Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo imam je vec neko vreme.Posle inicijalnog odmasćivanja i pranja spolja obezbedio sam joj i kvalitetno podmazivanje iznutra. Sasvim dovoljno da mogu da se bezbrizno vozim..sto i jesam. Motor/ić je sjajan, meni takodje jako lep. Ovaj moj ima sve sto je potrebno.To su svakako top case, mali vizir i crash bar. Nekome mozda nebito ali meni je ovaj crash bar gotivan nevidjeno. Abs nisam pomenuo? E pa ima i njega:popovanje:

Toliko za pocetak, tek da se nesto kaze.. a sad malo ONA:sampion:

IMG-96cfcd09c9427316f4b8f90e14048648-V.jpg

IMG-bd1294f30d3df70c137a27dd44f9a123-V.jpg

IMG-bb27d38e7799e293fac64c7371a06424-V.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ubrzo po kupovini crkao joj je akumulator, odjednom,cap i gotovo. Sta cu, daj novi, daj ulje, daaaaaj gume..

Stavio sam Dunlop Gpr 300, naj jeftinije i dobre. Uzesmo drugar i ja,  Ja stavljam jeftine uvek, a on mislim da prvi put kupuje nove. Ulje smo mu pre sedam godina promenili, pred put za Brno na Gp:confused0068:, jos ga nije istocio:)

Dunlop se vozi lepo, nemam zamerki. Ne voli belu liniju i hoće da pusti. Inače, stari Continental(15 godina star) su fantastično gume. Apsolutno ni jedna zamerka osim što su matore ko biblija. Motor je sa njima hteo da zatvara volan prilikom skretanja dok sad sa novim toga nema. Sa njima imam drugi problem, a to je da mi trese volan kada ga pustim. Oko toga ću tek morati da se pozabavim

IMG-cac7a4bb18e6497d613b5dd278bbf79f-V.jpg

IMG-ae0590341b1685e921d9d5b7cccda980-V.jpg

IMG-8b4543123fbf3e5d89c130596ba098f1-V.jpg

IMG-e7928202af6fa773c184504d3c1afd35-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Na poslednjoj slici gore vidi se sta je jos radjeno:takoje:, auspuh naravno. Zamoljen sam da ne sirim dalje gde je uradjeno, jer covek to vise ne radi. Ovaj je sastavljen od prakticno poslednjih komada materijala koji su se nasli u radionici.

Twinovi sa otvorenim topom se cuju fenomenalno, a ova 500-tka zvuci kao da ima jos koju stotinu ccm vise, ludilo. Dogovor oko izrade auspuha je prvobitno bio namenjen plavom Bmw-u, ali kako sam kupio Hondu i od njega odustao, napravili smo ga njoj

IMG-15b14103f15a96b14b24f71287a4fe06-V.jpg

IMG-b17b1fe51625c50ac3f751099af1c5cd-V.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kod Brke u Mladenovcu uzeo sam zadnji blatobran i njega tek moram da instaliram. Prolaskom i kroz najmanju baru ili mokar afalt sve tamo pozadi je isprskano i prljavo. Mislim da ce ovo malo da popravi stvar. Blatobran je od Cbf 600, ali koliko smo gledali nema razlike i ovaj paše odlicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Шта уради са Бемвејца?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Ništa, eno ga kod kuće i na oglasima:). Predugo sam bio bez motora zaglavljen sa njegovom popravkom, zeljan voznje. Onda se pojavila ona na oglasima, registrovana i spremna za voznju. Mnogo mi se svidela pa sam rešio nju da ostavim. Honda je motor koji može lako da se proda, pa ako baš vidim da sa plavcem neće iči nikako uzeću onda njega za sebe. On mi je mnogo visok, nema ni kofer, skuplja rega dosta, al je i raketa da se ne lazemo. Videćemo.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zavrsio sam blatobran:). Od laganica posla ja uvek napravim neki haos i dramu. Juce sam ga lepo upasovao na motor i posle ofarbao nekim sprejvima koje sam nasao u garazi. Neki crni sjajni je toliko nakupio prasine na sebe da to nisam mogao da gledam:jok:, jos je malo i procureo, ma uzas. Na silu sam pokusavao da spasim stvar, ali bezuspesno. Spas sam nasao jutros u radnji u vidu prajmera i bumper mat crnog spreja. Svo ono sranje od juce sam obrisao krpom sa nitrom i zavrsio posao kako treba:takoje:

IMG-820c6e1cd5c328aff05b76362dc27757-V.jpg

IMG-5e514ba772f42b83cd00a93020d87c70-V.jpg

IMG-27aa03a1709263cfa73ff5852f90860a-V.jpg

IMG-513fbdae1be8ab2997a89d32cddfff05-V.jpg

IMG-5b38678cc05f2449e2edd9b433802b9a-V.jpg

IMG-2fd9f8e10abfc9140b47d3536b7b7c44-V.jpg

IMG-3b065cdeda67ad2252505107f076d92b-V.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrh!
Robert i dalje vidim stavlja opstrukciju u granu da uspori gasove.. Na 600 radi tako, na 1000 je grana bez mreze a izduv isti.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 45 minuta, N.F.S. je napisao:

Vrh!
Robert i dalje vidim stavlja opstrukciju u granu da uspori gasove.. Na 600 radi tako, na 1000 je grana bez mreze a izduv isti.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Da, imali su mrezicu i svi prethodni koje mi je radio. Svi su doduše bili u klasi 500-650cc( Fazer600, Transalp650, F650gs i sad Cbf 500.

Pomenuo mi je da bi za F800 st za koga smo prvobitno dogovarali izradu sam top bio drugačiji. 4-5cm duži i perforirana cevka veceg precnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

7godina ulje... ? Bravo.. ma nije to majonez...

Stalno mi na nos nabija sto sam mu tad Silkolene kupio:tras2:. Zna se valjda da je jedino Motul dobro ulje za motore:popovanje:

Stari je to bajker i moj mnogo dobar drug, ali redovno se sporeckamo oko (ne)odrzavanja motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 17.9.2022. at 11:48, malitomic je napisao:

Honda je motor koji može lako da se proda

Kad će na oglase ?

Zainteresovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, Blaza je napisao:

Kad će na oglase ?

Zainteresovan...

Ne ne, neće ona skoro. To mi je rezervna varijanta ako baš ne budem uspeo da prodam BMW-a.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 56 minuta, Zarkela je napisao:

Da ozivim ovu temu barem na kratko. Prođe skoro godinu dana, kakvi su ti utisci o motoru? @malitomic

Hvala

Honda se kod mene zadržala prilično kratko, par meseci. Za to vreme sam se bas lepo navozao sa njom i ona je meni bila savrsena, ta moja,meni pogotovo prelepa. 

Za nekog ko ulazi u moto svet idealna.

Jedan je od motora, a imao sam ih dosta koji za svoj koncept nema mane. Od mene sve preporuke

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Zarkela

 

Fantastican motor. Vozio sam ga 3 godine i uzivao u svakom kilometru a presao sam preko 30k na njemu. Jos uvek kada vidim slike uhvati me neka tuga sto sam ga prodao. Cak sam se nosio mislju da ga zadrzim kao drugi motor ali kako sve manje vremena za voznju imam i ovaj trenutni mi je previse. 

Mislim da u klasi naked-a do 500cc i tog cenovnog ranga nema konkurenciju kako po performansama tako i po izgledu. 

Jedina stvar koju sam na njemu radio van redovnog odrzavanja i menjanja potrosnih delova tipa plocica, prednjeg diska i lanca i lancanika je to sto sam mu stavio manuelni spaner lanca bregaste i servisirao alnaser.

I od mene svaka preporuka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja