Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ja prodajem Transalp. Isto ( takođe ) odličan motor za te pare.:moto3:

 

I ja takođe.

 

A gorivo, ma koje ima, najbolje običan bezolovni, ništa oni EVP ili onaj 98. Najbitnije je da su membrane cele i karboni sinhronizovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Čitao neke novine i najbolji benzin imaju u Japanu, Nemačkoj...pa EU, BIH oko 50 mesta a mi smo 91!!!!:( Juče vozili po Rumuniji i matematika je sledeća: naše gorivo 4,5 - 4,6, a preko Dunava 4,15 - 4,2 ( računam da je sličan tempo vožnje i uz i niz Dunav).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Čitao neke novine i najbolji benzin imaju u Japanu, Nemačkoj...pa EU, BIH oko 50 mesta a mi smo 91!!!!:( Juče vozili po Rumuniji i matematika je sledeća: naše gorivo 4,5 - 4,6, a preko Dunava 4,15 - 4,2 ( računam da je sličan tempo vožnje i uz i niz Dunav).

 

Узводно троши више :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Uf,

a taman sam pomislio sad ce biti ono...

mora menjas hilzne, stucne, gurtne i ostalu pratecu opremu :jee:

Elem, malo su mi oklopi na Brunhildi zagrebani i osteceni pa se razmisljam

da bi bilo lepo da ih malo popravim ili zamenim.

Novih ima u Britaniji ali su cene bruka :staa2: , po 200 funti za prednje bocne maske i slicno. Kazu stari model pa ih retko ima. Jel pasuju od novijih transalpova, da znam da jurim nego novije godiste.

I da, jel ima neko pinjon, makar i polovan i koliko bi bilo potrebno da ga se odrekne.

Od kad sam kupio Brunhildu nemam pinjon i uopste nemam pojma koliko brzo ili sporo idem.

Na autoputu onako... odokativno... peta brzina i 5000 obrtaja, lepo brojke se slazu. Valjda je oko 120. Bem li ga :BJBmoto:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Haha,

a ja se jos kao mislim, a mozda bi trebalo da smanjim malo brzinu,

zbog kofera ne bi trebalo da prelazim 120 :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Što?

 

Ma teraj bre to, neće mu ništa biti :lol:

 

A dođi u Labos ovih dana da gvirnemo taj tvoj nevidljivi pinjon ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Ban. Novo Selo
  • Motocikl: Bandit 007

Ima li neko negde (someone somewhere) konzolu (nosač) maske, tzv. pauk za transalp 1996? Rekoše mi da odgovara isti za modele od 1993. do 1999.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ko zna napamet dužinu opruga u prednjoj viljušKCi za TA '94 god? Kako podići nos a pri tome ne trpati one žabarske umetke u montizere? Već sam to pitao ali niko ne reče ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Standard 571,5mm

Servisni limit 565,5mm

 

 

TOOOOOOOOOOO!!! Sutra mu vadim creva! :moto3::staa::lud::aha::rat1:

Ima trikova kako podici prednji kraj, ali prvo provjeri kolika ti je duzina opruge. Ako je sabijena mozda bude dovoljno staviti nove opruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Imao sam progresivne opruge na Transalpu i gusce ulje i propadanja je bilo puno manje pogotovo kod kocenja. Ipak problem Transalpove prednje vilice nije u oprugama. Kako je farbach jednom rekao Transalp ima prednju vilicu kao da je od motora od 250ccm. Po meni najlosija (mozda i jedina losa) komponenta na tom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Treba da kupim nove rucke za guvernal..ove koje imam imaju 24god :D leva mi se skoro skroz rascvetala u roku od mesec dana... ima li neko neki dobar predlog za nesto lepo kvalitetno, udobno i provereno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imaš dosta raznih ručica kod naših prodavaca u Srbiji ali razmisli o nabavci ručica sa grejačima? Za vožnju po kiši i hladnoći su nezamenjljive a i nešto su većeg prečnika nego obične pa dobro leže u ruci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Imaš dosta raznih ručica kod naših prodavaca u Srbiji ali razmisli o nabavci ručica sa grejačima? Za vožnju po kiši i hladnoći su nezamenjljive a i nešto su većeg prečnika nego obične pa dobro leže u ruci.

 

Iskreno razmisljao sam o tome, jer ako cu vec da dam aprox 20 evra za nove rucke zasto ne bih dodao jos malo pa da budu sa grejacima.. Hvala puno na odgovoru, Arakise znas li onda gde i za koje pare mogu da nabavim takve rucke, koje bi ti sad sebi uzeo ako bi uzimao? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima ih u Louisu http://www.louis.de/_205f561ef12031cad775dc52e2e71bffd0/index.php?topic=wgr&grwgr=460&wgr=338&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

 

Samo vidim da je sad nešto veća cena tako da ne bi bilo loše da pratiš kada će biti neko pojeftinjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ima ih u Louisu http://www.louis.de/...zeige=0&typ_id=

 

Samo vidim da je sad nešto veća cena tako da ne bi bilo loše da pratiš kada će biti neko pojeftinjenje?

 

Ihaj... to mu znaci aprox dodje 50 evra dok stigne do mene sa trenutnom cenom.. 0plac.gif Pa nista.. cekacemo da pojeftini.. ne gori mi nigde da kupujem odmah.. ali bas su preterali sa cenom, kao da su od zlata.. 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Danas sam išao od Novog Sada do Beograda autoputem, i vratio se starim putem. Morao sam da idem zaobilazno preko Rume, jer je od Indjije put bio zatvoren. Kad sam krenuo, natočio sam gorivo do čepa i resetovao sam kilometražu na 0000... Prva fotografija uslikao sam kilometražu mog TA i neposredno posle sam i resetovao donju kilometražu.. (da vidite da ne izmišljam možete računati koliko sam km prešao samo po gornjem brojčaniku, gledano od gornje do donje slike).

 

Kada sam izašao iz BG i stao na pumpu da natočim još na 109.4km natočio sam do čepa tačno 3.74 litra. Bio sam šokiran!!! Nastavio sam da se vozim dalje i ta cifra mi nije izlazila iz glave.. Došao sam i u NS i na istoj pumpi gde sam i prvi put natočio do čepa, opet sam sipao do čepa na 194.1km i dolio tačno 3.36 litara...

 

Uzeo digitron i seo da računam potrošnju na 100km

 

Na ukupan predjeni put koji pokriva 194.2km kad se saberu 2 dopune goriva do čepa 3.74 + 3.36 = 7.1 PROSEČNA POTROŠNJA IZNOSI 3.66 litara na 100km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1care.gif

 

Prosečna brzina je bila oko 90km/h... Jel to sa mojim motorom nešto nije u redu? 1lol.gif1moto3.gif ( Nove svećice, očišćen filter vazduha, naštelovani ventili, sinhronizovani karburatori, naštelovana smeša na oba karburatora, sve po uputstvu ler 1300 obrtaja.. gume naduvane po specifikaciji )

 

Morao sam ovo da podelim sa vama jer još od kad sam kupio motor, mislio sam da su 5,5l i slicno sto sam citao za ovaj motor potrosnje koje nisu realne, i bio sam ubedjen da trosi vise, jer mi bilo bezveze zato sto po fabrickoj specifikaciji pise 6.7l na 100km.. Ne znam samo sa kakvom voznjom su nasli tih 6.7... I evo danas sam uradio test, i nisam ocekivao da ce biti ni 5l.. ocekivao sam 6 a i vise.. kad ono.. 3.66l na 100km.. Znaci ne mogu da verujem.. Pozz svima, eto malo da osvezim nasu TA temu... 1zdravo.gif

post-8263-0-86134100-1315755281_thumb.jpg

post-8263-0-62021700-1315755283_thumb.jpg

post-8263-0-85394800-1315755285_thumb.jpg

post-8263-0-45227700-1315755287_thumb.jpg

post-8263-0-84712700-1315755302_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja