Jump to content

Moto Zajednica

Mala lična moto priča bez adekvatnog naslova

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 8 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

I evo nas na svetom mestu zajedno prvi put! Mesto nazivam svetim kako zbog svoje istorijske priče (Kolubarska bitka) tako i zbog toga što ovo mesto polako postaje mesto hodočašća za nas i mnoge druge vlasnike CRF-a koje ćemo upoznati u 2022 kasnije. Na slici ja odmeravam strminu spusta. Spustili smo se uspešno, ali zbog toga što je to trajalo celih 12 minuta ovo mesto dobija počasni naziv "12 minuta brdo"!  Imamo i snimke toga, ali kao što je rečeno o snimcima pričamo na kraju!

 

Ako se sećate, ovo brdo i ja imamo neraščišćene račune i s obzirom da sam se opet jedva spustio, rezultat je 2:0 za njega. Videćemo se mi još! Uskoro!

 

Znaš, ako je frka oko spuštanja tom strminom sa Suvobora uvek imaš opciju da odvezeš u suprotnom smeru, tj. da to bude strmi uspon. Samo kažem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Drugar je bez problema sišo dole sa R1200GS Adventure.....:takoje:

Kako je uspeo, to samo on zna :sampion:

Čoveku je to bio prvi off road u životu :)

 

pisanje je odlicno, jedva cekam nastavak. Puno hvalaaaaa. Cim se malo podigne temp krecemo ....

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, srbac said:

Drugar je bez problema sišo dole sa R1200GS Adventure.....:takoje:

Kako je uspeo, to samo on zna :sampion:

Čoveku je to bio prvi off road u životu :)

 

pisanje je odlicno, jedva cekam nastavak. Puno hvalaaaaa. Cim se malo podigne temp krecemo ....

E sad ako je on mogao na GS - daj to brdo vamo bre da mu ja pokažem, pa neće mene tamo neki GS nadmašiti! Idem odma da nam osvetlam obraz!

(... čitaj: ključna kost puca 1/1, daj bože da ruke ostanu)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Poglavlje 10: TET Tara - ponovo solo

 

@maxx, čovek koji vodi trostruki život, ima ga i na asfaltu, ima ga i u kolima. Putuje na sve načine, a ja samo na jedan, pa se ne uklapamo ni ovaj put. On je negde drugde. Petak je popodne, jul 2022. Dan dug, završavam sa poslom. Obaveza nema za vikend. Tara je preskočena u mom prošlogodišnjem TET-u kroz Zapadnu Srbiju. Idealan momenat da odem sad!

 

Samo da se zna, ovim se ne krši plan da ćemo maxx i ja voziti TET zajedno, jer, šta je problem ponoviti ovo neki sledeći put?

 

Moramo i uspostavljenu proceduru ispoštovati! Evo je karta! Startujem u Kremni, idem "levo" ka srcu Tare, a cilj je u Mokroj Gori. Ovde je prošlogodišnja tura završena, pa se ovim korakom spaja propušteno.

 

Screenshot_1.thumb.jpg.adbe3f7fc7f992fa0665251109197985.jpg

 

Pre mraka nekako stižem kod gospodje Mare i njenog supruga u smeštaj na brdu sa pogledom na magistralu kod Kotromana, ali i brda, baš ona brda na kojima ću sutra biti. Dobijam celu kuću za sebe. Kuhinja dobra, opremljena, kuvam! Tuš osvežava! Tako napunjenih baterija izađoh napolje u ovo prelepo jednostavno dvorište na vrh špicastog brega. Smeštaj se na slici ne vidi, samo letnja kućica u kojoj gazde borave. Sređenu, noviju, kuću su prepustili gostima.

 

IMG_20220702_075714.thumb.jpg.699c0d18d7725731f15cae8e5e039212.jpg

 

Sliku iz tog trenutka nemam. Noć je, a i nije prikladno slikati jer Marin suprug i njegov drug, komšija, sede za onim stolom koji viri iza cveća i pričaju nešto. Pominju staro dobro vreme kad je železnica radila, a oni od toga živeli. Pominju i Panjak, selo u kom završih prošlogodišnju turu. Imamo mi tu nekih zajedničkih tema! Detaljno mi objasniše sve puteve koje po njihovom mišljenju treba da vidim. Ništa ih razmeo nisam, a nisu ni oni mene kad sam im pokazao GPS track koji pratim. Svakako bi zanimljivo i o tome progovoriti po koju reč, a još zanimljivije slušati detalje koijh se gazda i drug prisećaju dok mi odgovaraju na moja brojna pitanja.

 

Mara, iako već u godinama i oslabljena bolešću, je startovala biznis sa izdavanjem smeštaja. Snalazi se na kompjuteru koliko joj za booking treba. Ima snage da sve to gura, a suprugu je sve to i dalje nestvarno. Srećom, on joj u tom biznisu ne smeta. Dobro sarađuju i bore se. Ako nemate gde da spavate u ovom kraju i ako ne očekujete 5 zvezdica, a volite popričati sa lokalcima i popiti koju domaću za džabe, svratite kod Mare. Učinićete dobro delo!

 

U jendom trenutku shvatam da je sedma rakija i da treba da stanem. Ovakvi momenti su najlepsi kad se nađe mera i ne pretera! Ponoć je i odoh da spavam, a ujutru idemo na Taru! O Bože koliko je nebo lepo kad je vedro u Kotromanu, a rakija sedma!

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Na Tari sam bio nebrojeno puta, ali nikad nisam prišao sa ove strane. Realno, nisam imao ni čime. Sam početak TET-a je za mene priličmo izazovan. Nagib je jak. Tek nasut labav i krupan tucanik upravlja mojim motorom. Ja sam samo putnik. Malo se mučim, ali i uživam. Prilika za padanje ima, ali ih ne koristim. 

 

Screenshot_2.thumb.jpg.ce9d78ecd87eeab31606954f742043d2.jpg

 

Tek što sam izašao na čistinu i lak put, kreće kiša, ona letnja za koju niste sigurni ni iz čega pada jer su oblaci prilično tanki i sunca ima koliko volEš. Oprema mi nije kišna, a i izgleda kao da će prokletinja stati, pa se sakrivam ispod malog krova koji propušta. Nije mi dosadno. Sedim, gledam, mirišem! Zbog toga sam tu. Nije ni bitno koliko će se kilometara nakupiti. 

 

Screenshot_3.thumb.jpg.ab8643453140f1ba59926617ca62a44b.jpg

 

Uskoro stiže i društvo! Portugalac. Mlađi od mene. Vozi rentiranog stroma. Sleteo je u Beograd, iznajmio motor i krenuo. Nije mi jasno otkud on ovde baš u ovoj zabiti. Objansio mi je. Njegov način putovanja ranije nisam ni od kog čuo! On uzme motor, kupi šator i pita ljude na koje nailazi gde dalje da ide. Ne postavlja potpitanja, samo posluša i krene! Pričali smo 2 sata. Pitao me da li je bolje da ide u Albaniju, Crnu Goru ili Hrvatsku. Zajedno sastavismo rutu ispod te nadstrešice. Ruta prolazi kroz sve nabrojane zemlje. Ispostavlja se da je lik to stvarno odvozio! Rastali smo se tako što me je pitao na koju stranu sad da krene jer smo na raskrsnici. Ja mu pokazao rukom odakle sam ja došao i on ode tuda bez pitanja. Kakav car! Žao mi što nemam bolju sliku!

 

IMG_20220702_112713.thumb.jpg.33b0bc8fb692ef46d5decc058d92a9c0.jpg

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Morao sam da krenem posle 2 sara čekanja. Kiša nije stala do Zaovina. Bilo je čak i grada. Slika sa Zaovina je obavezna, bez obzira što smo je svi videli milion puta, a i nije baš bilo prelepo u datom trenutku. Nivo vode je ružnjikavo nizak.

 

IMG_20220702_125531.thumb.jpg.72f442ffe608437ef3f63a2ffa8f41bc.jpg

 

Ne vozim standardni krug oko jezera. TET track vodi preko Gornjih Karaklija do vidikovca Sjenič. Ne prolazi daleko ni od vrha Janjač, pa ko je voljan može da svrati. Pre samog vidikovca vozim se klasičnim divnim tarskim putevima nasutim sitnim tucanikom tako da kiša nije stvorila blato. Vozi se lagano. Svaki motor ovo može da prođe, a verovatno i automobil.

 

Čula su mi naoštrena, snimam sve okolo. Snimih i par srna koje su desno od mene, na 50ak metra bile u šumi. Snimile su i one mene i laganim korakom odskakutaše u daljinu. Krenuh za njima kao omađijan iako je to značilo silazak sa puta i ulazak u šumu bez staze. Pratio sam ih neko kratko vreme, a onda ih izgubio. Pošto je u sred šume strma litica na dole, izgleda da su tamo i pobegle. Stao sam na ivicu, tražio ih pogledom i nisam našao. Na slici ispod se može naslutiti ta litica jer šuma naglo prestaje. Vidi se nebo u ravni očiju. Zašto sam krenuo za njima? Ne znam! Nije bezopasno ovde. Vraćam se na put!

 

Screenshot_4.thumb.jpg.8b2e61dbe34f27d0c20ab474118567f0.jpg

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Desetak minuta kasnije, eto ga putokaz koji pokazuje desno, na stranu gde su i srne bile, a na putokazu stoji Sjenič. Skrećem. Nikad tu nisam bio, niti sam znao kako izgleda. Za razliku od već izlizanih komercijala za Instagram fotkanje (Banjska Stena), ovaj vidikovac je prazan - nema ljudi! I dobro je.

 

IMG_20220702_140530.thumb.jpg.1562b2f7c78725039017e6a20f59c0a4.jpg

 

Ponovo počinje ona kiša "niizčega" a sunce nikud nije ni odlazilo. Kakav momenat za pauzu i ručak. Tišina, a pogled fantastičan! Čuje se tek pomalo neka živuljka, verovatno srna, kako šuška tu negde okolo. Ostajem ovde više od sata! Izvinite ako vam Zlatiborac kvari pogled. 

 

IMG_20220702_140642.thumb.jpg.6ae55532ee651f3987cbd546054ec008.jpg

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Krenuh dalje, a onda primetih da ovo mesto ima još nešto da mi da!

 

Screenshot_8.thumb.jpg.af4525378f827e25eb9fdcb3a1cb9f0a.jpg

 

Još jedan objekat upitne statike. Primamljivo je, ali jako opasno. Konstrukcija klimava, ali prelepa. Pogled isti kao sa kule. Još jednom proveravam pogledom gde li su one srne mogle pobeći i divim se koliko su sposobne, jer sve je izuzetno strmo.

 

Screenshot_7.thumb.jpg.d6d7b10c29ed52d332250839cf20ebb1.jpg

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Krug po Tari dalje vodi kroz ujednačeno lepe terene. Nema mnogo toga novog za pokazati. Ono što je meni novo je sam izlaz na magistralu pred Kotroman. Reka Beli Rzav! To je reka na čijem putu je nekoliko jezera pa i Zaovinsko. Mesto fantastično. Opet sam dobio sjajnu nagradu za kraj dana! Pogledajte samo ovo mesto! Ne treba ga dodatno opisivati. Slika kaže sve!

 

IMG_20220702_171500.thumb.jpg.5d8433b28a2d9ea6f41dad4e151670c9.jpg

 

Po senci na slici vidite da je veče blizu. Ostaje dovoljno vremena da krenem kući, ali, ono brdo! Znate već koje brdo, "12 minuta" brdo... Previše je usput da bi se tek tako propustila prilika da smanjim razliku, jer ako se sećate rezultata: Brdo: 2 - Đorđe: 0

 

Dve sekunde mi treba da potvrdim sebi da je to dobar plan! Gas i pravac Divčibare, a ujutru posle Divčibara idemo na 12 Minuta Brdo opet!

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Sutradan krećem od Divčibara ka Suvoboru i pomenutom brdu. Ne slikam, ali snimam! Sve snimke vam dajem na kraju kao što sam obećao! Ne bih vas sad time zasipao. Ovo je ista ona ruta kao iz prvih priča, samo u obrnutom smeru! Sve one teške uzbrdice su sad nizbrdice! Potpuno drugačiji izazov. Borbe je bilo i snimak će vam to pokazati. Ja samo želim da se pohvalim da ovog puta savladavam brdo za 20ak sekundi i rezultat se konačno popravlja! 

 

Brdo: 2 - Đorđe: 1 

 

Ovo nije kraj utakmice, samo da znate! Ali jeste kraj ove vožnje. Sledeća je 20 dana kasnije, ovog puta sa @maxx !

 

Screenshot_9.thumb.jpg.2e3a7a51497945ec6368769f83191ba5.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Poglavlje 11: Medveđi dani na TET-u

 

Dvadeseti jul 2022. KONAČNO @maxx nalazi vremena i za malo zemljanih radova! Nalazimo se u Radoinji ovaj put i krećemo na TET deonicu koja izgleda kao na mapi ispod. Iz Radoinje idemo ka Priboju, zatim preko Jabuke i Kamene gore u Brodarevo i onda preko Ozrena i Jadovnika na krug oko Uvačkog Jezera. Osetićemo i kako izgleda Pešter, pa preko Golije i Raške na Kopaonik. Uh kolike rečenice... Umorih se samo od uvoda, a treba sve ovo pisati. Nadam se da još neko ovo čita i da trud nije uzaludan ;) Slobodno se javite klikom na neki lajkić, čisto da znam da ste tu ;) 

 

Screenshot_1.thumb.jpg.673dae728303d38b1dcdb42e742df24a.jpg

 

Veče u Radoinji baš fino. Domaćini nam spremili pošrenu večeru, a i doneli rakijice bocu! Nismo preterivali. Ujutru otresosmo krušku, napakovasmo je u ranac i polako krenusmo ka Priboju. Uh kako su dobre te kruške kad uhvati glad na terenu! Tri dana su mi vraćale energiju!

 

 IMG_20220721_080656.thumb.jpg.4ef79d3f4e0507ab9e120b1915089b37.jpg

 

Sad kad smo već prešli toliko terena zajedno kroz ovaj putopis, osetiću slobodu da preskočim neke delove koji jako liče na ono što smo već pisali, pa ću se fokusirati samo na ključne momente. Jedan od tih momenata je negde u između Kamene Gore i Brodateva, zaboravih tačno gde. U šumama smo. Put vodi sa dobrog šumskog puta u jedan jako sumnjiv putić kojim kao da niko nije prošao bar nekoliko godina. U početku beše samo sumnjivo, ali ubrzo se to i dokazalo! 

 

Šiblje postaje sve veće. Onoliku paprat nisam video u životu. Do ramena nam je. Guramo mi kroz to polako (Ima snimak, budite strpljivi) ali postaje sve gore. Paprat uskoro biva zamenjena mladim drvećem, a put se više ni ne nazire. Signala za mobilni nema.

 

Screenshot_3.thumb.jpg.d3b162656e3800c0717d7d72f631787a.jpg

 

@maxx zastao, sleže ramenima, gleda pravo, ali njegova 4 oka put ne vide! Ne vide ni moja, ali nema mnogo izbora nego nastavljam da se probijam u pravoj liniji tamo gde mi je najlogičnije da se put nalazio. Maxx, prati. Šta drugo... 

 

Idemo polako. Trajalo je to nekoliko stotina metara, i onda se ispred nas otvara livada koja izgleda kao da nema izlaz. GPS linija nije baš jasna ovde. Gledamo više puta ali se sve svodi na to da krenemo i probamo tamo gde nam je najlogičnije. Put se ponovo pojavio stidljivo. Avantura prve klase! Ovaj snimak moram da vam dam odmah! 

 

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Obično do sad u danu smo nailazili na jedno mesto koje je ubedljivo lepše od ostalih. Danas ih je bilo tri. Probijanje kroz šumu je prvo, ali odmah iza šuma naiđosmo na sledeće! Otvorio se tu jedan od lepših pogleda. Scena na ovom travnjaku levo urezala mi se u pamćenje. za trenutak mi je izledalo kao scena iz starijeg američkog filma!

 

Screenshot_5.thumb.jpg.8183d1b0737beb61ed1e9c8196b8ba73.jpg

 

Moju fantaziju o filmu prekida pećina koju ugledah levo u podnožju ovih brda koje vidite na slici. Pećinu smo slučajno spazili. Za malo da nam promakne, a to bi bila šteta! Pećina ima 3 ulaza a, a nije velika. Istražujemo je na brzinu. Unutra vazduh hladan. Prija. Eto mesta za ručak! Pećina je drugi biser tog dana!

 

IMG_20220721_141928.thumb.jpg.63b2f825114577d416bb297ebe0c20e6.jpg

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Treći biser u nizu su Ozren i Jadovnik! Sve nijanse zelene na jednom mestu! Da efekat oduševljenja bude bolji, postarao se teren koji je oblikovan tako da se čitav ovaj pogled naprasno otvori bez prethodne najave kad se popnete na brdo kojim put vodi

 

Screenshot_6.thumb.jpg.5f2f4748374406832a111975d47407aa.jpg

 

A to je samo početak jer nastavak puta ne oduševljava ništa manje! Ima nešto u tim zelenim pejzažima kroz koje vodi putić...

 

Screenshot_7.thumb.jpg.30f24176ec8e74cd3f3096e1a0b93656.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

E dosta je bilo uživanja! Zakon o održanju sreće u prirodi nalaže da posle 3 bisera moraju da dođi i tri sranja. Namerno ne tražim lepšu reč! 

 

Još uvek se motamo po ovim fantastičnim putevima, ali fantazija za mene prestaje kada bez meni jasnog razloga prednji točak kliza levo, ja padam desno i udaram od zemlju kao da me neko gurnuo. Pad je trajao pola sekunde i nisam bio svestan šta se dogodilo sve dok nisam osetio bolove! Ne mrdam, ne zbog bolova, nego zbog zbunjenosti i šoka. Udario sam desnom stranom tela od zemlju, a motor mi je prignječio nogu. @maxx nailazi za desetak sekundi, vidi da se ne mičem i pritrčava. Ustajem, pregledam se. Nije sjajno.

 

20220721_173749.thumb.jpg.b582facc8543d725103163f7c5102a42.jpg

 

Sranje broj 1: Koleno duplo veće nego inače, podlivi na stopalu. Boli.

Sranje broj 2: Ručica prednje košnice ukrivljena, ne koči. Volan ukrivljen na levo. Ne može da se vozi pravo, bar ne lako.

Sranje broj 3: Medved!

 

Koliko puta smo se sprdali na temu da ćemo pasti, polomiti se, polomiti motor i da će nas nešto pojesti? E pa desilo se. Sa tako krivim motorom krenuli smo dalje polako. Noga boli, ali trpim. Motor jedva upravljam. Stajemo da odmorimo i u tom trenutku čujemo glasnu riku! Ja mislim krava, @maxx viče medved! Sviramo da ga oteramo. Maxx pali motor, i kreće, a ja za njim! Volan kriv, kočnicu nemam, u bolovima. Uh kakva avantura!

 

Ako ništa drugo, bar je adrenalin skočio što, kažu, pomaže da manje boli! Očigledno da moramo hitno u civilizaciju. Tražimo najkraći put u  Sjenicu. Stajemo na reci da ohladim nogu i da ispravimo volan.

 

20220721_191429.thumb.jpg.f54248dc284b70a5e591934d1dc7e298.jpg

 

I kad to obavismo, bežeći od medveda, završismo u Dolini Vukova, gde nam vlasnik kafane na osnovu snimka na kom se čuje rika, potvrđuje da je reč o medvedu. Kakav dan!

 

20220721_193841.thumb.jpg.1f396d49e9ecab29089193bf9c037aa8.jpg

 

Tu kreće borba za traženje smeštaja. Jedva ga nalazimo kod doktora Kaća. Čovek sjajan! Vidi kakvo je stanje, nudi medicinsku pomoć, daje nam prenoćište besplatno i sve to uz jedno gospodsko držanje i uz minimum reči. A smeštaj fantastičan! To otkrivamo ujutru kad se probudismo i pogledasmo napolje, a tamo:

 

IMG_20220722_073936.thumb.jpg.e6ae2103d14f997fa1a224a4a6f8178e.jpg

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Posle stavljanja bezbroj ledenih obloga ipak se budim sa trećim kolenom. Stopalo ne boli, ali koleno da. Nije toliko strašno. Volan je ispravljen, ručica kočnice skoro pa korektna. Imam dovoljno prednje kočnice da se osećam bezbedno na off-u.

 

IMG_20220721_185411.thumb.jpg.a0e42ce28483c3ebfe5a3735288f5bff.jpg

 

Rešavamo mi da ipak da se vratimo na mesto susreta sa medvedom i nastavimo put. Bar da probamo. Brine me vožnja stojeći ili još jedan pad. Jedva vozim. Krut sam, plašim se. Užasno napedujemo. Još do Jadovnika nismo stigli, a prošlo je sat vremena. Ovako ne može, ovo je patnja i nema uživanja u ovakvoj vožnji. Skupljam ovo malo mošnica što mi je ostalo, ustajem i zavrćem gas. Ignorišem strah i ignorišem bol koji srećom nije toliko jak. 10 sekundi kasnije ovo daje efekta! Zvuči kao najveći kliše ali ovo fantastično radi! Strah je nestao posle 500m agresivne vožnje. Čak i gumi koja me neobjašnjivo izdala ponovo verujem! U tom nekom novom optimizmu stižemo i na Jadovnik! Tamo nailazimo na mnogo zanimljiv vojni objekat. Slikanje i snimanje zabranjeno pa tu zabranu i ispoštovasmo. Umesto tofa evo malo pejzaža.

 

IMG_20220722_110842.thumb.jpg.45d6ae5361333624780c4f7ed0869b3b.jpg

 

Screenshot_8.thumb.jpg.8bd6c773c4f5faa3c076479463aaaf81.jpg

 

Na slici iznad, može se videti da stojim! Noga funkcioniše i ja sam presrećan! Hvalim se @maxx-u o tome na svakom koraku u nadi da me neće naterati da idemo nazad kući jer je on u ovoj ekipi onaj pametniji, racionalniji! Imam utisak kao da me posmatrao i čekao prvi znak slabosti da nas pošalje kući. Nisam smeo da ga pokažem!

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 59 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

E dosta je bilo uživanja! Zakon o održanju sreće u prirodi nalaže da posle 3 bisera moraju da dođi i tri sranja. Namerno ne tražim lepšu reč! 

 

Još uvek se motamo po ovim fantastičnim putevima, ali fantazija za mene prestaje kada nez ikakvog meni jasnog razloga prednji točak kliza levo, ja padam desno i udaram od zemlju kao da me neko gurnuo. Pad je trajao pola sekunde i nisam bio svestan šta se dogodilo sve dok nisam osetio i bolove! Ne mrdam, ne zbog bolova, nego zbog zbunjenosti i šoka. Udario sam desnom stranom tela od zemlju, a motor mi je prignječio nogu. @maxx nailazi za desetak sekundi, vidi da se ne mičem i pritrčava. Ustajem, pregledam se. Nije sjajno.

 

20220721_173749.thumb.jpg.b582facc8543d725103163f7c5102a42.jpg

 

Sranje broj 1: Koleno duplo veće nego inače, podlivi na stopalu. Boli.

Sranje broj 2: Ručica prednje košnice ukrivljena, ne koči. Volan ukrivljen na levo. Ne može da se vozi pravo, bar ne lako.

Sranje broj 3: Medved!

 

Koliko puta smo se sprdali na temu da ćemo pasti, polomiti se, polomiti motor i da će nas nešto pojesti? E pa desilo se. Sa tako krivim motorom krenuli smo dalje polako. Noga boli, ali trpim. Motor jedva upravljam. Stajemo da odmorimo i u tom trenutku čujemo glasnu riku! Ja mislim krava, @maxx viče medved! Sviramo da ga oteramo. Maxx pali motor, i kreće, a ja za njim! Volan kriv, kočnicu nemam, u bolovima. Uh kakva avantura!

 

Ako ništa drugo, bar je adrenalin skočio što, kažu, pomaže da manje boli! Očigledno da moramo hitno u civilizaciju. Tražimo najkraći put u  Sjenicu. Stajemo na reci da ohladim nogu i da ispravimo volan.

 

20220721_191429.thumb.jpg.f54248dc284b70a5e591934d1dc7e298.jpg

 

I kad to obavismo, bežeći od medveda, završismo u Dolini Vukova, gde nam vlasnik kafane na osnovu snimka na kom se čuje rika, potvrđuje da je reč o medvedu. Kakav dan!

 

20220721_193841.thumb.jpg.1f396d49e9ecab29089193bf9c037aa8.jpg

 

Tu kreće borba za traženje smeštaja. Jedva ga nalazimo kod doktora Kaća. Čovek sjajan! Vidi kakvo je stanje, nudi medicinsku pomoć, daje nam prenoćište besplatno i sve to uz jedno gospodsko držanje i uz minimum reči. A smeštaj fantastičan! To otkrivamo ujutru kad se probudismo i pogledasmo napolje, a tamo:

 

IMG_20220722_073936.thumb.jpg.e6ae2103d14f997fa1a224a4a6f8178e.jpg

Кад си почео да пишеш да луташ по Тари, таман хтедох да ти напишем да се пазиш, медо је у шуми.;)

Али видим да си то на тежи начин сконтао.:)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
7 minutes ago, Marko05 said:

Кад си почео да пишеш да луташ по Тари, таман хтедох да ти напишем да се пазиш, медо је у шуми.;)

Али видим да си то на тежи начин сконтао.

Skontao na teži način, ali srećom ne i na najteži! Medo nam je toliko začinio ovu godinu da sam mu čak zahvalan! Ostadosmo živi, a ostade i jedna priča za pamćenje :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 1 sat, DjordjeMijailovic je napisao:

...Šiblje postaje sve veće. Onoliku paprat nisam video u životu. Do ramena nam je. Guramo mi kroz to polako (Ima snimak, budite strpljivi) ali postaje sve gore. Paprat uskoro biva zamenjena mladim drvećem, a put se više ni ne nazire. Signala za mobilni nema.

 

Screenshot_3.thumb.jpg.d3b162656e3800c0717d7d72f631787a.jpg

 

@maxx zastao, sleže ramenima, gleda pravo, ali njegova 4 oka put ne vide! Ne vide ni moja, ali nema mnogo izbora nego nastavljam da se probijam u pravoj liniji tamo gde mi je najlogičnije da se put nalazio. Maxx, prati. Šta drugo... 

 

Idemo polako. Trajalo je to nekoliko stotina metara, i onda se ispred nas otvara livada koja izgleda kao da nema izlaz. GPS linija nije baš jasna ovde. Gledamo više puta ali se sve svodi na to da krenemo i probamo tamo gde nam je najlogičnije. Put se ponovo pojavio stidljivo. Avantura prve klase! Ovaj snimak moram da vam dam odmah!

 

Ovde ste otkrili jednu od tajni TET-a: postoje deonice kojima kreator rute, a ni bilo ko njemu poznat, nije prošao. Ali šššššš, nemoj nikom da kažeš. Google Earth, zum na maksimum i traženje nečega što makar podseća na put kako bi se što interesantnije spojile dve tačke. Svega jednom ili dva puta se desilo da u praksi ispadne neprohodno.

 

Mi smo letos ovaj deo kroz paprat slučajno zaobišli. Onaj odlični novi makadam je bio dovoljno zabavan za vožnju da nisam ni primetio kako smo promašili odvajanje. Tek smo posle par km sa glavnog makadama skrenuli nazad na trek. A na treku blaga nizbrdica i lepljivo, ujedno i klizavo, blato. Zbog klizavosti ne može da se vozi dovoljno brzo. Lepljivost se postara da se prednji točak za par metara napuni blatom i blokira, ne može da se okreće od blatobrana. Po takvim uslovima ja mojim motorom ne bih mogao da prođem u suprotnom pravcu, uzbrdo.

 

Pećinu bih promašio da ti nisi kačio fotke, nisam ni znao da je tu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Iz mog ugla izgleda kao da je "neko" ko je pravio ovu rutu tačno dozirao težinu terena onako kako nama odgovara! Posle svega ovoga, kolenu treba malo mira, a taj mir i dobija jer naredna deonica vodi uglavnom lokalnim asfaltnim putem koji kruži oko Sjeničkog / Uvačkog jezera. Nemojte zaboraviti, @maxx je tu, ali se na slikama slabo vidi jer je on taj koji pravi bolje fotke, a selfije ne vole! 

 

20220722_124759.thumb.jpg.8dc8ab8eb137668ba8d9f53633694deb.jpg

 

Na krugu oko jezera, na Kalipolju, nalazi se spomenik vezan za bitku u Javorskom ratu.

 

20220722_142540.thumb.jpg.6412425b4898d7d99212cf25937df75c.jpg

 

Izgleda da smo za malo propustili priliku da se sretnemo sa Jednim Čovekom. I bolje. 

 

20220722_142446.thumb.jpg.ada861d6095cf0d2d536e633f3644837.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
12 minutes ago, Gliga said:

Ovde ste otkrili jednu od tajni TET-a: postoje deonice kojima kreator rute, a ni bilo ko njemu poznat, nije prošao. Ali šššššš, nemoj nikom da kažeš. Google Earth, zum na maksimum i traženje nečega što makar podseća na put kako bi se što interesantnije spojile dve tačke. Svega jednom ili dva puta se desilo da u praksi ispadne neprohodno.

Nikom neću reći, obećavam. Nemoj ni ti da kažeš @maxx-u! 

 

Po ovom letnjem suvom danu prolaz tuda je baš avantura. Po tom lepljivom blatu - ne mogu ni da zamislim :) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kakav bi to bio obilazak Sjeničkog jezera a da nema ovoga:

 

IMG_20220722_164600.thumb.jpg.b41cc5a6a67bff78d784ec8a755962b1.jpg

 

Nakon malo klasičnog turizma (i mi smo ljudi) idemo nazad ka smeštaju kod dr Kaća. Na tom putu, @maxx u se opet otvara gas i cepa ga po makadamu tako da ga ne mogu stići! Srećom isprečila nam se kafana na putu, pa mi nije utekao! Nemojte mi zameriti što sam rekao da ne volim da kačim slike tanjira. Možda sam vas malko slagao, a i sebe. Tanjir je jednostavan, ali radi posao!

 

20220722_175633.thumb.jpg.8ab229badf45a4fcd5101789e5136d1c.jpg

 

I posle krkanluka, dođosmo nazad u smeštaj, ali pre toga malo igranja po terenu preko puta, čisto da razradimo to koleno!

 

20220722_192437.thumb.jpg.f29dff41c796fac6139ab5f040e60544.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja