Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022

Evo da se i ja predstavim. Nov sam vozač, nov motor. Nekako ćemo se snaći.  

Ovaj forum čitam godinama, gledam putopise, maštam i čekam.

Čekam priliku da i ja započnem svoju avanturu. I (što mi nije svojstveno) zavidim drugima. Na mogućnosti i slobodi, koju nisam imao.

Što se tiče avantura, imao sam ih i previše. Jako mnogo sam proputovao, službeno. Svim prevoznim sredstvima, osim motorom.

Vidio sam mjesta i kulture o kojima sam gledao samo na TV-u, a na tv-u, bar za sada, nema mirisa, okusa, vlage, vrućine, opasnosti...

Kao momak sam vozio neke motoriće i skuterčiće, a onda pauza do evo mojih prvih godina u četrdesetim.

Neko kaže "kriza srednjih godina". Možda. Ja bih to, kod sebe, nazvao racionalnim planiranjem. 

Porodica, kuća, nešto malo ušteđevine djeci... Moje školovanje (mada državno, ipak košta do nivoa do kojeg sam se odškolovao)...

Na kraju, kad sam sve (recimo) "riješio", odlučio sam se počastiti motorom. 

Prvo je to počelo mišlju da kupim nekim mali, polovni, pa mi je apetit rastao i rastao i na kraju sam kupio novu Hondu CB500X, 2022. god. crvena.

Htio sam kupiti kawasaki vulcan S, nov, sa isklučivo jednim sjedištem, ali već u martu 2022.  nije bilo moguće preko ovlašćenog uvoznika za BH (SBK Brčko).

Navodno nije bilo raspoloživih jedinica. Onda sam gledao i pregledao i kupio sam Hondu. Preko Odisej Tuzla. Naručena je u martu 2022. 

Trebala je biti isporučena najkasnije u julu, međutim problemi u lancu dostavljanja... i stigla je u BH tek krajem oktobra, a mojoj kući 11.11. 

Sada spava u garaži, a danju je izvozim u dvorište, tepam joj, palim je, čistim već čisto... Jbg. Ljubav na prvi pogled. Mislim da su svi to prošli. 

Dao sam joj i ime. La Poderosa. Pošto sam veliki ljubitelj lika i djela Če Gevare, a motor kojim je putovao po J. Americi se tako zvao, onda ima logike.

Što se tiče nick name Major Tom, to je lik iz legendarne pjesme  David Bowie-a – Space Oddity. Za one koji ne znaju, Major Tom je astronat koji je otišao u svemir, i došlo je do kvara, i otisnuo se u beskonačnost svemira. Tako sam i ja nekad znao da se otisnem, ali sam se vraćao. Valjda ću se i sa svojom La Poderosom vraćati svojoj porodici. 

Visok sam 173 cm (urastao s godinama), oko 85 kg, motor mi je malo povisok, ali mi leži extra. Ne mogu kompletna stopala spustiti na tlo, ali nema veze. Naučiću tako da ga vozim. 

Za sada sam jako snažan, imam snažne noge, ruke... (ne hvalim se već navodim) pa uspijem da držim motor pod kontrolom. Dok ne ovladam tehnikom. 

Što se tiče fotografija, samo malo da se proljepša vrijeme, pa ako nekoga zanima mogu ga fotografisati i okačiti. 

Eto toliko od mene. Veliki pozdrav. 

  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Fenomenalno. 

Samo po predstavljanju vidim da je ovo neko vredan moje pažnje :takoje:

 

Sjajan izbor motora. Jako sam se dugo lomio proletos dal njega ili CRFa ali na kraju uzeo drugog samo zato što pruža jednu slobodu više - off. Inače, i CB500x će verovatno uskoro biti u mojoj garaži, ako već ne smem dve žene onda je greota imati jedan motor... 

Pre .... Hm... Nešto više od 10 godina sam imao CB500, PC32, tri sezone i skoro 40.000km, obožavao sam ga. Sve posle je bilo brže, jače, veće, udobnije ali nije imalo tu lakoću. Nemoj upasti u zamku. Ne hrani tog đavola. Uzmi motor i vozaj se, putuj, to je najlepši deo motociklizma, što se manje vozi to se više kenja o motoru i manama... 

Lepota je doživljajima. 

Ako te put nanese za NS, javljaj ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo par slika koje sam uslikao na moto susretu u Bačkoj Topoli pre jedno 7-8 godina, biće ti zanimljive, Suzuki Bandit 1200s sa motivima Če Gevare

 

Photo011311.jpg

Photo011411.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Vjerujem da ćeš sa tom Hondom  da napreduješ više (kao vozač) i voziš dalje (kao putnik) nego što bi to sa Kawasakijem koji ti je bio prvi izbor.

Dobro nam došao. :BJB-juhu:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobrodosao, puno lijepih i sretnih kilometara ti zelim da proputujes.
Vidim da si negdje okolina Majevice, pa se nadam da ce nam se nekada i ukrstiti putevi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nova Honda, pa još i crvena - bingo!

 

Predstavljanje za primer.

 

Dobrodošao!

:zdravo:

Promenio član Nimmin
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Prelepo predstavljanje! Dobrodošao :zdravo:  Moj otac je jednu, tada, najlepšu yamahu virago 535 jedne zime rasturio u param parčad i ispolirao sve što je za poliranje, niklovao sve što je za niklovanje i ofarbao u crno-metalik sve delove što su za farbanje, pre lakiranja na rezervoar je zalepio zlatnu-metalik sliku čeGuevare. Ne mogu da nađem slike kada je motor bio tip top nego samo ove posle teške saobraćajke. Čovek je svojom greškom skoro stradao, bio u komi par nedelja, pored doktorovih prognoza da nema ništa od njega, on se skroz oporavio i sad jaše Hondu Shadow 1100cc sa 63 godine. Što bi moja baba rekla "to sve ludo" :lol2:Tebi kolega da je sa srećom i da nadohnadiš sve što si do sada maštao i propustio. Svako dobro! 

20170827_150208.jpg

20170827_150202.jpg

Promenio član Hertzeg
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022

Hvala svima na podršci. Žao mi je za tvog oca, ali dobro je da se oporavio i da nije odustao od svoje strasti. Često viđam jednog čiču od nekih 80 godina, vozi Tomos, i ne odustaje ni po hladnoći, kiši... Uzor motoriste :)

A fotke će biti za koji dan ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2384 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, Major TOM said:

Često viđam jednog čiču od nekih 80 godina, vozi Tomos, i ne odustaje ni po hladnoći, kiši... Uzor motoriste :)

Moj, nas deda..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 20 sati, Major TOM je napisao:

Pošto sam veliki ljubitelj lika i djela Če Gevare, a motor kojim je putovao po J. Americi se tako zvao, onda ima logike.

Kad sam video naziv teme, prvo mi je palo na pamet da je ovo slučaj.
Kao mlađi sam se i ja dosta bavio čitanjem, kopanjem bilo kakvog materijala vezanog za Ernesta, divio sam se toj žrtvi koju je podneo, probao da dokučim zašto i da shvatim tadašnji kontekst stvari. Koliko je debata bilo sa društvom, koliko ukrštanja mišljenja, koliko puta su mi rekli da sam budala i da svet nije ružičast. Nije, zato su se valjda i dizale revolucije, da bude bolje, druga je tema što revolucije pojedu svoju decu.. A ja sam samo gajio tog slobodnog dečaka u sebi i puštao ga da mašta o lepšem i boljem svetu. I dalje je taj dečkić tu, tuče se sa kapitalizmom i dnevnim obavezama, ali i dalje se mašta da će jednog dana da se otisne po Srednjoj i Južnoj Americi sa nekom svojom La Poderosom. Otići do La Higuere.

Major Tom, nisi napisao ime, pa te tako oslovljavam (jako lepa referenca, sviđa mi se), želim ti da se uvek vratiš u bazu posle svake avanture.
U nadi da ćemo se nekad sresti i upoznati, svako dobro,
Stefan
 

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja