Jump to content

Moto Zajednica

Sasvim NEobican Bmw R 1150r

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hristos se rodi. Srećan Božić i sve najbolje.

Eto bas danas na veliki praznik reših da se malo provozam:takoje:. Malo po malo, prvo Ralja, pa Kosmaj, pa Arandjelovac.. zavrsih na kraju u Lazarevcu kod bazena Vidik. Bas u momentu dok sam stajao sa druge strane stadoše i dva nova V Stroma. Pridjem, pozdravimo se, te jedan od njih rece: Ti si malitomic? Ja u čudu, skidamo kacige i očekujem da ću poznati čoveka, ali ne. Reče on, ja sam @Milanezi sa Bjbikersa.(izvinjavam se drugom kolegi, zaboravih mu ime) Prepoznase me po motoru, kažu čitali ovde u temi. Ispricasmo se lepo te odvozasmo i koji km zajedno:takoje:

Sama vožnja je vožena trasom koju I najčesće vozim. Motor se ponaša odlično i nema nikakvih trzavica. Koliko god se trudio ne mogu neku zamerku da mu nadjem. Uživanje ga je voziti po dobrom asfaltu bez obzira na brzinu ili oštrinu krivina koje treba da savlada. Gume i sveukupna ciklistika daju ogromnu sigurnost. Na nekim klizavijim deonicama na toj istoj trasi sam se letos klizao ko po ledu sa Cbf500 koji sam imao. Ovaj tuda ide ko po sinama, gume su vrhunske ja mislim.

Kocnice koje sam pominjao da mi se nešto i ne sviđaju, sad ipak moram da pohvalim. Zvukovi zujanja servo pojacivaca se u toku vožnje i ne čuju od vetra, a to mi je ustvari i najviše smetalo. Doziranje je takodje odlično, a sam efekat kočenja se oseti tek kad se malo pretera i kasnije koči. Budući da istovremeno koče i prednji i zadnji točak, motor ceo samo čučne i super efikasno usporava, takodje i pod nagibom u krivini. 

Mislio sam da ću za ovu ne bas kratku voznju(oko200km), uspeti da se naviknem na menjac i da voznju prilagodim i napravim je meksom, ali baš i nisam uspeo. Još uvek sam pod utiskom mekoce menjača i komandi na f800 st kog sam vozio pre neki dan. Još taj segment da savladam i biće sve ok. 

Pored toga što dobro izgleda moze on da bude i sasvim dobar turing motor, ali će meni uz njega takvog trebati još jedan mali i lagani enduro.

(za šunjanje po selima i po losem putu)

Koliko je realno da imam dva motora, ne znam, videcu

IMG-d4dab0b91ca7b65f20fa42c3c6d508bb-V.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650 GS

Cestitke za novi motor :jee1: Puno lepih kilometara, u zdravlju poderao!
Ubedjen sam da ce ovo biti "treca sreca", a ne sumnjam ni malo da ces ti to dovesti do perfekcije (poznato mi je iz iskustva ;)).

Nadam se da cu uskoro okrenuti ka Avali, pa da se i provozamo.

Promenio član eGoooD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 20 sati, malitomic je napisao:

Eto bas danas na veliki praznik reših da se malo provozam:takoje:. Malo po malo, prvo Ralja, pa Kosmaj, pa Arandjelovac.. zavrsih na kraju u Lazarevcu kod bazena Vidik.

 

 

Stanujem 500 metara uzbrdo od tog mesta :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, eGoooD je napisao:

Cestitke za novi motor :jee1: Puno lepih kilometara, u zdravlju poderao!
Ubedjen sam da ce ovo biti "treca sreca", a ne sumnjam ni malo da ces ti to dovesti do perfekcije (poznato mi je iz iskustva ;)).

Nadam se da cu uskoro okrenuti ka Avali, pa da se i provozamo.

Hvala drug:takoje:, baš te pomenuh danas i kako mi taj tvoj motor nedostaje(F650Gs). Toliko da sam već zvao jedan oglas;). On mi je za solo voznju savršen. Opstanak ovog velikog zavisiće hoćemo li žena i ja početi da se vozimo opet zajedno. Do tad tu je gde je..

Samo se javi kad god si u prolazu

Sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 45 minuta, lalajko je napisao:

 

Stanujem 500 metara uzbrdo od tog mesta :)

Bas rece Milan da je mislio da si ti kad je iz daljine video žuti Bmw:jee1:

Taj kraj gore na brdu, i dalje ka Arandjelovcu mi je prelep, a tek putevi...mmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1533 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Lazarevacki tail of dragon, mada su ga pre neku godinu upropastili sa onim katranskim zakrpama, bio je još bolji. Pored tih zakrpa povesti računa i o vozačima iz suprotnog smera, seku krivine baš ozbiljno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, Milanezi je napisao:

Lazarevacki tail of dragon, mada su ga pre neku godinu upropastili sa onim katranskim zakrpama, bio je još bolji. Pored tih zakrpa povesti računa i o vozačima iz suprotnog smera, seku krivine baš ozbiljno.

Da, put je top. Gledam da bar dvaput mesecno izvezem tu deonicu. Poseban mi je gust kad dole iz Lazarevca pored Autobuske krenem ka Belanovici pa dalje na Rudnik. To recimo F650Gs vozi kao da ne dodiruje tlo. Ovaj veliki bi se tu mučio i to je ono što me brine u celoj priči.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Dugo nista nisam pisao jer realno nista nisam ni radio oko motora:).

Uzeo sam od kolege jedan Sebring top od Bandita 1200 pa sam ga uz malo majstorisanja ugradio na motor;). On se zalio da mu je preglasan na njegovom motoru. Naravno kad 1200ccm nesputano peva kroz njega direktno iz izduvnih grana. Kod Bmw-a se ispred njega nalazi pozamasan lonac sa katalizatorom tako da ga on poprilicno utisa.

Znaci majstorisanje.. meri, seci, vari, srafi.. Gotovo

 

IMG-959edf77488c0e071622631e74d67072-V.jpg

IMG-27ce4612afd8c5a3278c58902337698a-V.jpg

IMG-ada3c6e3dbeddff9c08791441ce28e7e-V.jpg

IMG-93341046ce1e9586384e82c4f607541b-V.jpg

IMG-9fd435192254f49c4e840aae4db6c2cd-V.jpg

IMG-921841342741bc5b9afb6cd4e53ea44c-V.jpg

IMG-767cc60c3c0a117a8856d6d4c955d945-V.jpg

 

 

IMG-2e22af458248df9ee4cd72140bc38fcf-V.jpg

 

Na snimku to dosta slabo zvuči ali je u vožnji odlican

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4683 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Izgleda odlicno ali na snimku mi je isti zvuk kao originalni. Više se čuje iz usisa nego iz auspuha :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Izgleda odlicno ali na snimku mi je isti zvuk kao originalni. Više se čuje iz usisa nego iz auspuha :takoje:

Da, dosta je to slabo ovako na leru,pod opterećenjem u voznji je sasvim druga priča. U svakom slucaju ne bih voleo da je glasniji jer bi mi smetao kod dužih vožnji. Ne smem ni da zamislim kakva bi to turnjava bila da nema tog katalizatira:vlajko:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kad nema voznje onda je vikend majstorisanje ono cime se bavim:).

Pre neki dan sam nesto poceo, malo nesto i uradio, a malo i zasrao. Zamenio sam ulje u kvacilu i to je proslo prilicno ok. Posto je kod ovog motora donji cilindar kvacila na nepristupacnom mestu izvedena je jedna pipa skroz pozadi radi zamene tecnosti i ozracivanja.

IMG-627b5f8e5e0ed93e9489d11d381c8cb2-V.jpg

IMG-3a8a074c13e7a94e5db11e96e63992dc-V.jpg

IMG-ad8c24041bd44229ec4c68fc58e2e057-V.jpg

IMG-ce530a570409677e6ee85010bf420906-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ponesen uspesno zavrsenim poslom oko kvacila, rekoh hajde da zamenim i ulje u kocnicama:na_glavi:, na brzinu, dok sam jos prljav da to odradim cas. Naravno, znam za problematican Abs kod ovog motora te da je za zamenu ulja u njemu potrebna edukacija i striktno pridrzavanje pravila i redosleda radnji. 

Kakim, to znam sad, ali tad, pre neki dan, nisam:takoje:.

Ok, samo cu da zamenim ulje na periferiji odnosno na kljestima napred i pozadi a centrala Abs-a ce da saceka neka bolja vremena..

Poceh onako lagano, misleci da ne mogu nista za zjbm ali naravno jesam.

Drukam ja prednju kocnicu i kao ispustam dole na kljestima. Slabo ono nesto ide, nivo ulja u loncetu ne pada,te mi pade na pamet da mu dodam gas tako sto su da dam kontakt pa ce ovaj da pojaca pritisak. I dalje ne shvatam da sam na korak od katastrofe i sasvim opusteno, zamisljeno i sprovodim u delo. 

Kontakt. Servo motorici zuje, odvrcem sisicu i konacno ulje siba bas kako sam zamislio. Ali.... nivo ulja u loncetu prednje kocnice je i dalje isti:stabre:. Ooooo, da, sjebao sam stvar. On je povukao ulje iz Abs centrale i dok sam ja to shvato on je istocio ko zna koliko..

Postaje mi jasno da ce intervencija na Abs-u morati ipak ranije da se desi te se bacam na izucavanje tematike, citanje foruma, gledanje filmica..

 

Od svega obrađenog, ovaj tip je to jako lepo odradio po mom misljenju

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

I tako, prateći redosled radnji zamenio sam ulje u centrali i na prednjem točku. 

Sve ide prilično glatko. Istoceno ulje je, šta znam, malo tamnije od ovog novog, ima bar 3 god kako je zamenjeno, vreme mu je.

 

IMG-aa345e157946f54683dce0628b6cd182-V.jpg

IMG-fd7108cb772af1d4ef5e2edae2959135-V.jpg

IMG-b48faedab8659944a34a1bb4a4357eb1-V.jpg

IMG-8729a46a1ae2d2491c342dd814ab82d7-V.jpg

IMG-b9e55c573a78df46ac968465f30a1b53-V.jpg

IMG-38497e91bb4119afaff5deba7a85f91a-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovo gore je ulje iz centrale Abs-a ali zaduzenog za zadnji tocak. Bas je mutno.

Dolazi red na periferiju, odnosno kljesta zadnjeg tocka. Tu nastaje zez jer sam slomio sisicu:jok:. Ona je uvijena u taj veliki sraf i ne vidim nacin da je ja izvadim ili resim. Nasao sam neko resenje pa cu videti sutra hoce li to da pije vodu. Uzeo sam sa sinovog pit bajka sisicu sa sve nosacem,koju sam nekad nakalemio iako uopste nije za tu svrhu. Ona takva se nalazi na donjem cilindru kvacila na nekim Ktm motorima. Mislim da ce dobro posluziti

IMG-850e3d210495e4f4813713a45c793917-V.jpg

IMG-ea3da630cfd43522cf12033ff089f903-V.jpg

IMG-46bdd7b4a85d8308805de2757666065a-V.jpg

IMG-4d84d7ed56d11f339c5c90598fc857d3-V.jpg

IMG-1d31ddd850897ec1c8067f886240964e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

QI tako.. završene su sve predvidjene servisne radnje, motor je registrovan pa je vreme da se malo i vozi:jee1:

Bio sam danas sa kolegom na vožnji i napravismo lepih 400km. Nesto sam virozan, a I slabo sam spavao nocas pa sam  smoren ceo dan. Nesto slabiji tempo od onog koji bih ja voleo kumovao je tom opštem utisku smora. 

Lepu smo deonicu imali, istočna Srbija, Donji Milanovac, Majdanpek, Kučevo..

U jednom momentu zamenili smo se motorima i ja sam po prvi put vozio R1200Gs '08. Vozili tako 15-20km bas lepih krivina.

GS me nije oduševio iako je na mnogim poljima bolji od ovog mog. Mislim pre svega na menjac koji je kod njega mekši i raspored brzina koji je lepši. On može da kruzira 90kmh šestom bez da se ista ljuti, dok je kod mog šesta overdrive i ima smisla voziti ga tek preko stotke. Sto će reći ako je tempo mlitav 90/100/110 ja cu se voziti i saltati peta-sesta non  stop:jok:.

Sto se ostalog tice ovaj moj ne nekako sportskiji, kao da više voli peglanje. Taj utisak pospešuje određena doza grubosti prilikom šaltanja i izražen ON-OFF momenat prilikom dodavanja ili puštanja gasa. Imao sam I jedno neprijatno proklizavanje zadnjeg tocka prilikom saltanja u nizu u jednoj klizavoj krivini:ups:.

Sve u svemu nije lose. Potrošnja okruglo 5l. U teoriji da sam ga brže vozio više bi bio u šestoj pa bi i manje potrošio. Nije loše za ovoliku slotiju:P

IMG-e1e347cc586755f6ffa9b5d20ba5959b-V.jpg

IMG-6fda34b7eadc35fe9950e2ba06361b7f-V.jpg

IMG-56194c4f0250c63fadda44a6fcba0a0c-V.jpg

IMG-5a53dbb53b972bf69c331538d07af6f9-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 2 minuta, Milanezi je napisao:

Jel to Mirko, vozio je Transalpa?

Lepa vožnja.

Da, da. Bio sa njim na Nord Kapu, stigao i do Portugalije. Sad kako je na Gs-u sve mu je blizu. Planira ovog leta mesec dana voznju:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja