. Odlično je to, ono malo dijete je uspjelo da preživi dolazak do odraslog doba, neugroženo.

I opet, kao i onda kada nas je ovdje bilo dosta manje, atmosfera bila dosta drugačija i svi bili malo opušteniji i prisniji: "Sretna ti sreća brate!"

Sve ostalo znaš i sam. Junački navali Hondom napred!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Posle ovog trenutka, kreću da se nižu fantastični komadi prirode koje moje asfaltne oči do sad nisu imale prilike da vide! Na svakih par stotina metara, pogled je potpuno drugačiji. Prvo imate zelenu travnatu visoravan skoro bez drveća, a krivinu kasnije već ste u šumi, dok za 300m ste na suvim brdima koja se neobjašnjivo pojaviše niotkuda! Prosto neverovatno koliko brzo se menja ambijent!

 

Za mene prvi pravi upečatljivi trenutak sa ove deonice, a i dotadašnje off road karijere je bio uspod kod spomenika na Suvoboru i dalje spust od istog ali planinarskom pešačkom strmom stazom. O ovoj stazi će biti mnogo više reči u narednim poglavljima, jer nekako nemam sliku tog mesta iz tog trenutka. Ovo brdo je dobilo i novo, nezvanično ime. Više i o tome kasnije.

 

Mislim da sam jedno 10-15 minuta proveo samo razmišljajući da li da uopšte idem tuda zbog strmosti i krupnog kamenja. Prošetao sam se peške niz njega i nekako zaključio da ću mnogo loše da se osećam ako ne probam da se spustim tuda. Taman je toliko teško da ima šanse da mi uspe i ako odustanem sad, kako ću savladati ostalih 2000km ovog puta? Mali problem je što sam sam i ako dođe do problema neće biti dobro.

 

Nekako sam prelomio i polako, metar po metar, sišao niz to strašno brdo. Ovo mesto iako nije fotkano, ostaje dobro zapamćeno i biće posećeno još najmanje 3-4 puta do danas. Poslužiću se jednom novijom slikom radi objašnjena o kom mestu se radi. 

 

20220502_155130.thumb.jpg.6b7340a818a865d825d358f4c13584a4.jpg

 

Edit: Našao sam snimak upićen Siču (Što je prezime od  @maxx ) pa ću vam ga pokazati iako je privatnog karaktera 

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 11
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 15 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Nekako sam prelomio i polako, metar po metar, sišao niz to strašno brdo.

Nisi valjda sišao pravo od spomenika :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Na prethodnoj slici ste primetili znak: Divčibare 6h 30m. Da, to je vreme za pešaka, ali, šta mislite koliko sam od pešaka bio brži? 

 

Bliži se 15h. Kilometri jaako sporo napreduju. Nižu se sve gore deonice kad je podloga u pitanju. Kamenje sve krupnije i labavije, usponi veći, a javi se i poneka krivina tek da zelenom vozaču oteža život.  Na pola ove krivine sam se jedva održao na točkovima, ili bolje rečeno nogama, jer ta vožnja je najviše ličila na hodanje na motoru. Na to kamenje sam već počeo da se navikavam polako, ali u kombinaciji sa ovakvom krivinom i usponom sam izgubio!

 

IMG_20210904_143630.thumb.jpg.7665ea28077085f9c35a90a7a2336d0e.jpg

 

Dobro pogledajte sliku sa leva na desno. Imajte u vidu da kamera jaako ublažava nagib. Videćete kako u sred krivine kamenje naglo postaje krupno i labavo, a u samoj krivini nagib naglo raste i otvaraju se kolotrazi. Stao sam!  Vidite i motor u hladovini ne desnoj strani slike. 15h je, ja imam još oko 30km. Potpuno se menja moje shvatanje vremena potrebnog za kilometar pređenog puta! Nekad je 30km značilo 30 minuta, sad nisam siguran ni da ću uopšte stići do mraka!

 

Snage već dosta otišlo. Ne znam šta me čeka. Pišem o svojim strahovima @maxx na Viber, ali nije to od neke pomoći. Ovde sam sam i moram dalje, ali pre toga ručak i odmor! Skromna klopica podiže moral! Bar onoliko koliko je potrebno da se izvuče iz ove krivine.

 

IMG_20210904_144626.thumb.jpg.96de57d3d3d14d8b2fc85c1ac0082f74.jpg

 

Iza ove krivine, dolazi još gora deonica, strmija, labavija, duža! Nemam mnogo izbora jer je teško i napred i nazad.

 

Prihvatam nepostojanje lakog rešenja. Kreće polako moj mozak da se prilagođava novonastalim uslovima. O kako je to moćno kada osetite da dobijate neku snagu i iskoristite taj trenutak u svoju korist! Nastaje talas optimizma koji uspevam da zajašem! U tim slučajevima kada osećate da se u vama nešto dešava jako pomaže to što sam sam. Nekako uspevam sa sobom da se dogovorim, ohrabrim i napravim plan u toj svojoj tišini za sledeće brdo, pa i ono posle toga. 

 

Prva, pogled visoko, obe noge na fuzastere što brže i gas! Obećao sam sebi da me ne interesuje šta rade točkovi i kakvo kamenje ih baca levo - desno. To odmah daje rezultate i sve nekako ponovo ima smisla. prosečna brzina raste dramatično, sa 10km/h na sasvim pristojnih 30km/h! 

 

Vrlo kratko nakon tog teškog dela, bivam nagrađen pogledom koji ni slika opisati ne može! Pored vizuelne lepote, tu je nekako i svežiji vazduh na otvorenom koji mi jako  treba posle napora. Miriše na borove. Miriše na jesen! Upravo shvatam da sve ovo ima smisla, da mi leži, da mogu! Oko primećuje i ozbiljan nagib kojim staza ide. Primetićete i vi na slici ako se zagledate. Ovog puta to me ne plaši. zapravo jedva čekam! A samim tim što je ispred mene ponovo i poneka deonica ravnog puta jako ohrabruje! Ima šanse da narednih 30km neće biti baš konstantna borba.

 

Slikam, pa idemo dalje! 

 

IMG_20210904_150757.thumb.jpg.50ee51ea2b56124d72ad1f3d5314a0f3.jpg

 

 

P.S.

Na slici ćete videti kako leva strana je potpuno gola, a desna šumovita. Ako se vratite na mapu koju sam okačio par postova ranije, tačno se da videti taj deo tracka. Obeležen je sa "Raj na Zemlji" na toj mapi. Ne budite lenji, mrdnite prstićem i pogledajte mapu gore ;) 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
39 minutes ago, mradomir said:

Nisi valjda sišao pravo od spomenika

Sišao sam desno u smeru u kom pokazuje putokaz ka Maljenu. Video sam kako ti lagano letiš niz strmine na poligonu na Vrdniku. Ovaj moj spust je nikakav u poređenju sa tim - odmah da razjasnimo :D 

 

Iako sam se spustio nekako polako, traljavo, nogama, priznajem poraz.

Suvoborsko brdo je pobedilo. Vodi 1 : 0, ali to nije krajnji rezultat! Biće prilika za izjednačenje do kraja ovog teksta! :) 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
6 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Au kakva poslastica za čitanje, ozbiljno kriziram ovih dana, ovo mi baš leglo :)

U profilu ti stoji isti motor! Znaš šta hoću da kažem! 2023 stiže ;) 

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Baš ono brdo, koje se u daljini videlo na prošloj slici beše zapravo i najteže! Ovog puta znam "da može". Borba sa njim traje, i dalje ne vozim kako bih želeo ali napredujem! Stižem da uživam u pejzažima, pa i da fotkam malo više. 

 

IMG_20210904_151835.thumb.jpg.d9aecafedd3d661a2a604f3def3d528a.jpg

 

A nešto kansije i pogled u nazad prema smeru iz kog sam došao

 

IMG_20210904_160850.thumb.jpg.edad6bf5afb4a623e59dc186046756fd.jpg

 

Nakon ovog mesta, nije više bilo nekih strašnih adrenalinskih momenata. Nekako je ovaj deo rute bas "krojen" tako da te oduševi, uplaši, umori, pa opusti - tim redosledom!

 

Nešto kasnije, negde oko 18h stižem na Divčibare. Smeštaja nema nigde. Zovem logistički centar (suprugu) pa mi ona nalazi smeštaj u objektu koji za to nije namenjen. Soba nije namenjena izdavanju ali su vlasnici pristali da me prime tu. Kakvo olakšanje! Najuzbudljiviji poduhat na motoru ikad je završen. Izmoren mentalno i fizički ali zadovoljan kao nikad, ležem u ležaljku napolju, stavljam slušalice i satima slušam muziku iako to godinama radio nisam. Nivo opuštenosti koju sam osećao je neobjašnjiv. Neću ni pokušati da ga opišem, a nešto mora ostati nepodeljeno sa svetom! 

 

Prvi dan gotov. 50ak kilometara TET-a pređeno. Ostaje 2150 ;) Nastaviće se!

 

IMG_20210904_192659.thumb.jpg.d329fa661fd76c3dba37e0cc8876d15b.jpg

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2442 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, DjordjeMijailovic said:

U profilu ti stoji isti motor! Znaš šta hoću da kažem! 2023 stiže ;) 

Ti i onaj tvoj ste krivi...

Ja sam skroz bio srećan na PCXu, namerno nisam hteo da vozim VFRa, i onda ste vas dvojica na CRFovima prošli pored mene na Kamenici... Još mi urezano u mozak... Majke mi. Sećam se da sam poslao burazeru nešto u fazonu "mislim da je onaj CRF fenomenalna priča"

Virus je zarazniji nego što si mislio!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Deonica od Ravne gore do Divčibara je bukvalno prvi ozbiljniji off koji sam ja vozio. Rutirano sa satelitskih snimaka, na rezervoaru imao zalepljenu papirnu vojnu kartu gde sam hemijskom olovkom ucrtao trasu i GPS u koji su bile unete koordinate (da, koordinate jer GPS tada nisam mogao ni da povežem na računar kako bih prebacio track-log. Telefoni su još bili glupavi da bi podržavali takve funkcije). Putne gume na KLE-u natovarenom kamp opremom. Ni dan danas ne znam kako sam tada prošao sa samo jednim izvrtanjem. Od tog dana sam tuda prošao ko zna koliko puta, i još uvek ima deonica koje nisu naivne.

 

 

xJcTUQY.jpg

 

Čitam ove tvoje redove i sećanja sama dolaze. Jbt, još mogu da omirišem te borove i ushićenje. Hvala ti

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@Gliga Ima nešto posebno u toj deonici. Zanimljivo da je i tebi to prvi off, a i da mu se vraćas. Ja sam se u godinu dana vratio 3x na ovo mesto i prvo sto će se voziti sledeće godine ce biti opet taj teren. Već dogovoreno sa @maxx jer je on ovu deonicu propustio. Nadam se da @maxx čita ovo a posebno treba da primeti ovu rečenicu

 

29 minutes ago, Gliga said:

Od tog dana sam tuda prošao ko zna koliko puta, i još uvek ima deonica koje nisu naivne.

E da, svidja mi se jako nosač za Garmina :) 

 

Navigacija kartom na ovom mestu nije bas laka. Čak i sa pametnim telefonom nije lako odabrati stazu iz prve kad naiđeš na raskršće iz kog izlazi pet smerova, svi pod malim uglom jedan od drugoga, a svaki na kraju vodi na drugo brdo. Svaka čast za to!

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Taj Garmin me je proveo dobrim delom puteva koji se danas zovu TET Srbija, Bosna i Crna Gora. Memorija za 10 trekova sa po 500 tačaka (nakon fotke iz prethodne poruke sam našao način da ga spojim sa računarom i prebacujem trekove i tačke), mislim 100 waypointa, nula karata-samo linija na ekranu i ponegde bitna tačka koju sam prethodno uneo.

 

Taj greben Ravna gora-Divčibare je stvarno lep, a igrom slučaja je i najbliži off koji mogu da vozim (Frušku goru odavno ne računam. Em je zabranjeno em više nije toliko primamljiva). Kad god krenem negde južno, ili se vraćam pokušam da prođem makar neki deo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
3 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

onda ste vas dvojica na CRFovima prošli pored mene na Kamenici

Ja se secam nekog skuterasa koji prolazi, svira i mase te bas pomislih, vidi ga sto je kulturan :D

 

1 hour ago, DjordjeMijailovic said:

Nadam se da @maxx čita ovo a posebno treba da primeti ovu rečenicu

Citam, primecujem i pamtim! A sad odo da trazim cizme za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Novi dan, nova avantura. Mislio sam da sam prvog dana naučio nešto o planiranju ali ne baš. Planovi su bili daleko veći od postignutog, a postignuto je sledeće: Divčibare - Ponikve. 

 

1116628896_mapa2.thumb.jpg.b996aeb960bbac60427a5a7cd1218e95.jpg

 

Dan počinje jednom dobrom lošom pljeskavicom. Montira se malo hleba na bisage, i idemo! Putevi uglavnom šumski, neizazovni. Ceo dan tako! Baš kako mi i odgovara danas posle jučerašnjeg adrenalina!

 

IMG_20210905_091052.thumb.jpg.04a67e1e7ae26c32f18ab97f886053f1.jpg

 

Ceo dan vozim isključenog mozga. Nemam pojma gde se nelazim. Samo pratim gps liniju, upijam atmosferu i uživam u šumskoj hladovini za razliku od jučerašnjeg vrućeg kamena.

 

Negde oko Kosjerića, a ne bih ni znao da je Kosjerić u pitanju da nije znaka sa slike, put je zatvoren. Lovci imaju takmičenje u gađanju. Karabini odjekuju u području iza trake. Ja nemam kud, osim nazad ili ka puškama. Ovako crvenog brzo su me primetili i obustavili paljbu, sve u prijateljskoj atmosferi.

 

IMG_20210905_102115.thumb.jpg.6c3030baa0e9b12fe62d5ebe60e87c1e.jpg

 

Nije im smetalo što sam im prekinuo igre. Strpeli su se malo i dali mi vremena da odem. U žurbi slikam par slika dok iščekujem pucnje da se nastave i teram dalje do Taorskih Vrela. Sjajno mesto za napuniti dušu i stomak! Vodopad, reka, hrast, most. Kompozicija kao da je stvorena u slikarskom umu. Teško je krenuti dalje posle odmora u ovakvom kutku!

 

IMG_20210905_104517.thumb.jpg.1feb15bbfba500180a4ac7a57eba954c.jpg

 

Ovde kreću i moja prva gubljenja uprkos detaljnom gps tracku. Nekako zaglavljujem na nekim putićima koji se iznenada završavaju ili vode na suprotne strane od željenog pravca. Ovo je jedna slika sa jednog od tih mesta gde sam izgubio čak oko sat vremena u snalaženju. Slika vama ne govori mnogo, ali mene podseća na sve one muke okretanja motora tamo gde za to nema mesta, jer sam po ko zna koji put omašio put. Konkretno ovim putem sa slike kao da niko nije prošao jako dugo jer. Vododerine su pošele da kopaju i kamenu podlogu. Ovuda malo koje vozilo može proći.

 

IMG_20210905_110429.thumb.jpg.da861e747c607c819f101db9e445accb.jpg

 

Potrajalo je malo snalaženje u ovom mestu. Izgubilo se vreme, ali i ponešto se naučilo i videlo. Nije protraćen dan iako nije voženo puno. Nedugo zatim izlazim na put pored aerodroma Ponikve. Oko njega nikakve ograde nema, bar ne sa strane sa koje me je put doveo. Ovce se tamo čuvaju. U bunkeru neeksplodirana sredstva i seno za ovce. Čudna kombinacija. Shvatam da iako ograde nema, bolje da se ne zadržavam tu. Kasnije saznajem da je deo aerodroma renoviran i da se povremeno koristi u civilne svrhe.

 

IMG_20210905_132828.thumb.jpg.8b8485ad510dc2708b864999e3bff828.jpg

 

 

Rešavam da dan završim pre vremena i sačuvam snagu za sutrašnji izazovniji teren. Menjam pravac i odlazim na Zlatibor ne bih li korektno jeo i  odmorio se. Kafa u tišini smeštaja prija. Zaslužen mir!

 

 

 

 

IMG_20210905_172336.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Dan treći počinje. Na Zlatiboru se vec lepo oseća jutarnja hladnoća. Jesen se najavljuje iako kalendarski još nije tu. Treći dan je meni obično onaj dan kada um prelazi u stanje u kom zaboravlja posao, obaveze i životne brige. Svestan je samo puta i prepreka i izazova koje put nosi. Motor već vozim bolje nego što hodam. Ne sećam se života pre putovanja. Poslednje veze sa stvarnošću se kidaju i ostaje samo čista avantura.

 

Današnaj deonica izgleda ovako, ali s juga na sever, dakle iz Radoinje kod Kokinog Broda ka Mokroj Gori.

 

Screenshot_3.thumb.jpg.9dedd27a228b656344c012788b07049e.jpg

 

Dan počinje asfaltnom vožnjom po svežem sunčanom jutru. Vozim magistralom i priznajem, prija mi! Nisam krstario motorom već par dana pa promena dobro dođe! U Radoinji se silazi sa asfalta i vrlo brzo ulazi u predle kao ovaj na slici ispod. Posle 2 dana vožnje po labavom kamenju,  ovakvi putevi su savršenstvo! Ostavljaju vam dovoljno pažnje da možete da uživate u okolini vozeći. A ima se u čemu uživati. Ovi četinari okolo baš mirišu u septembru!

 

 

IMG_20210906_100956.thumb.jpg.517d658cf5faa5827d399802137aad15.jpg

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ponoviću sliku mape iz drugog ugla kako bih dočarao kako reljefno izleda spust kroz šumu do manastira Uvac, a zatim i uspon ka selu Stublo koje je ispod Zlatiborskog Tornika.

 

Screenshot_4.thumb.jpg.f059945263b7a1873351941499cdefc0.jpg

 

Nakon spusta kroz šumu, prelazi se reka Uvac. Mosta nema, pa se mora voziti kroz nju. Sliku nekako nemam, ali imam snimak. Snimke ću podeliti na kraju. Imam sliku pauze koju pravim na jednom prelepom mestašcetu par stotina metara pred manastir.

 

 IMG_20210906_110601.thumb.jpg.9d33a2b0bba3b9a71e672c4be0d812a2.jpg

 

IMG_20210906_110530.thumb.jpg.c48ee59c4af7f93f9d02a228179ebcee.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Posle manastira Uvac, sledeća prepoznatljiva destinacija je Semegnjevo. A do Semegnjeva, ima se šta i doživeti! Pre svega predeli dostojni divljenja! Ovakvih scena ima mnogo više nego što mogu prikazati, ali odabraću jednu reprezentativnu sliku. 

 

IMG_20210906_121017.thumb.jpg.dbe21746c5887bc04e9594f4ca3c3428.jpg

 

Na ovu lepotu dobro dođe i malo avanture u vidu prelaska reke kroz kamenje. Stajem i pravim panoramsku sliku ne bih li uhvatio pejzaž u celoj svojoj širini. Jesen je i to suva jesen. Kako li ovde izgleda na proleće kada reke imaju mnogo više vode?

 

IMG_20210906_125731.thumb.jpg.e3f72848cd016c76a8317df9afad4d06.jpg

 

Iza ćoška, ni manje ni više nego železnički most odozdo! Opet se dešava da na svakih par stotina metara bivam nagrađivan potpuno drugačijim scenama i ne mogu da odlučim koja je bolja!

 

IMG_20210906_132230.thumb.jpg.c9a799b8532a394f4722a3124212ca1e.jpg

 

I tu nije kraj! Opet za koji minut novo iznađenje! Penjem se na nivo pruge, a gore tunel kroz koji vodi i put! Stajem i pravim možda najbolju fotku sa tog putovanja!

 

IMG_20210906_132723.thumb.jpg.8b7005176ee1d8215e972186a35e73c0.jpg

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Posle tunela, spustih se ka Crnom Rzavu, a nakon prelaska reke kreće neprijatan i dug uspon. Na ovoj vrućini umara jako! Evo jednog drhtavog snimka za koji je poruka @maxx . Na snimku se vidi sve prethodno opisano, ali sa druge strane Rzava.

 

 

 

I na kraju prilaz Semegnjevu! Bio sam u tom selu više puta ali ne sa ove, najbolje, strane!

 

1623915057_IMG_20210906_1408412.thumb.jpg.0b03363423577b432340153ca17c3d99.jpg

 

Posle Semegnjeva prolazim kroz Panjak, izbijam na magistralu u Mokroj Gori i završavam ovu deonicu. Upućujem se kući zadovoljan savladanim, viđenim i naučenim!

 

Ovim je i ovo solo poglavlje gotovo ali sledeća stižu! Tempo pisanja je drugačiji i ima više slika. Osećanja su sve vreme ista i mislim da je suvišno pisati o njima baš u svakom koraku, ali znajte da su tu! Ovo nije bio ni najdalji ni najduži moto poduhvat u mom životu. Ali je najdraži! Draži i od daljih evropskih destinacija, draži od jurcanja po najboljim asfaltnim krivinama. Ako se kvalitet avanture meri uzbuđenjem po kilometru, ovo teško da ću ikad nadmašiti jer ne samo da su predeli sjajni i raznovrsni, i ne samo da je put težak i da prvi put vozim off, nego sam to uradio sam, a teški trenuci na taj način bivaju još dublje doživljeni i efekat im je jači!

 

Solo putovanja imaju svoje čari ali ne želim tako da putujem uvek. Srećom, ostatak ove priče upotpuniće još likova. 

 

Nastaviće se....

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, maxx je napisao:

Ja se secam nekog skuterasa koji prolazi, svira i mase te bas pomislih, vidi ga sto je kulturan :D

 

Citam, primecujem i pamtim! A sad odo da trazim cizme za off...

Jbt, djole... 

Ajd sto @severian stalno filuje price o off-u, sad se i vi uzjogunili.

A @Jovan Ristic i ja spremamo sve da vozimo stazu. Asfaltnu. Ukrug (jedna rec) 

@maxx, ja kupih cizme da ne zajmim od Jovana, a svoje poklonih, znas i sam da se @nafetS pokajao nakon pitanja "treba nekom nesto iz Louisa"? 

I sad uz 5-6 motora (Jovane, pomagaj da pobrojim) razmisljam o tome kako je off fantazija, a zgkavan krug na asfaltu nisam provozao. 

 

Pa dobro bre drugari, da prostite, da li ste vi normalni!? Uz sve muke, da i ovome razmisljamo! 

P. S. 

A poceh sa kramponima, vrag mi babu osedlao. 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja