Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova

Danas stavio prednji i zadnji lancanik nov,zadnji 42 zuba,prenos na 5000 120km/h,sipano motorex 15-50w ulje,mnogo bolje se menjac ponasa,i ne primecujem da ga trosi,bar ne na 100km,a juce je na istih 100km potrosio malo od starog ulja. potrosnja,ako sam dobro izmerio,5 litara prosek,jedino sto je malo mrtav pri manjim obrtajima,nesto ne poteze veselo,za razliko od DR 650 koji je naspram TA bi R1  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Koliko je normalno da TA potrosi ulja kada ga drzite 400km autoputem izmedju 6500 i 7000 obrtaja? Meni je potrosio oko  2,5dcl  (ako je od min do max pola litre), a do tada jedva da mi je trosio ulje.

Nije skroz normalno ali je svakako nenormalno u tom rezimu voziti motor. Moje licno iskutstvo to govori. Treba ga (nazalost) voziti do 5500 6000 ako je konstantna brzina.

 

Ljudi moramo da shvatimo jednu stvar. Koncepcija TransAlp modela je kao sto mu i ime kaze voznja po krivudavim putevima brdskim/planinskim uz dozu blagog offroad-a. To sto bismo hteli da imamo univerzalan motor.....slabe vajde.  TransAlp moze u mnogo tome da bude dobar ali za tezak of i autoput prosto nije.  Ovo drugo moze da se resi nekim prepravkama ali onda to nije to i ne moze se tvrditi pozdanost potrsonja i ostali parametri.

 

Ja sam recimo juce zakljucio da mi trebaju tri motora u koje ne spada TA.  Jedan Super Moto za po gradu i za zajebanciju, jedan Varadero za put i jedna cvaja za njivu. Eventualno da se super moto i cvaja ukombinuju.

 

BTW meni je 5000 o/m oko 104-106km/h

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ne znam zbog cega se to desilo, ali moram da priznam da me malo zabrinulo, sad sam opet dosuo do Max pa cu malo da pratim pa da vidim, nadam se da se nece opet ponoviti. Moguce je da se ulje toliko pregrejalo da je proslo izmedju karika i sagorevalo se tokom voznje, posto je taj dan bilo extremno vruce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Moram da napomenem jednu bitnu stvar,koju sam primetio kod transalpa,a to je da nece da ide bez goriva  ;D ;D ;D

Dosao sam kuci na preostalom gorivu iz karburatora  ;D

Terao sam ga u 7-8000 i popio je na 100km ulja,nekih 5mm na meracu,sledeca voznja,sa vecim prenosom,i do 5500 obrtaja,na 100km,nema vidljive potrosnje,aj sad znaj,mozda je i do ulja,ali ja bi ipak rekao da obrtaji su ono sto TA ne voli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Transalpa treba voziti skoro kao nekog čopera. Oko 100 km/h se i on i ja osjećamo najbolje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Na mom motoru je brzinomer u miljama...ima li neko da proda ispravne satove...sa brzinomerom  u km ili kako to vec ide...nov sam,pa ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Na mom motoru je brzinomer u miljama...ima li neko da proda ispravne satove...sa brzinomerom  u km ili kako to vec ide...nov sam,pa ne znam...

Moj savet ti je da laserom iseces od 2mm debelog akrila maske i prelepis foliju sa odstampanim oznakama u km. Mogu ti poslati vektorski outline za secenje kao i sken brzinometra, ako si kadar i voljan nije probklem napraviti. Posto se brzinometar i obrtometar poklapaju, bice ti lako da napravis svoje maske. Ceo sat bi te kostao daleko vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

hvala,i to je opcija....a hteo sam jos i da pitam sta je ovako,generalno, boljka na motoru,ne mislim na sam agregat,nego na paljenje,regler,anlaser....sta moze da se ne daj Boze ocekuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Sve što te interesuje, ma koliko ti bilo poznato ili ne, slobodno pitaj. Zato je otvorena ova tema ;). Ja sam na svoj regler stavio aluminijumsku rebrastu ploču radi boljeg hlađenja. CDI mi je posle velikih problema rešio Joška za sva vremena ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Kakva su vasa iskustva sa gumama,za TA,koji proizvodjac,model,kakvo ponasanje u voznji? Gume su mi skroz gotove,miselinke,anake,ali celave,za nove nemam para,pa me zanima neki jeftiniji izbor,a dobar,ima li ko kakvih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Kakva su vasa iskustva sa gumama,za TA,koji proizvodjac,model,kakvo ponasanje u voznji? Gume su mi skroz gotove,miselinke,anake,ali celave,za nove nemam para,pa me zanima neki jeftiniji izbor,a dobar,ima li ko kakvih iskustava?

 

Michelin Anakee 2 ili Conti Trail Attack

ovo je za put i ako ne silazis na off road

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moja preporuka Anakee 2! Kontaktiraj Matu, kod njega su 107 E, sto je stvarno odlicna cena! Ja sam pre par dana uzeo iste za 127 E, ali odmah! Kod Mate moras cekati par dana da mu stignu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Stigle Tour Max lamele od Bere. E sad... iako nikad u zivotu nisam video nove lamele moram da priznam da sam se prilicno iznenadio veoma tankim slojem "onog matrijala".

 

Pemerim ih mikrometrom:  2.15 - 2.25

Po manualu treba da budu: 2.92 - 3.08

Servis limit: 2.60

 

Znaci, moje nove lamele su ispod servisne granice.  ??? Moze li mi neko ovo objasniti?Tour Max lamele sam kupio po preporuci majstora koji ih je koristio i kaze da su OK, ali nije nacisto da li je debljina u redu, tj. koliko debeo sloj treba da bude.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mozda ih ima brojno vise,pa tako nadomeste debljinu!verujem da lupam ali ako su nove onda mi se to namece kao neka logika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Milsim da to nema veze sa debljinom, mozda ce ti biti samo malo veci hod na rucici kvacila, mozda je drugi materijal pa je manja debljina, stare (originalne) su bile istrosene pa su klizale, jbg, ko ce ga znati.  ???

 

A sad nebih da te plasim, citao sam negde na nemackim forumima o nekom liku koji isti tako nesto budzio i eksperimentisao sa lamelama, pa mu te nove nisu bile dovoljno jake i od centrifugalne sile pocele da se raspadaju, tako da su delovi lamela padale na zubcanike menjaca i da je tako za$ebao menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

mozda ih ima brojno vise,pa tako nadomeste debljinu!verujem da lupam ali ako su nove onda mi se to namece kao neka logika!

Nema ih brojno vise. TA ima 7 lamela i toliko sam ih i dobio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja