Jump to content

Moto Zajednica

Agregat od 350ccm na ramu koji nosi 125ccm shta mislite?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Imam chopper cruiser SYM HUSKY 125ccm, tezina 145kg. Hteo bih da mu promenim agregat i stavim yamaha od najmanje 350ccm

 

Razgovarao sam ja jednim prijateljem koji se dosta razume u motorcikle (mehaiku u opstem smislu) i on mi je predlozio ovu zamenu.

 

Sa 125ccm max brzina mu je 100 km/h kada sam vozim, a sa dvoje (moja curica i ja) nema sanse da sa punim gasom predje 80 i to je mucenje za agregat. (meni licno nije potrebno vise od 80-90 km/h)

 

Sta Vi mislite o ovome, da li ovaj ram moze da podnese jaci agregat?

 

Xvala ! ! !

 

huskymashina5.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ram moze da se prepravi ili ojaca da bi mogao da podnese vecu snagu, problem su ti kocnice i oslananje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Mora da se skine sve i da onda pogleda ram , ako treba pojacanje . Treba izmeriti stari i novi motor i videti tezinu agregata , kao ptobati postavljanjem letvice ispod agregata gde mu je vaga , da bi znao koliko ce biti pomereno teziste motora . tek posle razmeravanja znaces  dali i koliko treba da se pojaca ogibljenje .

  Moj savet ako ovo radis da kad skines ram postavis sliku da mozemo da vidimo kako izgleda sliku rama sa novim motor na njemu (otprilike postavis ) pa onda otvoris novu temu da bi mogli da ti vise pomognemo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  U principu, svaka fabrika kad konstruise motorcikl - sve pravi "malo" jace - za svaki slucaj.  E sad koliko je to " jace " , i da li bi moglo da izdrzi taj agregat - to zavisi od puno faktora ( sama konstrukcija rama, jacina motora, tip motora i vibracije koje pravi , i ima jos puno toga ) .  Takodje zavisi i od materijala od kojeg je pravljen ram. Na primer cevi glavnog dela rama mogu biti precnika 20 mm,  Al i njih ima raznih, neke imaju debljinu zida 1mm, neke 1,5 mm, neke 2 mm .  Najbolje da vidis sa nekim ko se razume u konstrukcije, da ti to pogleda i izracuna, ( moze neki student masinstva od prepravke tvog motora da napravi diplomski rad ) - pa ces onda znati sta i kako !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da pošto su u pitanju kinezi, a oni u praksi primenjuju ruske principe, najverovatnije je ram napravljen za 1000 ccm a stavili su unutra 125ccm. Ozbiljno, videvši ove cevčuge od rama, sumnjam a ćeš išta morati da diraš, osim par dodavanja na bazi očajanja na odredjenim delovima rama. Utrpaj ti taj novi agregat, pa onda razmišljaj o tome, jer ako budeš previše mislio, doći će i ovde zakon pa ćeš za takvu prepravku tražiti saglasnost predsednika vlade i stručne komisije ispred instituta Vinča ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Pa i ja isto predpostavljam da je ram napravljen za jaci agregat, jer ovakav ram su koristili i za 250ccm ...

 

A inace nije kinez nego Taivanac i to samo fabrika koja sklapa ovaj motor, sve je Japansko na njemu. Ovo je inace jedini chopper cruiser koji su napravili tj. sastavili. Jedino sto se meni na njemu ne svidja je to sto su mi branici od nekog materijala koji je kao plastika ali dosta savitljiviji. Vise volim stari dobri lim  ;)

 

pozzz

 

Xvala na savetima ...

 

I jos nesto, da li znate nekog blizu nisa (ili dalje od nisa) ko je radio ovakve prepravke pa da ja skoknem da bacim pogled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i ja isto predpostavljam da je ram napravljen za jaci agregat, jer ovakav ram su koristili i za 250ccm ...

 

A inace nije kinez nego Taivanac i to samo fabrika koja sklapa ovaj motor, sve je Japansko na njemu. Ovo je inace jedini chopper cruiser koji su napravili tj. sastavili. Jedino sto se meni na njemu ne svidja je to sto su mi branici od nekog materijala koji je kao plastika ali dosta savitljiviji. Vise volim stari dobri lim   ;)

 

pozzz

 

Xvala na savetima ...

 

I jos nesto, da li znate nekog blizu nisa (ili dalje od nisa) ko je radio ovakve prepravke pa da ja skoknem da bacim pogled

Piaj kineze dali je TAIWAN u Kini ili ne ;D ;D ;D ;D ;D ;Dmislim da je pun naziv Kineski Taipeh ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

SYM je  firma sa Taiwana ,ali im je fabrika motocikala i nekih modela skutera u Kini.Konkretno Xiamen Xiashing Motorcycle Co.Zato im motocikli imaju oznaku XS.  ??? ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

I jos nesto, da li znate nekog blizu nisa (ili dalje od nisa) ko je radio ovakve prepravke pa da ja skoknem da bacim pogled

 

Idi do " Duleta - harlejca "  u Nisu, stanuje u ul. Nikole kopernika negde na sredini, dobar je majstor, i svasta je pravio do sad pa vidi sa njim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

SYM je  firma sa Taiwana ,ali im je fabrika motocikala i nekih modela skutera u Kini.Konkretno Xiamen Xiashing Motorcycle Co.Zato im motocikli imaju oznaku XS.  ??? ??? ;D

 

 

   Ma sve te firme sa taiwana imaju fabrike u kini ili kupuju robu tamo u fabrikama pa se odma firmira . E sad nema nikakva razlika izmedju firme sa tajvana ili nemacke ili italije ili srbije koja za svoje potrebe pravi robu u kini razlika je samo koliko oni hoce da budu skupi , kvalitetni ili koliko hoce da koriste to ime . cena ti u svakom slucaju odredjuje kvalitet robe .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

SYM je  firma sa Taiwana ,ali im je fabrika motocikala i nekih modela skutera u Kini.Konkretno Xiamen Xiashing Motorcycle Co.Zato im motocikli imaju oznaku XS.  ??? ??? ;D

 

 

   Ma sve te firme sa taiwana imaju fabrike u kini ili kupuju robu tamo u fabrikama pa se odma firmira . E sad nema nikakva razlika izmedju firme sa tajvana ili nemacke ili italije ili srbije koja za svoje potrebe pravi robu u kini razlika je samo koliko oni hoce da budu skupi , kvalitetni ili koliko hoce da koriste to ime . cena ti u svakom slucaju odredjuje kvalitet robe .

amin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Ma sada se nesto bas razmisljam posle svega sto ste rekli da ovaj motor zadrzim takav kakav je jer je mali potrosac i da si napravim drugi, a Harlejca znam iz price pa cu da ga kontaktiram.

 

Negooo,

meni se dopao ovaj motor po njegovom ponasanju na putu, po mekoci i po osecaju.

Stvarno je kao da kosta preko 2.000 eu. probali su ga drugari motoristi i svi su se odusevili osecajem i time kako on prianja uz put. I zato se dvoumim da li da stavim jaci agregat ili da ga zadrzim ovakvog hmmmmm...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imas u temi za vlasnike kineza - diskusiju o pucanju ramova kod " kineza " . Procitaj i to - nece skoditi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Budzenje se isplati samo ako mozes sve da uradis u sopstvenoj reziji ! kad se u mislima vrsi transformacija sve deluje jednostavno ali kad krenes sa ugradnjom shvatis da je to utopija :prvo pogonski lanac tajvanski od 125ice ima da pukne pri prvom kidanju gasa sve i da uspes da nabudzis onda teziste pa da li ce lancanik biti u osi u odnosu na zadnji jer ta druga masina sigurno ima druge gabarite itd. Preporuka :u takvu pustolovinu se upustas samo ako ti je nedaj boze uginula originalna masina pa motor treba osposobiti inace nalickaj prodaj kupi veci akcija i to je to >neko je to ko je skole zavrsio projektovao i pitaj boga sta bi usput sve zapelo i!!! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vidi, na tezi nacin sam naucio da se budzenje jedinog motora vremenski i zivcano ne isplati. Ako imas sta da vozis, a imas i neki "projekat", to je sasvim ok, pa samo polako.

 

Svaka prepravka, ma koliko laka izgledala je Pandorina kutija, tek kad krenes u nju, shvatis koliko je sitnica /i krupnica/ na koje nisi racunao. O ceni, i da ne pricam.

 

Ne zaboravi da i kada sve sklopis, cini ti se da je ok, mora da prodje neko reme uhodavanja, da se pokazu neke slabe tacke /a obicno ih ima/, tako da je nezgodno da odmah racunas na voznju, kad ono...

 

Jesam velika pristalica da se napravi "savrsen" motor, bar za njegovog vlasnika i strasno zelim da to i uradim, za sebe, ali, u to cu se upustiti samo kad imam motor koji cu da vozim, dok ne napravim onaj koji zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Vidi, na tezi nacin sam naucio da se budzenje jedinog motora vremenski i zivcano ne isplati. Ako imas sta da vozis, a imas i neki "projekat", to je sasvim ok, pa samo polako.

 

Svaka prepravka, ma koliko laka izgledala je Pandorina kutija, tek kad krenes u nju, shvatis koliko je sitnica /i krupnica/ na koje nisi racunao. O ceni, i da ne pricam.

 

Ne zaboravi da i kada sve sklopis, cini ti se da je ok, mora da prodje neko reme uhodavanja, da se pokazu neke slabe tacke /a obicno ih ima/, tako da je nezgodno da odmah racunas na voznju, kad ono...

 

Jesam velika pristalica da se napravi "savrsen" motor, bar za njegovog vlasnika i strasno zelim da to i uradim, za sebe, ali, u to cu se upustiti samo kad imam motor koji cu da vozim, dok ne napravim onaj koji zelim.

 

 

Misa ti je sve lepo objasnio a ja cu samo dodati da za takav poduhvat moras da volis majstorisanje,a koliko vidim avatar... ;D

Nadam se da masina Yamaha 350ccm koju planiras da uglavis u taj ram nema predznak RD.Ta ce otici bez tebe i rama! ;D

Moje skromno misljenje je da pristekas malo para pa na prolece kupis jaci motor.Bice jevtinije i za zivce i za budjelar. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj da ti ovi zlobnici upropaste detinjstvo. Nema lepšeg doživljaja nego kada ti projekat stane na noge i provozaš ga. Kao da ti se dete rodilo. Pusti ove kojima nije ni do čega, samo bi dupe da uvale u sedište. Mlad si i entuzijazam te ne sme napustiti.

Stara kineska poslovica kaže:

Na greškama se uči, neko na svojim, neko na tudjim, ali se na tudjim niko nije dobro naučio ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Nemoj da ti ovi zlobnici upropaste detinjstvo. Nema lepšeg doživljaja nego kada ti projekat stane na noge i provozaš ga. Kao da ti se dete rodilo. Pusti ove kojima nije ni do čega, samo bi dupe da uvale u sedište. Mlad si i entuzijazam te ne sme napustiti.

Stara kineska poslovica kaže:

Na greškama se uči, neko na svojim, neko na tudjim, ali se na tudjim niko nije dobro naučio ;D ;D ;D ;D

jes kad projekat prohoda ali to je kao budzenje "ACME"opreme iz crtaca sa kojotom i trkachicom.I cuvaj se da ti ostanes u mogucnosti da hodas,posle probne voznje! Kako bilo puno ,srece zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Krsto motor ti je zlatan ja te savetujem da mu nista ne diras vec ga samo glancaj za leto .....A ako se ipak odlucis za prepravku mogu da ti dam broj odf duleta harlejca ,on radi sve sem masine ,znaci prepravke rama i svih sitnica ali masinu tj otvaranje masine i sklapanje rasklapanje ne.....inace potpisujem da je majstor br.1 u Nisu a i sire....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Hvala Rastko za pohvale, motor jeste prelep to definitivno ...

 

Hteo sam da se upustim u ovo majstorisanje jer je moj dobar drug meni rekao da postoji mogucnost da se stavi masina od 350ccm i da nece nista da mu skodi.

 

Ali ja sam ipak resio da ne prodam ovaj motor vec da kupim sebi drugi jaci pa da se ovim vozakam po gradu a za putovanje sednem na malo jacu mashinu.

 

pa ko zna sta ce sve da se desi volim ja da majstorisem, 

 

Iskreno najvise mi se dopao predlog na nadjem nekog looodog mashinca i da mu moj motor bude diplomski rad. plus za ideju brate i pozdrav.

A ti Rastko da se javis da sviramo dok ne otopli pa ce se vozimo :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja