Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Arakis user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:50 AM

 

Ako CDI nisu uzrok, pogledaj filter vazduha, ne znam kada si ga poslednji put menjao? Da ga oćistiš i dobro izduvaš na kompresoru?

Već sam produvao filter. Problem je što se ovo javlja povremeno i što vrlo naglo i nastaje i prestaje. Par minuta zajebava a onda sve normalno. A dok problem traje puca iz auspuha ko mitraljez. Meni se čini da u tim trenucima nedostaje benzin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Onda ti najverovatnije zaglavljuje neki pokretni deo u karbu, sam znaš šta bi moglo biti.

 

Kad bude neka kišurina skini karbove i lepo ih operi i očisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Arakis user_popup.png

Postavljeno Danas, 11:27 AM

 

Onda ti najverovatnije zaglavljuje neki pokretni deo u karbu, sam znaš šta bi moglo biti.

 

Kad bude neka kišurina skini karbove i lepo ih operi i očisti.

 

 

Dakle: Plovak (osovinica), ventil plovka, prljavština u lončetu, šiberi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako ;) a možda i neka prljavština koja se mućka u lončetu - odvrni onaj mali šraf i isprazni lonče oba karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

A kakve veze ima mulj u lončetu sa pucanjem ako mu to isto radi i na gas, plin, tng...?

A da nisi nategao sajlu od sauga, pa ti se sve to dešava u određenom položaju kormana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

aćimo user_popup.png

Postavljeno Danas, 11:57 AM

 

A kakve veze ima mulj u lončetu sa pucanjem ako mu to isto radi i na gas, plin, tng...?

A da nisi nategao sajlu od sauga, pa ti se sve to dešava u određenom položaju kormana?

Ukapirao sam da sam lupio neke gluposti i taman hteo da "ispravim" ali ste bili brži.

Uticaj može (od svega nabrojenog) da ima jedino šiber. Za saug nije. Provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

 

I meni se to desava, da nakon davanja migavca, on pocne sa radom tek nakon 2-3 sekunde. A zadnji put, motor stajao celu noc napolju i kad sam krenuo kuci po magli i rosi, nije hteo uopste ni da radi 1neznam.gif

Sutra mi stize narucen automat za migavce od Bere, nadam se da ce to resiti porblem 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Od pre nekoliko meseci javlja mi se povremeno sledeća situacija tokom vožnje: Motor odjednom počinje da "trokira" i više ne prihvata "gas". Ponaša se kao da radi na jednom cilindru. Iz izduva se čuje pucnjava .... . Ovo se dešava između 2000 i 5000 obrtaja. Na leru i višim obrtajima sve je normalno. Ovo obično traje nekoliko minuta i onda je opet sve u redu. Nekad pomogne da pritisnem kvačilo i par puta ga naglo "zavrtim" na 8-9000 obrtaja. Nema pravila kad će i u kojim uslovima ovo da se desi. Nekad danima bude bez problema a nekad i na desetak kilometara. Najveći mi je problem kad se to dogodi u krivini upravo kad mi treba ubrzanje da bih se "ispravio". Par puta bilo baš "čupavo".

Prvo sam sumnjao na CDI ali sam im zamenio pozicije (tako da obrtomer dobija impuls sa drugog CDI). Obrtomer u oba slučaja normalno radi što bi trebalo da je znak da oba CDI funkcionišu. Takođe motor počinje "normalno" da radi kad u takvoj situaciji upotrebim "sauh". Meni ovo najviše liči da "šiber" na nekom karburatoru ostane zaglavljen u gornjem položaju i da smeša ostane skroz siromašna (mala brzina protoka vazduha kroz karburator). Ipak je to teško proveriti jer dok ja uklonim sve "prepreke" i otvorim karburatore sve već dođe na "svoje mesto".

Mislio sam da će ugradnjom plina ova pojava da se "neutrališe" međutim ponavlja se isto.

Ima li ko slična iskustva sa ovakvom zajebancijom?

Proveri prekidac copave.Probaj da ga razvezes pa vidi kako radi.Imao sam slican problem a znam da se aspuhom puca kad se motor na gasu pali i gasi na prekidac tako da tebi mozda taj prekudac copave zbog vibracija pali i gasi motor i pravi isti efekat samo sto on to radi desetak puta u sekundi pa tebi izgleda kao da motor gubi snagu.Otkopcaj ga iz dzeka jer kad je u leru hoce isto da zeza.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

 

I meni se to desava, da nakon davanja migavca, on pocne sa radom tek nakon 2-3 sekunde. A zadnji put, motor stajao celu noc napolju i kad sam krenuo kuci po magli i rosi, nije hteo uopste ni da radi 1neznam.gif

Sutra mi stize narucen automat za migavce od Bere, nadam se da ce to resiti porblem 0stabre.gif

 

Groovy,

moram i to staviti na listu za pocetak sledece sezone.

Mada, kad pogledam sta sve treba da odradim :staa2:

I plus me Arakis naplasi da se da mi sece gume :lol: ako ostanu sledece sezone na motoru. Kad smo vec kod toga Arakise, i ostali, Metzeler tourance > dobro ili lose?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

 

I meni se to desava, da nakon davanja migavca, on pocne sa radom tek nakon 2-3 sekunde. A zadnji put, motor stajao celu noc napolju i kad sam krenuo kuci po magli i rosi, nije hteo uopste ni da radi 1neznam.gif

Sutra mi stize narucen automat za migavce od Bere, nadam se da ce to resiti porblem 0stabre.gif

 

Groovy,

moram i to staviti na listu za pocetak sledece sezone.

Mada, kad pogledam sta sve treba da odradim :staa2:

I plus me Arakis naplasi da se da mi sece gume :lol: ako ostanu sledece sezone na motoru. Kad smo vec kod toga Arakise, i ostali, Metzeler tourance > dobro ili lose?

Metzeler tourance pro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Prehladjeni migavci.

 

Jutros krenem na posao i primetim da kad dam migavac on pocne da blinka tek 1.5-2 sekunde kasnije. Kada sam stigao upalih ponovo da vidim sta se desava i vidim da kad mi je jedan migavac bio upaljen malo duze da posle toga pale ok. Cima napravim pauzu od 15-ak sekundi opet pale sa zakasnjenjem. Kad sam se vracao kuci oko 16h bilo je osetno toplije i sve je radilo ok.

Jel moguce da su se prehladili migavci (koliko god to kretenski zvucalo :stabre::lud: )

 

I meni se to desava, da nakon davanja migavca, on pocne sa radom tek nakon 2-3 sekunde. A zadnji put, motor stajao celu noc napolju i kad sam krenuo kuci po magli i rosi, nije hteo uopste ni da radi 1neznam.gif

Sutra mi stize narucen automat za migavce od Bere, nadam se da ce to resiti porblem 0stabre.gif

 

Groovy,

moram i to staviti na listu za pocetak sledece sezone.

Mada, kad pogledam sta sve treba da odradim :staa2:

I plus me Arakis naplasi da se da mi sece gume :lol: ako ostanu sledece sezone na motoru. Kad smo vec kod toga Arakise, i ostali, Metzeler tourance > dobro ili lose?

 

Metzeler tourance, sam imao na mom prethodonom motoru! I gume su se pokazale boli glava 0takoje.gif

Kupljene ovde http://www.kelena.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Juče zamenjene sve 4 svećice (hvala Boki :zdravo:), filter vazduha, karburatori očišćeni, podešen vakuum, nivoi (hvala Scubo i Peđa :zdravo:)...sad Transalpić prosto leti :moto3:

 

Evo slike kakvi su bili vakuumi na karbovima pre podešavanja (podešavani su poslednji put pre godinu dana i još uvek razlika nije velika...Honda je to :D)

 

Vakuumi TA.jpg Mesto priključenja vakuumetra.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

crko akumulator <_<

kontam da ipak kupim novi iako je kraj sezone... e sad koji akumulator da trazim? mislim koje su mu karakteristike i da li neko moze da mi kaze dimenzije ? jbg ja na poslu a motor ostao ispred zgrade pa ne mogu da pogledam, a ja bi to da resim sto pre... ::)

 

hvala

 

i da li mozete da me uputite na neku prodavnicu u Novom Sadu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

crko akumulator <_<

kontam da ipak kupim novi iako je kraj sezone... e sad koji akumulator da trazim? mislim koje su mu karakteristike i da li neko moze da mi kaze dimenzije ? jbg ja na poslu a motor ostao ispred zgrade pa ne mogu da pogledam, a ja bi to da resim sto pre... ::)

 

hvala

 

i da li mozete da me uputite na neku prodavnicu u Novom Sadu ?

 

Ovde su ti akumulatori, ali najbolje je da na njihovoj stranici nadjes konakt telefon, nazoves i pitas da pogledaju u katalogu kod njih koji akumulator od tih sto imaju pase na tvoj TA. http://www.pegaz-moto.rs/product-category/31404/27559

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Koliko tacno antifriza - vode, staje u Transalpa, sutra bi menjao pa da znam :Mina: ???

 

Malo manje od 2 litra. Sto znaci litar koncentrata ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja