Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility 16+ 50 2T

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Uopste mi plan nije bio da idem ovako daleko. Za sada me magare nosi, ne buni se puno a bas sam naterao da radi. Na vecim uzbrdicama se muci ali drzi 40 kmh. Ostatak ga pukne blokada i ne prelazi 45kmh po satu.

 

Nego, natoceno gorivo, pogledam na sat, imam vremena. Mogu jos malo da blejim. Ici do IKEE na kafu ili nesto drugo...Setim se da u Ripnju postoji nega stara fabrika Minel i ajde da je obidjem. 

Opet, preporuka za male avanturiste - pogled pri spustanju u Ripanj je do j... Kada se spustite dole, pre mosta se skrene desno i put vodi na jezero Bela Reka. Mir tisina i zaboravljeni kraj.

image.png.df12849fbf3b5f6398101b64cba9864c.png

 

image.thumb.png.3cd8f80910b91377e74f478b0b3b8287.png

 

Opet ponavljam, fotografije nisu moje i maznuo sam ih sa Google Earth da docaram putovanje.

 

Mali odmor i krece najveci napor za moju mazgu. Do sada su usponi bili do 7-8 % sa cime je ona izlazila na kraj. 

Od jezera nas ceka uspon od 20% koji nije ni malo naivan a i ima ga. Masina se dere i muci i u tom momentu sam pomislio da sam preterao. Da ce nesto da ode. Maks brzina 20kmh. Nisam trebao to da radim ali bilo je kasno.

Opet, predeo oko mene kao da sam u sred Homolja ili nekog zaboravljenog dela Srbije.

 

image.png.8c2e621715ac3067632493cb57a02382.png

 

Izlazim na lipovacki put i resavam da napravim malu pauzu u prvoj prodavnici. Zedan sam a vala i magare mora da se odmori. 

 

image.thumb.png.779d3daef4d3d97ebe06799e8b83ac16.png

 

Iskreno, ovde mi vec nije bilo sve jedno. Kako god da resim da se vracam, moracu da ocesem Ibarsku. Blokade su i dalje na masini, ne moze brze od 45kmh i osecam rizik. 

 

Plan mi je da idem najkrace sto mogu Ibarskom a to znaci pravac Sremcica. 

Put kroz Sremcicu je standardno lep, najlepsi je spust u Zeleznik. Pogled odjednom pukne i Beograd se vidi kao na dlanu.

 

image.png.1c750249a0245873999d17bed97eb4bb.png

 

Ostatak je dosadan, Vodovodska, Ada, most i kuci.

 

Nadam se da ce ova pricica da inspirise nekog da proba i obidje Beograd ovim putem. 

 

Kymco je bio sasvim ok, ako uzmemo u obzir ocekivanja i limite koje blokirani 50cc 2t agregat ima. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Sledeca mala avantura kad skinem blokade i odradim servis. 

Bas me zanima kako ce da se ponasa, bice slab, to stoji, ali u skidanje blokade spadaju nove rolnice, skidanje blokade sa variomata i secenje malog slepog creva na auspuhu.

 

Promenio član VladoGrcic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Odradjen prvi servis. U sklopu servisa je bilo skidanje blokade sa variomata, nove rolnice, lakse od fabrickih, od 5g i rezanje sleppg creva na auspuhu.

Provozao sam skuter i ima vise snage, linearnije ubrzava i moze da dobaci do 60ak kmh po brzinomeru. Nesto iznad, 62-63 kmh.

Utisak, bezbedniji je u saobracaju, treba mu zalet da dobaci od 45 do 60 dosta..
Tako da mu ta brzina dodje kao lep dodatak a ne nesto na sta se treba osloniti.

Mislim da ce sledecu sezonu nesto izmedju 125-300cc da se kupuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ja sam imao kymco agility 50 4t i posle skidanja blokade (samo glatka čaura varijatora, bez proširenja i ništa drugo) išao je do 60 bez problema. 

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

60kmh po gradu radi posao, ali ubrzanja su bedna i svako penjanje ce biti prst u oko ostalim ucesnicima u saobracaju. Da se ne lazemo, to moze da se steluje, investira u sportsko ovo ili ono, ali ne moze iz 50cc da se rodi 250... Prosto je tako. Vise se isplati dodati i kupiti 125cc bar. 

Spremam test pa ide voznja i polaganje. Da se u sledecu sezonu udje sa A2. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Agility 50 4t sa blokadama skoro da nije mogao da se popne uz nadvoznjak.Sa skinutim blokadama isti nadvoznjak malo jace od 30km/h.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ja moram da se ogradim, vozao sam 95% po ravnom, NS i okolina. Tako da vam verujem za uspone :). Ali sada imam 250 i nema te uzbrdice koja je problem...

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ma moram i ja da se ogradim, prosle nedelje sam vozio vespu GTS 300 :D pipnes gas on na 60.

 

Ja sam 2013 kupio novog Fiat 500L Trekking. Zut sa belim krovom. Milina, prelep. 1.4 motor, nejak ali sam mu ja svasta radio.

Prevozio ronilacku opremu na Taru, vukao ga na Tasos...sit sam se navozio. Znam sta mogu a sta ne i milina. Sve dok nisam dobio sluzbenog pasata 2.0 TDI :D To je bio kraj mog fiata...Onda sam naucio da vozim bez saltanja uz Bubanj Potok, da preticem normalno...ovo mi deluje kao ta prica.

Presrecan sam bio na Kymcu dok nisam krenuo negde van Jurija Gagarina i probao da se popnem na neko brdasce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da su ti sad prelake rolnice. Lakše su 40-ak % od originala, što je mnogo. Skuter tako lakše ubrzava, ali stalno ide u visoke obrtaje, verovatno se dere mnogo, i nema snage za uz brdo. Zato i ne ide više od 60-ak km/h bez blokade. Ne bi trebalo da budu lakše od 10-15% max od fabričkih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Upravo htedoh da napišem, brže će se vrteti motor, ali ćeš izgubiti snagu. Ali probaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Шта има везе блокада са тежином ролница?
Односно у преводу, скинеш блокаду и тераш са истим ролницама.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Jel imate za preporuku nekog ko to moze da uradi na Novom Beogradu? Ja uslova za to nemam. Ispred zgrade jedino a nemam ni alata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Проблем је оно слепо црево на грани, мада и то се решава бонсеком и чекичем.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Da probam da vratim stare rolnice i probam sa njima. Nemam alat a ni mesto gde bi ista otvarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Da probam da vratim stare rolnice i probam sa njima. Nemam alat a ni mesto gde bi ista otvarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Овлашчени сервис би требао да зна шта спада у деблокажу твог скутера. Кимкове ролнице су са силиконском облогом, веома трајне и издржљиве.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 20 minuta, VladoGrcic je napisao:

Ovlasceni je i stavio ove nove.

Pa verovatno si ga pitao\tražio kako da motorin bude živahniji. A svako od nas ima neki stil vožnje i očekivanja spram toga, u zavisnosti od toga gde živi, godina koje ima itd.

Lake rolnice imaju smisla da dobiješ brži start na semaforu na pr, da te ne izgaze automobili na polasku, ali onda gubiš snagu preko 40 kmh, što opet ne valja... Ja bih pre napravio neki kompromis - malko lakše rolnice, za koliko toliko živahnije ponašanje, ali ne prelake.

Takođe, iz iskustva, Kymco fabrički potrošni delovi su uvek najbolje rešenje. Malko su skuplji od zamenskih, ali daleko su dugotrajniji od Malossi i sličnih.

 

Ali svakako, 50cc je nužno zlo, pa ako već voliš skutere, polaži za A i prelazi na našto jače, ko gospodin čoek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja