Jump to content

Moto Zajednica

Bovansko jezero, povređen motociklista

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče popodne na putu pored Bovanskog jezera (prema Soko Banji) kolega ispravio desnu krivinu i udario u auto koji mu je dolazio u susret.

Otvoreni prelom leve noge (u predelu kolena), a verovatno i ključna kost slomljena.

Drugar koji je vozio ispred (bila tri motora) kaže da je brzina bila oko 70 km/h.

Čovek 1971. godište, prošle godine kupio motor (GPZ 500).

Moja procena je da je bila u pitanju "fiksacija" auta koji se pojavio iz krivine, (pošto brzina kretanja motora nije bila kritična).

Nadam se da će kolega uspešno da se oporavi.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pominjalo se juče ispred prodavnice u selu (a gde drugde), da se dogodio sudar...ali nije bilo govora o akterima. Saobračaj je očigledno bio zatvoren, jer su "pametnjakovići" slušajući Google, pokušavali da preko Vrmdže obiđu blokadu...što je u principu moguće...peške, biciklom, kros motorom...ili traktorom, džipom.

Nadam se da će svim akterima ovo da bude samo ružna epizoda, koja će vremenom da izbledi iz sećanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kolega je nažalost ostao bez leve noge (amputirana do iznad kolena).

  • Tužan 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da, da, ostao bez noge. Šurak naišao odmah nakon sudara, kolega leži na asfaltu, delovi noge dalje... Pošto je udes bio na Aleksinačkom delu puta oko jezera (lokalci znaju za debilizam) čekala se hitna pomoć iz AL, možda i celih sat vremena im je trebalo da dođu. Ljudi mučeniku pravili hladovinu dok nisu došli idioti.

Kažu da je motorista uleteo u makazice i udario u auto, a u tom autu nekoliko male dece koja su ostala istraumirana i vrištala sve vreme... 

Promenio član QmBGD
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

I onda oni pajseri iz druge teme se ponose svojom voznjom kako ulecu u makazice u januaru mesecu i sta sve ne rade. Jedan sekund i eto sranja..

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja samo prenosim kako se govorilo na licu mesta, kolega Žika isto ima informacije odatle. Zajedničko je da je motorista sam napavio grešku koja je dovel do kontakta sa automobilom.

Iskreno, prošao sam bezbroj puta tim putem i tu i kola retko idu ispod tih 70 na sat, pa malo sumnjam da je motor išao toliko jer te put prosto povuče da se nagazi, a pre godinu-dve stavljen još i nov asfalt...

Pamet u glavu kolege, nema druge.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, QmBGD je napisao:

Da, da, ostao bez noge. Šurak naišao odmah nakon sudara, kolega leži na asfaltu, delovi noge dalje... Pošto je udes bio na Aleksinačkom delu puta oko jezera (lokalci znaju za debilizam) čekala se hitna pomoć iz AL, možda i celih sat vremena im je trebalo da dođu. Ljudi mučeniku pravili hladovinu dok nisu došli idioti.

Kažu da je motorista uleteo u makazice i udario u auto, a u tom autu nekoliko male dece koja su ostala istraumirana i vrištala sve vreme... 

Hitna pomoć (dva vozila) stigla je prilično brzo, a policija je stigla kasnije.

Prvu pomoć su pružili dvojica kolega (moji komšije i prijatelji) koji su vozili ispred njega (jedan je skinuo kaiš sa svojih pantalona i podvezao da zaustavi krvarenje). Noga je bila praktično otkinuta.

Inače poznajem i povređenog kolegu.

Očigledan danak neiskustvu.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Izvukao je živu glavu, ali invalid u najboljim godinama......tragedija. Ja izbegavam te grupne vožnje.Kako kažu ..."dvoje je društvo, troje već gužva". Mahinalno te povuće ovaj ispred da ga pratiš, pa gledaš iza dal' te prate. To me sve zamara verovatno zbog krštenice. Uhhhh baš mi je žao čoveka, totalni užaas :(

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Izvukao je živu glavu, ali invalid u najboljim godinama......tragedija. Ja izbegavam te grupne vožnje.Kako kažu ..."dvoje je društvo, troje već gužva". Mahinalno te povuće ovaj ispred da ga pratiš, pa gledaš iza dal' te prate. To me sve zamara verovatno zbog krštenice. Uhhhh baš mi je žao čoveka, totalni užaas :(

Upravo iz razloga koje si naveo bežim od grupne vožnje kao đavo od krsta.

Dvojica pretekla auto na bezbednom mestu, a ovaj izgleda krenuo u preticanje u desnoj krivini.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 29 minuta, zika56 je napisao:

Upravo iz razloga koje si naveo bežim od grupne vožnje kao đavo od krsta.

Dvojica pretekla auto na bezbednom mestu, a ovaj izgleda krenuo u preticanje u desnoj krivini.

Jurio da ih stigne...Klasika.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 6 minuta, Bole37 je napisao:

Jurio da ih stigne...Klasika.

Znamo gde idemo.....vidimo se tamo......kafa,sok,bla bla bla i idemo dalje.....baš mi žao čoveka, iako ga ne znam .....nedaj Bože nikome :( 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da se ne pravim pametan, u blizoj porodici imam osobu koja je ostala bez obe noge u sabracajki. Ali... Ja sam svoju prvu "duzu" voznju, imao na tamo (imam neku raspalu vikendicu, pa da obidjem). Bas sam ovde napisao (ima vec 3 godine), da me je preticalo nekoliko grupica motorista. Lokalci. Ne zna se ko divlje vozi. Neki i u papucama. 

 

Ja sam zato prestao da vozim sa jednim likom. Upada u preticanje bez razmisljanja. Ne razmisljajuci, mahinalno, krenem i ja. Uhvatio sam sebe u tome i zajebo da vozim sa njim. Rekoh, cao-zdravo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja