Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Koja je oznaka boje za ovu kolor šemu u saobraćajnoj? Ovo je navodnono originalna šema za moj motor, pa da čisto znam, ako se jednom odlučim da ga prefarbam u fabričke boje...

 

Imam ja ali imam novu saobracajnu na kojoj pojma nemam sta mu dodje ta sifra boje.Sve je u siframa p.1,P.2 itd.Recicu ti samo se raspitaj sta da gledam :)

 

Uh, ne gledah u saobraćajnu kad sam napisao ovo. Kad se ubaci u čitač kartice i odštampa, onda se vidi. Znam da sam video na tehničkom pregledu da mi je oznaka 9M po katalogu boja, a meni je motor skroz crn, obična lak boja, nije metalik. Ne znam kako se motor vodi ako ima dve boje, u ovom slučaju crnu i tamno sivu...

Prema OVOM (katalog boja), deveta i deseta oznaka bi trebala da je 0, jer se ne zna koja je osnovna boja... A možda se isto vodi kao 9M, jer je crna preovlađujuća.

Nebitno skroz, ne treba se opterećivati, nego mi palo na pamet nešto, čisto iz znatiželje. :)

I meni je motor u dve boje a u saobraćajnoj piše - Boja: 6B zelena svetla metalizirana

DSC03795copy_zpsb9680823.jpg

I da, transalp može kroz vodu :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/2013/11/vrste-akumulatora-i-njihova-namena-i.html

AGM ima staklenu vunu koja upije kiselinu i tako nema mućkanja i curenja kiseline.

 

Gel baterijama se dodaje silikatna prašina da bi oformila želatinastu kiselinu koja opet ne teče slobodno.

 

Poenta tih zatvorenih baterija je da se ne otvaraju jer hidrogen i kiseonik koji se oslobadja u procesu punjenja i pražnjenja ponovo stvaraju vodu i zato im nikad ne treba dodavati vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Koja je oznaka boje za ovu kolor šemu u saobraćajnoj? Ovo je navodnono originalna šema za moj motor, pa da čisto znam, ako se jednom odlučim da ga prefarbam u fabričke boje...

 

Imam ja ali imam novu saobracajnu na kojoj pojma nemam sta mu dodje ta sifra boje.Sve je u siframa p.1,P.2 itd.Recicu ti samo se raspitaj sta da gledam :)

 

Uh, ne gledah u saobraćajnu kad sam napisao ovo. Kad se ubaci u čitač kartice i odštampa, onda se vidi. Znam da sam video na tehničkom pregledu da mi je oznaka 9M po katalogu boja, a meni je motor skroz crn, obična lak boja, nije metalik. Ne znam kako se motor vodi ako ima dve boje, u ovom slučaju crnu i tamno sivu...

Prema OVOM (katalog boja), deveta i deseta oznaka bi trebala da je 0, jer se ne zna koja je osnovna boja... A možda se isto vodi kao 9M, jer je crna preovlađujuća.

Nebitno skroz, ne treba se opterećivati, nego mi palo na pamet nešto, čisto iz znatiželje. :)

I meni je motor u dve boje a u saobraćajnoj piše - Boja: 6B zelena svetla metalizirana

DSC03795copy_zpsb9680823.jpg

I da, transalp može kroz vodu :moto3:

 

Znam. 1moto3.gif

 

1393879_10201774952110661_2107263718_n.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Koja je oznaka boje za ovu kolor šemu u saobraćajnoj? Ovo je navodnono originalna šema za moj motor, pa da čisto znam, ako se jednom odlučim da ga prefarbam u fabričke boje...

 

Imam ja ali imam novu saobracajnu na kojoj pojma nemam sta mu dodje ta sifra boje.Sve je u siframa p.1,P.2 itd.Recicu ti samo se raspitaj sta da gledam :)

 

Uh, ne gledah u saobraćajnu kad sam napisao ovo. Kad se ubaci u čitač kartice i odštampa, onda se vidi. Znam da sam video na tehničkom pregledu da mi je oznaka 9M po katalogu boja, a meni je motor skroz crn, obična lak boja, nije metalik. Ne znam kako se motor vodi ako ima dve boje, u ovom slučaju crnu i tamno sivu...

Prema OVOM (katalog boja), deveta i deseta oznaka bi trebala da je 0, jer se ne zna koja je osnovna boja... A možda se isto vodi kao 9M, jer je crna preovlađujuća.

Nebitno skroz, ne treba se opterećivati, nego mi palo na pamet nešto, čisto iz znatiželje. :)

 

 

 

 

 

 

 

Jutros gledah nešto po novčaniku i videh da na polisi osiguranja piše oznaka boje, pa kad budeš mogao, pogledaj pa javni, kad smo već razvili polemiku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Koja je oznaka boje za ovu kolor šemu u saobraćajnoj? Ovo je navodnono originalna šema za moj motor, pa da čisto znam, ako se jednom odlučim da ga prefarbam u fabričke boje...

 

Imam ja ali imam novu saobracajnu na kojoj pojma nemam sta mu dodje ta sifra boje.Sve je u siframa p.1,P.2 itd.Recicu ti samo se raspitaj sta da gledam :)

 

Uh, ne gledah u saobraćajnu kad sam napisao ovo. Kad se ubaci u čitač kartice i odštampa, onda se vidi. Znam da sam video na tehničkom pregledu da mi je oznaka 9M po katalogu boja, a meni je motor skroz crn, obična lak boja, nije metalik. Ne znam kako se motor vodi ako ima dve boje, u ovom slučaju crnu i tamno sivu...

Prema OVOM (katalog boja), deveta i deseta oznaka bi trebala da je 0, jer se ne zna koja je osnovna boja... A možda se isto vodi kao 9M, jer je crna preovlađujuća.

Nebitno skroz, ne treba se opterećivati, nego mi palo na pamet nešto, čisto iz znatiželje. :)

I meni je motor u dve boje a u saobraćajnoj piše - Boja: 6B zelena svetla metalizirana

DSC03795copy_zpsb9680823.jpg

I da, transalp može kroz vodu :moto3:

 

Znam. 1moto3.gif

 

1393879_10201774952110661_2107263718_n.jpg

Bravo majstore, to nije voda, to je more :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Jel ima neko ideju šta ne valja.

Kada sam kupio trandzu odmah sam menjao disk, pločćice i kočionu tečnost.Medjutim, ručica dosta propada pa tek onda počne da koči.Kao da ima dva diska napred a ne jedan.Tako je bilo odmah po montaži.Dobro je sve montirano i izluftirano.Koči ona kako koči, ali me malo nervira to i bojim se da jednom ne propadne skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Najverovatnije je nepravilno izlufitran vazduh u sistemu, jer ako nije dobro izluftirano, oce da propada poluga kocnice. Ne znam kod kog si majstora radio luftiranje vazduha kod promene kocione tecnosti pa da znas da je to ok, jer vecini majstora vise ne verujem i radim sve sam po servisnom uputstvu, tacno i kvalitetno. Drugo moze biti, da je crevo kocnice previse istegljeno i trazi zamenu, ali po ovim navedenim simptomima sto si naveo je sigurno vazduh u sistemu.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

@Zakis

Spojnicu mozes da nadjes kod Mileta u Motobike house u Tosinom Bunaru ili u Guevari. Imas i da biras na snalu ili na zakivanje. 0takoje.gif

 

@Nemus

Moze da se desi da onaj ko je ozracivao kocnicu nije pazio na nivo ulja pa mu povukao vazduh gore u cantri na klipu. To ume da se manifestuje malom promenom propadanja rucice kocnice. I najcesce je vrlo dug proces ozraciti sistem kada vazduh udje u gornji deo sistema, ali nije komplikovano i neresivo. Moje misljenje ovako na nevidjeno 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

 

Lukabx samo jedno pitanje kad trazim spojnicu za trandzu jel ona ima neku posebnu oznaku ili meru ...ili jednostavno trazim spojnicu za trandzu za lanac? sta da uzmem na snalu ili zakivanje i puno zahvaljujem na odgovoru ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Dobro je proluftirano više puta, i gore i dole, naginjali smo motor čak sam na kraju i od dole sipao ulje i uvek isto hvata.Crevo je obično, gumeno i sigurno se širi ali mislim da bi bar neki otpor morao da pruži prilikom propadanja.

Jel moguće da nešto ne valja u glavnom kočionom cilindru, gumice?

Na kočionim klipovima su menjane gumice i dole kod pločica ništa ne curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ako je sajla to je najbolje. Zamenis sajlu i miran si. A ako je puz treba prvo naci problem zasto je puz al o tom vise ako ustanovis da je puz.

 

Heh jbg. nije puz crkao, jos gore 1hmm.gif

 

Kad sam skinuo sajlu sa tocka vidim da se ovaj pipak na koji dolazi sajla okrece ali da je polomljen na pola..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dqt6xh.jpg

Nije mi jasno kako se polomio, prvo sam pomislio da sam ga ja polomio nekako kad sam skidao, ali to je nemoguce, vukao sam pravo nisam nikako mogao da ga povucem na stranu.

 

a i sajla kad sam je skinuo samo je iskliznula na zemlju, otkacila se ili otkinula gore na km satu

 

sta sad, traziti ceo ovaj kompletan deo ili da dignem ruke i stavim brzinomer sa bicikle :)

 

 

 

 

Na kraju je ipak samo ovaj pipak polomljen, ostalo je sve o.k, zamenio sam ceo ovaj deo, ostala je stara je sajla i plasticni puz i sad radi, videcemo dokle

 

 

Jel ovo prvi slucaj da nije crkao plasticni puz nego ovaj metalni deo na koji ide sajla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Taj deo sto ti je pukao si mogao da izvadis i zavaris ekser i njega posle brusilicom dovedes na isto kao fabricki. Radio ja drugaru na starijem TA..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Ako je sajla to je najbolje. Zamenis sajlu i miran si. A ako je puz treba prvo naci problem zasto je puz al o tom vise ako ustanovis da je puz.

 

Heh jbg. nije puz crkao, jos gore 1hmm.gif

 

Kad sam skinuo sajlu sa tocka vidim da se ovaj pipak na koji dolazi sajla okrece ali da je polomljen na pola..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dqt6xh.jpg

Nije mi jasno kako se polomio, prvo sam pomislio da sam ga ja polomio nekako kad sam skidao, ali to je nemoguce, vukao sam pravo nisam nikako mogao da ga povucem na stranu.

 

a i sajla kad sam je skinuo samo je iskliznula na zemlju, otkacila se ili otkinula gore na km satu

 

sta sad, traziti ceo ovaj kompletan deo ili da dignem ruke i stavim brzinomer sa bicikle :)

 

 

 

 

Na kraju je ipak samo ovaj pipak polomljen, ostalo je sve o.k, zamenio sam ceo ovaj deo, ostala je stara je sajla i plasticni puz i sad radi, videcemo dokle

 

 

Jel ovo prvi slucaj da nije crkao plasticni puz nego ovaj metalni deo na koji ide sajla?

Meni se desilo isto prošle jeseni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

@ Zakis

Trazis po lancu koji si kupio, ne secam se sta si pisao, ako si uzeo DID trazis spojnicu za DID 525 vx(verovatno, bar bi taj trebao) Korak je sigurno 525, sad zavisi koja je slovna oznaka. Dobices spojnicu, spojnu plocicu, i 4 gumice koje treba da postavis kao na originalnom lancu.

Ja se vozim sa spojnicom na snalu vec godinu dana i nikad problem s njom, a vozim motor skoro cele godine, i po kisi i suncu, sve do nekih 3-4 stepena C.

Ali se slazem da uzmes na zakivanje ako imas od koga da pozajmis alat za spajanje.0takoje.gif

@ Vacro

Bez auspuha se na leru cuje identicno kao VW buba 1lol.gif

Pravim novi auspuh, ovaj put sa akcentom na estetici 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jel probao neko transalpa sa originalnim vizirom i povisenim ?

 

Ja sa Givi povisenim imam jake turbulencije posle 80-90km/h. Stavio sam i ono krilo i potpuno isto. Razmišljam da probam da stavim fabrički, nisu ludi oni Japanci, ali posto ga nemam bila bi skupa zajebancija da se samo proba.

btw ako nekom skuplja prasinu fabrički vizir za PD06, a raspolozen je da ga da na probu, bio bih zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Na koliko da podesim obim tocka za merenje kilometraze i brzine,na onim meracima za bicikle?

 

Kolega Gox kaze : . Poluprečnik prednjeg točka je 35 cm x 2 x 3,14 = 2198.

Ja sam stavio toliko pre neki dan i za sat je kilometraza ista kao na fabrickom brzinomeru, mada sam presao samo 50-60km videcemo dalje kako ce biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja