Jump to content

Moto Zajednica

Tečnost za ispiranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Dobro veče bajkeri! Danas čujem od nekih ljudi da postoji tečnost za ispiranje motora tj ulja, uljnog taloga...itd pre zamene novog ulja i filtera. Takođe postoji slična tečnost za ispiranje kardana tj. ulja, uljnog taloga... Ako neko nešto zna ili još bolje koristi to značilo bi mi da prenese iskustva. Hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Šta odgovoriti na ovo? Progooglao sam i video da postoji tako nešto, postavio sam normalno pitanje "da li neko zna nešto o tome i da li neko to koristi"? Možda je to i dobra stvar, možda produžava vek motora...samo sam pitao za iskustva ako neko ima. Ne razumem čemu ovakav odgovor? Pomalo je i duhovit ali više prost. Sve u svemu hvala na odgovoru. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 40 minuta, Bigor je napisao:

Vidi kolega @N.F.S je to za sigurno radio emoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Do sada sve što sam na forumu pročitao što se tiče @N.F.S. bilo je korisno, pametno i humano. Sačekaćemo, možda se i @N.F.S. javi. Ako mi možda nagoveštavaš da je dotični već pisao o tome ja se izvinjavam na otvaranju ove teme ali nisam na forumu pronašao ništa. Do duše nisam ni pročitao sve teme, pitanja i odgovore sa foruma, to mi se čini kao nemoguća misija. Kolega hvala u oba slučaja! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Bilo je nekad ulje "ispirol" za takve stvari. To se koristilo nekad kad su npr Zastavina vozila radila prvi servis na 1000 km pa se tom prilikom ispirali opiljci i slično iz motora ili da se iz motora ispere garež i ostali produkti sagirijevanja. Danas ulja u sebi sadrže deterdžente i disperzante koji rade taj posao.

Ne vidim potrebu za ispiranjem motora ako motor ne troši previše ulja, ima  tolerantnu kompresiju itd. Moje mišljenje je da je redovna zamjena ulja sasvim dovoljna.

P.S.

Ako ipak hoćeš to da radiš uzmi što rjeđu gradaciju ulja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 6 sati, Guliver je napisao:

Bilo je nekad ulje "ispirol" za takve stvari. To se koristilo nekad kad su npr Zastavina vozila radila prvi servis na 1000 km pa se tom prilikom ispirali opiljci i slično iz motora ili da se iz motora ispere garež i ostali produkti sagirijevanja. Danas ulja u sebi sadrže deterdžente i disperzante koji rade taj posao.

Ne vidim potrebu za ispiranjem motora ako motor ne troši previše ulja, ima  tolerantnu kompresiju itd. Moje mišljenje je da je redovna zamjena ulja sasvim dovoljna.

P.S.

Ako ipak hoćeš to da radiš uzmi što rjeđu gradaciju ulja.

Ne verujem da ću raditi to. Hteo sam samo da prikupim info. o tome. Da se javilo 10-ak kolega sa pozitivnim iskustvom onda bi razmišljao o tome, ovako neću da eksperimentišem bez preke potrebe. Moj motocikl je 2004 god., znači punoletan, a nisam siguran kako su ga ranije održavali. Hvala kolega na info. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo me :D 

volim da isperem agregat ali ne uz upotrebu namenskih sredstava, prema stanju koje zateknem (ispod poklopca ventila ili ispod dekle namotaja npr.) skratim period zamene ulja i filtera. Ume to da bude i na 100km :D 

 

Sintetika sa esterima je odlicna za ispiranje, jeftinije od mannol 7812 neces naci :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 56 minuta, N.F.S. je napisao:

Evo me :D 

volim da isperem agregat ali ne uz upotrebu namenskih sredstava, prema stanju koje zateknem (ispod poklopca ventila ili ispod dekle namotaja npr.) skratim period zamene ulja i filtera. Ume to da bude i na 100km :D 

 

Sintetika sa esterima je odlicna za ispiranje, jeftinije od mannol 7812 neces naci :takoje:

Hvala @N.F.S. Pogledao sam malo cene i zaista je povoljno. Možda pred sledeću sezonu to uradim sa mannol-om. Sad sam rešio da dam šansu eneos ulju high performans 10w40, Hrvati na nekom sajtu baš preporučuju eneos za vulcan-e, ne znam da li sadrži te estere. Neću ni ja onda koristiti namenska sredstva kad već mannol radi posao iz tvog iskustva. Hvala još jednom :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Liqui moly pro line

Sipa se pre zamene motora, jeste da je namenjen za auto, ali ništa ne škodi kad se svejedno istakne posle sipanja

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imaj na umu da kod jako zapustenih motora može imati više štete nego koristi, komad garezi može da se zaglavi u nekom uljanom kanalu i onda tu više nema podmazivanje, zna se šta sledi.

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 11 minuta, aca-pn je napisao:

Imaj na umu da kod jako zapustenih motora može imati više štete nego koristi, komad garezi može da se zaglavi u nekom uljanom kanalu i onda tu više nema podmazivanje, zna se šta sledi.

Nije zapušten uopšte. Fino je očuvan i vizuelno i mehanički. Problem je u meni pošto sam na neku ruku perfekcionista tj. picajzla. Čuo sam za to pa sam mislio jednom da i to uradim od kako je motor kod mene. Motor lepo radi, ne dimi, ne troši ulje... Sad razmišljam da ni ne radim ništa od toga, samo redovne servise i kvalitetno ulje. Hvala. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, N.F.S. said:

Skratis prve dve zamene ulja i filtera... Na po 1000km zamenis i to je to.

Tako je. Mislim da je to najrealnije i najbolje rešenje. Pogotovo ako je estarsko ulje u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postoji i ESTER dodatak ulju, mannol ga pravi, jeftino nesto...

 

P.S. Evo oznake Mannol 9929 ( 9829 se ne koristi gde je kvacilo u ulju, samo 9929!!!) 

Meni je trenutno u agregatu uz shell ultra, zvuk kao da na paru radi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Skratis prve dve zamene ulja i filtera... Na po 1000km zamenis i to je to.

Samo ovo i ništa ne eksperimentiši. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

uzmi najeftinije motorno ulje za auto specifikacije SG ili SF ,nikako SH ili veće iako mu ni od toga neće ništa biti za 100 km.Kod zamene ulja ako ima spoljni filter skini i prospi ulje sipaj to novo i vozi 100 km .Onda sve promeni i sipaj  ulje po potrebi.Staro ulje ispusti u čistu posudu pa prespi u flaše od kisele.Videćeš da je secovala neka štroka u ulju koju siizvadio iz motora bez obzira čak i ako je prešao mptpr samo 1000 km od kad je izišao iz fabrike..To prilikom sledećeg sipanja naravno ne sipaš u agregat nego basiš zahedno sa starom flašom.Tako radi nekoliko godina a posle potroši ulje na motornu testeru ili tako nešto

Davno u temi o bmw uljima je Đunta pisao o sličnom načinu za ispiranje motore a to je bez vožnje samo grejanje u mestu.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 14 minuta, sasa ns 1 je napisao:

uzmi najeftinije motorno ulje za auto specifikacije SG ili SF ,nikako SH ili veće iako mu ni od toga neće ništa biti za 100 km.Kod zamene ulja ako ima spoljni filter skini i prospi ulje sipaj to novo i vozi 100 km .Onda sve promeni i sipaj  ulje po potrebi.Staro ulje ispusti u čistu posudu pa prespi u flaše od kisele.Videćeš da je secovala neka štroka u ulju koju siizvadio iz motora bez obzira čak i ako je prešao mptpr samo 1000 km od kad je izišao iz fabrike..To prilikom sledećeg sipanja naravno ne sipaš u agregat nego basiš zahedno sa starom flašom.Tako radi nekoliko godina a posle potroši ulje na motornu testeru ili tako nešto

Davno u temi o bmw uljima je Đunta pisao o sličnom načinu za ispiranje motore a to je bez vožnje samo grejanje u mestu.

Hvala kolega, dobro je imati na umu više rešenja za čišćenje motora. Nismo detaljno pisali o tome pa ja imam i jednu nedoumicu tj. kako ovakve varijante čišćenja motora utiče na menjač? Msm. ima li neke promene u radu menjača, zvuku istog dok šaltaš itd...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

zato sipaš ulje SG specifikacije iliSF ,One ne utiču na proklizavanje kvačila i sa njim može i da se vozi motor potpuno normalno ako nije neka trkalica ili noviji u koje neide mineral.Pošto ti motor već ima godina uradi to i očištićeš sigurno motor u dobroj meri.To ćeš videti posle jedno 2 meseca kad štroka iz tog novog ulja sa kojim si prešao 100 km padne na dno flaše a gde je još ono što je izašlo sa starim uljem.

Možda neko nije skroz shvatio kad sam u gornjem postu pisao u presipanju ulja u flašu mislio sam o ulju koje je služilo za ispiranje jer ga je besmisleno bacati kad može par godina da služi za ispiranje ,samo kad se ponovo sipa naravno ne sipati taj talog

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Dobro veče kolege! Imam pitanje za iskusnije. Isti motocikl je u pitanju pa nisam želeo da otvaram novu temu. Dakle, hteo bih da se uverim u kakvom stanju je rezervoar mog ljubimca tj. u kakvom je stanju filter u rezervoaru. Negde sam našao da treba da skinem slavinu gde je i taj filter (u rezervoaru) ali me brine ako to skinem i završim šta sam planirao, vratim sve na svoje mesto da li će o-ring ili zaptivka raditi posao pošto je ona ko zna kad menjana, izgubila je svoju geometriju samim montiranjem i ko zna koliko je stara (više sigurno nije okrugla). Rezervnu nemam i nisam našao podatak kakva treba tj. koje su dimenzije i specifikacije. Ne bih želeo da mi curi (flisuje) posle provere i montiranja starog o-ringa. Hvala na odgovoru ako neko zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ništa ti pametno ne mogu savetovati,osim da nabaviš novu gumicu.E sad,sumnjam da može samo ona da se nabavi,obično ide set za reparaciju,što je dobra stvar.A možda ćeš imati sreću da ne curi kada budeš ponovo montirao.Ali je to lutrija,dakle nov set,i uživaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja