Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Evo sad pretrazih ceo net..i tesko da ima gel u dimenziji 134-135mm. Moram da vidim koji je posao da se prosiri kuciste..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Danas je to ovako izgledalo u okolini Beograda:

Mesto "Koliba preko puta" Ralja

9hnpcm.jpg

Pozdrav za PaPaju koji je prepoznao motor, stao i dosao na druzenje. Lepo smo se napricali, iako je zurio :takoje:

Dosta motora je bilo (za sat vremena oko 40 motora se razmenilo), svakakvih tipova, jedni dolaze, drugi odlaze. :lol:

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Tako je 0takoje.gif

 

I kao sto rekosmo danas, mozda bi bilo dobro da napravimo prolecno TA okupljanje, sada kad su svi zeljni voznje a vreme je idealno?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da se pohvalim jos jednom mojom majstorijom, ugradio sam drveni deo u Transalpa :hej: . Na jednoj bocnoj plastici mi je falila zabica ( izgleda cesta boljka kod transalpa zbog nepaznje prilikom skidanja). Dvoumio sam se da li da je pravim od metala, epoksi smole, neke plastike .... ali odluka pade na drvo, dovoljn cvrsto a lako za obradu. Evo par slicica, mozda nekom bude zanimljivo

 

Deo koji nedostaje

IMAG0602.jpg

 

Mustra, plastika sa druge strane

IMAG0600.jpg

Pociljenj deljanje, prvo sam oblikovao glavu

IMAG0598.jpg

Na kraju okratio na meru, napravio zarez da bolje drzi, i prva proba, izgleda ok

IMAG0603.jpg

 

Posle toga malo ga prsnuo u sivu boju, dvokomponentni epoksi lepak i sušenje

IMAG0606.jpg

IMAG0608.jpg

 

Danas sam montirao, leglo je ko budali samar.

 

A prolećno druženje, može naravno, nemojte samo previse zuriti fali mi jos malo vremena da zategnem masinu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Da se pohvalim jos jednom mojom majstorijom, ugradio sam drveni deo u Transalpa :hej: . Na jednoj bocnoj plastici mi je falila zabica ( izgleda cesta boljka kod transalpa zbog nepaznje prilikom skidanja). Dvoumio sam se da li da je pravim od metala, epoksi smole, neke plastike .... ali odluka pade na drvo, dovoljn cvrsto a lako za obradu. Evo par slicica, mozda nekom bude zanimljivo

 

Deo koji nedostaje

IMAG0602.jpg

 

Mustra, plastika sa druge strane

IMAG0600.jpg

Pociljenj deljanje, prvo sam oblikovao glavu

IMAG0598.jpg

Na kraju okratio na meru, napravio zarez da bolje drzi, i prva proba, izgleda ok

IMAG0603.jpg

 

Posle toga malo ga prsnuo u sivu boju, dvokomponentni epoksi lepak i sušenje

IMAG0606.jpg

IMAG0608.jpg

 

Danas sam montirao, leglo je ko budali samar.

 

A prolećno druženje, može naravno, nemojte samo previse zuriti fali mi jos malo vremena da zategnem masinu

 

 

Kad smo kod zabica dali neko zna tacno koliko je vrh zabice udaljen od plastike na Bocnim plastikama gdje se pusta gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ako je jos uvek aktuelno pitanje za gel akumulator, ja sam ga uzeo prosle godine, pa mogu ga sutra premeriti i potraziti prodavnicu u bg gde sam ga kupio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

ako je jos uvek aktuelno pitanje za gel akumulator, ja sam ga uzeo prosle godine, pa mogu ga sutra premeriti i potraziti prodavnicu u bg gde sam ga kupio ;)

 

Uzeo sam kiselinski na kraju...3800din. Ti vozis 650..nije isto kuciste.zato si mogao i da kupis gel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kupljeno kod Mileta u Biker House-u...Exide YB12A-A 12Ah levi plus. Mere 134x80x160mm. Uvoznik www.andreja.co.rs ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kada startujete hladan motor posle jedno 3 dana, na koliko obrtaja vam radi hladan motor? Meni radi na 900-1000 o/min, a kad se zagreje radi normalno na 1300-1400 o/min. Je l˙ to normalno ili? Ako jeste, ništa onda; Ako nije, šta treba da podesim da radi lepo i na hladnom startu? Ili da samo ćutim i vozim?1lol.gif

 

 

Motoru su podešeni ventili, sinhronizovani karbovi, svećice nove, filter nov, podešena smeša na 2 1/4 okretaja prema servisnom upustvu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Isto tako se ponasa i africa a mislim da i vecina starijih karburatorskih dvocilindrasha (isto tako mi se ponasao i kle). 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Pali on kao mina, sve super, nego da vidim kako ide sa starijim tipom karburatora. Kući mi auto ima automatski saug, pa nemam pojma kako s ovim ide...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

i kod mene sve identicno ko i kod tebe :takoje: ja to palim i vozim brmmm brmmm :nanana: s tim sto moj se ponekad ugasi na leru moram mu malo dati sauga dok se ne ugreje :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e da mehanicar mi rekao da ne valja kad je ladan da radi ispod 1000 obrtaja jel tad nema dobro podmazivanje a ladan je, pa treba malo sauga,,, on mi namestio na 1200 obrtaja kad je vruc i tako mi sad i radi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kolege, poklanjam dve spoljne gume za Transalpa Mitas E08, bile na mojoj masini. Imaju jos dosta sare, mana in je jedino što su Mitas.

 

Evo i teme gde sam okacio slike http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100659-poklanjam-enduro-gume-mitas-e08/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobre su Mitas po suvom, drže odlično ali su za kišu vrlo problematične - hoće da otkliznu bez upozorenja. Za umerenog vozača mogu da prođu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Evo, uspeo sam da nadjem i zamenim auspuh za fabricki :takoje:

Auspuh je kao nov, nista unutra ne zvekece, motor je tisi i cujem opet onaj "V" zvuk (zvizduci) trandze.

2v13j89.jpg

2i1msdf.jpg

A pored auspuha sam nabacio i poviseni vizir :moto3:

Sada vozam sa podignutim vizirom na kacigi bez da se becim i da zmirkam.

2h4jdoh.jpg

24wrbmg.jpg

Investicijama sam i vise nego zadovoljan, a sve me je kostalo neku sicu :D

 

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e pisao sam nedavno temu na probusena guma na putu... :zvizduk: i ko da sam prizvao maler upravo se to desilo :( e sad posto sam imao vec iskustva od ranije pogledao na sat i trebalo je tacno 1 sat da se zameni i montira nova guma :takoje: novo je sto sam nabavio one plastike za felnu sto stite, ali sa njima je nemoguce raditi tako da ih nisam ni koristio, skino i montiro gumu bez njih ;) znaci te plastike kad si sam nisu upotrebljive... :nanana: i sve sam uradio kao sto je tamo napisano zezno sam samo jednu stvar :P pritego sam tocak dok je bio na nogarama, al sam zaboravio kad sam spustio motor da ga dotegnem, nego posto je iscurilo litra znoja iz mena zazdio na ladno pivo i nastavio odma sa voznjom sav sretan :jee: al uskoro se cuo lanac i toacak se malo pomerio, sreca, otpustio natego i zatego zadnji sraf i voziiiii misko :D znaci nikako ne zaboravite da dotegnete zadnji sraf banalno ali eto i to se dogadja ako ste igrac mojeg kalibra :zbunjen: znaci menjanje gume na putu ili divljini nije problem, a ako ponesete alat sa sobom imacete mnogo prijatniji osecaj ako ste sami negde gde medvedi nose postu eto toliko :zdravo: e da i otkrio sam nesto novo, mnogo lakse ce te skinuti gumu ako montirac stavljate sto blize jedan do drugog, ja to u pocetku pravio velik razmak pa se otelim dok ga prebacim, sad sam isao na razmak od 4 - 5 cm i mnooogooo islo lakse, podvucem ga dalje i onda ga privucem sto blize i op... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ti ako napuniš ovaj kofer do vrha ima da ides na zadnjaka sa pola gasa :moto3:

 

ps. ako imas sa cime i nije ti tesko izmeri mi spoljni precnik ovih cevi od kojih ti je seba radio nosace. Imam ih i ja u planu ali pre toga moram da pravilno dimenzionisem sistem kacenja na koferima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja