Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility 16+ 50 2T

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E,matori....batali to.

Kad već imaš u planu jači,ovaj ne pipaj i ne akaj ga.Vozikaj se u skladu sa njegovim mogućnostima i onako kako je napravljen.

Lakše ćeš ga prodati u fabričkom stanju,a velika je šansa,kako si se primio i krenuo po majstorima da se nešto iskundači.Skuteru ne falu ništa...tebi fali.

Jači skuter;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Da se razumemo. Ja ne planiram da ovaj skuter diram do kraja sezone. 

Samo sam napisao sta je ovlasceni uradio u okviru paketa "skidanja blokade", neko je predlozio da se stave stare rolnice i to je ok...

Misljenja sam da je servis odradio sve sto se standardno radi u okviru skidanja blokade..Bez nekog udubljivanja u njihove odluke. 

Ja sam tip coveka - sipaj i vozi. Imam druge stvari kojima se bavim i volim da brckam. Motori/skuteri to nisu. 

 

Kada sam pricao da je ubrzanje lose, to se ne odnosi na rad servisa vec jednostavno ogranicenja skutera od 50cc. Moze da se pljune neko vreme i kinta pa da se dobije ovo ili ono ali je to i dalje skuter od 50cc. 

Polozicu A2 pa cu uzeti Sym HD 300, Vespu GTS ili Beverly i to je to. 

Bio sam danas do PGS da bacim oko na Aprilia SR GT. Lep je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 58 minuta, VladoGrcic je napisao:

Ja sam tip coveka - sipaj i vozi. Imam druge stvari kojima se bavim i volim da brckam. Motori/skuteri to nisu. 

On 5.7.2022. at 18:04, VladoGrcic je napisao:

Skuter iz naslova (Kymco Agility 16+ 50cc 2T) sam kupio pre par dana i plan mi je da mi sluzi kao prevozno sredstvo po Beogradu koje se lako parkira i preskace guzvu. Takodje kao igraliste za razna istrazivanja - elektronika, mehanika i sl...

Neko ti je izgleda onda hakovao nalog ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
7 hours ago, Krokodilo said:

Шта има везе блокада са тежином ролница?
Односно у преводу, скинеш блокаду и тераш са истим ролницама.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Upravo tako sam ja uradio sa mojim kymcom, i išao je brže, a vukao kao i sa blokadom, bez promene. Promenjena samo čaura varijatora. Ovo neki "majstor" hoće još malo para...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Блокада не чува агрегат, веч омогучи новом власнику да се прилагоди на возна својства новог возила којег је купио.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Na 50ccm?Ma to je samo da jebu narod.

Recimo moj slucaj prodao sam Beverly 300ie klincu 19 godina koji tek treba da polozi A.Gde su tu blokade,trebalo bi u glavi.Klinac napaljen,a bev ide dobro.Nadam se da ce sve biti kako treba,da ce biti smiren ,vozac pocetnik za primer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ево сада радим нека ендура кинеска која имају ограничење и у електронику а и пренос је тако подешен да не иде више од 85. 250 кубика - греота је то тако оставити, само после гаранције.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Posle inicijalne euforije i naknadnog razocarenja da se vratimo u normalu.

Danas sam vozio sa Novog Beograda do Banjice. Znaci penjanje uz drajzerovu.
Sem penjanja, ostatak je bio zanimljiv. Skuter je lagan i upravljiv, moze da se vozi kao ciklokros kroz sumu.
Opustis ruke i kukove, sa naginjanjem i cik cak, mogu da se lepo izbegavaju rupe. Naravno, bez preterivanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Jutros ja na dorucku sedim preživam ispred fast fooda i gledam u svoj skuter, kad staje lik sa kymcom agility 50cc wolt torba dosao po dostavu.

Pitam lika kako sluzi za dostave, kaze lik ne gasim ga i prosli je imao isti ovakav  i presao je 80k km. samo redovni servisi, i na kraju ukradu mu skuter i nikad nije nađen.

Sad je kupio ovaj isto nov i kaze evo ima skoro 30k km. i kaze prezadovoljan je...

Ja sam 2 sezone vozio grand dynka 125, i eno kum ga cepa skoro isto 3-4 sezona i 50k na satu ma skuter i dalje ubija kako ide i to nas dvoje vuce samo tako. 

Stvarno kymco se pokazao kao ozbiljan konkurent onim Italijanskim Piaggio ulickanim makinama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Danas merena potrosnja 3.2L. Ovo je posle prvog servisa, skinute blokade i 100% gradske voznje.

Siguran sam da moze dole.

 

Skuter ide na prodaju.

Resio sam da kupim polovni Piaggio Beverly i nastavim sa istrazivanjem sta meni, u tom novom svetu skutera, odgovara. 

U celom procesu dosta lutam i bas sam zbog toga odustao od kupovine novog. 

 

 

Promenio član VladoGrcic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 29 minuta, VladoGrcic je napisao:

U celom procesu dosta lutam i bas sam zbog toga odustao od kupovine novog

Ja sam baš zbog toga pokušao da ti dam prijateljski savet, ali nekako ti se ne prima. Pokušaću još jednom, pa šta bude...

Pokušaj sam sebi da odgovoriš na sledeče pitanje:

Šta ću da radim sa polovnim Bevom, a nemam položeno za A2, a nemam ni 50cc skuter da vozim, jer sam ga prodao?

 

Mislim da je odgovor očigledan. Meni bar jeste. Dakle, prvo polažeš za A2, onda prodaješ kymkića, pa kupuješ novi, jači skuter. Polaganje može da se otegne mesecima, možda i do pola sledeće godine, ako se danas prijaviš. Do tad, teraj to što imaš, a i biće ti jasnije šta ti zaista treba.

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

@boza_kg

Cenim savet. Ali evo i mojeg vidjenja. 

Skuter mi je dodatno prevozno sredstvo. Imam i auto i dva dobra bajsa. Bajseve ne vozim par nedelja vec, u soliteru sam a crko je lift posle poplave. To se popravlja.

Primecujem da nemam toliko taskova koliko izmisljam da bi se vozikao skuterom. Volim da se vozikam skuterom....kako vreme prolazi, moj entuzijazam nije vise toliki, racio govori ono sto i ti pises, ali mi sporoca Kymca ide na neke stvri. Jednostavno me sve vise i vise zivcira. Uzasno me zivcira. Da li treba da ponavljam koliko me zivcira? :)

 

Ajde da podelimo ovaj vezani dogadjaj na dva nezavisna.

 

1. Prodaja Kymca. Njemu svakog dana opada vrednost, ne kao autu ali opada. On je sad nov i mogu da ga tapnem kao novog uz minimalan gubitak, pozeljniji je u odnosu na nesto starije.

Jos uvek je sezona i ako budem cekao sledecu, on vise nece biti nov i samim tim ce biti tezi za prodaju. Jednostavno, moja procena je da mi je efikasnije da ga tapnem sad.  Spreman sam da ostanem bez skutera, sezona je pri kraju i ako ga ostavim imacu vise meseci bez voznje gde ce mi biti samo opterecenje.

 

2. Kupovina drugog skutera za koji nemam polozenu A2 kategoriju. Test mi je za 3 nedelje pa lagano...A drugi skuter gledam onako, iz ludosti. Lepo mi je. Pravim tabelice, pros & cons, citam, testiram...

 

Znaci jedan balans racionalnog i iracionalnog.

Poz

Promenio član VladoGrcic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Samo polovno i moze da se nadje.Novo ima razne razloge zasto nema .Beverly ce isto da ti trosi kao taj Agility.

Da, to mi je smesno kod 2t vs 4t, ista potrosnja a mnogo veca snaga. Jednostavno lepote konstrukcije, svaka ima svoje dobre i lose strane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 16 minuta, VladoGrcic je napisao:

Prodaja Kymca. Njemu svakog dana opada vrednost, ne kao autu ali opada. On je sad nov i mogu da ga tapnem kao novog uz minimalan gubitak, pozeljniji je u odnosu na nesto starije.

Pa i nije baš tako. Ove godine su novi skuteri skuplji nego što su bili prošle, bar 10-15%. A sledeće će biti skuplji nego ove, videćemo za koliko. A novac obezvređuje inflacija. Ne gubiš mnogo time što zadržavaš motorin, a i teško sada da možeš da ga prodaš za minimalno manju cenu od novog, sve i da hoćeš. To može al da je neki atraktivan model za kim je velika potražnja, a tvoj Kymco to nije.

 

Sve te razumem, ali opet da naglasim - danas te nervira što je 50cc spor. Kad ga prodaš, još više će te nervirati što nemaš šta da voziš, al ti već kako god :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Cenim stav! Razlog zbog koga pisem svasta detalja na forumi je bas ovo. Sam sam sebi ne verujem i volim da cujem drugu stranu. Nebitno da li se slazemo ili ne ali me natera da razmislim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 26.7.2022. at 21:19, VladoGrcic je napisao:

Posle inicijalne euforije i naknadnog razocarenja da se vratimo u normalu.

Danas sam vozio sa Novog Beograda do Banjice. Znaci penjanje uz drajzerovu.
Sem penjanja, ostatak je bio zanimljiv. Skuter je lagan i upravljiv, moze da se vozi kao ciklokros kroz sumu.
Opustis ruke i kukove, sa naginjanjem i cik cak, mogu da se lepo izbegavaju rupe. Naravno, bez preterivanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imao sam agility sa 12 točkom 4t.

Isto nam je iskustvo...čak i sa 50ccm je stabilan i dinamičan u vožnji zbog niskog težišta i velikog međuosovinskog rastojanja.

Ima kymco taj neki specifičan fazon...kao i svi uostalom,a opet svako za sebe.

Odlični su ovi novi modeli do 300 ccm...Stari people (onaj što liči na skarabea) je odličan i što se tiče udobnosti i upravljivosti....probaj pa ćeš naći.

Da...imao sam Hondu ses125 ili ti Dylan...Mnogo dobrooo,za po gradu.

Po ibarskoj 90 krstareća lako....a 125-ica...vodeno hlađenje...U to vreme su se pojavili Keeway i Sprint choperi koji ni sa 250ccm nisu mogli sa dylanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
17 hours ago, VladoGrcic said:

Da, to mi je smesno kod 2t vs 4t, ista potrosnja a mnogo veca snaga. Jednostavno lepote konstrukcije, svaka ima svoje dobre i lose strane. 

Ovo baš ne razumem... Porediš 2t 50ccm i 4t 300 ccm i kažeš mnogo veća snaga :stabre:. Kymco 4t 50ccm troši od 1.8 do 2 litre.

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ne poredim na nista. Neko iznad je poredio. Moj Kymco trosi 3.2, koliko troši 300cc 4t - po njihovim vlasnicima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja