Jump to content

Moto Zajednica

Sasvim NEobican Bmw R 1150r

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nova masina je u garazi pa je red kao i prethodne da je predstavim ovde. To je po prvi put Bmw-ov boxer. Do sad to su bili F 650 Gs i F 800 sa Rotax masinama, a ovaj mu dodje cistokrvni Švaba. Svideo mi se na prvi pogled, porucen je, i stigao konacno. Dosao je iz Ch, 2002. je godiste. Danas je palo i prvo paljenje, slikanje i jedna kraca voznja, sasvim dovoljno za pocetak novog druzenja..

Evo ga

IMG-04d4faffe623e9cbfa3aa081ce130942-V.jpg

IMG-f6704f2d32598a08b424fbbece86619e-V.jpg

IMG-017da763c45502f11b126b0f74d3da4d-V.jpg

IMG-db7ffdeaeceb82087c6acf27f83d1a59-V.jpg

IMG-80ed244777f8c4b1945a5f57ff83fa88-V.jpg

IMG-2502f256df2d49d0472755ce11e11604-V.jpg

  • Sviđa mi se 33
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Bas neobican, lici na GS varijantu sa tim kormanom i stitnicima za ruke. Lep i zanimljiv svakako.
Sa srecom ga vozio i opisi ga u temi kao i ostale do sada


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala @DuleTs, @Borkosan takodje:takoje:

Motor je kao što naslov i kaže sasvim običan R1150r. Neobičnim ga cine pre svega far od Rockstera , slican ima i Gs, korman od Gs-a sa ovim vrlo korisnim stitnicima. Bivši ga je vlasnik izgleda baš voleo i prilagodio svom ukusu. Lepo je to uradio. Još bi lepše bilo da je poslao I jedan otvoreni top koji je bio na slikama sa oglasa, al'ajde sad. Poslao je covek bočne kofere, tako da je sve ok;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sepurenje na suncu se brzo završilo i motor se vratio u garazu. Ne da bi otišao na zimski san i sačekao proleće već da bi se mašina upalila. Kiša se najavljuje tek za sutra a dana još nije mnogo ostalo. Tako daaa, na posao.:jee1:

Akumulator je potpuno crkao, a doci do njega i nije bas mali posao. Skidanje akumulatora radi zamene ostavljam za neki drugi dan, sad pravim samo malo prostora da ga spojim na kablove i upalim. Uspevam i motor pali iz prve. Prilično naplasen iskustvima sa F800, reakcija je možda i preterana

Da sve ne bude bas sjajno i bajno pobrinuli su se čudni zvukovi sa leve strane motora. Kao što sam u videu i pretpostavio, zvuk dolazi iz "famozne klapne", to je ustvari luft u osovinici leptira. Potpuno nestaje kada se rukom pritisne i fizički spreči klaparanje. To je resivo i ne brinem sad mnogo oko toga

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 11 sati, VLAD81 je napisao:

Stvarno je lep. Hoće li biti problem za registraciju zbog tih izmena? 

Hvala. Motor je prošao AMS pregled bez problema. Svi ugrađeni delovi su ili originalni Bmw-ovi(far I korman) ili homologovani(vizir, led migavci i stopaljka), tako da mislim da ni na tehničkom neće biti zamerki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@Biker Boy @Boban EN @WoodyRider

Hvala drugari:takoje: I ja se nadam da ću konačno sa ovim motorom naci neki mir koji sa prethodnim i nisam imao u punoj meri. Ovaj ako ništa drugo izgleda doOO. Dosta je drugačiji od svega što sam do sad vozio I ako uspem da se skapiram sa njim biće to pun pogodak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Baš lepo izgleda. Za klapnu se ne brini, to se tako vozi. Na tom modelu R ljudi stavljaju nosače fuzastera od R1150GSa koji drastično poboljšava položaj sedenja i udobnost prilikom putovanja.

Vidim da nemaš ABS, znači možeš akumulator od 14Ah. Nek je sa srećom korišćenje :takoje:

Mada vidim na disku rotor ABSa ali ne vidim taster na komandama :oda2:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Izuzetno lep motor. Nisam zagledao koliko mu pise da je presao? I ja sam, sam, ljubitelj ovih masina. Ne odlucujem se za kupovinu jer ima bitnijih trenutno stvari. Ali boze moj nadam se da ce jedan ovakav enduro biti u mojoj garazi jednog dana, mada ko zna kakvi su putevi sudbine... Pa da ne razmisljam puno unapred. Dugooo da ga vozis :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, srbac je napisao:

Baš lepo izgleda. Za klapnu se ne brini, to se tako vozi. Na tom modelu R ljudi stavljaju nosače fuzastera od R1150GSa koji drastično poboljšava položaj sedenja i udobnost prilikom putovanja.

Vidim da nemaš ABS, znači možeš akumulator od 14Ah. Nek je sa srećom korišćenje :takoje:

Mada vidim na disku rotor ABSa ali ne vidim taster na komandama :oda2:

Motor ima ABS I to onaj sa servo pojacivacem>:(. Ispravan je, cak je jednom I promenjen za svog života. Jedna je od stvari koja mi se nije svidela na  toj kratkoj probnoj vožnji. Ne znam da li je slab aku kumovao tome ali sam osecaj na rucici i zvukovi motorica kad se ona pritisne mi se nisu svideli. Sama sila kočenja takodje uopšte nije nesto impozantna kao recimo na mom plavom F800. Ali dobro, niti sam vozio brzo, niti jako kročio, ali neki  "vaaauu efekat", kako koči je izostao. Možda kad se promeni tečnost i malo se uvoza bude i bolje.

Klapnu bih voleo da sredim jer sam postao jako alergican na zveckanja i klaparanja. No, polako. Za sad ide mali servis. Akumulator je stigao, ulje poruceno.. Važno je da motor postane mobilan da mogu polako uz kratke voznje da otklanjam uočene probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
2 hours ago, srbac said:

Baš lepo izgleda. Za klapnu se ne brini, to se tako vozi. Na tom modelu R ljudi stavljaju nosače fuzastera od R1150GSa koji drastično poboljšava položaj sedenja i udobnost prilikom putovanja.

Vidim da nemaš ABS, znači možeš akumulator od 14Ah. Nek je sa srećom korišćenje :takoje:

Mada vidim na disku rotor ABSa ali ne vidim taster na komandama :oda2:

Samo GS ima mogućnost gasenja ABS na taj taster i to radi off vožnje 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Samo se čuje klapna kada je hladan. Kada se ugreje samo šapuće. Čuje se isto kliktanje kada se naglo da gas u visokoj brzini. Kada ga uvozaš, nećeš to ni primetiti. 

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Normalno, svako hoće da kupi potpuno ispravan motor. E sad, možda sam ja malo blesav, al ima i to svoju draž. Te neke stvari da čovek sam dotera, namesti, sredi, došteluje posle vožnje. Ne znam, ja volim:lud:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Zarkela je napisao:

Izuzetno lep motor. Nisam zagledao koliko mu pise da je presao? I ja sam, sam, ljubitelj ovih masina. Ne odlucujem se za kupovinu jer ima bitnijih trenutno stvari. Ali boze moj nadam se da ce jedan ovakav enduro biti u mojoj garazi jednog dana, mada ko zna kakvi su putevi sudbine... Pa da ne razmisljam puno unapred. Dugooo da ga vozis :jee1:

Hvala drug:takoje:. Motor ima nesto preko 67000km i bas je dobro ocuvan. Meni je recimo obican R1150r uvek bio ok motor i nista vise od toga, ali.. oduvek mi se jako svidjao Rockster koji je malo nasminkani R. Ovog kad sam video u oglasima bio sam ubeđen da je Rockster pa sam i pohitao sa kupovinom. Tek kasnije sutradan sam primetio da on to nije, ali bilo je kasno. Ponuda je već bila poslata i kao pobednik na licitaciji(bez konkurencije):) sam i postao njegov vlasnik. Ne kajem se uopšte, motor mi je prelep, samo još da mi se u vožnji svidi i to je to:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
pre 36 minuta, malitomic je napisao:

Tek kasnije sutradan sam primetio da on to nije, ali bilo je kasno.

Ima tu nečega, nije to slučajno:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Jedno pitanje, verujem da bi to i mnoge interesovalo. Kako funkcionise licitiranje na tom sajtu? I koja je kasnije procedura s obzirom da se licitira iz inostranstva. Da li se odmah placa i koja je garancija od prevara? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, Zarkela je napisao:

Jedno pitanje, verujem da bi to i mnoge interesovalo. Kako funkcionise licitiranje na tom sajtu? I koja je kasnije procedura s obzirom da se licitira iz inostranstva. Da li se odmah placa i koja je garancija od prevara? 

Ja sam do sad uzeo auto I dva motora sa Ricardo.ch, To je oglasnik koji funkcionise uglavnom putem licutacija, mada ima i oglasa za kupi odmah.Meni je kao krajnjem kupcu prilično komforno. Nadjem vozilo koje mi se svidja, odredim neku cenu do koje sam spreman da ga platim i kontaktiram ljude ovde u Bg koji za mene licitiraju. Ako licitacija prodje, plaćam iznos njima na ruke,a  njihovi saradnici gore u CH stupaju u kontakt sa prodavcem, plaćaju i preuzimaju vozilo. Organizuju posle transport do Srbije gde vozilo ide na carinu i AMS potvrdu. Kad I to završe isporučuju mi ga u Beogradu. Cena te usluge za ovaj motor je bila 450e prevoz do Bg i 440e carina+Ams. Sam motor je plaćen 2000chf.

Cela priča moze da potraje i do mesec i po dana kao što je slučaj sa ovim motorom

https://www.ricardo.ch/de/a/bmw-r1150r-1212214174/

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kucao u pretragu na ricardo.ch "CBF 1000"..  Znatizelje radi :D 

Cene da se slogiras, kod nas su osetno jeftinije.

 

Ontopic,

Kaaaako si unikatan motor "iskopao", javi kakav je osecaj kada se kilometara malo nakupi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Pitanje je da li se isplati mogućih gubitaka nervnih završetaka:),s obzirom koje si drndanje imao sa prethodnim,pretpostavljam da si i njega uzeo na liciitaciji?

Ali naravno,sa srećom i da nema ničega iz gornjeg pitanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja