Jump to content

Moto Zajednica

Novi Kymco 2023

Recommended Posts

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kymco oficijelni line-up katalog modela za 2023-ću. Lepo je urađen.

https://www.kymco.com/uploads/news/2023catalog.pdf

 

Nekoliko zanimljivosti, DT X360 su preimenovali u DT X 350 i DT X 125 ;)  Pošto ima i 125cc model,  jes bilo glupavo da se se isti zove DT X 360 125. Ne pominje se više XTown model, ni kao regularna, ni kao CT varijanta sa ravnim podom. Izbacili su stari "300"agregat iz upotrebe izgleda, pa bi mnogo ličio na Downtown valjda, da je i on ostao u ponudi sa jačim motorom. Tu je novi sportski skuter manje kubikaže - KRV 180, kao i nekoliko električnih skuterića... Neće biti više ni kao mog Agility-a 300, ali tu je zato Agility 350. Yes! :)

 

Edit. @Bolence91, u katalogu stoji da su na DT 350 GT točkovi 15/14, ne 14/13. Sa slika ne mogu da ocenim, samo gledam u logo na majici ove seke ;), ali ako je tako, onda je to već druga pesma!

 

kymco_01.jpg?221111172101

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Mislim da je ovaj 350GT taman i za gradsku voznji i za otvoren put. Samo mislim da ce cene otici mnogo u nebesa i da ce dodji u cenovnom rangu sa poznatijim markama i da ce tu izgubiti dosta kupaca. Posto ce svi ici logikom da ce kasnije lakse prodati Yamahu, Hondu itd nego Kymco. Evo konkretno moj ct300 je skocio sa 4600e na 5300e za godinu dana. Verujem da ce te cene jos skociti od nove godine....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 663 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Tolika je potražnja za skuterima, inflacija i trziste koje diktira cenu, da im se moze ... 

Opet nesto gledam da uzmem nov skuter i pola modela nemaju na stanju zvao kymco, kazu preko zime i nece biti nekih akcija i spustanja cena kao malo imaju zarade... 

Letos kad sam bio u Yamahi za deo za fazera, 2 lika ispred mene da kupe nov skuter kao da daju kaparu slusam prodavca kaze ne uzimaju vise kaparu nego kad dodje skuter iskeširaš i teras ga,  jer velika je lista kupaca koji cekaju skutere i po 2-3 meseca. Tipa ima na stanju T max od 15k evra, hoces neces...

 

Nema narod love... 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Bolence91 je napisao:

Samo mislim da ce cene otici mnogo u nebesa i da ce dodji u cenovnom rangu sa poznatijim markama i da ce tu izgubiti dosta kupaca.

Po svemu sudeći DT GT je odličan skuter, samo nije realno da košta kao Honda ili Yamaha. Plašim se pre izvesno da će japanci tek otići sa cenom u nebesa :(

 

pre 25 minuta, Biker Boy je napisao:

kazu preko zime i nece biti nekih akcija i spustanja cena kao malo imaju zarade... 

A izgleda da niko tu nije mnogo dobar, sve je nestabilno, malo robe stiže, stalno poskupljuje... snabdevanje je otežano.

 

U svakom slučaju, što se mene tiče, nije momenat da menjam svoje magare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Koja bitka sym kymco sada. Nadam se da ce se Yamaha opametiti sa cenama sad kad imaju konkurenciju malo ozbiljniju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
19 hours ago, Biker Boy said:

Tolika je potražnja za skuterima, inflacija i trziste koje diktira cenu, da im se moze ... 

Opet nesto gledam da uzmem nov skuter i pola modela nemaju na stanju zvao kymco, kazu preko zime i nece biti nekih akcija i spustanja cena kao malo imaju zarade... 

Letos kad sam bio u Yamahi za deo za fazera, 2 lika ispred mene da kupe nov skuter kao da daju kaparu slusam prodavca kaze ne uzimaju vise kaparu nego kad dodje skuter iskeširaš i teras ga,  jer velika je lista kupaca koji cekaju skutere i po 2-3 meseca. Tipa ima na stanju T max od 15k evra, hoces neces...

 

Nema narod love... 

 

 

Ja kada sam kupovao CT300 ista je bila cena i za kes i na odlozeno sto mi je bilo malo cudno, na sta su mi oni odgovorili i da na tu cenu od 4600e imaju mizernu zaradu. Ali sa druge strane cena servisa im je za 3 puta niza od Yamahe i Honde. Konkretno mali servis na mom skuteru je bio 3600 dinara dok je drug za Xmax300 platio 9600 u ovlascenom servisu sto je iskreno previse za skuter od 300 kubika.... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Prodavcu je isto za keš i odloženo, jer za kredit banka uzima svoju proviziju, a prodavcu odmah uplaćuje iznos koji je isti kao kad se plaća kešom. Tj. ne kreditiraju oni kupca, nego banka, a najviše tu uzme država, za carinu, PDV itd.

A inače, za XTown bi mali servis, odnosno menjanje ulja, trebalo da se radi na 3.000, a Yamahi recimo na 5.000, tako da jeste jeftinije, ali ne baš koliko izgleda na prvi pogled.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
4 hours ago, boza_kg said:

Prodavcu je isto za keš i odloženo, jer za kredit banka uzima svoju proviziju, a prodavcu odmah uplaćuje iznos koji je isti kao kad se plaća kešom. Tj. ne kreditiraju oni kupca, nego banka, a najviše tu uzme država, za carinu, PDV itd.

A inače, za XTown bi mali servis, odnosno menjanje ulja, trebalo da se radi na 3.000, a Yamahi recimo na 5.000, tako da jeste jeftinije, ali ne baš koliko izgleda na prvi pogled.

Opet izadje jeftinije. Ja za 10800 dinara odradim 3 servisa ako ih radim na 3000km a on za 10000km odnosno 2 servisa plati 19200, tako da svakako je Kymco sto se toga tice jeftiniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa jeste jeftinije, rekoh. I sam skuter, kao i održavanje posle. Nama iz unutrašnjosti predstavlja problem što nemamo ovlašćenih servisa. Za Yamahu bih recimo morao u BG ili Niš za zamenu ulja radi garancije, a to nije baš neka fora. Kymco priznaje servise širom zemlje, pa je lakše.

Nego, gde ima to za 3.600? U Boru? U Kragujevcu je skuplji servis. Veći grad, pa je i viša cena, pretpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
1 hour ago, boza_kg said:

Pa jeste jeftinije, rekoh. I sam skuter, kao i održavanje posle. Nama iz unutrašnjosti predstavlja problem što nemamo ovlašćenih servisa. Za Yamahu bih recimo morao u BG ili Niš za zamenu ulja radi garancije, a to nije baš neka fora. Kymco priznaje servise širom zemlje, pa je lakše.

Nego, gde ima to za 3.600? U Boru? U Kragujevcu je skuplji servis. Veći grad, pa je i viša cena, pretpostavljam.

Ja imam najblizi servis u Nisu tako da tamo odrzavam skuter zbog garancije a i posle garancije cu nastaviti tamo. 120km imam do Nisa ali taman se malo provozam :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Bolence91 je napisao:

Ja imam najblizi servis u Nisu tako da tamo odrzavam skuter zbog garancije a i posle garancije cu nastaviti tamo

A jesi li pitao prodavce iz NS jel imaju nešto bliže tebi? Često imaju saradnike, koji nisu zvanični i ugovorom vezani, ali priznaju njihov pečat za garanciju.

Dobro je imati poverenja u servis, i nije problem da se provoza, ali ja sam nedavno menjao ulje, pred zimski san, ne bi mi se baš mililo da vozim 250+ km po hladnoći, ako se ne mora.

Sutra je recimo moguće da izbušiš zadnju gumu. Treba neko da skine točak i lepo vrati, da ne shebe nešto drugo... Uvek je dobro imati nekog lokalca, dobrog servisera, za prvu pomoć...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Za ova indijska čuda od 350 kubika servis košta 10 ipo hiljada tako da mu to dođe neka standardna norma.

A razni ljudi, razne ćudi... Meni je skuter neuporedivo praktičnije i korisnije vozilo, ne bih o njima ni razmišljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
3 hours ago, boza_kg said:

A jesi li pitao prodavce iz NS jel imaju nešto bliže tebi? Često imaju saradnike, koji nisu zvanični i ugovorom vezani, ali priznaju njihov pečat za garanciju.

Dobro je imati poverenja u servis, i nije problem da se provoza, ali ja sam nedavno menjao ulje, pred zimski san, ne bi mi se baš mililo da vozim 250+ km po hladnoći, ako se ne mora.

Sutra je recimo moguće da izbušiš zadnju gumu. Treba neko da skine točak i lepo vrati, da ne shebe nešto drugo... Uvek je dobro imati nekog lokalca, dobrog servisera, za prvu pomoć...

Pitao sam prodavce u Novom Sadu i rekli su mi ili Jagodina ili Nis, kilometraza od Bora je ista, a Nis sam odabrao zbog toga sto sam tamo studirao i uvek volim da se vratim tamo a i zadovoljan sam servisom konkretno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja odoh danas da kupim Agility 300, dok cene ne odu u PM...
4.900 eura mi je dao skuter nov u salonu... Tako da nema razmišljanja više. Dvoumio sam se između njega i SIM HD300, ali mi ne Kymco lepše urađen, deluje dosta ozbiljnije.
Samo se nadam da će sa dvoje lepo ubrzavati pri preticanju od 80 do 100 km/h... Inače ću da ga gurnem u Dunav...

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9067 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Srecno ti bilo :takoje:

Do 80 bice ti Ok ubrzanje, posle toga.... dusa hoce al dupe klokoce :) 

Tu je najveca "mana" 250/300ccm, ubrzanje 80-120km/h jos ako je dvoje na mopedu, preticanje kamiona zna da bude zajebana radnja.

Kako me je samo nerviralo .... gledaj dobro, preracunaj, ostavi malo vise prostora izmedju i zavrni gas min 3 sec. ranije ne bi li bilo malo lakse. 400/500ccm je vec neka druga prica, nema problema te prirode.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

A vozio sam skarabea 200, on je nekih 177 cc i 19 konja... Tu je bio nula... Do 90 leti, od 80 do 110 čitava večnost. Nije valjda isto i kod ovog Agility 300. Da odustanem na vreme?

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

He, isto sam imao Scarabea 200 :) . Nije ista priča, mnogo je bolji Agility, i po performansama, a pre svega u udobnosti, ponašanju na putu... Agility ima puno prostora za suvozača, preudobno sedište, odlične kočnice sa velikim diskovima.., ali jednostavno nije dovoljno jak za touring u dvoje.

Ako ti je primarna vožnja u dvoje, jednostavno 300 cc klasa nije za to. Može povremeno da pozluži za na kraće ture, ali oprezno i proračunato u vožnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

xexe, pitao sam OpenAI Chat Bota, ne znam da li ste ga probali, mnogo luda ova veštačka inteligencija, zna više od Googla..

image.thumb.png.b346aee891e0fd6d33d4845e8adcba68.png

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9067 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, BaneNS je napisao:

Nije valjda isto i kod ovog Agility 300. Da odustanem na vreme?

Boza već napisa a ja mogu samde da ti potvrdim.

Da si sam nema frke, snašao bi se. Ovako u dvoje....nece biti komotno, ganjaj jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ma rešio sam, uzimam... 95% mi je grad. Za tih 5% ću malo obratiti pažnju kod preticanja i to je to.
Prodao sam Versys 650 u novembru, upravo zato što sam retko išao van grada. A i ekipa za vožnju mi se malo rasula.
Biće ovo ok, mali potrošač, lagan za vožnju, cena ok... Ako za par godina opet poželim neki turing i ako finansije budu dozvolile, lako ću menjati...
Bio sam da gledam Beverli 300, dosta je manji, nema vizir, štitnike za ruke, nema kofer i nosač... Sa tom opremom bi izašao 6.000 eura. Tako da sam se odlučio za Agilyti, 4.900 motor + 200 eura nosač i kofer 44 litre.


Sent from my Pixel 7 using Tapatalk





b8b0a614af93a81a9f91436d76dd505e.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja