Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Milane, spremi oko 2000 evra. Imaćeš oko 600 evra za sve eventualne popravke i potrošni materijal da te služi uz održavanje još 10 godina. Obavezno nekog iskusnog povedi u kupovinu. Sa srećom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Imam TA 89. uvezen iz Italije.

Italija je veoma različita mislim na sever i jug.

Ako je sa severa nije prešla više od 60-70.000 ali ako je sa juga prešla je puta pet.

Ja sam prezadovoljan sa mojim magaretom (na cajgeru takođe bilo oko 40.000).

Preporučujem 89. je odlična berba.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Moja taraba je 94.god. i pise 74000 isto uvezena iz Italije :neznam: To treba zanemariti,pitaj boga sta je tu tacno :zbunjen: motor ili valja ili nevalja,to je jedino merilo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Triput ura za novu tarabu 1moto3.gif. Za sve što te muči u vezi TA pitaj ovde, ima dosta ljudi koji se stvarno razumeju u ovo zahvalno motorče 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Joj, covece, pitam se sta bi se desilo kada bi se mi (vlasnici Transalpova) prebrojali, mislim da bi nas bilo ko AT i ST zajedno! :moto3::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw gs1200lc

Hvala svima na dodbrodoslici, za sad bi mi trebalo samo ona hajnesov manual da mi neko posalje posto ja ne mogu da ga skinem,imam u planu da uradim servis i nadam se nekoj grupnoj voznji uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hvala svima na dodbrodoslici, za sad bi mi trebalo samo ona hajnesov manual da mi neko posalje posto ja ne mogu da ga skinem,imam u planu da uradim servis i nadam se nekoj grupnoj voznji uskoro.

 

Imas ga dole pri dnu stranice http://www.bajkeri.com/downloads/

 

_____

 

Inace, imam pitanje za TA Specijaliste.. naime.. u tom istom uputstvu spominje se da TA moj model XL600V ima dva takozvana SUBAIR filtera koji se nalaze na radijatorima.. medjutim.. kod mene tako nesto ne postoji, a crevca za koja ja predpostavljam da su od toga prikljucena su sa gornje strane karburatora, i zavrsavaju u nigde (idu samo uz ram i zavrsavaju ispod sedista...)// mene je to zaprepastilo kad sam video.. Da li vi imate taj subair filter ili je to kod mene neko namerno izbacio? Mozda zato i imam problem sa detonacijama jer otpor protoka vazduha kada su ti filteri prisutni nije isti kao i kad nisu.. (trenutno sam u BG nastavicu sa cackanjem kad dodjem u petak za zr..ventile sam ponovo pregledao, nastelovao usisne na 15 i izduvne na 20.. jer u uputstvu pise usisni od 13 do 17, a izduvni od 18 do 22).. karburator ociscen profy.. doduse i bio je jako prljav sa motul carbu klean sam odradio, i razduvao ga kompresorom, stavlene su nove AIR CUT OFF dijafragme.. cekam jednog drugara da donese instrumente za merenje vakuma da nakacimo to na cilindre i sinhronizujem karbove.. Ali ovo me sad bacilo u drugu dimenziju kada sam procitao podatak za te SUBAIR filtere.. ja to nemam... pomagajte..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja upao u vasu grupu ali bez motora nemojte da me najurite kao stetnog, trudim se iz sve snage da kupim TA i samo njega ali ....

Pozdrav svim ljubiteljima ovog lepog motora uz zelju da i ja budem deo vase ekipe i da se negde sretnemo na putu. I jedno pitanje jer neko zna da li neko prodaje neku majcu sa logom TA. Da i primetio sam da medju ovim smailicima nema nista sto bi oznacavalo TA Pa neka se neko potrudi da i mi imamo nas smailic.

Pozzz.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw gs1200lc

Znam da ga ima a ja nemogu da ga skinem zato sam i trazio da mi neko posalje a za ventile i ja da stelujem 10 15 posto je moja taraba 89 ili po knjizi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ventili se na starijim modelima (87 i 88) steluju na 0,10 i 0,15. Ima da se cuju ako ih stelujes prema upustvu za kasnije modele XL600V.

 

Greska u koracima. Ovi su tacni podaci:

 

construction year '87-'88: 0.1 mm for both inlet and exhaust valves

 

construction year '89- : 0.15 mm for the inlet valves, 0.20 mm for the exhaust valves

 

Znaci: 0.10 oba kod modela proizvedenih 87-e i 88-e godine

0.15 usisni i 0.20 izduvni za model 89-e i novije

 

http://www.ta-deti.de/ta/valves.html

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ventili se na starijim modelima (87 i 88) steluju na 0,10 i 0,15. Ima da se cuju ako ih stelujes prema upustvu za kasnije modele XL600V.

 

Greska u koracima. Ovi su tacni podaci:

 

construction year '87-'88: 0.1 mm for both inlet and exhaust valves

 

construction year '89- : 0.15 mm for the inlet valves, 0.20 mm for the exhaust valves

 

Znaci: 0.10 oba kod modela proizvedenih 87-e i 88-e godine

0.15 usisni i 0.20 izduvni za model 89-e i novije

 

http://www.ta-deti.de/ta/valves.html

 

Da stvarno sam pogresio. Kada sam citao specifikaciju nisam primetio da na par stranica pre toga ima lista modela po godinama, i ja sam mislio da moj model nije H verzija.. medjutim po ovoj tabeli jeste..evo lepo pise u heynes manual.. evo i za sve ostale.. ovo je copy paste iz uputstva.. dakle 87 i usis i izduv na 0.10 ..Prestelovacu opet, nije frka i onako nista od ostalih delova nisam vratio nazad. Sreca pa sam se izleteo sa informacijom na koliko sam stelovao ventile, nikad ne bih znao da sam pogresio.. HVALA PUNO :care:

post-8263-0-00773100-1298927362_thumb.jpg

post-8263-0-13617000-1298927407_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo u vezi onih sub air filtera sto pitam, jel vam poznato ovo? Da li ta creva od karburator air vent-a idu na te sub air filtere, to ne mogu nigde da provalim, ja na svom motoru nemam te sub air filtere kao sto sam rekao, i creva od air vent hose sa karburatora zavrsavaju u nigde..i zato pitam, evo fotografija...

post-8263-0-32247000-1298929916_thumb.jpg

post-8263-0-02109700-1298929985_thumb.jpg

post-8263-0-49004700-1298929997_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja imam te subair filtere ali tacno kojim redom vazduh prolazi kroz njih nisam ispitivao.

 

Mislim da subair filtere imaju samo "noviji" modeli od 97, mada treba ovo uzeti sa rezervom, jer tako se nesto secam ali nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja