Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

.. citao sam negde na nemackim forumima o nekom liku koji isti tako nesto budzio i eksperimentisao sa lamelama, pa mu te nove nisu bile dovoljno jake i od centrifugalne sile pocele da se raspadaju, tako da su delovi lamela padale na zubcanike menjaca i da je tako za$ebao menjac.

Kako isto... pa ja nista ne eksperimentisem i ne budzim!? Porucio sam nove lamele koje su ispod servis limita. Da li je neko imao takva iskustva sa bilo kojim motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Moja preporuka Anakee 2! Kontaktiraj Matu, kod njega su 107 E, sto je stvarno odlicna cena! Ja sam pre par dana uzeo iste za 127 E, ali odmah! Kod Mate moras cekati par dana da mu stignu.

Upravo ove gume su kod mene,anakee 2,idoduse srednji deo je totalno gotov,gume je ravna kao kod auta,pa onda ostra krivina,u voznji mi motor oce da zaplese pri prelasku preko spojeva puta na malim brzinama,ili preko sitnog sljunka na putu,kao da tocak ima lufta santimetar,tako se ponasa. Lufta nema nigde,tako da verujem da je to do istrosenosti gume(i bolje da jeste)i do toga sto je gazeci deo 10cm sirok,ravan ko daska.

Skupe su mi te gume,to jest,nisu skupe koliko ja nemam para  ;D posto sad idem sa devojkom na more za 10ak dana,i tu ce mi ode 300eur,tako da sam odustao od skorije kupovine guma,vizira i fabrickog auspuha. Izgleda ce to sve sacekati septembar,kad malo stanem na noge  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moja preporuka Anakee 2! Kontaktiraj Matu, kod njega su 107 E, sto je stvarno odlicna cena! Ja sam pre par dana uzeo iste za 127 E, ali odmah! Kod Mate moras cekati par dana da mu stignu.

Upravo ove gume su kod mene,anakee 2,idoduse srednji deo je totalno gotov,gume je ravna kao kod auta,pa onda ostra krivina,u voznji mi motor oce da zaplese pri prelasku preko spojeva puta na malim brzinama,ili preko sitnog sljunka na putu,kao da tocak ima lufta santimetar,tako se ponasa. Lufta nema nigde,tako da verujem da je to do istrosenosti gume(i bolje da jeste)i do toga sto je gazeci deo 10cm sirok,ravan ko daska.

Skupe su mi te gume,to jest,nisu skupe koliko ja nemam para  ;D posto sad idem sa devojkom na more za 10ak dana,i tu ce mi ode 300eur,tako da sam odustao od skorije kupovine guma,vizira i fabrickog auspuha. Izgleda ce to sve sacekati septembar,kad malo stanem na noge  :)

 

Investiraj barem u gumu! Ako kazes da je toliko izlizana, ja se ne bih usudio da idem na more sa takvom gumom! Moja metzelerka je takodje bila skoro ko daska, pa sam ipak odlucio da je zamenim pred put na Vlasinu. Ako nista uzmi neku polovnu u dobrom stanju  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da nije imao nameru da ide motorom na more, ali bolje da uzme novu Conti bilo koju za 6k din, nego polovnu za slicne pare, kakva god da je nova je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Moja preporuka Anakee 2! Kontaktiraj Matu, kod njega su 107 E, sto je stvarno odlicna cena! Ja sam pre par dana uzeo iste za 127 E, ali odmah! Kod Mate moras cekati par dana da mu stignu.

Jel to cena za komad ili par?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Da da,kolima idem na more,motor je ne registrovan  :( inace bi uzeo nove gumei sa njim otisao,ali max 6k za novu gumu,ne bi uzimao polovnu,sem ako nije bas extra,to jest ne vozena  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

meni ona continentalka deluje sasvim pristojno...a posto sam sve lepo procitao,nekako verujem da je tako...gde bi to kod nas moglo da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

nadam se da ovo nije tabu tema  ::)

elem razmishljao sam da, mozda, promenim prednji far na mom TA ? da li je to zaista greh ?

video sam da je neki nash kolega (ima slike u ovoj temi) stavio "moderniji" far i meni se dopada.

da li je josh neko to radio, i ako imate slike bilo bi lepo da ih okachite pa da vidimo ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

nadam se da ovo nije tabu tema  ::)

elem razmishljao sam da, mozda, promenim prednji far na mom TA ? da li je to zaista greh ?

A sto bi bio greh? Ako ti se ne dopada kako ti sad far izgleda, i spretan si sa rukama, baci se na posao i postavi slike kad zavrsis. ;) Mada, s obzirom da bez fara nema voznje, a sezona je u toku, bolje to ostavi za zimu. johnynovak je na svom TA ubacio okrugle farove i ispalo je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12286 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Smeta ti "televizor" napred? :D Ma kakva tabu tema i ja odavno razmišljam o takvom grunfovanju ali nikako da nađem neki normalni dvostruki far koji bi sa malo izmena plastike i nosača uglavio napred. Ne sviđaju mi se oni mali poluloptasti farovi već nešto kao na Africi...samo ima tu problema oko nosača, onih šrafova za podešavanje ugla i visine svetla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

kontam i ja da nije lako i da ima posla, i mislim da to jeste posao za preko zime, natenane  :)

 

evo jedne od retkih slika koju sam nashao na netu:

 

BotH6_13333y.jpg

 

mada sam ja razmishljao i o nekom "mocnijem" faru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

To mu dođe ko ona plastična operacija na nosu.

;D

Meni na mom motoru ne smeta oblik fara, a i ne vidim kako izgleda kad vozim.

;D

Nešto sam menjao auspuh (stari malo prozuko), jedna tako prosta stvar a traži svašta da se prilagodi.

mcVUC_topp.jpg

Nema veze važno je da grmi. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Boano maska i farovi su mi najljepsa kobinacija za Transalpa, nije losa kombinacija ni maska i farovi s KTM adventurera 640.

 

 

 

 

...kad-tad dokopat cu se toga...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

evo još jedan grunf. Dali bi se mogao ugraditi far od nekog skutera, mislim da je izbor veliki a vjerovatno ni cijene nisu strašne.

post-5048-12879087965422_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Da li je neko stavio Race Exhaust karbon protočni na Transalp? Moj fabrički je truo i planiram karbon od Roberta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Da li je neko stavio Race Exhaust karbon protočni na Transalp? Moj fabrički je truo i planiram karbon od Roberta.

 

I ja planiram do Roberta, pa posle se mozda spustim do Negotina, ako bude tako, javljam se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

kontam i ja da nije lako i da ima posla, i mislim da to jeste posao za preko zime, natenane  :)

 

evo jedne od retkih slika koju sam nashao na netu:

 

sIlZN_13333y.jpg

 

mada sam ja razmishljao i o nekom "mocnijem" faru

afrikovani transalp,fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! NECU,makar vozio bez svetla!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moja preporuka Anakee 2! Kontaktiraj Matu, kod njega su 107 E, sto je stvarno odlicna cena! Ja sam pre par dana uzeo iste za 127 E, ali odmah! Kod Mate moras cekati par dana da mu stignu.

Jel to cena za komad ili par?

 

To ti je cena samo zadnje gume,  dimenzija 130/80-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja konkretno nisam stavio na moj TA, ali sam imao priliku da probam TA 650 sa Race auspuhom.

Motor ide 50% bolje, lakse ubrzava i nekako je mnogo zivlji na gasu, uz to i zvuk je odlican.

Jedina mana ovog auspuha je sto se ostaje bez motornog kocenja........

Evo trudicu se da budem fin - ako je to uopste moguce pored gomile gluposti koje si upravo nalupao

 

Znas li ti sta je 50% JEBOTE???

Pa kad bi zamolio nasu da ti napravi auspuh motor ti ne bi mogao ici bolje od 5% i reci mi molim te kako bi ti tih 5% uopste primetio??

Znaci race auspuh dodaje jos nekih 25 konja na tvojih 50??

U jbt ja imao dva race auspuha na kavi i nisam dobio tih 50 konja vise (2x25) vec mi motor isao jos losije dok se nije ustelovao za njih.

 

Ostaje se bez motornog kocenja???

Pa da.ostaje se.ali samo ako vozis nizbrdo na neutralu- hmm.. mada mi se cini da u tom slucaju problem nije do izduva..

Pa pokusaj da presaltas u nizu brzinu kad ides nizbrdo ako hoces motorno kocenje (nije ti to kamion (iako lici na afriku ;D) pa da ti prikolica nizbrdo sama koci)

I sam naziv govori "motorno" kocenje a ne "auspuh kocenje" ili "zadnji lonac kocenje" tako da zavisi od stepena prenosa a ne od izduva!

 

 

Secam se kad sam ja na svoj prvi auto stavio neki jebacki home made otvoreni zadnji lonac i posle prvih par dana voznje moj utisak je bio:

uuu auto mi ide duplo bolje ali zato mnogo vise trosi-e pa bio sam glupi klinac i taj auspuh mi nije dodao nista na snazi vec sam dobio jebacki zvuk na bmw-u koji je i onako bio sestak pa sam se lozio i przio ga vise i turirao na svakom semaforu i eto odakle veca potrosnja a nije isao nista bolje vec mi se to tako cinilo zbog mocnog zvuka

 

aj provozaj ti to opet i ponovo napisi utiske ali se potrudi da budes objektivniji ovaj put  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

od jutros, chim sam krenuo primetio sam da mi motor radi na vecem broju obrtaja  ???

primer na 60-65 kmh u 5. brzini mi je na 4000 ! a do juche je bio tu oko 3000 u toj brzini !

dal zna neko u chemu je fazon ? ! ? uopshe dok ga shaltam ide do 5000 bez problema... ponavljam do juche lagana voznja i tu je oko 3000-3500...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Ja konkretno nisam stavio na moj TA, ali sam imao priliku da probam TA 650 sa Race auspuhom.

Motor ide 50% bolje, lakse ubrzava i nekako je mnogo zivlji na gasu, uz to i zvuk je odlican.

Jedina mana ovog auspuha je sto se ostaje bez motornog kocenja........

Evo trudicu se da budem fin - ako je to uopste moguce pored gomile gluposti koje si upravo nalupao

 

Znas li ti sta je 50% JEBOTE???

Pa kad bi zamolio nasu da ti napravi auspuh motor ti ne bi mogao ici bolje od 5% i reci mi molim te kako bi ti tih 5% uopste primetio??

Znaci race auspuh dodaje jos nekih 25 konja na tvojih 50??

U jbt ja imao dva race auspuha na kavi i nisam dobio tih 50 konja vise (2x25) vec mi motor isao jos losije dok se nije ustelovao za njih.

 

Ostaje se bez motornog kocenja???

Pa da.ostaje se.ali samo ako vozis nizbrdo na neutralu- hmm.. mada mi se cini da u tom slucaju problem nije do izduva..

Pa pokusaj da presaltas u nizu brzinu kad ides nizbrdo ako hoces motorno kocenje (nije ti to kamion (iako lici na afriku ;D) pa da ti prikolica nizbrdo sama koci)

I sam naziv govori "motorno" kocenje a ne "auspuh kocenje" ili "zadnji lonac kocenje" tako da zavisi od stepena prenosa a ne od izduva!

 

 

Secam se kad sam ja na svoj prvi auto stavio neki jebacki home made otvoreni zadnji lonac i posle prvih par dana voznje moj utisak je bio:

uuu auto mi ide duplo bolje ali zato mnogo vise trosi-e pa bio sam glupi klinac i taj auspuh mi nije dodao nista na snazi vec sam dobio jebacki zvuk na bmw-u koji je i onako bio sestak pa sam se lozio i przio ga vise i turirao na svakom semaforu i eto odakle veca potrosnja a nije isao nista bolje vec mi se to tako cinilo zbog mocnog zvuka

 

aj provozaj ti to opet i ponovo napisi utiske ali se potrudi da budes objektivniji ovaj put  ;)

:D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Ja konkretno nisam stavio na moj TA, ali sam imao priliku da probam TA 650 sa Race auspuhom.

Motor ide 50% bolje, lakse ubrzava i nekako je mnogo zivlji na gasu, uz to i zvuk je odlican.

Jedina mana ovog auspuha je sto se ostaje bez motornog kocenja........

Evo trudicu se da budem fin - ako je to uopste moguce pored gomile gluposti koje si upravo nalupao

 

Znas li ti sta je 50% JEBOTE???

Pa kad bi zamolio nasu da ti napravi auspuh motor ti ne bi mogao ici bolje od 5% i reci mi molim te kako bi ti tih 5% uopste primetio??

Znaci race auspuh dodaje jos nekih 25 konja na tvojih 50??

U jbt ja imao dva race auspuha na kavi i nisam dobio tih 50 konja vise (2x25) vec mi motor isao jos losije dok se nije ustelovao za njih.

 

Ostaje se bez motornog kocenja???

Pa da.ostaje se.ali samo ako vozis nizbrdo na neutralu- hmm.. mada mi se cini da u tom slucaju problem nije do izduva..

Pa pokusaj da presaltas u nizu brzinu kad ides nizbrdo ako hoces motorno kocenje (nije ti to kamion (iako lici na afriku ;D) pa da ti prikolica nizbrdo sama koci)

I sam naziv govori "motorno" kocenje a ne "auspuh kocenje" ili "zadnji lonac kocenje" tako da zavisi od stepena prenosa a ne od izduva!

 

 

Secam se kad sam ja na svoj prvi auto stavio neki jebacki home made otvoreni zadnji lonac i posle prvih par dana voznje moj utisak je bio:

uuu auto mi ide duplo bolje ali zato mnogo vise trosi-e pa bio sam glupi klinac i taj auspuh mi nije dodao nista na snazi vec sam dobio jebacki zvuk na bmw-u koji je i onako bio sestak pa sam se lozio i przio ga vise i turirao na svakom semaforu i eto odakle veca potrosnja a nije isao nista bolje vec mi se to tako cinilo zbog mocnog zvuka

 

aj provozaj ti to opet i ponovo napisi utiske ali se potrudi da budes objektivniji ovaj put  ;)

 

 

LIKE! Hoce ici moj motor 300 ako stavim neke gume? haha

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja