Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1200R menjac

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Cao drugari. Imam BMW K1200R  163 Ks,godiste, 2006.Odnedavno se pojavio probilem sa menjacem,naime kada sam u drugoj brzini i naglo ubrzavam na momenat izbaci iz brzine i ponovo ubaci i drzi. Dijagnoza je zupcanici druge brzine izlizani (u stvari izlizale se kandze i otvori u koje ulaze kandze na telu zupcanika) kao i izlizana viljuska. Delova nema da se kupe nego samo kopletan menjac=2600€ pa na vise. Pitanje: Ima li neko ko bi mogao da popravi-varenjem pa obradom- viljusku i ova dva zupcanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Mogu se naci i polovni kompletni menjaci preko Ebay,Amazon,itd.Imas i novih delova poput viljusaka za menjac,i ostalih delova menjaca na nekim sajtovima poput ovog 

PARTSSS.COM

6-SPEED TRANSMISSION SHIFT COMPONENTS Bmw K1200R SPORT K1200R SPORT (K43)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Malo je čudno to da ne mogu da se nađu delovi. Kod BMWa ih ima i za R25.

Ako je skupo, to je druga priča....samo i taj K, što ima taj problem...kad bi umeo da govori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4008 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

Bmw K 1200 Rs Getriebe 48000 km . Sehr guter Zustand alles dicht kei Ölen . Versand 10 €,BMW k 1200 R S Getriebe in Köln - Seeberg



„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 7 sati, pronto je napisao:

Malo je čudno to da ne mogu da se nađu delovi. Kod BMWa ih ima i za R25.

Ako je skupo, to je druga priča....samo i taj K, što ima taj problem...kad bi umeo da govori.

Cudno jeste,ali je tako.ovaj motor generalno ima taj problem pa je BMW brze bolje usavrsio ovu verziju i napravio K1300r.Taj menjac isto pase na K1200r ali se menja i kvaciloi uljana pumpa pa je cena nova 3500€.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 6 sati, el classico je napisao:

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

Bmw K 1200 Rs Getriebe 48000 km . Sehr guter Zustand alles dicht kei Ölen . Versand 10 €,BMW k 1200 R S Getriebe in Köln - Seeberg

 

 


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

 

 

Moj model je K1200R sa 4 cilindra i 163Ks a ne bokser masina ali ipak hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 7 sati, nenada je napisao:

Mogu se naci i polovni kompletni menjaci preko Ebay,Amazon,itd.Imas i novih delova poput viljusaka za menjac,i ostalih delova menjaca na nekim sajtovima poput ovog 

PARTSSS.COM

6-SPEED TRANSMISSION SHIFT COMPONENTS Bmw K1200R SPORT K1200R SPORT (K43)

 

Bas cu da pogledam. Ja sam gledao na stranicama nemackog govornog podrucja i nema nigde delova samo komplet.Cak sam i u BMW-u pitao=nista samo komplet  a cena 2500 do 3500. Toliko nevredi ceo motor komplet. Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW-u je dugo trebalo da koriguje geometriju menjača, mada u suštini, razlog manifestovanog kvara je sporo i nežno šaltanje. Ne pipam K, ali na preseku delova stoje viljuške, kataloški broj druge brzine je 7 719 148, $ 272,39. Međutim, velika verovatnoća da neće morati viljška druga, one su ojačane i ne mogu se kriviti,  ako je malo i potrošena, neće smetati, a mislim da nije moguće da se revitalizuju metalizaciojom, nabacivanjem sloja materijala i ponovnom obradom. Što se tiče kandži, pojedini majstori brusilicom iz ruke ih oštre, drugi na tocilu to rade, što je tačnije, upadajuće se ne mogu tako obraditi, ali samim brušenjem se omekne materijal i kvar je ponovo izvesan, znači, to je za prodaju. Obrada je moguća, ali eroziomatom, nova elektroda i vrlo sporo i urade se i muški i ženski. Proceni se koja je najviše oštećena kandža i ona poravna, pa onda sve ostale pomeranjem za isti ugao na podeonom aparatu, tad sve imaju kontakt naleganja. Kandže valja podoštriti pod uglom od 2°, ne više od 3°, a napadnu ivicu ostaviti blago zaobljenom, znači, ne izvlačiti na špic jer će vrlo brzo pući, a tad može da se ošteti još više. Nije potrebna nikakva metalizacija. Sami zupci zupčanika teško da su stradali, kvar je samo u ključevima. Kad se rastura menjač,  preglada se sve i nešto menja preventivno kad je prilika i možda nije loše da se obrade sve kandže, visoke brzine se pre kvare, ali se to ne uočava jer trzaj je slab i kratkotrajan. Ovo je ultra precizan postupak, ali suštinski vrlo elegantan, međutim, jako skupo se naplaćuje, ja sam imao čoveka sa drugarskom cenom, ali sam izgubio vezu već nekoliko godina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 6 sati, kikec je napisao:

Moj model je K1200R sa 4 cilindra i 163Ks a ne bokser masina ali ipak hvala.

Ovo sa eBay jeste za K1200. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 8 sati, đunta je napisao:

BMW-u je dugo trebalo da koriguje geometriju menjača, mada u suštini, razlog manifestovanog kvara je sporo i nežno šaltanje. Ne pipam K, ali na preseku delova stoje viljuške, kataloški broj druge brzine je 7 719 148, $ 272,39. Međutim, velika verovatnoća da neće morati viljška druga, one su ojačane i ne mogu se kriviti,  ako je malo i potrošena, neće smetati, a mislim da nije moguće da se revitalizuju metalizaciojom, nabacivanjem sloja materijala i ponovnom obradom. Što se tiče kandži, pojedini majstori brusilicom iz ruke ih oštre, drugi na tocilu to rade, što je tačnije, upadajuće se ne mogu tako obraditi, ali samim brušenjem se omekne materijal i kvar je ponovo izvesan, znači, to je za prodaju. Obrada je moguća, ali eroziomatom, nova elektroda i vrlo sporo i urade se i muški i ženski. Proceni se koja je najviše oštećena kandža i ona poravna, pa onda sve ostale pomeranjem za isti ugao na podeonom aparatu, tad sve imaju kontakt naleganja. Kandže valja podoštriti pod uglom od 2°, ne više od 3°, a napadnu ivicu ostaviti blago zaobljenom, znači, ne izvlačiti na špic jer će vrlo brzo pući, a tad može da se ošteti još više. Nije potrebna nikakva metalizacija. Sami zupci zupčanika teško da su stradali, kvar je samo u ključevima. Kad se rastura menjač,  preglada se sve i nešto menja preventivno kad je prilika i možda nije loše da se obrade sve kandže, visoke brzine se pre kvare, ali se to ne uočava jer trzaj je slab i kratkotrajan. Ovo je ultra precizan postupak, ali suštinski vrlo elegantan, međutim, jako skupo se naplaćuje, ja sam imao čoveka sa drugarskom cenom, ali sam izgubio vezu već nekoliko godina.

Cao. Sve si napisao kako i jeste.Steta sto si izgubio kontakt sa tipom koji je to radio.Ako se setis napisi mi kontakt. Ja cu videti u toku zime da rasklopim menjac pa cu sve natenane da pregledam a u medjuvremenu cackam po internetu da nadjem polovni. Hvala na strucnom objasnjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 12 sati, kikec je napisao:

Cudno jeste,ali je tako.ovaj motor generalno ima taj problem pa je BMW brze bolje usavrsio ovu verziju i napravio K1300r.Taj menjac isto pase na K1200r ali se menja i kvaciloi uljana pumpa pa je cena nova 3500€.  

Najgore od svega menjac se prodaje samo u kompletu,da nije tako problem bi vec bio resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Bokser je R1200 :neznam:

 

WWW.MOTORPARTS-ONLINE.COM

Getriebe BMW K 1200 RS 1997-2000. Normal gebraucht. Teil ist gebraucht, kann aber problemlos montiert werden

 

 

Ovo od 2000 godista ne pase?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, kikec je napisao:

Jeste za K1200 ali za bokser masinu.Ali ipak hvala

Dobro, da se ne nastavljamo, ali... K1200rs nije bokser masina vec redni cetvorocilindras. R1200 je boxer. 

 I K1200rs i K1200R su redni cetvorocilindrasi, ali masine uopste nisu iste. Kao ni menjači.

RS motor je naslednik "letece cigle", sto znaci da su cilindri okrenuti u levu stranu, a karter je sa desne. Radilica je postavljena uzdužno u odnosu na motocikl. 

Na K1200R cilindri su postavljeni poprečno kao kod vecine japanskih motora. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 13 sati, kikec je napisao:

Cao. Sve si napisao kako i jeste.Steta sto si izgubio kontakt sa tipom koji je to radio.Ako se setis napisi mi kontakt. Ja cu videti u toku zime da rasklopim menjac pa cu sve natenane da pregledam a u medjuvremenu cackam po internetu da nadjem polovni. Hvala na strucnom objasnjenju.

 

Čitavo zezanje sa menjačem ume da bude ne baš jeftino, nakarika se naokolo još koješta i kad se tako sagleda, bolje ne dirati ili uzeti drugi. Pošto se ne hvatam za K serije, ne znam problematiku, tako da verujem da je problem naći polovan deo, za razliku od boksera. Ako se ne budeš snašao, potražiću lično čoveka.

 

Nego, probaj sa gušćim uljem uz LM aditiv, neće to rešiti problem, ali će ga možda ublažiti i svesti na prihvatljiv nivo, pogotovu uz adekvatno šaltanje, pričam i na osnovu ličnog iskustva svojevremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Jeste zezanje pogotovo sto se to cesto desilo kod K1200 a kod K1300 ne.Mnogi su vec ugradili taj menjac u K1200 i cudi me da na trzistu niko nije menjace koji su u kvaru sacuvali i rastirili pa dobre delove prodavali.Mnogima je u kvaru druga,treca i peta brzina pojedinacno ali nikad sve odjednom pa bi bilo logicno da ja, naprimer, kupim od nekog rasturenog menjaca, gde je u kvaru peta brzina,kupim drugu .....polovni menjaci su isto macka u dzaku sem ako se ne kupe licno od prodavca i odmah pogleda u kakvom su stanju delovi.Nasao sam neki ceo motor kojem je izgoreo zadnji deo i trazi 2000e pa put do tamo i nazad.Malo mi je mnogo ali cu videti. Ja u sustini nemam problema sa drugom brzinom kada sam sam ali u dvoje i koferima pa jos uzbrdo e onda je problem. Eto malo smo procaskali.Problem ce se vec nekako resiti.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

Pa ako si u kuci i imas garazu to ti se onda isplati, na svog spakujes taj menjac a ostatak prodas u delovima, vidis kako se sta krece. Jeste da ce verovatno dugo potrajati ali svaka roba ima svog kupca. Na kraju mozda cak budes i u dobitku ili na minimalnom gubitku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja