Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Prvi deo: 

Rekla kazala. Kakve grupe

 Tako se siri dezinformacija

 

 

Drugi deo:

 

Da, otvaraju i naplacuju. Dovoljno da vidis postinu selotejp traku  znaj da je otvarano ;)

 

 

Treci:

 

Ne! Kupuje se od firmi! Sve je novo i netpakovano. Takodje rade i dropsiping. Ali to je druga tema...

 

Na ebay, kupujes od fizickih lica, ali ima i firmi. Na aliex, firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Stiglo mi je pre par dana dva paketa sa Temu-a. Ustvari nisu ni bili paketi kako to obično bude sa stvari sa AliExpress-a u slučaju većih artikala. Stiglo je sve dve kese, onakve kakve koriste ostale radnje ovde za online poručene stvari. Unutra više artikla svaki u svom pakovanju, pakovanja haos izgužvana i oštećena, ali srećom sve u redu. Ni jedana kesa nije bila otvorena, a obe su bile vrednost po ~25€.

 

Inače je zapažanje da je kvalitet mnogo lošiji od sličnih stvari sa AliExpress-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 21 minuta, MaxiS je napisao:

Prvi deo: 

Rekla kazala. Kakve grupe

 Tako se siri dezinformacija

 Sad, moja 3 paketa sa po više od 10 predmeta su rekla kazala, ajd molim te. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3425 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, MaxiS je napisao:

Zato sto je iz srpskog magacina, jednog istog, se i pakuje u jedan paket.

Možda stiže u srpski centralni magacin, pa se distribuira odatle, ali ne potiče roba iz njega. Ovo kaže za moju narudžbinu. Putuje avionetom:

 

image.png.058638ecb89781aeeb29c97931ad563a.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Sve stize po redu, sem maglenki, prve porucene, a od 27. Avgusta su na carini... Sta ciniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 918 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Prošle nedelje mi stigle naočare za sunce koje sam poručio 18.3. Tom prilikom sam poručio još jedan par, ali je prodavac razdvojio i poslao odvojeno. Taj drugi par je stigao pre mesec dana. Mogu da se zakunem da su stajali u pošti negde sa strane zaboravljeni, jer od maja piše da je paket u lokalnom dostavnom centru. 

 

Temu majka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Citam da ce i aliex otvoriti magacin u Srb. Bice zestoka konkurencija. Temu uslovlja sa min kupovinom, aliex ne...

 

 

@boza_kg

 

Ne videh tvoj post ranije. Ti verujes u to sto pise? Jesi li citao recenzije? Sve tipske i fake...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3425 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam čitao recenzije, nemam pojma kako funkcioniše, a i iskreno, zanima me samo da roba stigne, po tim cenama i navedenim uslovima.

 

U aplikaciji pišu da stiže avionski, dal lažu il ne, njima na dušu. Prvi put sam gledao Temu dok sam bio na odmoru u Grčkoj, aplikacija mi se po defaultu instalirala na grčkom, na osnovu lokacije, nisam ni kreirao nalog još. Isti su uslovi kao kad naručuješ iz naše zemlje, koliko sam video. Šurak iz Holandije je naručivao neke sitnice isto, opet po sličnim uslovima. Nije mi logično da svi magacinu budu u Srbiji, aplikacija je globalna, ogromna količina je to robe. Al nemam ništa protiv ni da jeste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Temu ima magacine po razlicitim zemljama. Za nas region se nalazi u Madjarskoj. Za Englesku se nalazi u Engleskoj magacin i nisu isti artikli koji su i kod nas, a tako i za ostale zemlje. Temu customer service za 15ak zemalja evrope se nalazi u Srbiji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7130 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako na Aliju kupujete samo birajte opciju Standard Shiping. Ona se plaća ali je jeftinija npr. od naše poštarine. Sa tom poštarinom uvek stižu paketi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi

Za sada nisam uocio da je temu dostava nesto brza od aliexpresa, kao sto mnogi navode. Nisam ni narucivao nesto kabasto, usb stikovi i ta sitnija elektronika, vec nedeljama putuje. Cak i na app pise da nema update trackinga danima ali nudi i opciju da se refundira ako predugo putuje. To je ranije postojalo i na aliju, u pocetku njihovog rada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3425 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je danas stigla Temu isporuka, od 26. avgusta. Dakle - 21 dan, od čega je bar 2 nedelje paket bio na carini, ako je verovati aplikaciji. Carina je spora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Poceli paketi sa Temu-a da stizu i Daily expressom. Pise posaljilac Milšped... Bice da nasa Posta ne zeli ili ne moze da postigne isporuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Da podelim i moje iskustvo.
 

Poručih auto dijagnostiku 18.08, stiglo na carinu 29.08 dakle od momenta plaćanja do naše carine 10 dana. Sasvim korektno. Cena 51$. Manje od 50eur.


Danas 18.9 dakle tačno mesec dana od poručivanja me zove čovek sa carine i traži mi dokaz o uplati, ne pravi pitanje kako ćeš da dostaviš ali da se vidi cena (verovatno da uporedi sa onom koja stoji i na paketu). Mlad opravan čovek može se mejlom dostaviti nije problem.
 
E sad koliko će da me košta carina i porez na paket od 5400 rsd i da li će me koštati javljam uskoro.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Stigao tempomat za 15 dana ravno od narudzbe. Bio je paket sa pracenjem, i cak pise da je dostava pokusana na adresi i da su me zvali ali bezuspesno. Napredovao aliexpress

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1727 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ali se bas uozbiljio, meni stizu paketi za dvadesetak dana.

U sustini paketi iz kine stizu brzo ali posta koci, nema dovoljno ljudi a organizacija iz 80tih godina proslog veka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 18. 9. 2024. at 10:25, madjija je napisao:

E sad koliko će da me košta carina i porez na paket od 5400 rsd i da li će me koštati javljam uskoro.

To je sa poštarinom ili bez? PDV 20% na cenu sa poštarinom, a ako bude carina još 10% na cenu sa PDV-om. Ako bude po slovu zakona, trebalo bi da platiš samo PDV od 20%, i mislim onu naknadu za otvaranje paketa (to je valjda 145 ili 175 RSD).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
On 17. 9. 2024. at 11:07, Rider000 je napisao:

Poceli paketi sa Temu-a da stizu i Daily expressom. Pise posaljilac Milšped... Bice da nasa Posta ne zeli ili ne moze da postigne isporuku...

Meni temu app otvara milspedov sajt za tracking ali tamo nema podataka jer verovatno nije jos stigl odo njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3425 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ali se bas uozbiljio, meni stizu paketi za dvadesetak dana

Kao i uvek, konkurencija je majka Mara :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
Pre 12 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ali se bas uozbiljio, meni stizu paketi za dvadesetak dana.

U sustini paketi iz kine stizu brzo ali posta koci, nema dovoljno ljudi a organizacija iz 80tih godina proslog veka

Uglavnom za 7 dana je paket na carini, onda ide agonija😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1692 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Ali se bas uozbiljio, meni stizu paketi za dvadesetak dana.
U sustini paketi iz kine stizu brzo ali posta koci, nema dovoljno ljudi a organizacija iz 80tih godina proslog veka
Ali radi i posluje ozbiljno, pedantno i vredno, nebrojeno puta mi se desilo da naručim neke sitnice za male pare kasno u noć, odem da odspavam kratko i sabajle kad ustane piše pošiljka poslata. Ali u nama je problem, država Srbije je propustila da uradi sve da budemo regionalni centar, da logistiku odradi stručno, da plate ljude.... i normalno da je Kinezima dopizdelo da pokrivaju štetu uzrokovanu našim diletantizmom u kombinaciji sa drp sistemom.
Posta se već decenijama pljačka i stavljaju se na rukovodeca mesta ljudi bez skole, iskustva i znanja, ali spremni da drpe i rade kako im se naredi. Privatne firme koje se probijaju nisu mnogo bolje od Pošte i ako i one nastave tako teško svima koji naručuju i pokušavaju da isposluju nešto.
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 18. 9. 2024. at 10:25, madjija je napisao:

Da podelim i moje iskustvo.
 

Poručih auto dijagnostiku 18.08, stiglo na carinu 29.08 dakle od momenta plaćanja do naše carine 10 dana. Sasvim korektno. Cena 51$. Manje od 50eur.


Danas 18.9 dakle tačno mesec dana od poručivanja me zove čovek sa carine i traži mi dokaz o uplati, ne pravi pitanje kako ćeš da dostaviš ali da se vidi cena (verovatno da uporedi sa onom koja stoji i na paketu). Mlad opravan čovek može se mejlom dostaviti nije problem.
 
E sad koliko će da me košta carina i porez na paket od 5400 rsd i da li će me koštati javljam uskoro.

Što se finansija tiče koštalo me 1055 rsd (vrednost paketa 5280rsd) carina i porez. Taj događaj je pozitivan.
A negativan je da je poštar označio da me je navodno zvao u petak u 16:50h i da se nisam javio i na Ali aplikaciji tako piše (Recipient uncontacable by phone ),  dok na zvaničnom poštinom sajtu pise da je pošiljka "Zadužena za isporuku" u 18:29 istog dana?! Naravno otišo na šalter, teta našla paket odmah i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja