Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS Adv: Brza spojka

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pocelo da curka gorivo na brzoj spojki na levoj strani rezervoara (na onoj kruznoj ploci gde su konektori kontrolera pumpe i same pumpe). Delta i Radulovic prodaju samo komplet plocu, 12000 dinara. OK, nije puno strasno, ali da pitam ipak da li neko zna moze li da se kupi i zameni samo spojka - za plocu je pricvrscena navojem i skida se prosto, viljuskastim kljucem i zavrne nova (ako je ima).

 

Dakle, ideje.

 

1.  Ima li neko brzu spojku na prodaju

2. Zna li neko gde moze da se kupi

3. Mozda nekako da se popravi?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kastela
  • Motocikl: Bmw r1200gsa, 2010g
Pocelo da curka gorivo na brzoj spojki na levoj strani rezervoara (na onoj kruznoj ploci gde su konektori kontrolera pumpe i same pumpe). Delta i Radulovic prodaju samo komplet plocu, 12000 dinara. OK, nije puno strasno, ali da pitam ipak da li neko zna moze li da se kupi i zameni samo spojka - za plocu je pricvrscena navojem i skida se prosto, viljuskastim kljucem i zavrne nova (ako je ima).
 
Dakle, ideje.
 
1.  Ima li neko brzu spojku na prodaju
2. Zna li neko gde moze da se kupi
3. Mozda nekako da se popravi?
Meni se isto dogodilo prije 2 godine. Narucia sam iz USA 2x brze spojke od nerdjajuceg celika i od tada nikad problema. Doslo me oko 100usd-a.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako već nisi, pokušaj kod ovih.

 

WWW.HIDRAULIK2.COM

Beohidraulik/Hidraulik 2, hidraulična creva visokog pritiska i priključci za hidrauliku. Proizvodnja creva za: kočnice, klime, bojlere, servo volan | Pneumatika

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kastela
  • Motocikl: Bmw r1200gsa, 2010g

WWW.EBAY.COM

For all B MW R1200RT, R1200S, HP2 SPORT, 2004 R1200GS, 2005 R1200GS, 2006 R1200GS & 2007 R1200GS motorbikes! My couplers directly replace the original plastic fuel line connector (A.K.A quick connect / disconnect, dry break, coupler, coupling ) for the models & years listed here.


Pazaria sam ove, ali nisu bili ovako skupi, vidi jeli se moze na komade.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 4 sati, JakiGSA je napisao:

Meni se isto dogodilo prije 2 godine. Narucia sam iz USA 2x brze spojke od nerdjajuceg celika i od tada nikad problema. Doslo me oko 100usd-a.

 

Da, pisao sam im veceras, ali ne salju za Srbiju. Pokusacu sa adresom u nemackoj, pa da izracunam  shipping. Ove metalne prohromske spojke radi ista firma koja je radi plasticne fabricki ugradjene spojke. BMW se u poslednji cas predomislio i resio da ugradi jeftinije resenje. Cena je 105 dolara. Sumnjam da sam te srece da ovde ima nekog ko se ovih dana vraca iz USA u SRB.

 

U medjuvremenu sam malo googlao i nasao da je postojao recall za taj problem, valjda su pod brzu spojku postavljali metalnu podlosku. Nisam bas skontao o cemu se radi, ali je kao posledica toga dolazilo do pucanja flansne (ona okrugla ploca na kojoj su konektori za elektroniku i zenski deo brze spojke). Sad dolazi do interesantnog dela, da je 2020 u oktobru napravljen recall na recall. Sutra cu proveriti sa Deltom i Radulovicem o cemu se radi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Imaš firme,Tech-con i Stasto,bave se prodajom brzih spojki,imaju sve i svašta tog tipa.Odličan kvalitet.Možda nađeš nešto slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 12 sati, Tarmi636 je napisao:

Probaj ovde

 

https://vincheck.info/motorcycle-vin-check/bmw

 

Samo spusti posle prvog VIN polja, na drugo koje je za recall.

 

Ne znam da li ovo radi, navodno nudi nekakve izvestaje, a da bih ih video da unesem broj telefona pa da mi oni posalju nekakav kod... A ko zna sta bih dobio :) Da imaju nesto, tu je i email ili jednostavno napisu. Ovako, ne bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 4 minuta, gebee&co je napisao:

Imaš firme,Tech-con i Stasto,bave se prodajom brzih spojki,imaju sve i svašta tog tipa.Odličan kvalitet.Možda nađeš nešto slično.

 

Verujem. Ali ja sad treba da kopam precnik navoja, odgivarajuce dihtunge, precnik creva i jos kojesta a ja te podatke nemam. Najpouzdanije resenje mi je ovo iz USA, ali uz nedefinisanu cenu shippinga i potencijalno cekanje. Najbrze resenje, a i najskuplje je cela flansna u Delti ili Radulovicu, ali je to opet lutrija koliko ce plasticna jeftina spojnica trajati... BMW je bilo skupo da stavi prohromsku vecnu, ko bi onda kupovao delove?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mislio sam da si je skinuo,pa znaš mere navoja i creva,zato sam ti pustio poruku.Inače imaju i metalne i plastične spojke.Poručivao sam od njih,kvalitet prva liga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zvao sam Deltu, oni kazu da mora da se menja cela flansna plus pumpa za gorivo :) u zavisnosti od varijante pumpe cena od 22000 do 52000 dinara. Ne znam kakve veze ima pumpa za gorivo koja je potopljena u gorivo sa curenjem spolja na spojki...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kastela
  • Motocikl: Bmw r1200gsa, 2010g
Zvao sam Deltu, oni kazu da mora da se menja cela flansna plus pumpa za gorivo u zavisnosti od varijante pumpe cena od 22000 do 52000 dinara. Ne znam kakve veze ima pumpa za gorivo koja je potopljena u gorivo sa curenjem spolja na spojki...
Ako je procurilo, moraju ti to sve besplatno i po opozivu rijesit, nista se ne placa, bar je tako u Hr.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 17 sati, JakiGSA je napisao:

Ako je procurilo, moraju ti to sve besplatno i po opozivu rijesit, nista se ne placa, bar je tako u Hr.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
 

 

Tako je svuda, pod besplatnim opozivom je benzinska pupma, tj. flanšna, ako je napukla, menja se cela pumpa, ako nije, stavlja se prsten za ojačanje. Creva i spojnice nisu pod opozivom.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sad sam detaljno pregledao i deo spojke zakacen za flansnu se bukvalno prepolovio. Znaci varijanta sa predihtovanjem navoja otpada. Narucio sam CPC spojku, oba dela, zahvaljujuci skohajmu i markoneu. Zahvaljuem na informacijama!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nego, kad se kupuje od amera dobija se i pasta za navoj Gasoila. Verovatno pogodna za benzin i slicno. Ima li pandana tome u Srbiji, Wurth, Loctite ili nesto trece?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Problem curenja goriva se javlja i kod nas koji vozimo Caponord.  Plastčne spojke pucaju i zamena sa CPC metalnim je trajno rešenje.

Isto tako se oštete i O-ring gumice čija zamena može uroditi plodom a dimenzija im je

8 x 1.75 mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja