Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Mene u zadnje vreme ponekad motor zeza pri malo vecem gasu,recimo kad ga poteram 120,140..... jednostavno na trenutak prekine kao da nema goriva pa se na trenutak ugusi ili ugasi nisam siguran.Kad oduzmem gas i krenem ponovo postepeno brze nekad pregura,proguta i nastavi normalno a nekad po par puta ponovi isto i posle odredjenog vremena krene normalno.Nekad se desi da par dana nema nikakvih problema.

 

Molim strucne za pomoc,hvala Sejn

 

 

 

Momci kod mene se ovo isto desava, kako resiti ovaj problem? :zbunjen: Ne naidjoh na odgovor.

 

Taj problem se javlja kada ste skoro pri rezervi sa gorivom, ili ako je filter goriva unutar rezervoara zapušen pa ima loš protok benzina.

 

A postoji i još jedna stvar, a to su igličasti ventili koje kontroliše visina plovka. Kod starijih modela, visina plovka se može podešavati po specifikaciji, jer imaju na sebi jedan limčić koji može da se krivi. Kod novijih modela to je sve od plastike i ne može se podešavati visina plovka, već se plovak mora zameniti. Visina plovka reguliše količinu benzina prisutnu u karburatoru. Ako visina nije jednaka u oba karburatora i po specifikaciji, pri velikom gasu će pasti visina benzina ispod normale, i nećete moći da koristite pun potencijal.

 

A treba proveriti i CDI... ako imaju neku falinku, pri velikim obrtajima se neprimetni problem primećuje.

 

Transalp je twinspark mašina što znači dve svećice po cilindru.. ako jedna svećica ima problem teško se uočava.. , stoga se potrudite da svećice menjate u skladu sa kilometražom po uputstvu.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Mene u zadnje vreme ponekad motor zeza pri malo vecem gasu,recimo kad ga poteram 120,140..... jednostavno na trenutak prekine kao da nema goriva pa se na trenutak ugusi ili ugasi nisam siguran.Kad oduzmem gas i krenem ponovo postepeno brze nekad pregura,proguta i nastavi normalno a nekad po par puta ponovi isto i posle odredjenog vremena krene normalno.Nekad se desi da par dana nema nikakvih problema.

Molim strucne za pomoc,hvala Sejn

Momci kod mene se ovo isto desava, kako resiti ovaj problem? :zbunjen: Ne naidjoh na odgovor.

Taj problem se javlja kada ste skoro pri rezervi sa gorivom, ili ako je filter goriva unutar rezervoara zapušen pa ima loš protok benzina.

A postoji i još jedna stvar, a to su igličasti ventili koje kontroliše visina plovka. Kod starijih modela, visina plovka se može podešavati po specifikaciji, jer imaju na sebi jedan limčić koji može da se krivi. Kod novijih modela to je sve od plastike i ne može se podešavati visina plovka, već se plovak mora zameniti. Visina plovka reguliše količinu benzina prisutnu u karburatoru. Ako visina nije jednaka u oba karburatora i po specifikaciji, pri velikom gasu će pasti visina benzina ispod normale, i nećete moći da koristite pun potencijal.

A treba proveriti i CDI... ako imaju neku falinku, pri velikim obrtajima se neprimetni problem primećuje.

Transalp je twinspark mašina što znači dve svećice po cilindru.. ako jedna svećica ima problem teško se uočava.. , stoga se potrudite da svećice menjate u skladu sa kilometražom po uputstvu.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Ja sam taj problem resio....kod mene su bile lose membrane...na TA 600...a sad cini mi se problem sa TA 650 malo veca potrosnja......7,5.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Znaci da i ja trebam membrane da menjam.

 

Jel su ti membrane bile pukle ili su izgubile svojstvo ili kako da se vec izrazim??

 

Original membrane 120e komad. Zamenske sa nemackog sajta komad 30e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Znaci da i ja trebam membrane da menjam.

 

Jel su ti membrane bile pukle ili su izgubile svojstvo ili kako da se vec izrazim??

 

Original membrane 120e komad. Zamenske sa nemackog sajta komad 30e.

Membrane su mi bile....protrulile...ojedene od benzina .......tako da su propustale.....imas u Bg coveka koji radi membrane 10 e po komadu...exta ih napravi....znaci odneses mu svoje ili posaljes i on ih uradi.....nije lose odma i pregledati i nastelovati karbove.......posle toga je radio kao sat....pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Znam za vidika..meni je radio vec membranu ali je trajala racno godinu dana i posle cao...Jeftin je i lepo radi ali kvalitet materijala je sporan. Za te pare i mora bude tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

120e...komad

:D Tako nekako, 220e komplet! Užas! :staa:

Kad pogledas traju 10 do 15god tako da nije skupo.Ja sam na svom stavio originale pre gdinu dana doduse za 280€ dva komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Znam za vidika..meni je radio vec membranu ali je trajala racno godinu dana i posle cao...Jeftin je i lepo radi ali kvalitet materijala je sporan. Za te pare i mora bude tako :)

Voleo bi da cujem i druga iskustva o trajanju mojih membrana obzirom da ih je dosta ljudi sa foruma radilo kod mene i do sada nisam imao nekih informacija po tom pitanju. Nesto mnogo je kratko trajala, a mozda je u pitanju neka moja greska, sto nebi bio problem da se ispravi. Od maja 2012 god na ovamo radjene su sa novim materijalom (platno Effbe) i po novom kalupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Opet problemi!!!

Prvo mi je crkla membrana na slavinici, ona velika.Pa mi je Vidik napravio drugu (odlično odradjeno) ali sada kada upalim motor gorivo curi na onom prvom odušku na slavinici na koje ne dolazi vakum crevo >:(

Jel mogu taj odušak samo da zapušim ili jednostavno da zapalim motor i lišim sebe muka?

Ako je u pitanju samo ona velika membrana tu imam resenje i ne moze da omane nikako, za onu manju nemam resenje. Uostalom ko god me kontaktira vezano za slavine objasnim ljudima sta moze, a sta ne moze da se uradi. Pravi odgovor mogu dati najbolje kad imam slavinu u rukama i licno pogledam stanje membrana1zdravo.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Na zimu sam kupio ovih gumica sa Louis-a i evo proslo 6 meseci skroz se raspale...kvalitet gume je ocajan. Ispucala skroz...

 

http://www.louis.de/_309a8d9dc88d4d3cf8cf12979cb910bb24/index.php?topic=artnr&artnr=10003128

 

rxyu.jpg

 

 

Raspale su se najvise na viziru za koji i hocu sad da napravim nesto bolje.

 

Pa me zanima ima li neko ideju kako da se to napravi trajnije a da se ne kupe original ako uopste i ima vise original takvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

I ja sam kupio u louisu gomilu da ih imam u radnji i PRC!!! Traju od srede do petka <_<

Hahahaha znaci proverena roba.....ja stavio na pomocni vizir.......znaci da polako trazim druge...0stabre.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ko zna, možda je to pitanje zaliha. Možda sam ja pazario neke ukrtele od pre pitaj boga kad, a neko drugi naleti na taze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

I ja sam uzeo u luisu te m5 matice/gumene tiple.. i nemam nikakvih problema sa njima evo vec 2 godine... nzm...

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Opet problem0ljut2.gif....Levi migavac radi a desni nece(samo se upali prednja sijalica i nista vise)struje ima i pozadi.0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gifDa,ponekada i on radi ali vrlo kratko,samo nekoliko otkucaja i opet stane...0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Opet problem0ljut2.gif....Levi migavac radi a desni nece(samo se upali prednja sijalica i nista vise)struje ima i pozadi.0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gifDa,ponekada i on radi ali vrlo kratko,samo nekoliko otkucaja i opet stane...0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

 

Probaj prvo da naspricas kontakte pozadi kontakt sprejom, a posle ako ne proradi, promeni sijalicu :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najbolje promeni automat, taj stari bimetalni posle toliko vremena rada ti je najzad otkazao :)

 

Kupi onaj sa releom u sebi, sa 3 izvoda (od Juga, keca...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Prvo ciscenje kontakata na automatu a i na prekidacu. Imao sam istu situaciju na AT, ocistio sve i radi najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja