Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS Adv: Brza spojka

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Naručih iz Engleske set ceo, dakle dva muška i dva ženska dela spojke, šelne, rezervne viton O-ringove, gasoila diht masa, i evo već nedelju dana to još nije krenulo iz GB jer su ruski hakeri unakazili Royal Mail na neku foru i paketi kasne po mesec i više.

 

U međuvremenu sam uspeo da mi drugar koji tamo živi, u petak donese to isto, tako da će mi ovaj jedan set biti višak.

Dogovor je da englezu nazad pošaljem ovaj prvi set kada stigne, al se setih da ponudim ovde ako nekome treba, da učinim i njemu i englezu jer je stvarno ispao čovek prema meni.

 

Ako nekoga zanima, neka se javi u DM.

 

image.thumb.png.e3c72149e0707bee748f3ee73f8cb323.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ovakve spojke sam vidjao i na exc masineriji, samo su bile obostrano na crevo da se zakace, i cena im bila oko 40-50e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 4 sati, milosmil86 je napisao:

Naručih iz Engleske set ceo, dakle dva muška i dva ženska dela spojke, šelne, rezervne viton O-ringove, gasoila diht masa, i evo već nedelju dana to još nije krenulo iz GB jer su ruski hakeri unakazili Royal Mail na neku foru i paketi kasne po mesec i više.

 

U međuvremenu sam uspeo da mi drugar koji tamo živi, u petak donese to isto, tako da će mi ovaj jedan set biti višak.

Dogovor je da englezu nazad pošaljem ovaj prvi set kada stigne, al se setih da ponudim ovde ako nekome treba, da učinim i njemu i englezu jer je stvarno ispao čovek prema meni.

 

Ako nekoga zanima, neka se javi u DM.

 

image.thumb.png.e3c72149e0707bee748f3ee73f8cb323.png

Eeeee bato moj,ja čekam neke delove iz Englaske skoro pa dva meseca.Slao mejlove,kao pratimo situaciju.pa da su ga po golubu poslali do sada bi stiglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Pa zato sam i organizovao drugara da mi donese drugi set...ovaj englez fini neki čovek poslao mi taj drugi set bez dinara danas drugaru u London koji kreće ovamo u petak.

A ja da njemu vratim ovaj kad stigne, al ja rekoh da mu učinim (a i sebi, da se ne nlatim sa slanjem i da ne placam odlazni ptt) pa da probam da nađem nekog ko bi kupio, pa da englezu uplatim lovu na paypal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.
Pre 1 sat, milosmil86 je napisao:

Pa koštale su 125 eura plus carina na to 35 - 40e, što izađe oko 160e komplet, ili ti 80e po strani...

Ispravka, glupo je da kupac plati celu carinu, tako da 125+20€ = 145€ komplet ili 70 ak € po strani, al bih radije prodao set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Ne znam stvarno, nisam majstor...

Svakako bi to moralo imati navoj jer se šrafi u ploču pumpe, al ne bih se igrao sa benzinom za ljubav 100tinjak eur, zato sam i naručio ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 28 minuta, srbac je napisao:

A šta smeta da se stavi obična metalna cevčica za nula eura? Ispada kao da skidam rezervoar svaki drugi dan. :oda2:

Rezervoar se skida kod modela R1200 2004-2007, zbog zamene kočione tečnosi u servo ABSu svake godine, od 2007 nema potrebe za skidanjem jer se filter goriva ne menja nikad, znači samo vanredno. Ulaz u pumpu zahteva holender ko na brzoj spojci. Kod modela R1150 brze spojke su na samim napojnim crevima, služe da se zaustavi gorivo pri zameni filtera goriva koji je u rezervoaru, što je nezgrapno rešenje, kad se on izmesti napolje, ne skida se tank za zamenu, a creva mogu da se zapuše namenskim štipaljkama ili običnim šrafovima, tako da spojnice mogu da se izbace.

Jesu nezgodne i lako se lome pri manipulaciji, mora tačan potez i bez silovanja. Oće i gumice da stradaju, valja namazati mašću pri ukopčavanju, kakve god bile, spojnica je nesiguran spoj i po mom mišljenju ih treba eliminisati kad god je to moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
On 11. 2. 2023. at 20:29, milosmil86 je napisao:

Znači ebay...

Imam ja drug, 6300din je spojka. Danas mi je stiglo iz Nemačke. Javi se porukom ako ti treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja