Jump to content

Moto Zajednica

Razgovor za posao

Recommended Posts

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Drustvo ako moze mala pomoc,ujutru idem na razgovor za posao i treba mi odgovor na pitanje "Zasto mislim da bi bas mene trebali da prime kod njih u radni odnos"?

Pa ako mozete da mi pomognete sta da im odgovorim?

 

 

Promenio član Alex74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 2 minuta, Alex74 je napisao:

Drustvo ako moze mala pomoc,ujutru idem na razgovor za posao i treba mi odgovor na pitanje "Zasto mislim da bi bas mene trebali da prime kod njih u radni odnos"?

Pa ako mozete da mi pomognete sta da im odgovorim?

 

 

Ako me ne primite, nikada nećete saznati! 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 8 minuta, Alex74 je napisao:

Drustvo ako moze mala pomoc,ujutru idem na razgovor za posao i treba mi odgovor na pitanje "Zasto mislim da bi bas mene trebali da prime kod njih u radni odnos"?

Pa ako mozete da mi pomognete sta da im odgovorim?

 

 

Ja sam bio pre koju nedelju, i pola stvari se nisam setio da pitam. Posle razgovora sve misli mi nadosle. Reci im da ako misle da ne treba da te prime onda te nisu trebali ni zvati i ako te vise ni ne zovu kloni se takve firme. Moje iskustvo. Ako nemaju sta pametnije da pitaju onda to nije ozbiljan sagovornik. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Можеш ли да нам кажеш где идеш на разговор? Да  знамо која фирма има та глупа питања која нису ретка.

 

Ја сам радио један број интервјуа када смо запошљавали људе у производњи. 

Први утисак који оставиш је најбитнији. 

(Ја сам некада скидао минђуше када сам ишао на разговор за посао)

Лепо обучен, културан и у току чиме се фирма бави каква јој је репутација у тој бранши. Да будеш обавештен, и сигуран у себе. 

Наравно финансијски услови се разликују од тога да ли ти долазиш самостално  или те они зову. 

Ако оставиш добар први утисак, одговор на то питање је у другом плану. 

 

 

 

 

 

Promenio član Malenov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Šalim se malo, ali bitno je da budućem poslodavcu daš do znanja da ćeš znati da ceniš to radno mesto. Da nećeš potrčati na 2000 dinara veću platu, i da si lojalan. Da imaš iskustva (ako ga imaš) na sličnim poslovima. I da ćeš se truditi da ostvaruješ kompanijske ciljeve. E da, na kraju, kad te pitaju jel imaš ti nas nešto da pitaš, obavezno pitaj koliku zaradu mogu da očekujem? Nemoj da te to bude sramota, ne radiš ti za semenke. A ako te pitaju koliku zaradu ti očekuješ, budi siguran u sebe i reci realnu cifru. Ne neku mizeriju! 

 

Ako krenu da seru, oteraj ih u p.. m... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Upravo sada, Malenov je napisao:

Можеш ли да нам кажеш где идеш на разговор? Да  знамо која фирма има та глупа питања која нису ретка.

 

Ја сам радио један број интервјуа када смо запошљавали људе у производњи. 

Први утисак који оставиш је најбитнији. 

(Ја сам некада скидао минђуше када сам ишао на разговор за посао)

Лепо обучен, културан и у току чиме се фирма бави каква јој је репутација у тој бранши. Да будеш обавештен, и сигуран у себе. 

Наравно финансијски услови се разликују од тога да ли ти долазиш самостално  или те они зову. 

Ако оставиш добар први утисак одговор на то питање је у другом плану. 

 

 

 

 

 

I to, i generalno ako ce da odlucuje na prvu loptu onda ih batali. Raspitaj se, iscitaj njihovu istoriju. Upoznaj se sa okruzenjem i tako ces biti spreman. Na primer ja ako nesto ne znam da radim tako i kazem. I odmah i sasecem da cu biti iskren i da se ne foliramo sa psiho pitanjima.. sto bas ja, sto oni i tako. I naravno zarada najbitnija od toga ces ziveti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ja sam na poslednjem razgocoru rekao nizu cenu jer sam svestan da ulazim u nesto sto nisam nikad radio, al sam ostavio mogucnost povecanja zarade. E sad to je i mac sa dve ostrice. U prevodu sve ti je to buvljak njima skupo tebi malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Drustvo ako moze mala pomoc,ujutru idem na razgovor za posao i treba mi odgovor na pitanje "Zasto mislim da bi bas mene trebali da prime kod njih u radni odnos"?
Pa ako mozete da mi pomognete sta da im odgovorim?
 
 
Verovao ili ne, ja sam rekao da hoću manje da radim za iste a po mogućstvu za veće pare.

Moj savet ti je da budeš svoj i iskren. Jasno predoči poslodavcu šta znaš a posebno šta ne znaš da ne dođe posle do zabune, pravi će znati da ceni iskrenost. Svakako obrati pažnju na govor tela, smireno i pusti da prvi pitaju da se ne zapetljaš u priči. Budi određen i probaj da ne ideš kao kiša oko Kragujevca. Svakako, ako dobro navežbaš njih ćeš relativno lako prevazići i slagati ali sebe ne možeš,tako da ne precenjuj svoje mogućnosti u smislu, pristajem na sve samo dajte da radim. Osim ako nije nešto baš baš top priča,kao npr. neka državna preduzeća gde se plata ni ne dira u suštini.

Srećno pa javi šta si uradio.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, Alex74 said:

Drustvo ako moze mala pomoc,ujutru idem na razgovor za posao i treba mi odgovor na pitanje "Zasto mislim da bi bas mene trebali da prime kod njih u radni odnos"?

Pa ako mozete da mi pomognete sta da im odgovorim?

 

 

Ovo pitanje, bilo glupo ili ne, postavlja 99% poslodavaca na razgovoru za posao.

 

Ja sam skoro (krajem maja) promenio posao i bio sam na razgovoru, naravno. Rečeno mi je da je odabrano nas troje od preko 250 kandidata. Šta znam, imao sam siguran posao pre ovog, ali sam hteo da promenim i nisam se pokajao ni u jednom momentu. Koliko sam bio pasivan, mene je sam Bog naveo da pošaljem cv, ja poslao tek onako, posle mi traže neko propratno pismo. Ja i to odradim za 15 min, onako ofrlje sa zakašnjenjem od dva dana. E na razgovoru od sat vremena sam zaslužio poziv na razgovor uživo. Razgovor bio u ponedeljak, od utorka sam počeo da radim i u novoj firmi. Pa nedelju dana teraj duple smene...

 

Budi realan, iskren i ako smatraš da traže neku sitnicu, a na tom polju si tanak, ti slaži. Npr. jedan moj poznanik veze nema sa engleskim a na bivšem poslu mu je traženo da zna nešto osnovno iz engleskog. Računajući da danas svi znaju makar ono najosnovnije, nisu ga ni testirali. Pokazao se kao vrh radnik u toj firmi i mnogo je naučio i napredovao pre nego što je otišao u još bolju kompaniju, a da nije slagao, verovatno nikada ne bi ni dobio šansu. Naravno, nije konkurisao za profesora engleskog :).

 

Još jedna bitna stvar, svako, pa i najmanje iskustvo koje imaš u bilo kom poslu, pretvori u svoju korist i nametni im da će ti baš ta znanja pomoći u novom poslu. Npr. mene kada su pitali da li imam neke veze sa prodajom, ja sam rekao da imam, radio sam kao trgovac. Oni me pitali šta sam prodavao, ja im odgovorio hranu i piće (bio sam konobar) i da je i to jedna vrsta trgovine. I sl. 

 

Srećno i javi šta si uradio.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Samo kazi da su atributi koje traze bas tvoje prednosti, sto tvoja biografija i dokazuje(ako je imas). Ne govori nista pretenciozno o sebi, pogotovu ako to nema veze sa kompanijom u kojoj si konkurisao. Pre toga malko istrazi tu kompaniju, vidi gde bi mogao da im pomognes svojim iskustvom...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

To je najgore šablonsko hr pitanje da je na njega najbolje odgovoriti šablonski kako hr očekuje. Ono, bukvalno proguglaj. Ja ne bih želeo da radim u firmi u kojoj se takva pitanja postavljaju, ali sam svestan da su želje jedno a realnost često drugo. Godine sam proveo u takvoj firmi, ogromna međunarodna korporacija, visoko dogurao, ali su od početka do kraja bili... Da se ne izražavam, dovoljno je reći da sam razvio ogromnu odbojnost prema takvim firmama. Najbolje kad na kraju dođe meni HR da prodaje priču koju smo zajedno prodavali radnicima do juče. Ja ga gledam, on meni priča, napamet znamo on i ja kako ide. Sprdnja. Elem, srećno i javi kako si prošao. I koliko god misliš da je plata koja bi te zadovoljila za taj posao ti kaži barem 30% više. Što neko reče, nemoj da te bude sramota, osnovni razlog zašto dolaziš igde da radiš jeste plata, ostalo su šarene laže.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

I da, trebaju oni tebi ali trebaš i ti njima, inače te ne bi zvali, ne zaboravi.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Prosao sam razgovor sada cekam do dve nedelje na odgovor.

Sto rece kolega Zarkela kada sam izasao shvatio sam da dosta stvari koje sam smislio u stvari nisam rekao,nema veze videcu sta ce da bude.

Hvala svima na pomoci.

Promenio član Alex74
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jedan zanimljiv dogadjaj koji mi se desio:

Zove me agencija za zaposljavanje, kazu neka firma je zainteresovana za mene pa su ih angazovali da obave razgovor samnom.

Odem ja da ih ispostujem.

Na ulazu mi daju neki upitnik na engleskom, 6 strana A4 formata.

Na pitanje da li smo u Srbiji ili Engleskoj/Americi rekose mi da je to i test koliko znam engleski.

Vec mi se ne svidjaju sto mi ne veruju kada sam im na pitanje da li znate engleski odgovorio sa “znam”.

Idemo dalje, pitam kako se zove ta firma koja je zainteresovana, kazu ne smeju da mi kazu :staa2:

Pitaju, kojim uslovima bi bio zadovoljan?

Mislim se tu sam vas cekao, plata 1500€ (neto), nov sluzbeni auto 24/7 kod mene (putnicki ne pikap), radno vreme slobodno, kad ima posla radim kad nema ne radim.

Ova devojka se zabezeknula u fazonu ti si masni prljavi majstor ne mozes te uslove da trazis (nije bas tako rekla, bolje je to spakovala)

Rekoh ja te uslove imam sada, zasto bi menjao za losije. Ona po difoltu, ta firma je tvoja buducnost :care:

Jos nekoliko puta u toku sastanka sam pitao koja firma i nije mi rekla. Znaci dam otkaz i prelazim u “tajnu” firmu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

To je najgore šablonsko hr pitanje da je na njega najbolje odgovoriti šablonski kako hr očekuje

Ma to su samo neki psiho fazoni. Nema tačnog ili pravog odgovora. Gleda se kako se snalaziš u malo nezgodnoj situaciji (odgovaraš na nezgodna pitanja), kako argumentuješ, da li si sklon očiglednom laganju i raznim drugim devijacijama ličnosti, kakvo ti je samopouzdanje i tako to.

Ja sam recimo svojevremeno bio na nekom grupnom ispitivanju, dobijemo zadatak da kao organizujemo virtuelnu proizvodnju, raspoređujemo radnike i procedure, trt mrt... Najmanje sam pričao od svih, mislio sam da nema šanse da tu prođem.

Ispostavilo se da sam na testu dobio odlične ocene. Bemliiga, mislim da je to bilo zbog toga što nam je u grupi zapao jedan očigledno težak ludak i psihopata. Svi ostali su odnosu na njega izgledali kao premija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Када људи долазе на разговор за посао имам спремне тезе и ту има доста и приватних питања. 

Тај разговор обично фино траје. То је једини начин да за тако мало времена упознаш човека. Ми смо мали колектив јако је битно ко долази. 

Поготову ако нема искуства па следећих пар месеци мора да има обуку на машинама. 

 

Кад  изаберем неког он иде код власника фирме где стављају тачку на плату и остале услове и ту буде још пар питања. 

 

Делује смешно али:

Кроз разговор, 

власник пита: " Колико је 7х8? "

 

Не би сте веровали колико људи не зна таблицу множења. 

 

Е сад. То је мој пропуст ако је такав човек дошао до разговора са власником. 

Има ту још једноставних питања која доста откривају о човеку. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Malenov je napisao:

Има ту још једноставних питања која доста откривају о човеку. 

 

Mene npr ko pita na test voznji (a bude ih bas) "gde je prva" odmah izlazi iz kombija.

Dosao si na razgovor za vozaca, a ne znas kako brzine idu :lud: 

To sam se jednom opekao sa takvim i krenuo da napravimo krug, pa sam morao da pisem evropski kao da sam ja vozio. Lik zakaci parkiran kombi na utovarnoj rampi :D 

Kad pita za rikverc ne izlazi, al dobija minus, tad im samo kazem pise ti na rucici. 

A dosta njih prokomentarise kako ide u R, al u isto vreme i sami nalaze i ubacuju i to je vec ok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Možda su ljudi vozili trke, znaš da je na trkačkim vozilima prva izdvojena, a druga i treća u liniji, a možda su i sekvent vozili, nemoj da si tako... neprilagodljiv :-D

 

Kao neko ko je godinama radio testiranje novih vozača u firmi, znam muku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa recimo i nekadašnji moj Mercedes 307 je imao "obrnuti" menjač gde je prva išla dole koja je bila jako kratka i koristila se samo sa većim teretom a redovno se kretalo sa drugom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja