Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

@ nemir

 

Sta kaze majstor, postoji li lek za obrtajku?

 

rekao je da ako mi ne smeta vizuelno da ne diram  :)

mali kvar a puno posla... e ovih dana sigurno necu popravljati ali popravicu...

ako je neko imao slichna iskustva i popravio je, neka podeli  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Od TA jos nisam popravljao obrtaljku,ali od AT jesam,a mislim da su identicni.Ako se dobro secam,ima u obrtomeru na stampanoj plocici jedan potenciometar za bazdarenje.Mozda je izgubio kontakt...

Mada,treba proveriti i ostale komponente kojih na srecu nema puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav kolege, imam jednu nedoumicu i molim za pomoc.

 

Menjao sam ulje uz ispiranje masine tecnoscu za to. Sa zamenom filtera sam nasuo 2,8 litara da bi mi nivo ulja bio do maximuma. Napominjem da sam pri merenju motor postavio na centralni stender i da je radio nekih 10 min. Merenje izvrseno odmah nakon gasenja motora i podizanja na stender, kako i pise u TA manualu sa ovog foruma.

Da li je to ok sto se tice kolicine ulja (Motul 5100)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Podosta si preterao, ali ako ti merac kaze da je dobro onda je dobro, ali ja mislim da nesto nisi dobro izmerio jer motor mora da se zagreje pre merenja. Hladan ce uvek pokazati manje. Iz iskustva kad je hladan nivo je tek nesto preko minimuma da bi kad se zagreje bio tik ispod maximuma.

 

Idi provozaj se jedno 15min da se zagreje masina i onda podigni na stender motor i pusti ga tako bar minut da se slegne ulje i onda izmeri pa javi sta si izmerio, ako je preko maximuma izvuci ulje spricom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Evo chisto i ja da ti kazem svoje iskustvo..poshto sam bash skoro menjala ulje...

 

Zamenila filter, sipala 2,4 l , upalila motor, radio je sigurno 5-10 min, ali pokazivao je tek neshto iznad minimuma...

 

Sela na bajk, provozala ga josh 10 min po kraju lagano, izmerila ponovo nivo ulja i dobila tik ispod maximuma.

 

Sipao si celih 400grama vishe, nadam se da nece biti problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

THELORD, MINA

Hvala puno na instrukcijama. Trenutno zbog povrede ne mogu na motor ali cu obavezno proveriti jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Mozda je do filtera, imas filter za TA od 0,3dcl i od 0,5dcl, ja sam kod zadnje zamene stavio taj MANN-ov od 0,5dcl pa mi je stalo oko 2,6 lit. (+-1dcl), a zavisi i kako meris, dali drzis motor ravno ili na cent.stenderu, moras da znas da ti je motor na stenderu blago naget napred pa i to moras uzimati u obzir zato sto ti je merac uboden u zadnjem delu motora, tako ako ti je motor blago naget napred pokazivace ti nesto manje nego sto u stvari jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Au bre Transalpovci, gasi nam se tema totalno, pa da bih je vratio na prvu stranu u podforumu <motori> da vas pitam nesto, jel' zna neko kako bi bilo najbolje da premostim copavu da mogu da ubacim u brzinu kad mi zatreba kao npr. za ciscenje i podmazivanje lanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Au bre Transalpovci, gasi nam se tema totalno, pa da bih je vratio na prvu stranu u podforumu <motori> da vas pitam nesto, jel' zna neko kako bi bilo najbolje da premostim copavu da mogu da ubacim u brzinu kad mi zatreba kao npr. za ciscenje i podmazivanje lanca?

 

Da li je to bas nuzno? Zar ne bi bilo lakse podici motor na stender dok to radis, bez nekih impravizacija ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ugradi automatski podmazivač za cenu dva spreja i miran si. A da ne pričam o premošćavanju signala sa ćopave pa će motor da ti sam otrči prvom prilikom kad to zaboraviš i hoćeš da ga upališ :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ugradi automatski podmazivač za cenu dva spreja i miran si. A da ne pričam o premošćavanju signala sa ćopave pa će motor da ti sam otrči prvom prilikom kad to zaboraviš i hoćeš da ga upališ :D

Jos gore, podignes motor sa copave ali ne dignes copavu, prva-druga kuplung treca kad lijevi zavoj. Nagnes bijesnu masinu i zapnes copavom. Da vidis sto se leti!!!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nezgodne stvari...

A da ne pominjem posledice petljanja oko lanca dok makina radi, pa je jos i u brzini...

Cuvaj prstice. Cime bi inace drzao casicu u slobodno vreme, pa "da se prekrstimo" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ma ovako kako je podbodem ja auto dizalicu pod drugu stranu, a sa leve je copava pa dignem zadnji tocak, al ' mi je bzvz onda moram rukom da vrtim tocak a drugom da podmazujem, a kada ga guram i podmazujem lanac onda mi treba bar 6 metara prostora i nikad ga ne podmazem lepo i ravnomerno, a uz to uvek mi malo ode i na gumu. A to bi mi bas bilo super resenje da imam negde sakriven prekidac pa da mogu motor da ubacim u drugu ili trecu i podmazem lanac za 2 sekunde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ma ovako kako je podbodem ja auto dizalicu pod drugu stranu, a sa leve je copava pa dignem zadnji tocak, al ' mi je bzvz onda moram rukom da vrtim tocak a drugom da podmazujem, a kada ga guram i podmazujem lanac onda mi treba bar 6 metara prostora i nikad ga ne podmazem lepo i ravnomerno, a uz to uvek mi malo ode i na gumu. A to bi mi bas bilo super resenje da imam negde sakriven prekidac pa da mogu motor da ubacim u drugu ili trecu i podmazem lanac za 2 sekunde.

Losa kombinacija.

Pitaj ove sto s dvije ruke zovu 5 piva!  ;D

 

...ako si uporan prebrikaj prekidac, ali to nije nesto sto bi ti savjetovao.

 

...napravi zadnji stender, nije nuklearna fizika, svaki bravar ti to napravi za dz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

A to bi mi bas bilo super resenje da imam negde sakriven prekidac pa da mogu motor da ubacim u drugu ili trecu i podmazem lanac za 2 sekunde.

 

Ako uložiš samo dve sekunde u mazanje lanca, onda i ne moraš da mažeš... samo kupi sprej i poprskaj, recimo, komšijina vrata koja škripe, bolja je investicija... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Stavio sam Leo Vinchi auspuh na TA. Dobio sam bolji zvuk, laksi motor par kila i mozda sada malo lakse dise u niskim/srednjim okretajima. Zato mu sada smeta svaki klinac. I lose gorivo, i prljav zracni filter, a jucer sam cak mijenjao i one male spuzvane filtere za membrane karburatora.  >:(

Svako malo dobije knedlu i ne prima lijepo gas. S tvornickim auspuhom nije imao tih problema. Sta bi bilo da se popnem na vecu nadmorsku visinu mogu samo pretpostavljati. Dakle potrebno je prilagoditi zracni filter i karburatore novom auspuhu.  ;)

Da spomenem jos da auspuh nije otvoreni, samo protocniji.

 

Kako je sto god da napravim davalo samo privremene rezultate oko "knedle" na kraju sam otvorio karburatore. Prednji cilindar je imao polublokiran choke, i membrane na karburatorima su bile poderane. Membrane mi je reparirao vidik s foruma. Namontirao sam ih i "stvar"  radi! Moja preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav kolegama :-)

 

U trenutcima dokolice malo radim na makini pa vam se obracam za pomoc.

 

Znate li nekoga ko bi imao kutiju za alat, za TA, viska - da proda naravno. Mislim da je neko u sredini ove teme vec pomenuo da ima, ali nisam uspeo da nadjem :s

 

Ako neko moze da pomogne na neki nacin...

 

Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I Bokilic bio jednako expeditivan, ali nazalost nema kutiju za alat.

Dakle, ako neko ima neku ideju ili informaciju...

A pokusacu da kontaktiram i Dejana, imam njegov broj... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

imam ja orginalnu

 

Naruceno kod kolege Bursaca, stize sutra :-)

 

Inace, ako treba jos nekome ima i Dejan (cesto pominjan ovde), po ceni od 20€ sa sve alata...

 

Ja sam ipak narucio od kolege Bursaca, jer mi se on prvi javio :-) Posteno, hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja