Jump to content

Moto Zajednica

Ovlašćeni servis Honda

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Honda GL 1800 Gold Wing

Vaše mišljenje da li bi svaki vozač motocikla trebalo da zna uraditi osnovne stvari na motociklu,

kao što su zamen ulja, filtera, antifriz, podmazivanje i zatezanje lanca itd.

Moje mišljenje je da treba, a evo i zašto.

Nedavno su mi i iz Honde i BMW ovlašćenog servisa poslali cenu za servis.

Mislim da su cene preterano naduvene.

Slažem se da servis na Hondi Gold Wing jedino što zahteva malo više rasturanja kada se menja filter vazduha i svećice,

ostalo je jednostavno i prosto uraditi.Kada ja radim servis mene izađe između 15.000 i 20.000 dinara.

Ovlašćeni servis mi za GL traži 52.000 cena A za BMW K 1200 LT 55.000 prava sitnica a evo po stavkama koliko, da li je realno procenite sami.

  1. Zamena ulja i filtera u motoru
  • 4 litre ulja 8450rsd
  • Podloska 110rsd
  • Filter ulja 1600rsd
  • Rad 3936rsd
  1. Zamena kocione tecnosti
  • Bardahl 5.1 250ml x 3 1650rsd
  • Rad 2500rsd
  1. Zamena ulja u menjacu – to se menja sa motornim uljem
  2. Zamena ulja u diferencijalu
  • Hipoidno ulje G2 0.5L 5780rsd
  • Rad 984rsd
  1. Zamena filtera vazduha
  • Filter 7400rsd
  • Rad 6396rsd
  1. Zamena rashladne tecnosti
  • Antifriz 4l 3000rsd
  • Rad 2500rsd
  1. Zamena svecica
  • Svećica NGK x6  4260rsd
  • Rad 3444rsd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prosle jeseni doveze meni drugar cbr1000rr, hrc boje, prelepa!

Uradio stapove (koji su inace vrlo komplikovani, ne oni "pogo" cev/opruga), ceo servis, ventile, saner, fazni lanac.  Sve u vidu pomoci (bez novca).

Uradio ja sve to a on kaze-

 "Ustedeo si mi bar 100 eura!" 

 

Nemaju ljudi predstavu koliko kosta tako nesto, nisam mu ni rekao nista, samo klimam glavom :D ( i u sebi razmisljam, jos jedna nula ti fali :D )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

U ovlašćeni se ide samo kada je motocikl nov i pod garancijom. Cene jesu velike (ili su naše zarade male), računaj da ovlašćeni ne može da se meri sa privatnim majstorima iz više razloga. Cene potrošnog materijala su takve kakve su, a ruke su uvek višestuko skuplje, mada i neki majstori imaju jake cene za ruke. Spaletov radni sat čini mi se je 50 ili 70€. Tako da ko može i ima uslova u svakom slučaju treba sam da odradi.

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Honda GL 1800 Gold Wing
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Prosle jeseni doveze meni drugar cbr1000rr, hrc boje, prelepa!

Uradio stapove (koji su inace vrlo komplikovani, ne oni "pogo" cev/opruga), ceo servis, ventile, saner, fazni lanac.  Sve u vidu pomoci (bez novca).

Uradio ja sve to a on kaze-

 "Ustedeo si mi bar 100 eura!" 

 

Nemaju ljudi predstavu koliko kosta tako nesto, nisam mu ni rekao nista, samo klimam glavom :D ( i u sebi razmisljam, jos jedna nula ti fali :D )

Slažem se sa tobom u potpunosti. Rasturanje agregata, podešavanje ventila, opruga i slično zahteva znanje, vreme i naravno alat i to treba da se plati onome ko zna. Meni je recimo 20.000 za ruku puno da neko odradi mali servis. Meni treba jedno tri do četri sata na GL da promenim ulje i filter u motoru, ulje u kardan, kočionu tečnost, filter vazduha i svećice i to lagano. Kada ispustim ulje iz motora i kardan radim ostalo dok se motor ne ohladi jer ne sipam ulje u vruć motor. Ulja menjam na svake dve godine ili predjenih 40.000 km, tako isto i antifriz jedino svećice i bateriju po potrebi, a dobre i godinama traju. Na BMW je malo komplikovanije zameniti ulje u kardan ali sve se nauči ako hoćeš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Honda GL 1800 Gold Wing
pre 2 minuta, MOTOM je napisao:

U ovlašćeni se ide samo kada je motocikl nov i pod garancijom. Cene jesu velike (ili su naše zarade male), računaj da ovlašćeni ne može da se meri da sa privatnim majstorima iz više razloga. Cene potrošnog materijala su takve kakve su, a ruke su uvek višestuko skuplje, mada i neki majstori imaju jake cene za ruke. Spaletov radni sat čini mi se je 50 ili 70€. Tako da ko može i ima uslova u svakom slučaju treba sam da odradi.

Slažem se sa tobom, ja sve što mogu radim sam jer mislim da je cena sata 50e preterana. Ja kada bi se bavio mehanikom bio bi zadovoljan i sa 100e dnevno. Jedini razlog po meni zašto je radni sat toliko, da očigledno nemaju dovoljno posla i svakodnevno pa visokom cenom radnog sata pokušavaju da uhvate neki godišnji prosek. Da nije tako oni bi u suprotnom kada bi imali osam sati dnevno rada zarađivali 400e što mu dodje 8000e za dvadeset dana a to je nerealno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Razumem ove japije koji su kupili motor i tek usli u moto svet, zele da voze jer je to kul i razumem ljude koji imaju novca a jednostavno ne zele da se bakcu sa takvim stvarima, to je ok.

 

Ali nazivate sebe nekakvim bajkerom a ne znati zameniti svecice, filtere, ulje je smesno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Honda GL 1800 Gold Wing
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Razumem ove japije koji su kupili motor i tek usli u moto svet, zele da voze jer je to kul i razumem ljude koji imaju novca a jednostavno ne zele da se bakcu sa takvim stvarima, to je ok.

 

Ali nazivate sebe nekakvim bajkerom a ne znati zameniti svecice, filtere, ulje je smesno...

Tako je, ljudi često mešaju bajkere sa vozačima motocikla. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja